Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

zdravím...nad problémem také dumám, a diskuse , jak jsem pochopil se stáčí směrem jak zbavit kuličku magnetického přesycení...nějakou clonkou, která je pravděpodobně , podle dohadů výše, umístěna v loukoti nebo ráfku U profilu rotoru. Z videa nic patrno není. vycházím z toho, že patent je opravdu starý, jak píšou na videu. otázka . jaké magnety měly tvůrci před 130 / možná dříve/ k dispozici....předpokládám "jen " nějaký slabý ferit, nebo "jen" kousek Magnetovce. tento pramagnet, a jestli byl umělý nebo přírodní byl tak slabý, že určitě Fe kouli nesytil tak jako dnešní Neodymy.
Z videa si všimněte, že kulička k magnetu nepřiskakije živelně../ začátek představení/..manipulátor tudíž má "pravděpodobně" :idea: v ruce jen obyč ferit a video určitě není uměle zpomalené. takže závěr. Dříve nežli budeme laborovat s clonkama, nebo jinejma požíračema siločar zkusme pohybovat kuličkou pomocí slabšího feritu./ paradox je, že nemůžu nikde žádnej sehnat...prej jsou v mikrovlnkách???/ tak to je zatím odemě malá troška do diskuse :baby: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:zdravím...nad problémem také dumám, a diskuse , jak jsem pochopil se stáčí směrem jak zbavit kuličku magnetického přesycení...nějakou clonkou, která je pravděpodobně , podle dohadů výše, umístěna v loukoti nebo ráfku U profilu rotoru.
O přesycení kuličky nemůže být řeč, i kdyby měl ten člověk na podstavečku neodym. Na to je moc daleko. Clonka jenom momentálně přebere i to málo pole kuličce. Reprákový magnet to udělá taky, na tom nezáleží, to doladí vzdálenost. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

jojojo, dík za typ kde vykuchat magnet, nějaké staré reproduktory bych snad na sběrném dvoře našel....
ale , co mě napadlo. Fe kouli / průměr 2 cm/ umístit do větší inertní koule, např. tenisového míčku a ten teprve nechat běhat v U profilu rotoru. Na otázku , co s tím získáme. Třeba lepší převod mezi Fe koulí a U profilem a jiný převodový pměr budu s tím také laborovat, ale až dostanu od jistého známého matematický model sil, které v tom udělátku působí. Není nad to jít do boje trochu i vědecky připraven :idea: ....m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

další youtubák

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 47#p100847
No, ještě jde o to, co má v tý "krásný" lesklý pixličce. Tohle přeci jenom není košér. Kdyby to byl jenom ten magnet na pixličce, stačil by stojánek. No, polámu si budku, třeba na něco přijdu. ta trhanost pohybu příčného magnetu by mohla něco prozradit. Ještě, že neznám jazyk jeho kmene. To by mi býval mohl i něco nakukat.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Tak to už je k zešílení.
Mám svůj model kde jsem si myslel, že je to tá správná cesta. Ze začátků se i to tak jevilo, sčítaval jsem si síly, no příroda je stále silnejší, proto že se mi automaticky z jiné strany začali sčítavat i sily opačně orientované. Skouším i tak i onak a ni za toho boha dosáhnout permanentní nerovnováhu.
Myslel jsem že clonkou (trafo plechy) ovlivním - oslabím mag. pole natolik, že se trvalá nerovnováha podaří. Je to opravdu k neuvěření kolik experimentů existuje a stále nic.

Mám tam taky 20 kg setrvačník, účelná věcička, jen třeba dávat pozor aby nevznikl kritickej moment jako u spalovacího motoru, resp. třeba setrvačník krmit nepřetržitě kladnou prací (sílou). Jak napotvoru se i přes stínění mag. pole objeví i práce negativní, kterou je setrvačník taky krmen a samohonítko ostáva v klidu.

Ješte stále věřím, že tam bude nějakej fígl, ale už jsem pomalu zrelej na psychiatrii.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od poota »

To buky:
zatím se na to díváš asi tak, že každý magnet je zdrojem svého vlastního magnetického pole. Že když se Ti podaří ho zavřít do krabičky, která to pole nepustí ven, tak že budeš mít to pole zavřené v té krabičce. Asi jako když do krabičky zavřeš rozsvícenou žárovku.
Zkus si to na chvíli představit jinak. Že je jenom jedno obrovské magnetické pole, kterému v jeho volném "toku" jenom "překážejí" magnety, které to pole musí "obíhat" místo aby volně prošlo. Asi tak, jako když do proudu vody dáš napříč řídké síto (nemagnetický materiál) a nebo plnou desku - magnet. Vůči proudu nemůžeš desku odstínit sítem, ale jenom plnou deskou - magnet můžeš odstínit jenom magnetem. Ale tím odstíněním způsobíš jenom to, že magnetizmus se Ti bude "vytvářet" jenom na tom stínícím magnetu a na ten odstíněný už nic, nebo téměř nic, nezbyde.
Třeba by Ti tahle představa mohla pomoct.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Přesedlat

