Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:.....tak jsem to trosku zmenila a hadej, z ceho prave vyrabim? :jump: ...
... :laugh: :laugh: :laugh: ...... no, když dřív vodníci mohli popíjet pívo z puškvorce, tak vlastně proč ne ... ;) ... :good: ...

... moc těším se na info, ... dej určitě pls vědět, jak se Ti povedlo ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
vaca96
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24 srp 2013 21:38

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od vaca96 »

Zdravim vsechny... precetel jsem si nektere odkazy ktere zde byly o pestovani kotvicniku ale porad mi neni par veci jasnych tak jsem doufam ze byste mi mohli pomoci...

1. cetl jsem ze se zaseva zacatkem jara nebo presneji zacatkem brezna a sklizi se v cervecni a pak znova zaseva v cervenci a je tam moznost i zaseti potreti ale tomu sem moc nerozumel.. takze muj dotaz zni je mozne ho zasevat jeste touto dobou? a jake by mohli byt vysledky?
2. koukal jsem ne eshopy co prodavaji seminka kotvicniku a chtel bych se zeptat jestli si muzu byt jisty tim ze ty seminka budou kvalitni.

Predem dekuji za veskere odpovedi a za pripadné pravopisné chyby se omlouvam :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

... kotvičník se "vysévá" (připravují se sazenicky) každoročně pouze jednou a to na jaře (nejpozději do června) ...... vícenásobná sklizeň je možná díky "částečnému sestříhání rostlin", kdy tyto posléze znovu obrazí ...... takže nevlastníš-li vytápěný skleník, letošní výsadba ze semen již nemá valný smysl (leda tak ještě z dospělejších sazenic, ale ani tam už nepočítej s bohatou úrodou ...... je již zkrátka pozdě) ...

... jinak co se týče kvality v ČR prodávaných semen, tak ta z Jiklu by měla být v pohodě (neb p. Klušák má s pěstováním kotvy dlouholeté zkušenosti) ... nicméně, semena ve zcela stejné kvalitě můžeš mnohem laciněji získat i od některých členů zdejšího fóra ... (pokud máš zájem, kontaktuj mě pomocí SZ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

vaca96: jestli mas kousek pudy, kterej muzes venovat jenom kotvicniku (= nebudes ho uz nikam premistovat), tak on se ti tam uz pak bude semenit sam, je to dost odolnej nezmar. Hlavne po zakoreneni uz nechce moc vody! A nechod tam bos, ma hnusny pichlaky/seminka. Jestli nemas, muzes to zkusit v kvetinaci, ale to nemam vyzkouseny, s tim ti spis poradi A&F...
Ale! Jestli jsi opravdu rocnik 1996, takze je ti 17, tak s kotvou ani nezacinej, mohl by sis akorat tak rozhodit system, kterej neni hotovej do 20ti. Tahle kytka fakt pomaha tak od 30ti vejs.

Anri: tak jsem to uvarila a podle navodu nechala zkvasit jenom asi 6 hodin, ale vysledek dost tezkej bolehlav, i kdyz horkej = chut dost dobra. Tak jsem vcera jeste uvarila susenej slad, s tim kotvovym "pivem" smichala, pridala jeste asi 1 g susenych kvasnic (tady si myslim, ze bude problem, nemam uz pivovarsky, tak jsem tam dala normalni na peceni) a ted to kvasi. Uz tomu zacina trosku hnednout deka, tak asi pockam, az zhnedne uplne a pak to stocim do lahvi...
Mozna by ta kotva sla pouzit misto chmele, jenom v trosku vetsim mnozstvi? Taky je nahorkla, ale na rozdil od chmelu neoblbuje. Umis si predstavit pivo, po kterym kmitas jak camrda? :laugh:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Tahle kytka fakt pomaha tak od 30ti vejs.
... to není tak oupelně pravda, anžto dokáže pomoci aj dnešním mladejm managerům, co jsou totálně vyhořelý už ve třiadvaceti ... ;) ...
ceskymo píše:vysledek dost tezkej bolehlav,
... probůh :shock:, kolik jsi toho vypila, že si vysloužilo takovýhle označení ??? ... :laugh: ...
ceskymo píše:Mozna by ta kotva sla pouzit misto chmele, ... taky je nahorkla, ... umis si predstavit pivo, po kterym kmitas jak camrda?
... :ethink: ... hm, ... a kdyby se tam ještě přidal pelyněk (neb ten je taky hořkej :evil: ), tak by se to pak možná dalo použít i jako antimalarikum ... :D ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
vaca96
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24 srp 2013 21:38

