Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

ne Slávku, nikdo netvrdí, že je něco důležitější

"Vyrůstal jsem za války a velice dobře si pamatuji, jak se Němci durdili, jak můžou Češi ronit slzy nad Židy, když na východní frontě trpí a umírají krásní mladí Němci. To jsem slyšel několikrát. A teď to slyším znovu. Jak můžu litovat zvířat, někde zavřených ve vězení, když přece umírá tolik lidí. Jako by židovská bolest méně bolela než árijská, zvířecí než lidská. "– Erazim Kohák


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

globelino píše:ne Slávku, nikdo netvrdí, že je něco důležitější
:D Zase ta vztahovačnost. Vůbec jsem nemluvil o důležitosti pro Tebe, či kohokoliv, kdo se stará. Mluvil jsem o důležitosti tohoto přístupu pro systém nadnárodně finančního teroristického gangu, který je zodpovědný stejně tak za obě světové války, jako za všechny války a lidké a v důsledku toho do značné míry i zvířecí utrpení v naší součanosti, stejně jako za takzvaný Holocaust. Očividně jsem nebyl dostatečně specifický. Nicméně, a to si zapiš za uši Earazime, pokud jde o osud člověka a zvířete, vždy se budu dívat nejdříve na osudy lidí, a teprve poté na osudy zvířat a budu se zuby nehty bránit, aby osudy zvířat odvracely pozornost od ožehavějších zvěrstev páchaných na lidech. On totiž ten Holocaust, Erazime, pokračuje, i když v poněkud jiné formě, akorát že už se absolutně nedá tvrdit, že jím dnes Žídé trpí.

Jenže podepsat petici proti trápení zvířat je dost jiné kafe, stejně jako motivace za těmito peticemi, proti postavení se třeba i peticí za osudy lidí, byť jimi byli i Palestinci, půlka černých v Africe a nějaké ty zbytky kynožené v Jižní Americe, či lidé z Iráku a do budoucna ze Sýrie a Iránu atd. Je Ti teď můj postoj k té petici jasný? Dej sem jakoukoliv srovnatelnou petici proti vraždění, mučení a týrání lidí a podepíšu Ti je obě. Nemáš co ztratit, naopak. Dvě mouchy jednou ranou.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

tvůj postoj je mě osobně jasný od tvého prvního příspěvku
odpověď na tvůj příspěvek nemusíš považovat za vztahovačnost
já osobně s tímto rozdělováním kdo je důležitější a čí bolest je přednější anebo čí bolest je silnější nesouhlasím
zvěrstva se děly a dějí po celém světě akorát o některých se mluví a píše více a některá se berou za samozřejmost či nehodné zmínky, víc se k tomu už vyjadřovat nebudu, každý sám za sebe


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Něco pro ochránce zvířat ... ;) ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

VYBÍJENÍ TULEŇŮ SE BLÍŽÍ KONCI

Příspěvek od globelino »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od jarda ovčák »

Jsem proti mučení a zabíjení lidí. A protoře nám vládnou zloději a vrazi, lepší už to nebude......
http://m.denik.cz/nymbursky_denik/c/roz ... odska.html
Bližší košile než kabát....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Leonaisis
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19 led 2011 18:23
Dostal: 1 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Leonaisis »

Slavek, minul ste tu vela casu na intelektualne vysvetlovanie preco to nepodpisete, namiesto toho ste urobili dobry skutok a hodili tam jeden podpis... ved co ak sa veci pohnu aj vdaka Vam?....tu vobec nejde o to ci sa jedia macky alebo psy, ale akym sposobom sa zabijaju.... ak vas nevie dohnat k sucitu utrpenie tychto zvierat, asi treba prihodit pre Vas emocionalnejsie dokazy o cinskej neludskosti... nech sa paci..

........samozrejme ze nehadzem cely narod do jedneho vreca, ale zda sa ze ti menej vyvinuti maju s nejakym vcitovanim vazny problem a preto to treba osetrit zakonmi...

.....taktiez ich tradicny svetonazor, ze v utrpeni sa kumuluje najsilnejsia zivotna sila, ktoru zranim prijimaju z nich robi egoisticke zrudy bez kuska empatie.. myslim ze tieto legalne praktiky sa robia prevazne v Cine... ospravedlnujem sa vsetkym uvedomelym cinanom, verim ze ich je tam taktiez dost..
...ziadne zviera pred zozratim druheho nesposobi obeti tolko utrpenia ako tieto cinske praktiky /to ak by niekto operoval tym ze v prirode je pozieranie za ziva prirodzene... /...nehovoriac o tom ze sa vari nebudeme prirovnavat k zvieratam, to uz sme hadam trosku inde a ako jedini mame moznost vyberu...

... viaceri z nas iste videli video dievcatka co zrazilo na ulici auto a oni ju nechali dlhy cas umierat bez zaujmu po tom co ju preslo este jedno auto... to predsa svedci o ich nature celkom dost.... my ako vyspelejsi, by sme nemali tvrdit ze je to ich kultura, mentalita... sme povinni chranit slabsich, ci je to zviera alebo clovek... utrpenie je len jedno, nieje medzi nami vobec ziadny rozdiel... a je jedno ci je to na druhej strane zemegule alebo u nasho suseda...

Slavek, branite sa tomu akoby ste podpisanim tejto peticie mali pritazit ludskemu utrpeniu, ktore povysujete nad vsetko ine.. nerozumiem tomu.. vsetko je predsa poprepajane ....

