Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Není vůbec zač.
Ještě jsem našel seznam různých názvů léků z celého světa, které obsahují Praziquantel, pokud by někdo další hledal.
http://www.drugs.com/international/praziquantel.html


Cizákům zmar! ;-)
bublinka.c
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 03 črc 2012 16:41
Dal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od bublinka.c »

Ještě nevím, jestli se mají ty tabletky Wormicidu rozkousat a nebo se polykají vcelku...?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

bublinka.c píše:Ještě nevím, jestli se mají ty tabletky Wormicidu rozkousat a nebo se polykají vcelku...?
Fůůůůůj, blééééé, rozkousat, to myslíš vážně? No tak to zkus! :lol:
Albendazol není problém, ten nechám rozpustit v puse, ale Praziquantel, ten ani náhodou :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
bublinka.c
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 03 črc 2012 16:41
Dal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od bublinka.c »

Asi je hnusnej...hořkej...nevim :) a co to tučný s Albendazolem...stačí sníst třeba tučnější jogurt? Jsem proti vám absolutní tydýt :))


roderio
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 14 říj 2012 11:50

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od roderio »

Dobrý deň., má niekto skúsenosť s tým, že pri diagnostike Vám zistí borrelie a pri odbere krvi Vám nezistia nič. Ďakujem


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Jo, to je dost časté.
Ale stejně je třeba zjistit, zda se jedná o borrelie nebo jen toxiny z nich . A to zjistí Salvia.
Mě také v krvi nic nezjistili, jen protilátky na ně a jak se mi ulevilo, když jsem si vzala homeopatium borrelie.
Jinak hlásím úspěchy s novým elixírem,
Včera to bylo jen tak tak, ale dnes jsem opravdu ucpala WC - s tou nadílkou. Mít tam nějakou tu plenu nebo záclonu, tak mi se asi odplazí.
Krtek to jistil.
Velmi jim to nechutná a po tom trápení se mnou už asi měly breberky zase po čase dost.
Doufám, že také výrazně ubyly zásoby jejich různých skrýší a cyst a pod.
:-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Gaia píše:Jinak hlásím úspěchy s novým elixírem,
Nazdar Gaio. Jsem se koukal co vlastně by ten elixír mohl být a jaksi se mi to ze Tvých příspěvků nedaří kompletně sestavit. Je nějaká šance, že bys to vypsala jako recept na knedlíky, tedy co, kolik čeho, jak připravit a jak podávat? :epray:
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

ahojte, co to moze byt? mala som dlhorocny problem s dutinami a par prispevkov som tu pisala o tom, co sa mi stalo po ivermectine s krkom. uz su to 2 tyzdne a neprestava to. je to pocit "niecoho" v krku. ale nie je to stale, behom dna to chvilu citim, potom to prestane, potom zase, take na striedacku, preto vylucujem nejaky vyrastok. nikdy som nemala problem so stitnou zlazou, moze sa ona takto prejavovat? zacalo to po 4tej davke ivermectinu, do hodiny a odvtedy to tak je, obcas velmi intenzivne, az mam pocit, ze sa nemozem poriadne nadychnut ci prehltat, potom to polavi, neskor zase, v roznej intenzite. cisto teoreticky, mohol sa mi tam z dutin premiestnit nejaky parazit? a preco sa mi zastavil tam a nezdochol ci nezmizol odtial nizsie - do brucha a von? obcas tam na tom mieste mam pocit brnenia. som ako paralyzovana, neviem co mam robit a ako sa pohnut z miesta. bojim sa dat si dalsi ivermectin, keby som mala istotu ze to je od parazita, tak by mi pomohla snad ta dalsia davka ho dorazit, ale co ak moje telo na tu latku v nom reaguje nejakym narusenim stitnej zlazy a takto sa to prejavuje, jej divnym spravanim/opuchanim tak v tom pripade mi dalsia davka to este zhorsi, ci nie? ked to neprejde ani buduci tyzden, tak pojdem za ORL nech mi pozrie do krku. ale celkovo mam daco divne, bolia ma obe usi, boli ma pod lavou licnou kostou, mam bolavu uzlinu pod sankou a aj vnutri hrdla ma boli, akoby nejaka infekcia divna bola v mojich dutinach a este ten miznuci/objavujuci sa "knedlik" v krku, som na nervy z toho


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Niky píše:ahojte, co to moze byt? mala som dlhorocny problem s dutinami a par prispevkov som tu pisala o tom, co sa mi stalo po ivermectine s krkom...
Bestie zdrhaj tam, kde je to míň bolí. Zkus si natřít tou pastou postižné místo...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

bublinka.c píše:Asi je hnusnej...hořkej...nevim :) a co to tučný s Albendazolem...stačí sníst třeba tučnější jogurt? Jsem proti vám absolutní tydýt :))
No jo, je hořkej jako čert :) K tomu Albendazolu bych si dal propečenou krkovičku :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

