Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Pro Peter 610

Příspěvek od tbest »

Také se připojuji a gratuluji. Doufám, že i další budou úspěšní a příští sraz bude zahalen párou z výfuků vodíkomobilů. :D :good:


Uživatelský avatar
Dodoboys
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14 lis 2006 15:15
Bydliště: Jižní Morava

Re: vyvíjač

Příspěvek od Dodoboys »

KEXIK píše::roll: mozno nekoho nahnevam ale naco su tam tie zlte hadicky ??? aj v tej spakovanej prilohe od petra ako dostat vyvijac do favorita su tiez len su ruzove ??? PLS asi mi neco uslo... :?

kexik.
Máš pravdu asi Ti něco ušlo :lol: ty hadičky jsou tam jako přívod vzduchu - probublávačka (pro lepší odvod plynu z elyzeru.).


Udělejme další krok k nezávislosti!
Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

DOTAZ

Příspěvek od MILAN »

A TY TO MÁŠ STEJNÉ JAK PETER610?JESTLI SE TO PODAŘILO MU TAK BY TI TO MĚLO TAKY ŠLAPAT NE???


zawin
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: sob 16 čer 2007 16:05

Příspěvek od zawin »

No co uz su nejake pokroky? :)


Uživatelský avatar
Peter610
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: stř 30 srp 2006 8:41
Bydliště: Slovensko

hlinik profil

Příspěvek od Peter610 »

alufinal
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

izolovanie vyvijaca

Příspěvek od KEXIK »

Este ma tak napadlo ze ako to bude cez zimu lebo vtedy mrzne a asi to v tom vyvijaci zamrzne ma napadlo ze keby sa dala ta klasicka chladnicka do auta za 499SK aj napr v Tescu ze ci by to v nej zamrzlo ???

Dokonca som niekde videl aj taku ktora bola robena z peltierovych clankov a tie ked sa zapoja naopak tak zas ohrievaju nie ??? dal by sa do vnutra daky tepelmy senzor a keby to za noc parkrat pustil len nech to dohreje tak by to asi malo stacit a rano ked by sa nastartovalo tak by sa bateria znova dobila a bolo byto OK ...


Pri dlhsom stani by bolo dobre asi vodu vypustit ....


Kexo.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

chladnička

Příspěvek od lajos »

Asi místo sody by se dala voda dochutit fridexem, je jich víc druhů, některá možná se bude hodit- no a možná kombinovat s hlídaným přiohříváním aby neklesl kapacitou aku pod startovací mez


Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

Příspěvek od MILAN »

To už se nějak dořeší?Hlavně rozjet to jasny?Mám pocit že ivan cosi říkal o slabém proudu který se pouští do vody a ta prý nezamrzne.Podívám se jestli to nekde nemam uložený.


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KEXIK »

MILAN píše:To už se nějak dořeší?Hlavně rozjet to jasny?Mám pocit že ivan cosi říkal o slabém proudu který se pouští do vody a ta prý nezamrzne.Podívám se jestli to nekde nemam uložený.
mne sa zda ze som to tu nekde tiez videl ... ale keby to tak bolo tak by to bola parada ...


som zacal vykuchavat v zbernych surovinach pracky ... je tam paradna nerez ... hlavne ta co bola na tych starych prackach ROMO zeromat tam na tych bocnych stenach tej vane je toho dost ... :lol: a zberne suroviny su toho plne ...

kexo.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: chladnička

Příspěvek od belamachina »

lajos píše:Asi místo sody by se dala voda dochutit fridexem, je jich víc druhů, některá možná se bude hodit- no a možná kombinovat s hlídaným přiohříváním aby neklesl kapacitou aku pod startovací mez
ja teda neviem ale mozno by postacilo nechat cirkulovat vodu ona potom nezamrzne, v pripade vyvijaca by mozno pomohla hruba izolacia a co sa tika doplnovania vody z nadrze nejaky zhavic ako u diesla by mozno tiez pomohol. ono totiz vyvijac nejaky cas funguje aj bez doplnenia vody z nadrze . myslim si ze keby sa nasli tie kriticke miesta kde hrozi zamrznutie riesilo by sa nam lahsie.


Barracuda

Replika

Příspěvek od Barracuda »

Peter píše:Myslím že řešíte ptákoviny :D
To asi řeší, ale až se zima zeptá, ......
Já se ale ptám Tebe, jak se daří namontovat to magneto. Virus a antivir mi znemožňují se řádně přihlásit. Já jsem, sorry, trubky zatím nevyleštil.
K.


Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zpc.Elservis »

som zacal vykuchavat v zbernych surovinach pracky ... je tam paradna nerez ... hlavne ta co bola na tych starych prackach ROMO zeromat tam na tych bocnych stenach tej vane je toho dost ... a zberne suroviny su toho plne ...
Zkus se napřed se přesvědčit zda ten nerez je nerez. Je většinou magnetický... A rezaví... Vím o čem mluvím, mám specializovaný servis.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

mrznutie v zime

Příspěvek od sano »

Na rybníkoch a okresných bazénikoch sa používa ako ochrana pred totálnym zamrznutím povrchu vody dutý nízky valec z polystyrénu, na jednej strane je otvorený. Otvorenou časťou sa položí na hladinu. voda pod ním nikdy nezamrzne. používa sa kvôli rybám, aby aj v zime prestupoval kyslík do vody.
P.s.. tohto roku som nechal oleander vonku pred pivnicou. Schválne aby zamrzol. Nebol už pekný a nik ho nechcel. Zima bola taká mierna, že nezamrzol a pekne si rastie ďalej.
sano


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: mrznutie v zime

Příspěvek od KEXIK »

sano píše:Na rybníkoch a okresných bazénikoch sa používa ako ochrana pred totálnym zamrznutím povrchu vody dutý nízky valec z polystyrénu, na jednej strane je otvorený. Otvorenou časťou sa položí na hladinu. voda pod ním nikdy nezamrzne. používa sa kvôli rybám, aby aj v zime prestupoval kyslík do vody.
P.s.. tohto roku som nechal oleander vonku pred pivnicou. Schválne aby zamrzol. Nebol už pekný a nik ho nechcel. Zima bola taká mierna, že nezamrzol a pekne si rastie ďalej.
sano

no hej ale porovnaj aky velky je rybnik a aky je ten vyvijac kebyze tam das ten polystyren tak by to podla mna zamrzlo aj tak lebo by to zamrzlo pobokoch az ku spodku ... neviem niesom isty ale si by to moc nepomohlo...


Kexo.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

mrznutie

Příspěvek od sano »

Myslím, že mlátime prázdnu slamu.
Dôležitý je vyvíjač. Sekundárne problémy sa vyriešia samé.
sano
p.s.: páči sa mi tvoja stránka, dal som ti bod


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“