Příspěvek od adam.benda »

buky píše:Skouším i tak i onak a ni za toho boha dosáhnout permanentní nerovnováhu.
Myslel jsem že clonkou (trafo plechy) ovlivním - oslabím mag. pole natolik, že se trvalá nerovnováha podaří. Je to opravdu k neuvěření kolik experimentů existuje a stále nic.
...
Ješte stále věřím, že tam bude nějakej fígl, ale už jsem pomalu zrelej na psychiatrii.
Tohle celé je nutně cesta za Chocholouškem, s tím se musí počítat. :) Stavět to primárně na stínění pomocí feromagnetik... ..nevím, jestli je to úplně šťastná cesta. Kdyby Ti začala lízt skutečně moc na mozek, možná by se dalo trochu přesedlat na mechanismy, kde to "skoro udělá celou otáčku" a nebo to tu celou otáčku udělá, pokud se s tím ve správnou chvíli správně poškubne. Inkoust starých výpočtů mi už sluneční šajn odpařil a na nové teď nemám čas, páč to není jen na chvilku, ale u takového stroje bych také docela hledal naději... A možná je to estetičtější a průhlednější princip a cesta než motor, který je ustínován feromagnetiky...


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Skusím to popsat.
Mám dva páry magnetů (dvě síly), když se k sobě přitáhne jeden pár, tak druhej od sebe odskočí po stejné dráze, resp. dva páry magnetů neostanou v silové rovnováze. Působení síly je po kruhové dráze a činí asi 5 stupňů. Možná si myslíte, že kecám ale je to opravdu tak. Jenže problém nastává, když začnu po párech skládat síly, začnou se postupně skládat i protisíly a nastáva rovnováha.
Jdu na to nějak blbě a nechám si to ještě projít hlavou. Nejde o nic moc složitého ale ani moc jednoduchého.

Dám si pauzu, zresetuju se a pak zas budu skoušet a skoušet a ..............................
Když budu totálně v koncích a neskončím v kazajce, tak to potom u Jeffa probereme.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Aquarius1 »

Zdravím
Třeba nejde o to magnetickou sílu zdeformovat nebo vyrobit nerovnováhu ale jen v určitém bodu pouze jeden magnet zeslabit,tj: částečně odstínit nemagnetickým materiálem.
Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Dík za radu, to jsem ještě neskoušel. Je opravdu škoda, že mag. pole nejde vypnout ale jen
zdeformovat nebo častečně oslabit.
Nerovnováha sil je moje vlastní cesta, protože dnešní fyzika nedokáže rozeznat co je nerovnováha sil a co statická silová interakce mezi dvěma tělesi.

PS:Tak zatím, musím dodělat altánek, pak se k tomu vrátím.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Tak to uzavřu.
Příroda mi dáva pěkně do těla a připadá mi to jako ruzluštění šifrovacího zařízení :bhead: . Zůstavám stále při stínění mag. pole trafo plechmi a setrvačníku.
Držím palce všem magnetářům a věřte, že není to takové beznadějné jak to vypadá, ale nebude to ani nic jednoduchého :)


Uživatelský avatar
děda Slavík
Zasloužilý člen
Příspěvky: 672
Registrován: čtv 14 kvě 2009 13:50
Bydliště: Staré Hvězdlice 22
Dal: 5 poděkování
Dostal: 132 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od děda Slavík »

Dlouho jsem tady nebyl. V létě není čas a v zimě je všude zima. Něco jsem zkoušel, ale nic se nedaří. Naposled hračku (viz adresa- Tomu klučinovi to jede a podvod není možný. Nemám magnety z hardisku a proto jsem zkoušel několik druhů, které mám, dal jsem je do osy s cívkami, dokonce vylámal lopatky větráku, abych se dostal blíž, ale výsledek VELKÁ NULA. Že by ty magnety z PC byly nějak jinak dělané???? Co vy na to?


Kluci, do toho.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od poota »

děda Slavík píše: Že by ty magnety z PC byly nějak jinak dělané???? Co vy na to?
Jsou "nějak jinak" dělané.
Když dáš ty dva "rohlíky" na sebe "stejně", tak se odpuzují. Aby se přitahovaly, tak je musíš dát prohnutím obráceně. Jestli se nepletu, tak mají oba póly na stejné ploše, každý na jiném konci.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

zdravím a protože se jedná o MM, tak se ozývám...
tento "ventilátor" jsme tu už kdysi probírali...nechce se mě to hledat , ale došel jsem k závěru, že to je podvod jako"skoro" všechno o MM. myslím, že jsem v hodnocení "ventilátorku" / říkejme tomu tak/ došel k tomu, že "někde" je schovaná baterie a přiložením magnetu se sepne schovaný mikrospínač . myslím, že to přestávalo fungovat, když se vždy odpojil jen jeden určitý magnet...a tady byl ten spínač....pokud něco podobného nebudu mít přímo v ruce, tak nafilmovat lze cokoliv....tak...těším se na setkání dědo :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Youtubiště ...

Příspěvek od Aquarius1 »

děda Slavík píše:Našel jsem tam jednu hračku ...
ŽE BY TY MAGNETY Z HARDISKU BYLY DĚLANÉ JINAK? CO VY NA TO??
Skoušel jsem ale bez výsledku a to jsem těma magnetama přímo čaroval,tak nevím kde jsem udělal chybu.Dodržel jsem i počet magnetů,jak jste jistě zaznamenaly není jich stejný počet na každé straně.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“