Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »



To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Aquarius1 »

Začněte jíst zeleninu!!.To co se popisuje v reportáži je realita jak dneška tak i minulosti.Byl jsem jako mladík na brigádě v Hroznětínském masokombinátu ještě za bývalého režimu a je to pořád stejné a je to jen o přístupu k zvířatům ale jíst se musí a já zrovna nejsem trávožrout.Ten kdo napsal tuto reportáž by si měl uvědomit že pokud by se na jatkách se vším mazlili tak více jak polovina národa nebo chcete li populace umře hlady.Připadá mi to jako jako běsnění tzv ekologů a jiných podivínů kteří prosazují odstřel kvůli tomu že to není původní zvěř která tu žila za císaře pána.Ona je to opravdu jen masáž na lidské svědomí ale ti co to píšou si k obědu dají vepřovou a je jim jedno odkud.Jistě teď si řeknete je to prevít,ale je to tak a zkuste to změnit.Pokud se to někomu povede tak má u mne jedině veliké plus.Vše je živé i ta zelenina tak co teď s tím,umřeme kvůli tomu????


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Aquarius1 píše:Začněte jíst zeleninu!!
Viděl jsi Ty někdy Akváriusi, jak zacházej se zeleninou? Tu ani nezamordujou a jsou lidi, co ji jedí živou, jsou lidi co ji čtvrtěj, dokonce i strouhaj a taky vařej a pečou za živa. Je to daleko větší zbabělost. Chudinka brambora, nebo mrkev, nemá už vůbec žádnou šanci se bránit. Tohle zvěrstvo se děje celosvětově a od nepaměti a zeleniny se nezastane nikdo ani v Číně ani kde jinde. Tahleta výběrová politika, to je ale svinstvo.

Myslím, že by se měl každej první starat o své vlastní, třeba pološílené bezdomovce, o siroty atp. než se dá do sousedů kvůlivá psům, protože se to nějakým šajstrům hodí do krámu a lze hrát na citlivé struny. No přece kdo si vezme do paneláku krávu aby se s ní mohly děti kočkovat, že jo? Nemluvě o tom, že spát s krávou je přeci asi jiný kafe než spát třeba s kočkou :ethink: nebo psem a kdo to má takovou obludu učit panáčkovat a aportovat? Když už jsme u toho masa, fajn, přestaňme ho všichni jíst. Ale čím budeme krmit psy a kočky? Šalvějí? Co tyhle potvory těch krav taky sežerou, specielně v Česku, které má nejvíc psů na světě na obyvatele. Máte doma psa, nebo kočku? No řekni, nebylo by bez těch psů a koček krávám a prasatům líp? Chraňte všechny ty zbytečně zamordované čuníky, proboha.

Tyhle křižácký výpravy, ve jménu toho a onoho vždy a zásadně nadělaly historicky příšerný škody většině a vůbec nikdy nezáleželo na tom, pod jakou záminkou. Znáš to, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Vždy záleželo na tom, co na výpravě nějaké parta příživníků dokázala trhnout. To se týká i Holokástu. Kdo na tom trhnul prachy, a i po třech čtvrtinách století mna tom furt vydělává, že? Když chránit, tak všecko a všude a začít doma. Dřív a s chutí bych podepsal petici za netýrání afrických černoušků, arabů a mohamedánů kdekoliv, hlavně těch, který maj dnes tu smůlu, že žili, či žijí na oleji, zlatě, volframu, diamantech, orné půdě atd. než tohle nebetyčné pokrytectví.

Fotky jsou velice dojemné, nicméně:
- podle té směsky a očividných nemocí nešlo o chovná zvířata
- žádný chovatel, výkupce a přepravce si nemůže dovolit zbytečné ztráty
- za nemocné a chcíplé psy asi ani v Číně nikdo nic neutrží

Co to tedy bylo za transport? Osobně bych si typnul na to, že nám někdo valí klíny do hlavy a že šlo přesně o to, na co to vypadalo, a to skutečně o pouliční směsku psů, o které se buďto nikdo nechtěl dál starat, nebo zaběhlých. Stačí se podívat na rozdíl mezi fotkama transportu psů prý z Číny a mezi fotkama transportu chovných ovcí.

