Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od julietta »

ani neviem ako som sa dostala k tejto teme, ale verim, že som sa mala :good:
som skor za liecbu čajikov a ked čítam učinky kotvičníka, tak som sa pre neho nadchla, hlavne kvoli skakavemu tlaku, unavy a celkovej vitality po braní atp liekoch, ktore mi dost pomohli. Takže som si kupila vňať kotvičníka dnes idem vyskúšať s menšími davkami. Poradila som ho aj znamej, ktora ma vysoky choesterol a tlak, berie lieky, takze sme zvedave na účinky. :) a ked pojdem okolo nitry , tak sa ozvem pistovi pre sadeničky :D


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj,

taky jsem se rozhodl pro kotvičník... Beru ho už čtyři dny a musím říct, že cítím docela detox. projevy - bolest hlavy, taková malátnost a připádá mi jako bych měl horečku... No a psychicky - je mi všechno jedno :lol:
Asi budu muset zmírnit dávky... Beru cca 5g na 750ml/den (30min vařím). je to hodně? Dočetl jsem se totiž že ze začátku se bere dvojnásobek povoleného množství... Vážím kolem 70kg
A ještě bych chtěl poprosit o info o nějakém slušném zdroji poměr cena/výkon :)
Díky

David


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

davidekMTB
Moc velká dávka, v průměru se uvádí 1-2G na 30-50kg váhy, takže u Vás bych to viděl na max. 2g na litr vody a mírně povařit 15 minut a pak to nechat odstát dokud to nebude chladné.

Dělám to buď tak že dám 2 čajové lžičky do 250ml hrnku a zaleju vroucí vodou a nechám cca 20 minut odstát, nebo večer v litru vody uvařím 4 lžičky a nechám to odstát do druhého dne. Ale Vy si dejte kotvy polovinu, já mám váhu kolem 120kg.

S tím dvojnásobkem množství je to blbost, jsou potom příliš výrazné účinky na psychiku a nervový systém, nehledě na to co to udělá s příliš zapleveleným organismem celkově. Se mnou zvýšené množství třeba moc nezacvičilo, ovšem to neznamená že si někdo jiný s vyšší dávkou neužije své.


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od davidekMTB »

Děkuji za radu, budu se držet Vámi doporučovaného množství :)


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Hlásím další zlepšení stavu.
Zdá se že úplně mizí tinitus, objeví se už jen jednou za čas anebo když to fakt přeženu s kávou. Také z bolesti hlavy se stal neznámý pojem. Spánek se také stabilizoval. Tedy ne že bych ještě usínal a vstával v dobu jako normální lidé, tohle ještě kolísá, ale stačí mi spánku 6-7 hodin místo 10.

Rodičům se ulevilo až tak že si kotvičník vaří pravidelně a sami. Máma postupně vynechává prášky na tlak, mizí jí urputné migrény které ji léta provázeli a energie má teď tolik že je až naštvaná. Totiž už nemůže moc sledovat TV, místo toho je pořád na zahradě.
Otec mi zase říkal že za posledních 14dní si musel postupně snížit dávky inzulínu skoro o čtvrtinu, také má méně diabetických záchvatů a není po nich tak protivný. Ovšem co se u otce výrazně zlepšilo je inteligence. Konečně se s ním dá normálně hovořit, tohle považuji za obrovský úspěch. Měl jsem strach že u něj začínala demence a toho jsem se opravdu děsil.

Pokud vám mé postupné reporty nevadí tak v nich budu pokračovat.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od turtle22 »

Fox_25 píše:
Pokud vám mé postupné reporty nevadí tak v nich budu pokračovat.
Za mě určitě, jestli můžu poprosit.


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od julietta »

Fox_25 píše: Pokud vám mé postupné reporty nevadí tak v nich budu pokračovat.
Tak to su dobre a povzbudzujuce správy. Určite píš dalej o zmenach.

