Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od akvarista »

Jo jo,bylo to ve vlákně o zaperech.Tenkrát mě to docela vyděsilo protože jsem jel zrovna česnekovou kůru.No asi to zlepšuje i využití ústně podané HCL,protože včera jsem si prošel relativnim peklem.Měl jsem herx ale uplně jiného charakteru než dřív.Dal jsem ráno toho ferneta,pak snídani,své obvyklé dávky HCL tj 15k před a 15 po jídlech a pak jsem dal asi po hodině 10! minut godzilou.Až do oběda jsem byl v poho ale když jsem začal jíst oběd tak mě to trochu nakoplo,přesto jsem ho dojed a šel zas makat.Po 2 hodinách mi bylo jasný že je něco blbě,protože jsem měl oběd furt v žaludku a nějak se tam nafouk(měl jsem běžné jídlo na který jsem zvyklej).Po 4 hodinach jsem si musel jít ublinknout a pak už jsem se jen modlil ať už mi skončí směna,měl jsem zimnici jak blázen.Doma jsem se už poblil vcelku kvalitně a zdálo se mi že je tam i snídaně ale to je asi blbost.Pak sem leh do postele se zimnicí a horečkou 40!!Nějak jsem usnul a dnes už jsem vcelku v pohodě,jen mě krutě bolej klouby,horečka žádná.Když jdu na záchod tak mám uplně oranžovou moč jako bych se předávkoval b-komplexem i když piju jak duha.Musel jsem dnes všechno utnout takže jsem si nedal ani fernet,ani hcl,ani vitamíny a minerály-prostě radši nic.Jen lehká strava a kvanta vody.Možná se večer odhodlám opět ke godzile,uvidim jak mi bude.Myslíš že to může bejt z odumírání helikobaktera nebo jsem vyvraždil jiný šmejdy?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše:Jo jo,bylo to ve vlákně o zaperech.Tenkrát mě to docela vyděsilo protože jsem jel zrovna česnekovou kůru.
Skoro bych řekl, že se něco provalilo, co se nechtělo provalit. Jak když píchneš vředa (to myslím obrazně, nesouvisí to s žaludečím). Žaludek je dost chytrý zařízení a velice často nás právě tím, že se vzpouzí upozorní, že se děje něco špatně, což jsou hlavně otravy a má tendenci nepustit dál, nejen co do něk nepatří, ale i co do něj momentálně nepatří. Stát se to mně, dám si den, či dva totální hladovku, pak jeden den lehkou dietu a pak bych si celý proces zopakoval. Ta moč říká, že se něco pěkně uvolnilo.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od akvarista »

Tak pokračuju v panákové kůře a zdá se že trávím o trochu líp.HCL po té pondělní epizodě jsem trochu omezil jen na 5 kapek před jídlem.Někde se tu psalo že helikobakter je užitečné zvíře když je tam kde má být.Jak to mám chápat?Mám totiž pocit že tím jak ho splachuju alkoholem níž tak se tam jakoby s něčim pere a na chvíli způsobí trávicí potíže jiného charakteru.Dejme tomu že si dám rýži se zeleninou,kterou za normálních okolností strávím(nebo jsem strávil ještě před rokem) za dvě hodiny a bez problémů,tak teď to trvá zhruba o hodinu a půl dýl a cítím že je nějaká brzda právě při přesunu ze žaludku do tenkého střeva.Bolesti se mi taky začínaj přesouvat jaksi jinam a jsou méně časté ale o to překvapivější a citelnější.
Dnes zkusim zase Godzilu,doufám že se nebude opakovat pondělek.Pokud někdo máte info o tom helikobakterovi tak dejte vědět!Díky a ahoj!
PS:Slávku já teď půst dát nemůžu,jsem tak pohublej že každý omezení příjmu energie se u mě projeví nechutí něco dělat,ba vůbec vstát z postele.Nějak jsem se rozhodil protikandidozní dietou a sice jsem kandidu vyhnal,ale nemůžu se furt nějak srovnat.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše:Tak pokračuju v panákové kůře
Helikobakter patří do tenkýho střeva. Ne každý ho prý má, ale kdo ho má, je na tom s něčím líp a nepamatuju s čím. Co se týče trávení za žaludkem, možná nějaké ty probiotika s pozdějším jídle. Pokud bych chtěl být skutečně systematický, jel bych panákovou s peroxidem hořečnatým a po týdnu až ty probiotika. Nic lepšího mne na to trávení nenapadá. Taky bych se být tebou asi podíval na kotvičník pro celkovou formu. Pár lidí si to tu hodně chválí a i já jsem zakoupil semínka a budu pěstovat. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lena

