Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

To musím zkusit, pro ledviny je prý desítka akorát, ale desítku řiznutou kotvou jsem fakt ještě neměl. Třeba mi pak pivo bude dokonce chutnat.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

:good: ...jsi mě navočkoval...ačkoliv jsem pivař, jsem zároveň odpůrce těch pivních "sraček" např, malinové pivo....ale ještě dneska ho koupím a zkusím tím kotvu říznout....to "ovocné" pivo už hnusnější bejt nemůže....co na to Jeff :bye: ????....že bychom zkusili rovnou při vaření piva přidat kotvičník???? kurňa...kdo doma vaří pivo??? zkusit to :dknow: ...martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Odpověď ...

Příspěvek od A(&F) »

... odpověď na dotaz ze SZ ...
.... když kotvičník vařím těch 30 minut, tak má takovou senovou chuť, jak říká manžel, a moc mu to nechutná, ......
... tak v něm ještě po uvaření vymáchej nějakej čaj, kterej tu sennou vůni přebije .... ;) ...

-----------
PeS: ... anebo mu v tom rovnou vymáchej čumák, protože se nemá co vofrňovat ... :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Časem mu kotva začne chutnat stejně jako mě. Je to slušná směs chutí a když ji ještě nameleš na prach tak vystoupí chuť pryskyřice.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - chuť ...

Příspěvek od A(&F) »

... už několikrát mne napadlo :ethink:, jak by asi chutnala kotva, pokud by prošla fermentací, stejně jako to dělám s Jiaogulanem a některými dalšími bylinami (Gynostemmu před oxidací v dlaních válím do kuliček, jelikož je hezké, když se po vhození do teplé vody zase rozvine do původního tvaru ;) ) ... http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazev ... 2009060021 ... u Kotvičníku jsem fermentaci ještě nevyzkoušel, neb mi chutná tak jak je ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

To mě nenapadlo, fermentace možná nebude špatný nápad, tabáku propůjčuje velice jemnou a příjemnou chuť, zvlášť pokud se jedná o pomalou fermentaci. Napadá mě přidat tam stejně jako do tabáku trošku medu i s pláství.


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Tak jsem se konecne dohrabala k tomu, abych si nasla preklad a obrazky toho podivnyho kotvicniku - a neverila jsem svym ocim! Tohle bejli (goat head) tady roste uplne vsude, na pozemku jsem ho za pomoci slepicek hubila tak dlouho, az vyhubila.... no zkratka to jsem celej ja.

Takze neco prinosnyho:
Tenhle nezmar tady (v jizni Kalifornii) roste vsude a neustale. Primo u nas je puda jilovita, tvrda, specena sluncem temer do hutnosti sutru. Kotva vzdycky na jare vsude mozne vyrazi, tak asi v pulce leta uschne, ovsem predtim rozhodi kolem trny, no a pak je klid zas az do dalsiho jara.
Teploty jsou tu uz tak od brezna pres den nad 20C, v lete 35 - 40C. V zime obvykle kolem 15 - 20C, ale v noci kolem 0C a obcas (i kdyz dost vyjimecne) to spadne i na -15. Jednu za par let napadne snih, ale po dni nebo dvou je pryc.
Kdekoliv zalevam neco jinyho (nojo, tady musim zalivat i stromy), tam by se kotvicnik udrzel v plny sile, kdybysme ho se slepicema nezdecimovaly.

Takze shrnuto: tenhle plevel prezije kdeco, ani extremni teploty mu nevadej, co mu vadi je moc vody. Semena vzchazej kazdy jaro, i kdyz nevim, jestli vsechny, snesou mraz i horko.

Tak, a ted jdu obchazet ves, urcite nekde jeste nejakej najdu :)


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Tohle bejli (goat head) tady roste uplne vsude, ....
... sice jsem se nejdříve podivil, kde by se u vás vzal, ale dle http://www.ipm.ucdavis.edu/PMG/PESTNOTES/pn74128.html je v US-CA rozšířen poměrně dosti ... :) ... v tom případě Ti blahopřeji !!! ... :good: ...

... mmch, podobně hojně roste i na přímořských pláních Chorvatska (které leží ještě o chlup výše než Kalifornie) ... tamní obyvatelé ho podobně (jako tam u vás) považují pouze za "obtížný plevel", kdy téměř nikdo nich nevěděl vůbec nic o jeho zázračných léčivých vlastnostech ... (tudíž jsme tam onehdá prováděli "osvětu" ... ;) ) ...... když jsem tam (cca 50 metrů od moře) poprvé na vlastní oči viděl "zaplevelený pole" plný až 2,5 metru dlouhých šlahounů, obdařených nezvykle velkými semeny (skoro jak "malý vlašáky"), tak mi málem vypadly oči z důlků ... :shock: ... :D ...
ceskymo píše:..... co mu vadi je moc vody ...... semena snesou mraz i horko.
... že kotva nemá ráda moc vody, to Ti potvrdí každej pěstitel kotvy (k hydroponii je naprosto nevhodný :evil: ) ... např. u nás (50,42 sev. šířky / 225 m nm) stačí jeden "delší" deštivej letní měsíc v kuse a můžeš se rozloučit s celou úrodou (i z toho důvodu ho tu mnozí pěstují ve sklenících) ..... jinak co týče mrazu, tak ta zdejší letošní zima byla dokonce až tak krutá, že jsem musel dosazovat víc jak polovinu rostlin (poprvé jsem tak neřešil, co s "nadbytečnými" sazeničkami ze samovýsevu) ... :? ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

ceskymo
Pěkný, zjistil jsem že u nás taky roste jako plevel. Kamarád mi navíc včera prozradil že ji viděl u lesa a prý byla úplně všude.