U mna zatial nič vyrazne nepozorujem , okrem toho, že deň hladovky som vydržala uplne bez chuti na jedlo, čo sa mi ešte nestalo. Neviem este stale, kedy je najlepšie pre mna zaradiť kotvičník, tak ho pijem dosť chaoticky.


Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od stevo69 »

Ja som kotvičník pomlel na uplne jemný prášok, a ráno a večer jednu lyžičku zápíjam vodou. Nechce sa mi prevárať vodu. Myslím si že účinok by mal byť rovnaký. Zatial ho beriem asi tak 2 týždne, zatial nemám žiadne zvláštne pocity, akurát mi stačí na spánok 6-8 hodín, vstávam vždy odpočinutý. Okrem iného som radikálne upravil aj jedálniček. O ďalších účinkoch budem informovať po dlhšom užívaní.
Skoro som zabudol mierny náznak zvýšenia sexulnej aktivity!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

julietta píše:Neviem este stale, kedy je najlepšie pre mna zaradiť kotvičník, tak ho pijem dosť chaoticky.
... ideální je pít ho na lačno ...... přičemž, nejdůležitější je toto dodržet u ranní dávky ... = tu vypít ihned po probuzení ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

A(&F) píše:ihned po probuzení ...
Tak tak, stačí když si před spaním neudělám kotvu na ráno, hned to jde poznat když ji vypiji později. Sice zabere, ale později a s mírnějším účinkem.
Také jsem zjistil že kotva ve spojení s kávou nebo silnějším černým čajem pomáhá výrazněji na únavu z fyzické práce(nezkoušet při vysokém krevním tlaku!). S zeleným čajem zase ovlivní pozitivně psychiku což je také třeba. Totiž to "zlepšené" myšlení buď pomůže rychle se dostat z úzkostných stavů, nebo zabřednout hlouběji do prázdnoty což eliminuje právě zelený čaj.

Kotvě také vděčím za to že jsem schopen mnohem sofistikovanějších staveb z lega, výrazně se zlepšila představivost. Stejně tak fotky jsou mnohem lepší.
Jak jsem psal na začátku výrazně se mi zlepšila inteligence která byla z mě neznámých důvodů utlumená. Teď se k tomu přidala představivost a "umělecké cítění". Také dokáži mnohem lépe vychutnat hudbu, zvýšilo se také potěšení z požitků. Z poslechu klasiky, dvojitého ristreta a cigarety se stal ráj na zemi. Samozřejmě ne že by z toho byla euforie, spíš větší radost z maličkostí.
Stejně tak se vrací chuť na koníčky, konečně se těším až zase půjdu fotit, stavět z lega, atd.
Takže kotva na psychiku působí mnohem komplexněji než jak jsem psal na začátku. Až se člověku chce říct že je to kouzlo.

V jiném fóru jsem upozornil na kotvu s tímto výsledkem
► Ukázat spoiler


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:Tak tak, stačí když si před spaním neudělám kotvu na ráno, hned to jde poznat když ji vypiji později. Sice zabere, ale později a s mírnějším účinkem.
... kotvičník, užitý hned po ránu po probuzení (tzn. ještě před ranní hygienou = pouze vypláchnout pusu vlažnou vodou) totiž působí coby "mozkový nutrient", tj. zvyšuje mozkovou aktivitu ... navíc, pokud se před polknutím ještě chvíli podrží v puse, tak aby se dostal i pod jazyk, přechází tím pádem pomocí sliznic přímo do systémového krevního oběhu ... :) ... vyzkoušeno na desítkách lidí po dobu několika let ...
Fox_25 píše:Takže kotva na psychiku působí mnohem komplexněji než jak jsem psal na začátku. Až se člověku chce říct že je to kouzlo.
... je přitom zvláštní rozdílná rychlost nástupu účinnosti na muže a ženy ..... co se týče psychiky, u pánů jsou pozorovatelné účinky mnohdy už během pár desítek minut po prvním požití, kdežto u žen se změny začnou projevovat až v řádu několika dní (většinou týden až dva) ...... ostatní zlepšení se u obou pohlaví následně plně dostaví až po detoxikaci organismu, což se logicky odvíjí dle "zasratosti těla" (ovlivněno životním stylem, prostředím kde žijeme, jak se stravujeme, alkohol, cigarety, stav IS, vyčerpanost, atd. atd.) ...

