Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Parní turbína vyrobená z turba z vrakoviště

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
lelek
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 01 črc 2007 12:17
Bydliště: Ústecký kraj

Parní turbína vyrobená z turba z vrakoviště

Příspěvek od lelek »

Příjemné prožití zbytku velikonoc Vám všem.

Hodně času jsem věnoval úvahám a pokusům o výrobu elektřiny z tepla (stirlingy, parní stroje, TEGy, Peltiéry)
Bohužel mě nic z toho úplně nepřesvědčilo. Nakonec mě poznámka jednoho člověka přivedla k nápadu použít staré turbo jako parní turbínu.
Bylo by to celkem elegantní koupit si na vrakovišti turbo a připojit k němu generátor. Až by dosloužilo koupit tamtéž prostě jiné..
Otázka zní jak by to fungovalo, zda by to nebylo příliš hlučné, jaký použít generátor, který by musel být schopen pracovat trvale ve vysokých otáčkách.
Atd atd... Ale myslím že minimálně za úvahu by to stálo

L.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Parní turbína vyrobená z turba z vrakoviště

Příspěvek od poota »

Ještě je u toho jeden, a to podstatně zapeklitější problém - jak vyrábět kontinuálně přehřátou páru.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Parní turbína vyrobená z turba z vrakoviště

Příspěvek od Jim68 »

lelek píše:Příjemné prožití zbytku velikonoc Vám všem.

Hodně času jsem věnoval úvahám a pokusům o výrobu elektřiny z tepla (stirlingy, parní stroje, TEGy, Peltiéry)
Bohužel mě nic z toho úplně nepřesvědčilo. Nakonec mě poznámka jednoho člověka přivedla k nápadu použít staré turbo jako parní turbínu.
Bylo by to celkem elegantní koupit si na vrakovišti turbo a připojit k němu generátor. Až by dosloužilo koupit tamtéž prostě jiné..
Otázka zní jak by to fungovalo, zda by to nebylo příliš hlučné, jaký použít generátor, který by musel být schopen pracovat trvale ve vysokých otáčkách.
Atd atd... Ale myslím že minimálně za úvahu by to stálo

L.
Ahoj,
já to už udělal, mete to. Pár turbín mi pára otrhala. Otáčky jsem měřil do cca 25,000, pak už nebylo čím, alternátor z auta to vydržel, připrav se na pěkný léta, strávený bádáním. Nezapomeň na nějaké důkladné mazání, jinak to netěsní..:)


Jim68
Be happy!
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“