Mimochodem dnes jsem byl slušně pokousán od hovad a komárů když jsem sekl trávu. Svědilo to tak že jsem ze zoufalství zkusil natřít jeden bolák vařenou kotvou. Svědění rychle ustoupilo a tak jsem natřel zbytek, výsledek byl stejný. Mimochodem dnes mi máma prozradila že se jí cca tři měsíce po pití kotvy úplně ztratili hemeroidy a znaménko které měla hrbolaté taky zkoušela natřít vařenou kotvou a začalo se ztrácet.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:Napadá mě přidat tam stejně jako do tabáku trošku medu i s pláství.
... tak dej pak určitě vědět, jak to dopadlo ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Anri, zdravim! :) No, s tou nadmorskou vyskou - ja jsem v kopcich, cca 1200 m/m, tak ted nevim, kdo je vys? A jinak si myslim, ze to bejli je nezmar - i po hodne kruty zime ti polovina prezila!!!
Ja jich dneska par nasla tam, kde lidi obcas zalejvaj, tak uz jsem trochu popila. Bylo to z cerstvy, tak jsem to ani nevazila a vyvarila jsem jednu malou rostlinku, celou, i s korenem. Ucinky zatim zadny, ale za 1. bylinkam to vetsinou trva trochu dyl a za 2. jsem po dost nepovedenym pustu, 5 dni, kdy jsem nekoupila destilku, ale pila jsem jenom prefiltrovanou, takze je mi jeste ted blbe. Ale asi diky ty kotve jsem byla aspon schopna dojet nakoupit :)

Foxi, je to hrozne odolna kytka, tak ti verim, ze ji mate u lesa... Kdekoliv, kde je slunce. A dik za potesujici zpravu, ze to funguje i na stipance a ruzny dali neprijemnosti! :) Mozna by to fungovalo i na bradavice?


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

ceskymo
Ale já nevím určitě zda to určitě funguje i na štípance, doufám že to vyzkouší i někdo jiný. Pokud ano tak hned dělám mast, bylo by to perfektní.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:.... za 1.) bylinkam to vetsinou trva trochu dyl, ...... ale asi diky ty kotve jsem byla aspon schopna dojet nakoupit"
... ahoj Mo ... ano, klidně mohlo to být díky kotvě, neb některé účinky bylin jsou schopny projevit se takřka ihned, tudíž s Tvým tvrzením, uvedeným v bodu č. 1. moc nesouhlasím ...... viz konkrétní příklad ze života ..... můj kamarád jezdí Rallye a jeho "navigejtr" se mu neustále vysmíval, že "pije čajíček" ... co trvalo pouze do okamžiku, než si jednou zabudol své pití, tudíž v té chvíli nepohrdnul ani hrnkem kotvy z termosky (byť s ne-patřičným komentářem) ... :D ...... po půl hodině však najednou překvapeně vyvalil oči a uznal, že se "něco děje", jelikož mu zmizel "takovej ten divnej knedlík" z oblasti kolem žaludku, jenž tam mu tam objevoval vždy těsně před závodem (asi z nervozity) ...... následnou jízdu pak nadiktoval "jako z partesu" (tzn. vše včas, přesně, v klidu) ..... od té doby již kotvu pije také ...... a nejen před závody ... :evil: ...

... oba dnes uznávají, že zřejmě aj díky kotvě teď dosahují mnohem lepších dojezdových časů, anžto se jim zkrátily reakční doby ... :) ...

... :bye: ... Anri ...

-----------
PeS: ... i přes vyšší "nadmořskou výšinu" jsi na tom díky nižší zeměpisné šířce Kalifornie mnohem lépe ... alespoň co se pěstování Kotvičníku týče ...... neb u nás se stromy zalévat nemusí ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Hovadský štípance ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Fox_25 píše:Svědilo to tak že jsem ze zoufalství zkusil natřít jeden bolák vařenou kotvou. Svědění rychle ustoupilo a tak jsem natřel zbytek, výsledek byl stejný.
... jako kuřáka by Tě mohlo oslovit aj toto http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=31306#p31306 ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

ceskymo píše:.... za 1.) bylinkam to vetsinou trva trochu dyl, ...... ale asi diky ty kotve jsem byla aspon schopna dojet nakoupit"
Doporučuji ti přečíst si moje první zážitky s kotvou, bylo to velmi, velmi rychlé a mnohem rychlejší než jakýkoliv prášek co jsem kdy zkusil když nepočítám morfin nitrožilně v nemocnici.

A(&F)
Díky za tip, určitě dnes budu mít příležitost jej vyzkoušet.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“