Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Akord »

Slavek Krepelka píše:
Akord píše: Ty jsi tady nejpravdepodobneji predložila jakýsi nepodložený plagiát. Je absolutní blbost, aby nekdo stahoval z kuže, nebo varil zvíre zaživa, tomu neverím, šíríš zde nejspíš nepodložené bludy.
Tak to zase tedy nikoliv Akorde a udělal bys službu sobě i druhým, kdyby sis své doměnky ověřoval sám, místo svých pověr. Je to tak 12 let, co jsem sledoval anglický cestopis okolo světa. Taky jsem početl a asi takhle:
Tradiční zásadou čínské kuchyně je připravovat jídlo co nejčersvější, což přeloženo do češtiny může znamenat a často znamená zabít až tepelnou úpravou. Z toho co vím a viděl jsem zdokumentované, u ryb a hadů je skutečně čínskou tradicí stahovat je z kůže za živa a připravit o život až na pánvi,
Spolužák byl v Číne ne tak dávno dost dlouho, a o tom by mi asi rekl, kdyby to tam bylo bežné, zeptám se dalších. Pokud se to tam vyskytuje, tak si na to prijdou i sami, máme dost svých problému a pokrytectví. Že je v Číne nejaké promile tmáru pri tom jejich počtu, stejne jako zhýralých hostu me neprekvapuje a od "kácení" fauny v pralesích se podle mne moc neliší. Nejsou ti zákazníci spíše z "vyspelých" kontinentu? Stavím se, že dneska za vhodné peníze by to šlo zarídit i v jiných zemích, had, nehad. Je dost nesmysl nekoho prevychovávat peticí a zrovna v Číne. To jako by v Číne psali naší vláde petici, aby lépe potlačovala korupci.
Ale tohle není petice o anglickém cestopisu, informace mely být primerene konkrétní.
Tenhle typ globalizace jen odvrací pozornost od lokálních problému.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Spolužák byl v Číne ne tak dávno dost dlouho, a o tom by mi asi rekl, kdyby to tam bylo bežné, zeptám se dalších.
Čína je země převeliká a hlavně přelidnatá a nejde nezbytně o celo čínský problém. Tak daleko jsem se v tom zase nepitval a mnoho zdrojů je velice nepřesných právě v tom zevšeobecňování. "Stalo se v Číně, děje se v Číně. Je to skutečně jak napsat "V Česku kopou do psů a do manželek". Ona je to totiž v podstatě pravda, ale to ještě neznamená, že je to všeobecně na denním pořádku a všude v Česku. Jinak naprostý souhlas a důvod, proč jsem se do podstaty té petice zakousl i já. Na netu je těch různých petic požehnaně a prakticky každá natahuje ruku, aby někdo poslal nějaký ten obol :roll: včetně téhle.

Taky mi není jasné, co eticky a morálně dělá rozdíl mezi požíráním třeba králíků a hovězího a koček a psů. To je jenom tradiční kulturní otázka a v té petici zde o to ani nejde. Nicméně je to snad nejrozšířenější "petiční" hnutí "bojovníků" za "práva" zvířat proti Čínským zvykům a tak zvaného "humanitárního" hnutí. Je to nanejvýše pokrytecká kampaň. To je jako by Indie dělala petiční nátlak na nás, abychom nechali krávy napokoji a nejedli je, nebo ako petiční hnutí třeba severní Ameriky, aby se v Česku přestaly vyrábět konský buřty a salámy, protože v Americe se koně pojídati absolutně nepřísluší díky americké kowbojské tradici a její úcty ke koňům. Vždyť je to absurdní.
S pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

v petici se především prosí o uzákonění humánního zacházení a zabíjení zvířat (ne pouze koček a psů)


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od jarda ovčák »

A já, co by organický sedlák požaduji, aby se zastavila zemědělská velkovýroba založená na fosilních zdrojích a chemických sajrajtech.... Na hektaru zemědělské půdy, tedy jakékoli půdy jsou tuny živočichů, brouků a všelijaké chamradě a tyto jsou zabíjeny chemickými látkami. Je jich na váhu mnohem více, než lidí, tak nechápu, proč bychom je měli zabíjet a hubit, když mají navrch..... Že poscípe většina lidí hlady mi je ukradené, páč mi jde o přírodu a její práva.
Jsem rád, že je zde diskuse, která odhaluje mnohé úhly pohledu....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

neco tímhle smerem na odlehčení

Příspěvek od Akord »


...ten Gándhí to docela trefil

...když hází kameny, nejde péct chleba,
je fakt, že ta chemie je mnockdy jako znásilnení s nejistým smyslem


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od sisa »

Co se týče Číny, Slávek má pravdu s tím zabíjením až tepelnou úpravou, ale až tam nemusíme. Mám kamarádku Ukrajinku a pro tu přijde normální stejný způsob zabití u ryb. Její máma to tak praktikuje odjakživa, ryba se kuchá živá. Málem mě kleplo.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od cimirek »