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od lena »

akvarista píše: cítím že je nějaká brzda právě při přesunu ze žaludku do tenkého střeva.Bolesti se mi taky začínaj přesouvat jaksi jinam a jsou méně časté ale o to překvapivější a citelnější.
Byla jsem pred 3 tydny na Oberonu a muzu rici, ze nemas jenom jedinou potvoru v tele. Je jich vice a zajimave je to, ze se nachazeji skoro vsude stejni paraziti, viry atd. na kazdem miste v tele, jenom az na par vyjimek. Takze kdyz neco likvidujes v zaludku, stejne je dalsi misto, kde se stejna potvora najde. Proto je celostni likvidace dulezita. I kdyz jsem jiz casto cetla, ze to co mame v zaludku se usadi pozvolna i na dalsich mistech, jako organy, krev, klouby, kosti, plazma, hlava atd. Proto je nutne zaludek uplne procistit tak, aby se ocistilo i celkove telo. To ale potrebuje dlohou dobu nekdy i mesice, roky a take delat stale neco preventivne.

Ja byla na Salvii take, ale tam ti nic nikdo nerekne, i kdyz se ptas, jenom tak na okraji, ale to je vse. Ale maji zase dobre cistici prostredky, tyto maji vyborny vliv na psychiku, ktera je dulezita u kazde nemoci. A take musis mit dost trpelivosti, nebot jak neco lecis je nutne casu je to jako by se loupala cibule, az se dostanes k jadru veci.


Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

poota píše:Technická nevadí, běžně bývá 35%ní, z té se na 1,75% chemických dostaneš ředěním 1:20, to znamená že si odměříš 19 dílů vody a do ní pomalu naleješ 1 díl kyseliny.
Jestli máš opravdu 31%, tak bys to měla ředit 1:18, to znamená do 17ti dílů vody 1 díl kyseliny. Zdravím - poota
Přečetl jsem o bezpečnosti míchání HCl dost, ale zajímají mě konkrétní zkušenosti mixu kupříkladu 35% technické HCl z drogerie do kohoutkové vody. Především co za pomůcky používáte (stačí jen rukavice+brýle a ředit to na balkoně?) a jakým tempem lejete HCl do vody, aby se nepřehřála apod. Mám v plánu do litrové skleněné flašky dát 9dcl normální kohoutkovice a do ní pomalu nalét přes plastový trychtýř 1dcl kyseliny z plastové/skleněné odměrky. Ještě mě zajímá, jestli se pak po tomto sub-naředění výsledný 3,5% elixír nechává nějak ustát/prolnout ala protřepat/nemíchat nebo se dá do lékovky zrovna odlét potřebné množství? Je podmínka vodu převařovat nebo na to shánět technickou/pitnou destilku, když se to pak stejně v žaludku pomele a naředí? Chci pak před/po jídle používat cca 10-15 kapek této 3,5% HCl do 0,5 dcl vody.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nevěřící Tomáš píše: Mám v plánu do litrové skleněné flašky dát 9dcl normální kohoutkovice
Máš to naplánované docela dobře. Po nalití kyseliny zašpuntuj a jemně proválej. HCCl je dost proti vodě těžká a pokud ji naleješ dost opatrně, sedne Ti ke dnu. Taky bych měl pře tom míchání po ruce kýbl s vodou, ať už cokoliv, daj se v tom okamžitě opláchnout ruce, nebi obličej, kdyby se Ti moc klepaly ruce a cáklo to.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Slavek Krepelka píše:HCCl je dost proti vodě těžká a pokud ji naleješ dost opatrně, sedne Ti ke dnu.
Co to znamená? Že ji hned rozlévat do lékovky nemám protože se ještě dostatečně nepromísí? Nebo ji tam naopak mám hrknout rychle? :-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nevěřící Tomáš píše: Co to znamená?
opatrně vlít do 1l lahve, zašpuntoívat, promíchat, odšpuntovat a rozlít do lékovek. U lékovek by se neměl vyskytovat žádný kov, například hliníkvá fólie na těsnění závěru. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Slavek Krepelka píše:opatrně vlít do 1l lahve, zašpuntoívat, promíchat, odšpuntovat a rozlít do lékovek. U lékovek by se neměl vyskytovat žádný kov, například hliníkvá fólie na těsnění závěru. Ahoj, Slávek.
OK, ještě mě zajímá toto: "Je podmínka kohoutkovou vodu převařovat nebo na to shánět technickou/pitnou destilku?"