... každopádně, u kotvy je velmi důležitá pravidelnost !!!, ... především potom v prvním měsíci (/měsících) užívání ...... neb kdo si myslí, že se občas napije a přitom se dočká zde popsaných zázraků, tak ten ať na to rovnou zapomene ... takhle to totiž opravdu nefunguje ..... výsadky (byť aj několika denní, popř. u pravidelné pauzy i několika týdenní) jsou možné až po mnoha měsících užívání ...... např. u mne (a to už kotvu chlasčím několik let) se již po týdnu neužívání opětně vracejí migrenózní stavy ( :bhead: ), nicméně zbytek je přitom v pohodě (tlak, tep, arytmie, atd.) ...

-----------------
PeS: ... stav psychiky každého jedince se rovněž (mimo jiného) také odvíjí dle bohatosti stravy na hořčík ... jelikož jeho nedostatek (který postihuje cca 90% dnešní populace) se projeví již během velmi krátké chvíle ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Negativní zkušenost s kotvičníkem ...

Příspěvek od A(&F) »

... nedávno se mi podařilo něco, co jsem rozhodně nechtěl (tedy přesněji, výsledkem byl přesný opak toho, než bylo zamýšleno) ...

.... majíc dlouholetého kamaráda (48), jenž podnikal již téměř od revoluce, snažil jsem se ho dlouhá léta přesvědčit o blahodárných účincích kotvičníku na jeho vyčerpaný organismus ..... jelikož to však flinkal výše popsaným stylem "občas si ho uvařím" (tudíž se uň nedostavily žádné dlouhodobé pozorovatelné účinky), požádal jsem jeho ženu (42), aby na něj dohlédla a kotvičník mu vařila i sebou do práce ...... co se však nestalo ... :( ... kamarád ho i přesto nadále nepil pravidelně (tj. i přes neskonalou snahu jeho drahé polovičky), kdežto ho začala pít ona (no přece se to nevyleje, když už je to uvařený :lol: ) .... a tak se stalo, že se časem ještě více projevily rozdíly mezi nima dvěma, kteréžto byly čím dál tím víc markantnější ....... ona začala být mnohem aktivnější (a zároveň také náruživější, tzv. "šu*avá"), kdežto on nadále zůstal "nerudným a vyhořelým", životem a prací otráveným ...... kamarád už sice dnes kotvu pije, ale není mu to již vcelku nic platné, jelikož jeho žena (po několika varováních) jednoho krásnýho dne před cca třičtvtěrokem sbalila kufry a navždy zmizela z jeho života, a to i s jejich děckem (ponechajíc mu přitom veškerý společný majetek, jenž spolu pořídili ... dům se zahradou, auto, firmu, atd.) ...... to, že kamarád konečně začal pít pravidelně kotvičník, ho donutilo až teprv to, když byl z toho všeho takříkajíc "na mašli" ... dnes už ví, kdeže nastala chyba (a že přitom mohlo být vše jinak), ale už je pozdě ... ji pozdě na to rvát si vlasy, nadávat si a mlátit hlavou do zdi :bhead: ...... no, když nic jiného, tak se mu alespoň zase trochu začalo dařit v podnikání ...

... prosím, pamatujte na to, přátelé ... :| ... nerad bych měl někoho dalšího na svědomí ... :? ...

-------------
PeS: ... výše popsané nejsou pouze domněnky, ale potvrzená fakta od jeho manželky ...... neb i ženy mají své potřeby ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Já naštěstí dodržuji tu pravidelnost, protože kdybych to nevyzkoušel naplno co bych potom mohl říct ostatním a vlastně i sobě. "Trik" s podržením v ústech vyzkouším.