Tady se to řeší trochu jinak. Tahle zvířata se usmrcují u veterinářů poté, co je obecní odchytávač šoupl do takzvaného lidského spolku (Human Society) a nikdo si je nevyzvedl ať už jako nalezence, nebo pro adopci během jednoho měsíce v jejich péči. Akorát to hold není tak na očích. Taky je to za trochu lepších podmínek, to je fakt, ale toť vše. Jenže například s krysama a potkanama se taky nikdo nepáře. Trávíme je a umírají v křečích i dlouhé hodiny a ani pes neštěkne. To ani nemluvím o pokusných zvířatech od myší přes psy až po opice, co ty si vytrpí ve jménu vědy a to nemluvíme jenom o Číně, že? Slyšela jsi Globelino někdy termín vivisekce? Jesli ne, jde o pitvu za živa.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj Slávku.
Ze zeleniny mám nejraději pořádnou flákotu vepřového na talíři,je opravdu šmakézní :) .Je to přesně jak jsi napsal jen někteří prostě v sobě mají tu lítost a pak stačí několik obrázků.
Je to cílené stejně jako reklama na to co vůbec člověk nepotřebuje,bude se opakovat tak dlouho až se někdo chytí a že se chytí je stoprocentní.Více se k tomu nebudu vyjadřovat nemá to hodnotu ani času který jsem strávil k napsání těchto řádek.Dopoledne jsme spravovali s kámošem v dílně dětský kolotoč a z toho mám velikou radost jak nám to šlo od ruky,to jsou podle mne hodnoty které mají smysl pro všechny děti a jejich rodiče v okolí.
Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Aquarius1 píše: ... jen někteří prostě v sobě mají tu lítost a pak stačí několik obrázků.
Je to cílené stejně jako reklama na to co vůbec člověk nepotřebuje,bude se opakovat tak dlouho až se někdo chytí a že se chytí je stoprocentní....
1+ Já v sobě tu lítost mám taky, co si budeme povídat, jenže stěží si dovedu představit, jak by se dala osobní nezodpovědnost za "miláčky" řešit jinak. Na straně druhé však vidím tu vybíravost v tom, co jsou a nejsou"miláčkové, jako pokrytectví, nebo hloupost, nebo emocionální přetížení. Osobně jsem nikdy, když jsem si to mohl dovolit, tedy bydleje tak, že "miláček" mohli mít svou volnost, nezahnal cizí kočku ode dveří a žila s náma, dokud chtěla. Měli jsme tak i psy, ty tedy moc neutíkali :D Ale abych zavřel zvíře do bytu a pak se ho eventuelně úmyslně zbavil tím, že jsem ho vyhnal, anžto mne už nebavilo, to jaksi nééé. Život je kolem nás v mnoha gformách a jeno pro to, že to nekřičí a nemůže se bránit není životní forma jako třeba tráva bez citu a bez bolesti. Ale jak říkáš, škoda se v tom nimrat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od jarda ovčák »

Kdyby nebylo velkovýroby, nebylo by co žrat a většina lidstva by musela ummřít hlady.Kecy o egetariánské potravě jsou zbytečné, protože trávou se ještě žádný člověk neuživil.Mučení zířat si dnes nikdo nemůže dovolit, protože to je jednoduše nekonomické. ani já nemůžu chytit jehně za vlnu či kůži, protože se mu vytvoří modřina a odběratel by frflal, protože to je na staženém zvířeti vidět a chtěl by slevu..... Tak to funguje. najde se jistě duševně vyšinutý mučitel a tyran, ale to je většina úředníků, policajtů a ostatníh státních hochštaplerů, takže hlavně žádnou paniku. Jsou mnohem zásadnější problémy, jako úbytek osobní svobody, degenerace mezilidských vztahů a hniloba žebříčků hodnot......