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od vaca96 »

Ano je mi 17 a delam kulturistiku (naturalne) tak proto me zajima TT a stim vekem je to mozna trosku pravda sem cetl bakalarskou praci kde se ukazalo ze 50ti letymu se zvedl testosteron az o 18% a 23letymu o 3%, ALE oni nemeli domaci meli tabletovanej od firmy zabivajici se doplnky vyzivy ale zase musim uznat ze v ramci moznosti vybrali nejkvalitnejsi firmu.. za zkousku nic nedam a to ze si rozhodim "system" si nemyslim a navic si v ty vete docela protirecis pises ze pomaha od 30ti (chapu to tak ze podle tebe ucinkuje az od 30ti let takze na me by ani ucinkovat nemel) a zaroven ze bych stim nemel zacinat v 17ti..


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

vaca96 píše:... navic si v ty vete docela protirecis pises ze pomaha od 30ti (chapu to tak ze podle tebe ucinkuje az od 30ti let takze na me by ani ucinkovat nemel)
... dovolím si odpovědět za Mo ... ;) ..... chápeš to blbě, anžto ono je to zjevně (správně) myšleno tak, že nejvíce změn zaznamenají muži po třicítce ... a to díky předchozímu poklesu testosteronu ...... více viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 96#p118496 (kde najdeš i ten zbytek) ...

... nicméně, pokud chceš dobrovolně vyzkoušet, co s "nedovyvinutým organismem" udělá nadměrné užívání kotvy (a obětovat se na oltář vědy :evil: ), nikdo ti v tom bránit nemůže ... :ewhistle: ...... hlavně pak ale dej vědět, jak to dopadlo ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Anri: aale, ani ne pul deci ale co jsem najela na zdravej zivotni styl, tak jsem nejak vic citliva na cokoli, co nejni uplne koser... to je holt ta dan! :dknow: Dokud jsem do sebe cpala jedy, tak bylo telo zvykly a schroustlo kdeco, zato ted reaguje i na minimum spatnyho - jako treba nedokonale zkvasenou kotvu... Dobrej napad s tim antimalarikem :laugh: :laugh: Pockej, jeste nakonec vymyslime novy MMS :lol:

vaca96: jj, urcite dej vedet, jak to na tebe ucinkuje... ted, a potom tak za 5, 10 let... :ewhistle: Jinak s kulturistikou ti drzim palce, kdyz se to neprehani, tak to cloveka udrzuje ve skvely kondici! :good:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pdob »

Zdravím vospolok. 3 týždeň pijem odvar zatiaľ som žiadne prenikavé výsledky nezaznamenal,keď zom žuval čerstvé zdalo sa mi,že to zabralo :dknow: Nevadí, pokračujem.Postupujem takto: večer zalejem vrchovatú čajovu lyžičku sušenej zmesy z obchodu 1L vriacej vody z rýchlovarnej konvice.Nechám do rána. Hneď ako sa prebudím, pijem 2deci a pár dúškov si nechám v ústach trochu dlhšie. Zvyšok si prelejem do PETky a beriem do práce.Pijem po dúškoch.Niekedy urobím a vypijem 1L aj poobede do večera-podľa toho čo robím ako stíham. Inak čistú vodu z vodovodu.2-3*do týždňa pivo.Teraz ma napadlo- v predchádzajucich príspevkoch sa písalo,že to treba variť-nerobím chybu tu? Pred kúrou som sa necítil chorý len mierne unavený keď pídem domov z práce a trocu ťažšie vsyávanie ráno ale určite nič dramaticke na čo by som sa sťažoval len to už nieje ako v 20 rokoch-vtedy ma ráno bolela hlava z iných vecí :lol: teraz 42.


pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pdob »

...ešte som zabudol cca3 týždne pijem aj kombuchu 2 deci ráno pri raňajkách, neviem či je to problém,ale zatiaľ sa citim ako predtým-pomerne dobre-ale to je vlastne dobre,čo by za to dalo koľko ľudí takže dakujem za to že sa mám tak dobre a prajem to aj ostatným. ahoj.


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Podle mě je to malá dávka a také nevhodný způsob přípravy. Pokud to máš od grešíka tak je to hrubě nasekáno, tzn. že jedna lžička je cca 1,5g. Zkus vzít půllitrový plecháček, v tom cca 20 minut vař na mírném plamenu dvě lžičky kotvy. Nech to odpočinout do rána, přeceď to do petky a dolij vodou, pak popíjej celý den.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:Zkus vzít půllitrový plecháček, v tom cca 20 minut vař na mírném plamenu dvě lžičky kotvy.
... pokud plecháček, tak jedině smaltovaný :bhead: , ... sklo je však lepší ... ;) ...... mmch, a proč to nevařit rovnou v litru ??? .. :dknow: ...

... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

pdob píše:zatiaľ som žiadne prenikavé výsledky nezaznamenal ..... večer zalejem vrchovatú čajovu lyžičku sušenej zmesy z obchodu 1L vriacej vody z rýchlovarnej konvice.Nechám do rána. ..... v predchádzajucich príspevkoch sa písalo,že to treba variť-nerobím chybu tu? .....
... robíš ... viz http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=118556#p118556 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Tak pivo je docela pitny, ochutnala jsem asi deci a zadnej bolehlav, tak tu davam navod:
Povarila jsem 1 hodku celej susenej kotvicnik (asi 40 dkg) s asi 10g str. zazvoru, potom pridala 0,3kg cukru (bilej doma nemam, tak poslouzil nerafinovanej), 1/2 lzicky kys. citronove, poradne rozmichala a nechala zchladnout. Pak jsem to posypala 5g sus. drozdi a nechala 6h kvasit. Stocila do lahvi (bez filtrace) a zjistila jsem ochutnanim, ze je to bolehlav.
Takze druhej den pokracovani:
varila jsem cca 1h asi 1kg susenyho sladu (dokud nezacly vyplouvat maly srazeniny), nechala trochu zchladnout, smichala s predchozi kotvou a prefiltrovala pres platno. Po zchladnuti jsem zase posypala 5g drozdi a nechala v hrnci prikrytym platnem kvasit v pokojovy teplote (cca 25C). Po asi 26h jsem sebrala hnedou deku a stocila do lahvi.
Ochutnavka: docela pitny, rozhodne lahodnejsi chut nez s chmelem.
1. Priste dam ty kotvy min a opatrim si pivni kvasinky, ty na peceni jsou tam preci jenom trochu citit.
2. Pridam o trosku vic cukru, pivo nema moc bublinek - i kdyz to jeste uvidim, treba se jeste trochu natlakuje; zatim zkusebni plastova lahev tvrdne... :dknow: Puvodni predpis rikal 0,5kg, ale me se to zdalo moc...
Pivu zdar a kotve obzvlast! :pivko:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

A ted jeste ty slibeny fotky:
Přílohy
Uz asi mesic si tu tak lebedi....
Uz asi mesic si tu tak lebedi....
Anri, nevis, co je to zac to kvetouci?
Anri, nevis, co je to zac to kvetouci?
Poust.JPG
Kotva.JPG


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“