....celkovo je v Cine slaba empaticka uvedomelost a jedine ako zabranit este vacsiemu utrpeniu je snazit sa zaviest tam akesi pravidla a zakony a o toto sa tu snazime... lepsie urobit toto ako kecat o tom ako sa to neda a ako je to zbytocne... ja verim ze peticie zmysel maju, co pokusy na zvieratach?... komu z vplyvnych na tom zalezalo aby sa uz nerobili?...nebol to tiez len natlak masy ludi a bojkotovanie firiem praktikujucich tieto sialene pokusy? ...nepodcenujte silu ludi!...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od la »

Leonaisis píše:
....celkovo je v Cine slaba empaticka uvedomelost a jedine ako zabranit este vacsiemu utrpeniu je snazit
(že teda skáču do dizkuze)
No ani bych neřekl že je slabá empatická uvědomělost ,myslím že mnohem větší než tady a lepší než koukat ke vzdáleným sousedům kde jsem aspoň rok nežil,je zamést si před vlastním prahem.Mají tam například trest smrti za otrávení potravin.To jim, musím se přiznat, docela závidím. :oops: Vyléval jsem nedávno do odpadu zelené krabicové mléko, celej balík mlík abych byl přesnější.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od A(&F) »

Leonaisis píše:... viaceri z nas iste videli video dievcatka co zrazilo na ulici auto a oni ju nechali dlhy cas umierat bez zaujmu po tom co ju preslo este jedno auto... to predsa svedci o ich nature celkom dost....
... podobný případ jsem před časem konzultoval s kamarádem (který v Číně bydlí již sedmým rokem - člen skupiny http://zinapunx.com/ ) ... a jediné, o čem to ve skutečnosti svědčí, je fakt, že v minulosti tam několik lidí bylo odsouzeno za "špatně poskytnutou první pomoc" (díky tomu, že je následně zažalovali sami ti, kterým chtěl "zachránce" pomoci ... popř. jejich příbuzní), takže dnes se k podobným případům už raději nikdo nehrne a lidé se tak od podobných případů distancují ... :? ...
Leonaisis píše:.... my ako vyspelejsi,...
... toto snad ani raději nekomentuju ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Leonaisis
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19 led 2011 18:23
Dostal: 1 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Leonaisis »

...a co tak zavolat zachranku?...to snad nikto nikoho nezazaluje....
...neviem ci si videl to video, ale na tom mnozstve ludi co okolo islo nebolo ani len znat nejaku lutost nad bolestou dievcatka co tam natahovalo ruky a prosilo o pomoc... a co to dalsie auto co ho preslo este raz?.... potom sa vobec necudujem ze sa tak bestialne spravaju k zvieratam... no preco sa s tym zmierit, kedysi sa cernosi nepovazovali za ludi a belosi sa k nim spravali ako k dobytku.... to je minulost, mozno aj tato bezcitnost v takejto miere raz bude minulostou, len treba o tom hovorit a nieco aj podniknut...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od jarda ovčák »

Máme potíže se sami se sebou domluvit, co je a není mravné, co je surové, co je a není šílené. Žijeme v době, kde se dějí hrůzné věci a myslíme si, že nás to pohltí a my padneme.....
Můžeme a nemusíme.
Pro mne je vnucování názorů, myšlenek, nesmyslných zákonů a byrokratická šikana na úrovni fyzickému mučení a likvidaci, vraždění. Ztráta svobody je pro mne ztrátou života, úředník je pro mne vrah.Stejně jako kdokoli, kdo mne chce jakýmkloli způsobem zbavit svobody. Jako zvíře, co přivážete ostnatým drátem do klece. Vidíme li staženého psa v hrnci, vidíme hrůzu a bestialitu, kterouž v šak vidím já na úřadech, jenž slouží k posilování moci a k nastolování nesvobod.
Empatií se nikdo neohánějte, protože jsme si každý sám před sebou zodpovědný za svůj osud a tahat do toho někoho dalšího je pokrytecké.
I virus HIV má právo na život, i meningokok, i ta poslední spermie, jak prohlásila kdysi mojje pubertální dcera. Kdepak, tak jjednoduchý to nebude.......Dokud si neuděláme ornung v sobě a mezi sebou, pak můžeme rovnostářsky vzhlížet k okolnímu světu. Do té doby to bude o subjektivních pocitech a úhlech pohledu, které mám i já vskutkuu své.......Co víme o mrkvi, jak ji za živa vyrveme z půdy a pak ji zaživa hodíme do vrouucí vody..... Že ji neslyšíme křičet??? Třeba s ní neumíme mluvit, nebo ji neumíme slyšet.....Liga pro práva a bezpečí mrkví. umučených mrkví.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od A(&F) »

Leonaisis píše:...a co tak zavolat zachranku?...
... tak si jí zavolej ... :| ... protože takto jednostranně vedený dialog nemá konce ... vždyť jak snadné odsoudit celý národ na základě jednoho videa vzbuzujícího soucit či odpor ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od A(&F) »

Akord píše: Ty jsi tady nejpravdepodobneji predložila jakýsi nepodložený plagiát. Je absolutní blbost, aby nekdo stahoval z kuže, nebo varil zvíre zaživa, tomu neverím, šíríš zde nejspíš nepodložené bludy. ....... Spolužák byl v Číne ne tak dávno dost dlouho, a o tom by mi asi rekl, kdyby to tam bylo bežné, zeptám se dalších......
... http://www.novinky.cz/koktejl/184645-br ... sveta.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od django1 »



Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“