Řekl bych že je dobré na kotvě postavit ranní rituál, člověk má pak pití jednodušší. Pokud vás přepadne stejná nechuť a pití kotvy se sebezapřením jako mě tak zkuste vydržet, vyplatí se to. První měsíc je ok, ten další si člověk říká zda tenhle "hnus" bude muset pít až do konce života a další měsíc konečně rezignuje a smíří se s tím. Je to alespoň důvod proč zhubnout, mít o 30kg méně tak ho nemusím pít tak silný.

A(&F)
Tohle dobře znám, kamarádka jej přestala pít přestože jí pomáhal a to na ní poznali zlepšení i ostatní. Se slovy jak mi to někdo neuvaří, já to dělat nebudu, rezignovala. Další kamarád značně znaven životem si z toho akorát dělá legraci, neměl jsem mu říkat že je to i výtečné afrodiziakum. Přitom uznal že je zázrak vidět mě za světla plně probuzeného. Lidé jsou prostě tvrdohlaví, i když jim něco pomáhá je stále jednodušší hodit do sebe prášek než se něčemu věnovat. A nepomůže tomu ani 100 popsaných A4. :bhead:


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od julietta »

Tak ho teda začnem piť rano a pravidelne :) . Chcela by som nahovoriť aj dcerinho priateľa, ktorý je dosť macko a nik nevie prečo, lebo nie je ani nejaký veľký jedak a to pribral za 3roky dost kíl pomaly, nenapadne :ethink: a je este dosť mladý , takže skoda by bolo, keby dalej ťahal tie kila so sebou. Snad si dá povedať.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše: "Trik" s podržením v ústech vyzkouším.
... čím koncentrovanější, tím lepší účinek ... ;) ... občas to dělám tak, dělám to tak, že si uvařím koncentrát, část si odleju na ráno ... zbytek naředím a ještě chvíli povařím ...... no, a někdy si dám pod jazyk jen trochu zcela na jemno namleté kotvy (až na prášek, ale bacha, ať ho při mletí nespálíš) ...
Fox_25 píše:Pokud vás přepadne stejná nechuť a pití kotvy se sebezapřením jako mě tak zkuste vydržet, vyplatí se to. První měsíc je ok, ten další si člověk říká zda tenhle "hnus" bude muset pít až do konce života a další měsíc konečně rezignuje a smíří se s tím.
... teda Foxi, otázkou je, cože to vlastně piješ ... :D :D ... neb kvalitní kotva má chuť velmi příjemnou, zkrátka jako bylinkovej čaj ....... když tak zkus jiný poměr, odzkoušen je 1g v 1 litru vody ... jakmile je mnohem méně vody, tak už je to potom moc hořký ...
Fox_25 píše:kamarádka jej přestala pít přestože jí pomáhal a to na ní poznali zlepšení i ostatní. ...... Další kamarád značně znaven životem si z toho akorát dělá legraci, .... Přitom uznal atd. ....
... mám opačnou zkušenost ... většina lidí, jakmile jim kotva zabere, tak "procitnou" a vaří si ji dál sami (i přestože se jinak nechávají "obsluhovat od jiných") ...... na kotvě se totiž dá vypěstovat slušnej psychologickej návyk, podobně jako si vytvoříš závislost na jízdě na kole ... nemůžeš se pak dočkat jara ... :help: ...... je to zkrátka něco, co když pochopíš (co vše Ti "dává"), tak už se toho potom nechceš vzdát ... :) ...

--------------
PeS: ... obzvláště lahodně chutná kotva, jenž je připravena za "studena" ... jemně nardcená (/namletá) společně s dalšíma bylinkama (např. s mátou, se stévií, jahodník, maliník, atd.) den dva naloženo v uzavřené skleněné lahvi s převařenou vychladlou vodou, pěkně v temnotě chladu ledničky ... 8) ... to je teprve dobrota !!! ... mňammm ... :pivko: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“