Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Zapper

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

sali píše:Igi. Bez složitého vysvětlování.... na CENTRONIX (paralelní port) zapomeň.
... důvod ??? ... :shock: ...
sali píše:že mojim záměrem je konstrukce relatině jednoduchého laciného univerzálního Zapperu dostupného a použitelného pro každého, kdo umí trochu ovládat PC. Univerzálnost spočívá v "léčení" (Zapeer), diagnostice (Salvie), archivaci dat a budoucím vylepšování z 99% jen pomocí software a firmware. .... Elektroniku jsem dávno pověsil na hřebík a programováním už se taky dlouho neživím.
... v tom případě ale fakt nechápu, proč se potom tak vehementně "bráníš" použití PICAXE, když je to v tomto případě asi opravdu ta nejschůdnější cesta ... = nízká cena + jednoduchost programování a následných změn ....... neb pro tyto účely (když neumíš programovat v "Céčku" apod.) mě fakt nenapadá nic jednoduššího PICAXE ... máš-li jiný názor, tak to vyvrať ...
sali píše:Existuje spoustu modulů, pro naše potřeby možná i lepších než VS1000 a PICAXE
... dle mých argumentů výše nevím o ničem ... :dknow: ...
sali píše:je mojim záměrem, aby se celé zařízení skládalo z co nejmenšího počtu součástek. Čili jen malinká krabička s vypínačem a konektory na elektrody a USB.
... no dyť ... PICAXE + USB/RS232 + nějaká ta bižuterie + tišťák + krabička ... to celé se bez práce vejde do 500 stovek ...

... no nic, chtěl jsem ti trochu ulehčit cestu, ale jak vidím, máš tendenci jít hlavou proti zdi ... :bhead: ... tož si to užij ... :evil: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapper

Příspěvek od Igi »

Vysvětlil by mi prosím sali nebo A(&F) proč LPT port nepoužít? Na jednom bastlířském fóru naopak pro stavbu generátoru obdélníku doporučují, tak přemýšlím proč ne...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: LPT ...

Příspěvek od A(&F) »

... jo, to Ti bude muset vysvětlit sali ... :D ... neb stejně jako Ty rovněž moc nechápu, proč je (dle sali-ho) pro tyto účely LPTčko nevhodné ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sali
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25 úno 2013 23:51
Dostal: 1 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od sali »

Napsal jsem: Bez složitého vysvětlování.... na CENTRONIX (paralelní port) zapomeň.
Asi to vyznělo úplně jinak, než jsem to myslel. Ano, CENTRONIX použít můžeš. No já si myslím, že bude lepší se zaměřit na USB. Všechna nová zařízení mají USB a naopak nemají už CENTRONIX - stolní PC, notebooky, netbooky, tablety, mobilní telefony..... Ale pokud to pro tebe není argument a máš nějaký pádný důvod, proč použít CENTRONIX, tak ho použij. Já bych ti ale tento záměr nedoporučil. To je můj názor.

To A(&F): Nějak se nám to zvrhlo do polemiky. To jsem samozřejmě nechtěl. Museli by jsme si sednout někde na pivo a vše pro a proti vysvětlit. Prostě trvám na jazyku "C" a šel jsem na toto forum s nadějí, že najdu nějakého C-čkaře na spolupráci. Nebylo by vše na něm. Něco v C-čku taky naprogramuji, ale ne vše. Zatím se nikdo takový neozval, takže asi budeš mít pravdu. Skončí to asi tak, že si to nakonec udělám sám, ale bude to takový "bastl" nepoužitelný pro zájemce z tohoto fora. Škoda.
Jediný argument, proč "C". Vše programovat v jednom jazyku i obslužný software do PC. S BASICem to nepůjde a DELPHI , C# apod. vyžadují Net framework a další věci v PC nainstalované. To každý nemá a mnoho uživatelů si to nainstalovat neumí, takže mu program nepojede (také na složitou diskuzi u piva).

Moduly vyrábí mnoho výrobců pro růné využití. Jen pro představu zde dva odkazy
http://www.microchip.com/search/searcha ... odule&id=3
http://www.ftdichip.com/Products/Module ... odules.htm


sali
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25 úno 2013 23:51
Dostal: 1 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od sali »

Ještě pro Igi:
Ty chceš asi vše udělat v PC a z CENTRONIXU vytáhnouj jen dráty na elektrody a nevyrábět žádný HW.
Velmi tě před tím VARUJI !!!!!!!!!
Možná jsem paranoik, ale už jsem viděl spoustu spálených zdrojů a adaptérů. Aby to tvoje zapperování nebylo poslední.
V mém Zapperu počítám s bateríí a optickým oddělením USB (což jsem zatím nepsal).