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) globelino dne pát 31 srp 2012 18:28, celkem upraveno 1 x.


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od poota »

Jak jsem ze strojového překladu pochopil, tak se jedná o způsob "léčení" nebo spíš obrany jehňat proti muším larvám v těle zvířat. Je to chirurgický zákrok bez umrtvení, ale bez něj by zvířeti mohla hrozit až smrt. Jinou alternativou jsou chemické prostředky, jejichž většímu používání vadí zřejmě jejich cena.
Silně mi to připomíná postupy, které se používají i v humánní medicíně. Té se tak říká jenom ve smyslu "že je pro lidi", protože opravdu humánní není ani náhodou. I pro lidi jsou léky a nebo chemické prostředky na obranu proti cizopasníkům - ovšem nijak se (také) nepoužívají. Pro lidi ovšem nebyl proti nim ještě objeven účinný chirurgický postup, i když nejspíš by se prováděl přinejmenším s místním umrtvením.
Takže pro ty zvířata se dělá aspoň něco, akorát že se nám ten způsob příliš nelíbí.
Pro lidi se v tomto směru nedělá vůbec nic, takže napadený jedinec pouze strádá, a za neustálého ujišťování lékařů, že mu vlastně nic prokazatelného není, strádá čím dál, tím víc až se posléze ustrádá. Nečetl jsem pitevní protokoly, ale pochybuji, že by v některém byli cizopasníci zmiňováni - a pokud snad ano, tak určitě ne jako příčina smrti.
Tak nějak nevím, koho mám víc litovat.
Z těch ovcí má někdo peníze, tak se o ně nějak stará - kdyby to nechal na přírodě, tak jich spousta pomře.
Z těch lidí má farma-gang peníze, když se o ně v tomhle směru nikdo nestará - čím víc se cítí nemocní, tím víc léků si zaplatí a v tomhle stavu je potřeba je udržet co nejdýl. Kdyby se to nechalo na přírodě, tak bez léků by umřeli za zhruba stejnou dobu, ale daleko míň zdevastovaní.
Při představě trpícího malého jehňátka člověk zjihne mnohem spolehlivěji, než při představě trpícího člověka - to je skutečnost a taky důvod, proč se na "dolování" peněz z lidí používají raději zvířata a nebo ještě lépe mláďata, případně i lidská.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od jarda ovčák »

Ano, sám jsem byl před měsícem mále zavražděn kretilními lékaři, kteří léčí mnohem hůře, než veterináři.Byl jsem pouhý den od převozníka na druhý břeh....
Podívám li se na lidi v paneláku, vidím ovce v ohrádce, slepice v kleci a psa zavřeného v bytě......Je třeba se podívat na české poměry, týrání v české zemi, nikoi na druhé straně zeměkoule, páč tam není náš domov. Stejně tak bych mohl lkát na islámské právo šaría..... Tolik týraných bytostí a nevadí ti to? Tolik ukamenovaných, umučených a uřezaných kebulí?
Já se cítím týraný současnou klikou vládnoucích idiotů křížených s kretény. Cítím se ponižován současnými zákony a policejní a úřední šikanou.......Taky nemám šanci se bránit, stejně jako ty zvířata.
Má zvíře cennější život, nebo větší právo na život?


