Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Peroxid vodíku - využití vnitřně

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od stevo69 »

Ahojte
Nemate to niekto preložené trošku zrozumytelnejšie?
dakujem


hox55
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 01 črc 2011 5:50
Kontaktovat uživatele:

Dávkování

Příspěvek od hox55 »

Ahoj,

právě čtu knihu Neumyvakina "perekis vodoroda", kde doporučuje dávkování 3% h2o2 následovně:

1. den - 3x 1 kapka do sklenice vody
2. den - 3x 2 kapky.

...
10. den - 3x10 kapek (max dávka)

atd.

Tady se mluvilo i o ještě mnohem větších dávkách (3x25 kapek) a to ne 3, ale 30-35 procentního h2o2. Má v tom někdo trochu více jasno?

Díky


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Tak jsem si pokusně nakapal cca přes 20 kapek 3% peroxidu do 0,25l hrnku a musím teď Slávkovy Křepelkovy poděkovat. Za prvé jsem si "virtuálně" pochutnal na tvrdém zralém sýru protože mám po tom v ústech takovou chuť. No a za druhé se mi také lépe dýchá, ale hlavně zmizela únava(vše v rozmezí cca 10 minut). Mám asi nízký tlak a cca jednou dvakrát do roka mám problémy s dýcháním kdy se nemůžu naplno nadechnout. K tomu jsem unavený jako kdybych dva dny nespal a pomáhala na to jen alespoň 4 espressa vypitá v alespoň dvouhodinovém intervalu.

Takže nejen že díky peroxidu mohu lépe vychutnat klasiku když si s ním občas čistím uši, ono to funguje i takhle.


EDIT

Tak dnešní probuzení je naprosto zvláštní. Usínal jsem kolem osmé, deváté a vstával jsem po druhé hodině. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, ale vstal jsem odpočatý s probuzenou myslí. Tohle jsem nezažil dobrých osm let, navíc mi stačilo jen 6 hodin spánku místo 10.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše: a pomáhala na to jen alespoň 4 espressa vypitá v alespoň dvouhodinovém intervalu. ...
:good: :D A to jsi jenom na ekvivalentu 2 kapek 35% H2O2.
Jen jako zajímavost, nevím kolik, ale kafe produkuje H2O2 a čím dýl stojí, tím je ho v něm prej víc. Nevím ale, jestli se to týká i instantního, divil bych se. Nebude to ale stát moc za řeč. Další dobrý skutek kávy je relativně vysoký obsah niacinu - Vit B3. Podle mne je kafe príma věc. Sice popožene prý srdce, ale zároveň roztahuje cévy, takže to by se celkem mělo vyrovnávat a výslednou být, že se po něm lépe prokrvuje a tím okysličuje tělo.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dávkování

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hox55 píše: Tady se mluvilo i o ještě mnohem větších dávkách (3x25 kapek) a to ne 3, ale 30-35 procentního h2o2. Má v tom někdo trochu více jasno? Díky
Já to prošel a ještě vyšší, až 35 kapek 35%. Asi to nebude ale nutné, jenom jsem si chtěl zjistit, jestli mně to nesní. Nesnědlo. Podívej se zpátky do vlákna. Při těch vyšších dávkách člověk do 5 minut cítí, jak mu šuměj plíce a pak z něj začnou lítat věci, ale nenásilně. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Instantní nepiji neb je mi po ní bylo šoufl, stejně jako další českou specialitu, spařovaného turka. Přešel jsem před rokem na espresso, potom na dvojité ristreto a v podstatě piji emulzi cca 30ml z 18g čerstvé kávy. Není mi po tom zle a je to dobré, ve spojení s balenou cigaretou dokonalé.

Dávku peroxidu zkusím zvětšovat, uvidím co se stane.

Edit

Dávka zvětšena na 50 kapek, bylo to nutné protože problémy se vracely byť v mírnější formě. Po padesáti kapkách vše ok, únava nepřichází, ale hlavně inteligence se vrátila do normálu. Jednoduše je mi mnohem lépe, jak fyzicky, tak psychicky. :jump: A za celý den se neobjevila migréna. :mrgreen:


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Tak hlásím s 3% peroxidem dlouhodobé úspěchy.