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapper

Příspěvek od Igi »

No ony se prodávají ty převodníky z LPT na USB, na aukru dokonce i za stovku, tak by to vyšlo celkově dost levně a naprogramovat by to šlo si myslím taky dle libosti. Ale když to chceš mermomoci v tom modulu tak jo... ;-)

No ještě by tam musely být součástky okolo, tak jak u tvého modulu. Dalo by se to taky oddělit si myslím, když tam bude ten převodník. Případně zapojit převodník jen notebooku a odpojit nabíječku z notebooku.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od poota »

sali píše:.. DELPHI , C# apod. vyžadují Net framework a další věci v PC nainstalované.
Sice neprogramuji, ale i tak mám nějaké ty programovací jazyky v PC nainstalované a kdybych o to stál, tak si jich můžu stáhnout hafo dalších a zadarmo :lol:
Možná to bude tím, že jedu na Linuxu.
A některé z těch "jazyků" údajně fungují na všech systémech.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

sali píše:Skončí to asi tak, že si to nakonec udělám sám, ale bude to takový "bastl" nepoužitelný pro zájemce z tohoto fora. Škoda.
... právěže pokud by to bylo postaveno na PICAXE, tak by to byl otevřený systém, který by si mohl každý (dle svých možností) modifikovat dle svých potřeb ... ;) ... navíc nahrát nový program do švába dokáže každej, kdo umí otevřít soubor v texťáku a poslat ho na tiskárnu (je to zhruba stejný počet stejně náročných kroků ... :) ) ....
sali píše:Jediný argument, proč "C". Vše programovat v jednom jazyku i obslužný software do PC. S BASICem to nepůjde a DELPHI , C# apod. vyžadují Net framework a další věci v PC nainstalované. To každý nemá a mnoho uživatelů si to nainstalovat neumí, takže mu program nepojede (také na složitou diskuzi u piva).
... naprostej nesmysl, ... ten ovládací soft vůbec nemusí být v Céčku, ale může být napsán v čemkoliv, co je schopný vygenerovat spustitelnej ekzáč, kterej si táhne všechny knihovny sebou ... ;) ...... tyhle diskuze byly poplatný kdysi v počítačovým pravěku, kdy se ještě šetřilo každým bajtem a modemy přenášely šnečí rychlostí ... :D ...

... naprosto zbytečně to komlikuješ ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sali
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25 úno 2013 23:51
Dostal: 1 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od sali »

Jo jo, máš pravdu.

Mě jde ale o to něco vymyslet, postavit, prověřit funkci a pak sem na forum hodit schema zapojení s popisem a uploadnout sem firmware a software. Nemohu spoléhat na to, co se zrovna prodává na AUKRU.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

sali píše:VARUJI !!!!!!!!! Možná jsem paranoik, ale už jsem viděl spoustu spálených zdrojů a adaptérů. Aby to tvoje zapperování nebylo poslední. V mém Zapperu počítám s bateríí a optickým oddělením USB (což jsem zatím nepsal).
.... :shock: .... opt. oddělit USB ?!! ... :shock: :shock: ...... a víš jak fungují spínané zdroje ??? ... myslím, že asi ne, jelikož potom bys takovou kravinu nikdy nenapsal ... :D ....


PeS: ... jinak jsem nepochopil, čím a proč jsou ty moduly dle tebe pro tento účel výhodnější ... :roll: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapper

Příspěvek od Igi »

A(&F): No jak si můžeš být tak jistý, že se na výstup nedostane nebezpečné napětí? Vím sice, že je to málo pravděpodobné, ale člověk nikdy neví. Vím jak spínané zdroje fungují, možná jsem si jen něco neuvědomil, ale nic mě nenapadá co v nich je aby si člověk mohl být 100% jistej..


sali
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25 úno 2013 23:51
Dostal: 1 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od sali »

Pro poota a A(&F)
Kluci, prosím nerozebírejme zde problém s funkčním programem na všech platformách operačních systémů v různých konfiguracích. Není to fakt tak jednoduché. Klidně si myslete, že to zbytečně komplikuji. Do tohoto vlákna to nepatří.
Jen jsem nechtěl, aby moje trvání na "C" nezůstalo nevysvětleno.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

Igi píše:A(&F): No jak si můžeš být tak jistý, že se na výstup nedostane nebezpečné napětí? Vím sice, že je to málo pravděpodobné, ale člověk nikdy neví. Vím jak spínané zdroje fungují, možná jsem si jen něco neuvědomil, ale nic mě nenapadá co v nich je aby si člověk mohl být 100% jistej..
... no pominu-li, že jsem na otázku ohledně spínaných zdrojů odpovídal "sali-mu", tak pokud by zde hrozilo až takové nebezpečí, potom by USBčko nikdy nepovolili ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

sali píše:Není to fakt tak jednoduché. .... Do tohoto vlákna to nepatří.
... je to jednoduché ... ;) ...... a pokud zde probíráme detaily konstrukce, tak to sem rozhodně patří ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sali
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25 úno 2013 23:51
Dostal: 1 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od sali »

A(&F): je to jednoduché.........no, co na to říct. Mohl bys prosím tě naprogramovat nějakou aplikaci (opravdu blbinku), která by ke své funkci potřebovala Net framework 4.0 a SQL Server 2008 tak, aby si ji každý obyčejný uživatel bez problémů nainstaloval bez administrátorského oprávnění? Protože běžný user doma ani neví jak se jako admin přihlásit. To vše na WIN XP, VISTA, WIN7 a WIN8 (linux vynech). Pak uznám, že je to jednoduché.

Ikdybych nic nevěděl o spínaných zdrojích a bezpečnostních předpisech, které musí splňovat elektrická zařízení, tak přesto tvrdím, že zde nebezpečí reálně hrozí.

ps. zase až zítra. čauky


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“