Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

ahojte. chcem sa opytat, ci niekto si daval ivermectin na noc, podla curezone je to vraj vhodnejsie. a teraz sa spytam ako blba, ale prosim vas, co to znamena ze 8oz vody? takto to tam vzdy pisu a ja neviem aka to je ako jednotka, mnozstvo vody. dakujem


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Niky píše:.. co to znamena ze 8oz vody?
Citace z wiki:
"Dutá unce (zkráceně fl oz, fl. Oz. Nebo oz. Fl.) Je jednotka objemu se rovná asi 28 ml v imperiálního systému nebo o 30 ml v americkém systému."

Takže by se mělo jednat o necelý čtvrtlitr vody.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

diky, sprosta, wiki a gugl mi vobec nenapadol :D


anlien
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: pát 14 zář 2012 5:56

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od anlien »

Štúdia: Hodnota dôkazu protilátok IgG proti Ascaris lumbricoides.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


anlien
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: pát 14 zář 2012 5:56

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od anlien »

Kto z vás bral Praziquantel a Albendazol podľa Curezone protokolov?
Treba si obe davky šupnúť naraz, alebo s časovým odstupom?
Dík.


honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Dle curezone je to dohromady, uvádím citaci:
Praziquantel is taken taken together with Albendazole to systemically kill any remaining diehard adults in the intestines & eggs, larva, & cysts scattered throughout the body.

These drugs have synergistic action when taken together, versus taking each drug as a separate treatment, & result in higher cure rates.

Tedy dohromady, zvyšuje se tím účinek.


Cizákům zmar! ;-)
anlien
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: pát 14 zář 2012 5:56

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od anlien »

honza_ku: dik.
To bude papanica Albendo s lyzickami oleja s Prazikom zapite grepovou stavou:-))
3 den beriem Albendazol 2 x 400mg ..a absolutne nic..ziadna reakcia, ziadna bolest brucha, hlavy, stolica cista..
Tak som zvedavy co uvidim po Praziquantele 3 x 1750mg s davkou 25mg na 1kg a Albendazole 2 x 400mg denne a ake budu reakcie.
Typujem že žiadne:-)


kopretinka
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29 zář 2012 23:04

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od kopretinka »

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o malou radu. Chystám se na trojčátko -pelyněk, hřebíček a lugol. Jen jsem trošku zmatená ohledně selenu, zda je potřeba jej při trojčátku brát. Nedostatek jodu nemam, skvrna zmizela po 8 hodinách.
Pokud selen ano, je k sehnání ten s L-Selenomethionine i u nás, nebo jen u Swansonu. Děkuji za odpověd Blanka


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Igi »

Já to jel bez selenu a v pohodě. Nevím kde sehnat asi jen u Swansonu, možná někdo jinej bude vědět.


luxel
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: ned 27 zář 2009 14:13
Dal: 2 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od luxel »

kopretinka píše:Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o malou radu. Chystám se na trojčátko -pelyněk, hřebíček a lugol. Jen jsem trošku zmatená ohledně selenu, zda je potřeba jej při trojčátku brát. Nedostatek jodu nemam, skvrna zmizela po 8 hodinách.
Pokud selen ano, je k sehnání ten s L-Selenomethionine i u nás, nebo jen u Swansonu. Děkuji za odpověd Blanka
v ČR neviem, ale má to aj i-herb, za lacné poštovné
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Se ... blets/1408