Niky píše:zacalo to po 4tej davke ivermectinu, do hodiny a odvtedy to tak je, obcas velmi intenzivne, az mam pocit, ze sa nemozem poriadne nadychnut ci prehltat, potom to polavi, neskor zase, v roznej intenzite. cisto teoreticky, mohol sa mi tam z dutin premiestnit nejaky parazit?o
Ahoj Niky

mne sa zdal tento iver tiez nejako ako keby silnejsi, neviem. Smola bola ze som fasol asi chripku rovno po prvej davke, ale poctivo som to dotlacil dokonca, obe pasty. A musim priznat ze par krat som mal taky priblbly pocit ako ked nastupuje panicka uzkost, ale bol to len ako keby zaciatok a za chvilku to zmizlo, cize to jednoznacne pripisujem parazitom. Ja som este k tomu iver tlacil aj palinu v alkohole :) a jednu 3dnovku aleben. Teraz posledne dni nemam vobec pomaly na nic chut, myslim jedlo, sem tam daco zobnem a v crevach citim ako po bombardovani :) Nie nejaka bolest, ale proste taky zvlastny pocit, jednoducho mam minimalny pocit hladu. Ako keby sa telo s toho este spamatavalo. Pocas tohoto iver mi dakedy napuchli clenky, comu som sa dost divil. Ked citis daco nad licnou kostou tak to bude urcite nejaka csyta alebo co na koreni zubu alebo v tych miestach. Ja rovnako citim na lavej strane , kde som mal ten zub, mozno tam este daco bude...A za cely cas v ratane chripky som vykaslaval neskutocne mnoztvo hlienov, aj z dutin a pluc.

Chcel som toto dat do zvlast prispevku ale kedze to s tym iver urcite suvisi, tak pokracujem

A este sa mi stala zaujimava vec, citil som vlavo v oblasti brucha, asi niekde oproti slepaku len vlavo, uz par r take zvlastne tahanie tupa bolest a lava strana brucha bola vzdy ako keby trochu vyduta ako prava. A asi po 4 davke iver ma to tam zase zacalo tahat a svrbet, proste zvlastny pocit, a v tom case akurat doznievala chripka tak reku urychlim tu chripku zapperom, lebo ma to uz stvalo stale sa potit atd. Nedal som si tentokrat ziadny paralen nic, 38,4 som mal 2 dni, klepal som sa ako osika ale potom postupne klesalo a chripka zmizla, ostalo po nej len kopec hlienov. No a ten zapper, vyrobil som si asi pred rokom nieco , neviem presne, taky co je na zdravi-az, aj tu vo vlakne zapper je na to link. jednoduche zapojenie, proste lacny zaper na 9V. A ako som drzal este nakapaty tie ekektrody v ruke, v pravej + v lavej -, tak som si zrazu nejako instinktivne spomenul na to zvlastne tahanie a tupu bolest v oblasti creva. Tak som si zacal len tak lavou elektrodou cize - behat po bruchu zatial co pravu som normalne drzal v pravej ruke. A zrazu sa stalo co som necakal. Akonahle som presiel elektrodou na tych miestach, zrazu som zacitil brutalne cuknutie. MEGACUK. Kukam ze hmm tak som tade presiel znova a znova megacuk. Hovorim si aha uz ta mam :) Behal som tym po celom bruchu a nikde nic ziadny pocit iba tam a hned cukanie a palenie. Tak som pre istotu vytiahol multimeter obycajny digitalny a zapojil do serie nech mera prud, bezne to bolo okolo 1mA ked som elektrody drzal v rukach. Tak som to zapojil , v rukach 1mA a ked som lavou elektr. behal po bruchu tak 300-400mcA. A akonahle som dosiel na to miesto okamzite to skocilo na 1mA a zacalo megacukanie, asi tak 10-20cukov/s .) Tak som sa uistil ze to stipanie a tak neni tym ze by mnou tieklo nejako vela prudu. Tak som sa potesil, zhlboka sa nadychol a isiel som im robit elektrosoky, ale naozajstne. Trvalo to asi 2 min. Cele miesto som mal cervene a niekde v strede toho vznikol ako keby velky stipanec, ktory sa neskor aj ako stipanec zahojil. Zacervenanie zmizlo do 2 h. Druhy den som vstal , pomenul som si na tento bizarny zazitok a celu vec som este prekontroloval, a na moje pocudvoanie asi o 4 cm viac vpravo sa zacali diat rovnake veci ako minuly den. 2minuty elektrosokov, cele zacervenane, pri cukaniach dost silne stipanie, do 2 h zacervenanie zmizlo a ostali tentokrat 2 ako keby stipance. Tie sa mi pred par dnami zahojili. Odvtedy som podobny pocit na tom mieste mal asi par krat a odvtedy uz vobec. Teraz si na tych miestach beham zapperom ako nic a ziadny cuk, vsetko ako ma byt. Takze toto je si myslim dost zaujimava skusenost a verim, ze som tym daco zabil. Len skoda, ze neviem co. Mozno to bola aj nahoda ze akurat - elektroda na nich vplyvala pri dotyku, zatial co bezne zappovanie, ked sa drzia elektrody v rukach s tym nic nerobili. Az ked som to k tomu prilozil. Mozno by to slo aj naopak, ze prilozit + a fungovalo by to, ale kedze prud ide z + do - tak verim tomu ze vsetko prud, ktory tiekol telom sa akumuloval prave v tom bode dotyku, cize ako keby presne tym miestom tieklo najviac prudu. Neviem. Ale podstatne je to ze to nieco urobilo a odvtedy mam s tym pokoj. Klop. :)
Teraz si dam nejaky cas klud, len palinu este davam kazdy den .) ale aj s tym som mal pauzu aspon tydzen...uvidim co sa este bude diat