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

Tolik týraných bytostí a nevadí ti to?
vadí mi spousta věcí a to už jsem ti sdělila v odpovědi na tvůj první příspěvek tohoto vlákna
nechci se dokola opakovat, svoje názory jsem už tady jasně vyjádřila
Je třeba se podívat na české poměry, týrání v české zemi, nikoi na druhé straně zeměkoule
austrálie patří mezi přední světové dodavatele vlny atd.
http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/au ... 19124.html


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
globelino
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: stř 15 úno 2012 12:26
Dostal: 2 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od globelino »

poota píše:Jak jsem ze strojového překladu pochopil
vložila jsem přílohu - překlad


To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme

Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme

"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

globelino píše: austrálie patří mezi přední světové dodavatele vlny atd.
http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/au ... 19124.html
A protože bavlnářský, konopný a lněný průmysl byly už pod různými záminkami a různými metodami dostatečně zdevastovány chemickým průmyslem, jak na poli, tak na trhu, což si teď všichni dost škaredě odpykáváme včetně ještě volných zvířat, nemluvě o dobytku zvaném Homo Sapiens, nezbývá k dovršení úspěšného díla než zasadit poslední smrtelnou ránu i průmyslu vlnařskému. Stačí na to dostatečné množství použitelných idiotů, jak je nazýval baťka Lenin.

S pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše: nezbývá k dovršení úspěšného díla než zasadit poslední smrtelnou ránu i průmyslu vlnařskému.
A pak už budou všechny "hadry" jenom z hmotoly neboli umělé hmoty. A nebudou se špinit a nic nebudou ani nasávat, budou se snadno prát a nebudou se muset žehlit - prostě úplný ráj. Drobnou vadou na kráse sice bude to, že se v nich bude blbě žít, ale nic jiného prostě nebude.
No a potom bude potřeba nahradit hmotolou i dřevo - na nábytek už se téměř nepoužívá, tak ještě zakázat s ním topit, na tom už se pracuje. A když se nebude na dříví vydělávat, tak místo lesů bude něco, na co budou dotace, bez kterých by se to nevyplácelo. A pak už stačí ty dotace jenom uškytnout, a jsme tam, kde nás chtějí mít - ve slušné společnosti se o tom místě nemluví, ale výstižněji než "v prdeli" se to definovat nedá.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Má někdo tuchu, jak se třeba dneska vykulujou bejci? Poslední co jsem četl, bejk se nažene mezi klády a chytí se za rohy, nebo kruh v nose lanem a veterinář, nebo kdokoliv mu velkejma kleštěma rozdrtí chámovody. Taky bez anestetika, stejně jako nám ještě před pár lety vrtali bez anestetika zuby. Tím pádem to dnes nejsou už voli, protože nejsou doslovně vykulený, ale chovní "bejci".
Mimo téma (offtopic)
Ne, že by dvě zla daly dohromady dobro, ale tyhle cílené politicko ekonomické křížové výpravy které nám sem cpe Globelino, mi vážně lezou na nervy. Jde totiž o propagandu, které vůbec nezáleží na blahobytu zvířat, či na blahobytu všeobecné lidské populace, ale na tom, jak nás všechny zotročit a udělat závislými díky uměle vytvořeným nedostatkům. Vzhledem k tomu, že chemický průmysl je aglomerát právě té politické fakce, která se nám především postarala o druhou světovou válku, tedy IG Farben pod svými různými dnešními propletenými corporátními vztahy olejářského a energetického průmyslu včetně farmácie a potravin, kterážto politicko mocenská fakce se postarala i o takzvaný Holocaust, který se sice konal dost jinak než jak je nám předestíráno, ale poněkud konal, je mi dost s podivem, že se kdokoliv dokáže propůjčit do služeb této fakce ať již z jakýchkoliv důvodů a to specielně někdo, kdo se cítí touto fakcí specielně národnostně potrefený přes to, že tato fakce náleží stejnému kmeni.

V podstatě se dá říct, že celé toto vlákno není o ničem jiném, než o politické propagandě a diversi jedné jedinné zájmové skupiny naoko rozdělené na několik a podívám-li se na to, proč bylo toto fórum založeno a co je jeho výslovným účelem, mám s tímto vláknem od samého začátku dost potíž.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Příspěvek od django1 »



Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“