Je to už 21 dní co jej popíjím(3x za den asi 100kapek) a kombinuji to i s mochyní sušenou mrazem kterou si dám jako čaj(25g na 230ml) 20 minut po peroxidu. Efekty jsou následující, neznám migrénu, ani mírné pobolívání hlavy. Výrazněji se zlepšila psychika, nejsem tolik podrážděný a vypjatý. Fyzička se zlepšila také, ale není to ještě ono, hlavně dýchání. Únava skoro žádná, stále mi stačí 6-8 hodin spánku s tím že se probouzím odpočatý, nedávno mě dokonce vzbudil kamarád po třech hodinách spánku a já byl schopen s ním hovořit, což bylo dříve nemožné. Ovšem co se zlepšilo výrazně je inteligence. Tedy ne že bych teď byl schopen řešit z hlavy rovnice s parciální derivací o několika neznámých, matematiku neumím protože mě nebavila. Jednoduše, mysl je bystrá jako před lety, jako bonus se vrátila stará dobrá intuice a předvídání, ale to je na jiné téma a nechci být za blázna.


A jako další bonus moje pravidelná a sezónní chřipka která mě dostala do postele na 14dní teď proběhla za necelé tři dny s mírnou horečkou, bolavým krkem a lehčí únavou. Samozřejmě bez prášků, jen jsem spořádal více mochyně.


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od akvarista »

Tak to jsou pěkné výsledky!Taky se na to chystám ale furt mám bordel v tom jak je to s tim oxidačnim stresem.Kvuli sportování s nim bojuju dost často tak nevim jestli mi peroxid nezpůsobí nějaký potíže.Máš ho z lékárny?


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Ano, z lékárny, teď sháním 30% peroxid protože to vyjde levněji a podle článku níže v něm je méně chemie na jeho udržení. Oxidační stres, zde nemohu sloužit protože stále moc nechápu o co jde, musím ještě hodně studovat. Nicméně pokud jsem to alespoň z části pochopil správně tak mi s oxidačním stresem pomohla právě mochyně. Těch 25 gramů mrazem sušené je dělané z 250g normální s tím že toto sušení by mělo zachovat více vitamínů a dalších prvků. Nicméně z peroxidu žádné vedlejší účinky nepozoroji, mimo to když jej vypiji přímo po jídle tak jsou potom větry. A samozřejmě za čas se zají ta pachuť sýru, ale to není nic co by se nedalo vydržet.

http://www.jogin.cz/Oxyterapie-lecba-kyslikem/
http://www.krupaveovoce.cz/lyofilizovan ... lizaty.php


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od early123 »

Fox_25 píše:Ano, z lékárny, teď sháním 30% peroxid protože to vyjde levněji
Niečo som našiel ohľadom O2 a H2,hlavne teda výroby,prípadne inhalovania.

http://www.pyroman.wbl.sk/NAVODY.html

Majte sa .


smajlicekk
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: ned 04 pro 2011 21:23
Dostal: 8 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od smajlicekk »



Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

http://www.kittfort.cz/products_8_14.htm

Myslíte že tohle bude "bezpečné"? Koupil jsem technický v černé flašce od kittfort a mám docela obavy s jeho čistotou. Nebo je technický kvůli tomu že je 30%? Alespoň nebyl drahý, 1l za 74 korun.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše: Myslíte že tohle bude "bezpečné"? ...
:D Výrroba peroxidu je dost chemický maso a rozdíly mezi různě vyčištěnými peroxidy se odráží na ceně separace peroxidu od chemických látek použitých při výrobě. Kdyby sis spočítal, kolik ho vlastně na jednu kůru potřebuješ, nekupoval bys to po litrech. On totiž časem slábne a čím větší koncentrace, tím rychleji. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Fox_25 »

Litr jsem vzal protože jinou velikost neměli.

Pokud řeknete že tenhle bude na prd objednám co doporučíte.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše: Pokud řeknete že tenhle bude na prd objednám co doporučíte.
Zda je přesně tenhle na prd nebo ne ví zatím jenom výrobce. Možná je kvalita velice dobrá. Na straně druhé, díval jem se na výrobní proces H2O2 a ta komplikovaná dlouhá chemická slova jsou pro mne nečitelná. Jako potraviny mi ale moc nezní, i když dnes se člověk dočte na obalech kde co.

1) Potravinářský peroxid vodíku H2O2 35%
2) Chemicky čistý peroxid vodíku H2O2 p.a. (na analýzy) 30% ale i jiná procenta
3) Lékárenský peroxid vodíku H2O2 2-3% na rány.

Všechno ostatní je velmi nezaručená kvalita a dočistit se to tutově v kuchyni nedá.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“