edit: este doplnim, aby ste si vedeli predstavit take cuknutie, pripadalo mi to ako keby som mal 10-15 cm spagat vsunuty pod kozu v oblsti creva a ten by koncil "niekde" smerom dolu, neviem to presne popisat ale smerom dnu do tela a dolu a tam by som ho o nieco upevnil a nasledne potahoval vela krat za sekundu. Fakt bizarne.


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Elixírek - mám toho namletého tak 2 deci,v hrnečku .
- a to, cca půl na půl hřebíček a nové koření, v tom 5-7 rozmělněných bobk.listů (podle velikosti a kvality- sehnat kvalitní bobk. list není jen tak, jsou dost poničené, hroznou barvu, a ty je nejlépe vyhodit).
Cca lžičku( vrchovatou nebo dvě zarovnané) této směsi povařím, tak 5 min, pak přidám cca lžíci pelyňku.
Povařím ještě tak 3-4 min, nechám pár min stát, sliji ... a popíjíme. Mám toho tak 2,5 decinky a mám to na den.
Tu směs, ze které jsem to vařila, nevyhodím ale sním (co snesu), mám za to, že by to ve střevech mělo působit jako bylinný prášek(i když uvařený). Tedy,vezmu si lžíci té směsi a zapiju ji tím elixírkem.
Potomek to teď pije bez pelyňku, protože je po pelyňkové kůře (už by ho užíval moc dlouho).
Lze přidat i pepř. _To je můj individuální receptík, takže je možné si dále upravovat, pokud to chce někdo zkoušet.
K tomu tedy občas beru MMS 2, tinktury a nějaká homeopatika, bramb. štávu po ránu a další věci, co mi přijdou pod ruku.

Hřebíček melu v mlýnku na kávu - má plastové víčko a za tu dobu co tam teď melu koření, je pěkně poničené , nejspíš naleptanél !!!!, měl by to být pěkný dryák......

Při větších potížích s léky nebo s jinými přípravky, je také nutné brát v potaz stupeň snášenlivosti či alergii na ně - dočasnou (i vyvolanou parazity) nebo trvalou. Alergii by měla potvrdit měřením Salvie - nebo přístroj EAV (svého času mi s ním gynekoložka vybírala léky i antikoncepci) - . Tam je to neprokazatelnější.
Je možné si z antihelmetik udělat i homeopatikum a užívat je touto formou .
Přiznám se, že tohle jsem ještě nezkoušela, protože si nejsem jistá dopadem na brebery. Určitě by to ale mělo vyčistit tělo od mnoha sajrajtíků, kterým ho ty léky zanesly. Např. homeopatikum z penicílínu mě osobně hodně pomohlo.
Jinak, potíže po lécích a užívání jiných preparátů, jsou. Potvůrky se brání vším, na co dosáhnou.
Dovedou vyvolat i parádní absťák.
:-)


bublinka.c
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 03 črc 2012 16:41
Dal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od bublinka.c »

Palo píše:
bublinka.c píše:Asi je hnusnej...hořkej...nevim :) a co to tučný s Albendazolem...stačí sníst třeba tučnější jogurt? Jsem proti vám absolutní tydýt :))
No jo, je hořkej jako čert :) K tomu Albendazolu bych si dal propečenou krkovičku :lol:
.....................
Tu nemááám ;) tučnější tvaroh, nebo jogurt snad bude stačit :devil: 8) ....a doufám, že se u té kúry může chodit normálně do práce :shock:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od hanka »

Lex píše:..... citil som vlavo v oblasti brucha, asi niekde oproti slepaku len vlavo, uz par r take zvlastne tahanie tupa bolest a lava strana brucha bola vzdy ako keby trochu vyduta ako prava. ...
Ahoj Lexi,
Tvůj poznatek je zajímavý :good: , ještě by mě zajímalo, jestli to vydutí zmizelo. Předtím jsi asi něco na levé straně břicha nahmatal (možná nějaký tvrdší odpor, na pohmat citlivý) - jak se obě strany projevují při prohmatání břicha teď? Je ještě rozdíl mezi pravou a levou stranou břicha, nebo se to vyrovnalo?
Díky ;) , Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

Ahoj Hanka,

no vydutie zmizlo a uz tam necitim nic divne odvtedy. Vyzera rovnako ako prva strana. A ci som tam nieco citil na omak...no boli na tych miestach trosku ako keby vystupene zily ako keby sa to tam nejako viac prekrvovalo + ta zvlastna tahava bolest svrbiva. Odvtedy je tomu asi 2 tyzdne, neviem presne na den, ale ziadny problem s tym miestom uz nemam, ako keby tam nikdy nic nebolo :)


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“