Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
MIKI250-2t
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 lis 2006 8:45
Kontaktovat uživatele:

vodny kamen

Příspěvek od MIKI250-2t »

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) MIKI250-2t dne stř 07 bře 2007 23:50, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

pak si sáhnul
na to vajíčko a pak si snáze umyl ruce od zeleniny. Nevíte někdo o co jde?
Brácha je kuchař a v práci to mají. Je v tom sůl s trochou octa a to vajíčko je obyčejné na čaj. Jak to chytá vlhkost, tak je to pořád oslintané a taky od těch mokrejch rukou a ta kyselá sůl narušuje to barvivo od zeleniny.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: J C

Příspěvek od Iv »

Karel myška píše:Zdánlivě to s tématem nesouvisí : viděl jsem ve velkokuchyni takové
jakési nerezové vajíčko. když někdo pracoval se zeleninou, pak si sáhnul
na to vajíčko a pak si snáze umyl ruce od zeleniny. Nevíte někdo o co jde?
Jestli mohu trochu vysvětlit:tím že osoba se dotkne a ošahá vajíčko,odstraní ze svých rukou pomocí jímače,kterým vajíčko je (má vnitřní a vnější statickou stěnu) takzv. dvojvrstvu a proto se pak lépe umyje.Stačí?
Je toho povídání víc,ale na osvětlení by to mělo stačit.


MIKI250-2t
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 lis 2006 8:45
Kontaktovat uživatele:

ANTENY-KAPACITA

Příspěvek od MIKI250-2t »

Sory ze vas musim vyvies z omylu, ale auto sa nezemni kapacitne. uz logika da ze ked mas vysku gum cca 65 tak by to predstavovalo kapacitu radovo jednotky pF mozno menej.(pre 100Mhz nic moc)
U prijimacov nepotrebujes zem ako taku, staci ti rozdiel potencialov medzi antenou a niecim(nieco = kostra auta)
Ak si aj teraz niekto mysli ze nemam pravdu tak nech sa skusi zamysliet ako je asi tak zemnene lietadlo ? - prosimpekne nieje zemnene. staci mu rozdiel potencialov na antene a nule tj. skelet lietadla.
a ked mam notbuk s baterkou na drevenom stole a ma wificko alebo tuner alebo hocico radiove, tak ako ho mam zemneni ?
alebo take male radijka od cinana ?


filip

joecell a mitochondrie

Příspěvek od filip »

no mitochondrie nie sú uzemnené, len im stačí rozdiel potenciálov, ako v anténe. A posla mna je lauter jedno, kto bude vedla, nič netreba stieniť. Nepracuje sa s vysokofrekvenčnými poľami alebo áno?


hog

Příspěvek od hog »

Ahoj jsem uplne nový člen tohoto fóra ,
Tohle téma mě zajíma tak jsem se zaregistroval.
Mám doma Vodíkovou svářečku Výrobce byl MEZ Frenštát,zdřejmě z dob totality
Patrně se jedná taktéž o nějaký klon Joe Cell.Samotný ''reaktor'' má zajímavou konstrukci Jedná se o sestavu několika trubek umístěných v horní části (víka) a dolní (nádoby), které se do sebe zasouvají. trubky jsou umístěny ve vysoustružených drážkách ve dně a ve víku tudíž timto odpadá nutnost spodního šroubu a distančních rozpěr.napětí se připojuje na víko a druhý pól na plášť nádoby které je galvanicky odělené silikonovým těsněním.
Toto tařítení se především liší tím že se do něj leje 37% KOH(hydroxid draselný) a je živené ss napětím cca 3V a velkým Proudem cca desítky A.
Zkoušel jsem tam nalít normální vodu a napojil to na elektronický svařovací invertor (větší odpor než KOH proto je treba vyšší napětí) a fungovalo to taktéž.
Kdyby jse měli zájem o nahlédnutí na tuto konstrukci mohu to rozdělat a nafotit.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

hog

Příspěvek od lajos »

Určitě by jsme se rádi podívali na pár fotek, pokud by šlo i v rozebraném stavu.


Návštěvník

Re: hog

Příspěvek od Návštěvník »

ok
Jak budu mit chvilku tak se do toho pustim.


Slávek
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: stř 27 pro 2006 21:27
Bydliště: Klatovy
Dostal: 1 poděkování

hog---svář.---JC---

Příspěvek od Slávek »

Mám doma Vodíkovou svářečku Výrobce byl MEZ Frenštát,zdřejmě z dob totality Patrně se jedná taktéž o nějaký klon Joe Cell.Samotný .........

Tak to by mě fakt také zajímalo.Hlavně vnitřek. :roll:


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: hog---svář.---JC---

Příspěvek od Mim »

Slávek píše:Mám doma Vodíkovou svářečku Výrobce byl MEZ Frenštát,zdřejmě z dob totality Patrně se jedná taktéž o nějaký klon Joe Cell.Samotný .........

Tak to by mě fakt také zajímalo.Hlavně vnitřek. :roll:
No, k Joe Cell to má asi daleko, ale vůbec jsem nevěděl, že se něco takového komerčně v Čechách vyrábělo.Vím jen o amatérských konstrukcích kyslíko-vodíkových svářeček...dost zajímavé....


Však ono to půjde!!!
hog

svářečka

Příspěvek od hog »

Zdravim Vas
Nasel jsem chvilku tak jsem to rozdělal a nafotil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


hog

Re: svářečka

Příspěvek od hog »

sorry, nejak to tam vlezlo 3x

EDIT: Už jsem to upravil ;).

Rival


Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

svářečka

Příspěvek od kutz »

sakra chlape uplnej JC :) a fachčí to ? svařuje to ? a měl by jsi nějaký technický údaje ? spotřeba kW, vývin plynu/min. celkem sem nad tím přemýšlel, proč se vlastně dnes nepoužívají kyslíkovodíkový svářečky běžně ? nevíte někdo ? je v tom nějakej zádrhel ?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

kutz

Příspěvek od lajos »

Jo, nemuseli by ti do firmi dovážet acetylen a kyslík bomby 10MPa, výš o kolik lidí by zas přišlo o práci blbých plničů, přesunovačů, vybíračů poplatků, účetních , vrátních, hlídačů-chceš pokračovat.
A pak přes ty jednotky vyvíječů, po úpravě , nějaký blbci by mohli přijít ještě na něco jiného, přece jim neposkytneš živnou půdu?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: svářečka

Příspěvek od 1220 »

kutz píše:sakra chlape uplnej JC :) a fachčí to ? svařuje to ? a měl by jsi nějaký technický údaje ? spotřeba kW, vývin plynu/min. celkem sem nad tím přemýšlel, proč se vlastně dnes nepoužívají kyslíkovodíkový svářečky běžně ? nevíte někdo ? je v tom nějakej zádrhel ?
Říká se, že vodík tvoří s kovy, tuším, hydridy, které jsou křehké a vadí ve svarech. Zamezovalo se tomu tím, že se do hořáku přidával propan butan, plamen se tím zlepšil.
K.


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“