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nevěřící Tomáš píše:"Je podmínka kohoutkovou vodu převařovat nebo na to shánět technickou/pitnou destilku?"
To poněkud záleží, co máš za kohoutí vodu, ale pokud to normálně piješ, a je už stejně chlorovaníá, je to fuk. Převařovat to není nutné. Akorát Ti, pokud je dost alkalická nepatrně oslabí kyselinu, ale nestojí to za řeč. Pokud máš studniční, platí to zase o té alkalizaci s vyjímkou železa. Jestli máš studnu a železitou, radši si kup destilku a namíchej z ní. Chloridy železa jsou otrava, doslova.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

Vzal jsem 31% HCl z drogerie, do 9dcl vody dal 1dcl HCl a pH je něco kolem 5 ale spíš míň. Když jsem dal do 0,5dcl těch cca 10-12 kapek, tak to bylo jak citronáda, ale kyselina se držela spíš dole a cítit byla až po zamíchání. Ještě by mě zajímalo jestli stačí dodávat jen tuto kyselinu nebo i pepsin?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nevěřící Tomáš píše:Vzal jsem 31% HCl z drogerie,....
Ta chuť záleží na vodě. O pepsinu se poraď s Palem třeba pře SZ. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jberanek.j
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pát 09 bře 2012 20:03
Dal: 1 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od jberanek.j »

Nevěřící Tomáš píše:Vzal jsem 31% HCl z drogerie, do 9dcl vody dal 1dcl HCl a pH je něco kolem 5 ale spíš míň. Když jsem dal do 0,5dcl těch cca 10-12 kapek, tak to bylo jak citronáda, ale kyselina se držela spíš dole a cítit byla až po zamíchání. Ještě by mě zajímalo jestli stačí dodávat jen tuto kyselinu nebo i pepsin?
Lepší jsou tobolky Betain, které mají mimo hcl i pepsin a jsou uživatelsky daleko příjemnější než samotná hcl, mě po ní pak škrábalo v krku,ale jsou samozřejmě dražší. Seženeš je od Pala,jak Ti doporučoval Slávek http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=2354


Nevěřící Tomáš
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17 říj 2010 12:13
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Nevěřící Tomáš »

jberanek.j píše:Lepší jsou tobolky Betain, které mají mimo hcl i pepsin a jsou uživatelsky daleko příjemnější než samotná hcl, mě po ní pak škrábalo v krku,ale jsou samozřejmě dražší. Seženeš je od Pala,jak Ti doporučoval Slávek http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=2354
Tak lepší ano, ale podstatně dražší. Mám je od Swansonu, kde nestojí moc, ale na českozlodějském trhu dám ještě 3x tolik. HCl ale stojí litr 35 Kč a tu ještě naředím 9x takže pakatel...


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“