sisa píše:... ryba se kuchá živá...
docela by mě zajímalo jak se to dělá na zpracovatelkých rybářsských lodích. To kuchání.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
jarda ovčák píše:A já, co by organický sedlák požaduji, aby se zastavila zemědělská velkovýroba založená na fosilních zdrojích a chemických sajrajtech.... .
Naprosto přesně. Tohle je kopie dopisu který jsem nedávno poslal.
Vážení, žiju uprostřed tohodle průseru v jižním Ontariu. Tragedií celého trávení země je nejenom člověk, ale vše. Před třiceti lety jsem tu vlezl do lesa a obtížný hmyz mne z něj zase vynesl. Pravda, nepříjemná zkušenost, ale. Člověk vylezl na louku a všude to hučelo životem, spousty ptactva a spousty ryb. Před 20 lety jsem koupi 4 hektary půdy, divoké, částečně ladem ležící a zarostlé pole, částečně houbový les, bahnitý rybníček a potok, plné pstruhů, žab, pulců, raků, rákosníků atd, dvě volavčí hnizda nad baráčkem a sovy a rambajz ve dne v noci, plachá vydra na potoce mnoho zim po sobě s mladými jak knofíky na bílém sněhu. Když mne naši blahodárci konečně po 14ti letech vydaňovali, ani mi to nebylo moc líto. Vše kolem otrávené Mosanto sajrajtem, zmizely vosy a včely, zmizeli cvrčci a kudlanky i šídla a motýli. Vypařily se i ty zatracené černé mouchy co člověka ožerou až krvácí, zmizelo prakticky vše, kromě pár čmeláků a much. Zmizeli raci a pulci, zmizeli pstruzi, zmizelo zpěvné ptactvo a volavky, datli a sovy se odstěhovaly neznámo kam. Před dvěma roky jsem popojel na houby 60km na sever, už do zalesněné krajiny, domnívaje se, že jsem dost od tohodle svinstva vzdálem. Ouha, ani zabzučení, ani ptáčka zpěváčka, ani pavučinky, jenom pár vran se mi tam chvilku nad hlavou pohádalo a ani komár. Tentokrát jsem se vynesl z lesa sám. Toto vážení, je ďáblovo dílo. Ty škody jsou v širokém okolí zemědělských plantáží nepředstavitelné. No, a ovocné plantáže jablek a broskví atd. trpí, protože včely byly oficiálně a zcela vědecky nakaženy v severní americe (kromě horských a severnnějších lokalit) jakýmisi záhadnými parazitickými pavoučky a za přechodný jarní dovoz včelstev z těchto lokalit pro opylení sadů se tvrdě platí.
Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Z predešlého jsem si odložil kopii, dekuju. Pro úplnost vydaňovat=vystrnadit?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
Akord píše:Z predešlého jsem si odložil kopii, dekuju. Pro úplnost vydaňovat=vystrnadit?
Ano. Během té doby se snížily příjmy (v dolarech, ne v kupní síle dolaru, která spadla daleko víc inflací, bajvoko 60%) v průmyslovém sektoru zhruba o čtvrtinu, zatímco daně z nemovitosti vylezly více než dvojnásobně. Došlo k tomu přestrukturováním oproti minulosti tak, že přestaly být brané z toho, jaké jsou nemovitosti poskytovány služby, ale z momentální odhadní tržní ceny a hádej, kdo ty odhady pro tento účel dělá. K tomu si připočti zavedení úředních poplatků snad i za vysrání a budeš mít představu, co se tu děje. To v zemi, kde první daň komukoliv z čehokoliv byla zavedena jako přechodné válečné opatření v roce 1943


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od NAVAR »

globelino píše:v petici se především prosí o uzákonění humánního zacházení a zabíjení zvířat (ne pouze koček a psů)
Je to myšleno dobře.........., bohužel se neumíme humánně zabíjet ani sami mezi sebou.... Jsem neveselý skeptik


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

cimirek píše:
sisa píše:... ryba se kuchá živá...
docela by mě zajímalo jak se to dělá na zpracovatelkých rybářsských lodích. To kuchání.
http://www.hedweb.com/hillman/animpain.htm Fish die by asphyxia when they are taken out of the water, or when they are ground up in vacuum fishing. Sometimes fish are gutted while their hearts are still beating, and the beating is prolonged when they are put into ice.
Ryby se udusí vytaženy z vody, nebo když jsou pomleté během vakuového lovení. (uloveny do sítí) Někdy jsou kuchány zatímco jejich srdce ještě bije, což prodlužuje jejich umístění na led.

Z toho, co jsem kdy viděl v dokumentech bych se velice divil, kdyby se se zabíjením ryb na velkorybářských plovoucích fabrikách moc trápil. Je to fofr. Dalším problémem je lovení do plovoucích sítí, které polapí tím, že se do nich cokoliv zamotá. Zde je největší křik už po desetiletí, že v nich zahyne spousta delfínů a dalších mořských savců, kteří se v nich utopí, stejně jako žraloci, kteří nemají pohyblivé skřele a tudíž jamile se přestanou pohybovat vodou, nenadejchaj se taky.

Přitom jsem taky chytl, http://mexidata.info/id2693.html že Mexické průmyslové loby křičí po hromadném pomydlení mrožů, které popovažuje za konkurenci při rybaření, i když to zatím asi neprošlo hlavně proto, že lokální populace mrožů poklesla na třetinu mezi 1978 a 2010 na necelou polovinu z odhadovaných 70000 na 30000.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Akord »

zlá rudá Čína a hodná Kanada (klidne bych jim nechal puvodní žlutou)
http://www.zvedavec.org/zvirata/2012/04 ... qdsss91kd0
a o čem kvičí kanadští zaprodanci, tady léčba peticemi asi nezabírá


globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

Akord píše:zlá rudá Čína a hodná Kanada (klidne bych jim nechal puvodní žlutou)

ano, http://www.protisrsti.cz/zachrante-tule ... tulenu.htm


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: zlá rudá Čína a hodná Kanada (klidne bych jim nechal puvodní žlutou)
A to je úplná nicka proti tomu, jak v jižní Americe masakrujou ještě dnes indiány a jak si mocní tohoto světa prubujou svou chemii, biologii, elektromagnetismus a podobně nejenom v Africe, ale i všude jinde po světě. Proto jsou i ti kandští tuleni a činský psi a kočky důležitější.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“