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

ahojte. je tu niekto, kto si pri kurach dava aj nejake svoje lieky co uziva? ja totiz neuzivam nic poslednych 4 mesiacov, co sa venujem tymto kuram a ani som nepotrebovala, akurat niekedy tabletku proti bolesti, ale nikdy nie v den uzitia antihelmentika. no ale zaujimalo by ma to, ci niekto uziva aj v ten den a bez dakych side effectov? lebo ja som vcera zazila neprijemnu vec, davam si teraz len ivermectin (pastu), nic ine a uz som ho uzila parkrat predtym a v pohode a vcera som mala po nom taky hnusny pocit cudzieho telesa v krku, resp. aj tu sliznicu citim ako smirgel, asi je z neho podrazdena, asi uz tu pastu nebudem rozzuvavat ale rovno prehltnem. no ale ten pocit ako sa z nicoho nic objavil, tak som dostala skoro hysak,mala som pocit ze sa mi tazko dycha, nieco ako panicky atak, ale tak ten som zrovna nemala este, tak neviem ci to je ono, ale bolo to horsie a horsie, ale bolo mi jasne ze to nie je alergicka reakcia, lebo mi krk ani jazyk neopuchol, len som citila ako sa mi ta trubka zuzila akoby, ale to bolo zjavne od psychiky a keby som si dala xanax, tak by som sa hned upokojila. len som sa bala si dat tu tabletu, aby to nespravilo nejaku reakciu, tak som pila vela vody a snazila sa to predychat, potom uz bolo ok, a dnes cez den ma to zas chytalo, ale ked sa na to nesustredim, tak je to ok, ale stale mam pocit podrazdenia alebo dacoho v krku.
no a to sa teda pytam, co myslite, kolko hodin po zobrati antihelmentika si mozno dat daky iny liek? (nie daky doplnok, ale regulerny liek, chem.) ja to nechcem praktizovat ani nic, ale mam teraz docela strach, chcem si dat tyzdnovy protokol na pasomnicu a tam sa beru rano aj vecer tabletky, celych 6 dni, tak keby sa nejaka neziaduca reakcia vyskytla, ci si mozem tam dat ten xanax alebo nie, psychika je svina : /


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Že by nějaká potvůrka v posledním tažení...?


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od MIRKO »

To Neoanthropus=Anlien.Proc vlastně tady prudis?Tvrdíš jak se zamyšlíš nad antiparazitickýma kůrama,vela cestuješ,zavádíš lidi tím, že někomu z nejasného důvodu vypadly vlasy, ptáš se na skušenosti ,,lidí co jsou ještě tady,,.,ted najednou beze strachu bereš albendazol a praziquantel....proč?Abys nám řekl jak jsme blbí, jak to většina lidí nepotřebuje...,žádené reakce atd.ale jak řekla Alfka...lidičky z tohoto fora nerozházíš.Horší je, že nově příchozí mohou být rozhození a nejistí, a o to ti vlastně jde.Z mého pohledu ti mohu dát jednu užitečnou radu...jdi už do prdele!!! :bhead:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
jednorozec
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 20 zář 2012 6:43
Dal: 2 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jednorozec »

Ahojte " parazitológovia " !

Zaujímalo by ma,ci si niekto tesne po chemických anthelmitikách dal robit pecenové testy a ak, tak ci boli v poriadku,alebo zvýsené. Dakujem.


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

to neviem zatial, pred tymi liekmi som bola o. i. na pecenovych a boli vyborne, tak som si trufla do toho sa pustit. ale pocas brania som sem-tam mala trochu tazkosti s pecenou ale to predovsetkym pri entizole, potom uz zas v poriadku, dolezite je aj davat si regeneracne pauzy. a prave rozmyslam, ze ked nepride hned daka reakcia do polhodiny po uziti atihelmentika, tak tie vsetky dalsie obtiaze su uz len z uhynutych parazitov a nie ako reakcia na liek. ja si to tak predstavujem, ze teraz to prosto nieco zlikvidovalo a toxiny zaplavili telo a preto aj ten psychosomaticky zachvat prisiel, alebo priamo daco v krku bolo? neviem, ale nakoniec som si praskla ten xanax,lebo som zas chytala hysak a necham si teraz aspon tyzdennu pauzu a potom skusim dobrat ten ivermectin a potom po pauze asi ten pasomnicovy protokol, ale rozmyslam sa ist dat predtym niekde zmerat, ci mi ho treba, aj ked ja mam pocit ze ju mam, ale mozno uz neprezila tie moje kury a uz neviem ci si trufam dat tolko liekov 6 dni po sebe. tolko to trva! aj po entizole som mala vyse mesacnu pauzu, lebo som ho velmi tazko znasala


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“