Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

MUMIO

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

MUMIO

Příspěvek od Slavek Krepelka »

MUMIO
Slávek D. Křepelka alias SDK
První kapitola
Co v tom je a jak to vypadá?

No, co to je. Wikipedie to vidí takhle:
Mumio, Mumijo, Momia, Shilajit atd. je lepkavá, hustá látka podobná théru. Chemická kompozice byla studována na mnoha místech a mnoha lidmi a liší se podle místa výskytu. Prý obsahuje alespoň 85 druhů látek a minerálů v ionické formě, včetně triterpenů, karboxylové kyseliny, kyseliny humusové a fulvic kyseliny. Nese ssebou mnoho důležitých kovů, jako je zinek, měď, kobalt, nikl, mangan, chróm, železo sodík, hořčík, vitamíny, bílkoviny atd.

Čistá forma je celistvá, černo-hnědá, pastovitá, lesklá látka charakteristické vůně a hořké chuti. Hustota se pohybuje mezi 1.1 až 1.8 kg na decimetr kubický. Voskovatí pod 20°C a nad 20°C měkne. Lehce a beze zbytku se rozpouští ve vodě a čistá forma má neomezenou trvanlivost skladování.

Tolik ve kratce Wiky a jiné zdroje.

Řečeno poněkud jinak, mumio se skládá ze všeho, co se nachází v tělech živočichů, v zemi, ve stvolech a listí. V podstatě nejde o nic moc vzácného a na první pohled zajímavého. O co tedy jde?
O formu.
Výskyt

Kde se nachází? Experti tvrdí, že prý se nachází pouze v horských jeskyních a puklinách. (Tohle je drb, který si probereme později) Střední a nížinaté pukliny a jeskyně a vůbec v relativně mokrém prostředí se mumio prý nenachází. No aby jo, když je to stoprocentně rozpustné ve vodě, že? Ale I tak, kdo si všímá a hledá odpovědí, velice často je tak nějak postranně dostane. Nicméně, vezměme oficiální výskyt za pracovní hypotézu. Klíčem je rozdíl klimatu, a horské klima je všeobecně podstatně susšíí než údolní a horské jeskyně jsou většinou stejně pseudojeskyně a pokud ne, rozhodně nejsou v mnoha případech neustále protékané vodou. Pouze v relativně suchém, ale chráněném prostředí, s dostatečným prouděním suchého vzduchu, má tahle věc šanci vysychat z vodního roztoku, která do značné míry vzniká hluboko z dosahu kořenů rostlin, malých i velkých, které tuto směs zbožňují, a shromažďovat se právě v místech, kam má to, z čeho vzniká, možnost sice v rozpuštěné formě pronikat, ale nemá šanci být dále rozpouštěna a vyplavována, byvše chráněna před přímým deštěm, kondenzací atd.

Co to je?

Snad nejpitomnějším tvrzením, se kterým jsem se setkal, je, že jde o jakési pozůstatky svištího trusu. Pokud jsme si všimli výše, obsahuje mumio mimo jiné, a to ve veliké míře, kyselinu humusovou (humic acid). To snad by mohlo napovědět, že jde o, no, humus, tedy produkt tlení, kterýmžto termínem se označuje hnití, plesnivění a vůbec biologický rozpad rostlin. Jenže, ono na povrchu a v hlíně žije taky hromada živočichů, malých savců, červů a hmyzu. Tito zde nejen žijí a produkují moče a hovínka, ale i umírají, mnohdy nesežráni, takže ta chemiskobiologická skladba, ba co dím, symfonie, ssebou nutně nese I hnilobu, tedy termín používaný v souvislosti se světem zvířat.

“Kyselina humusová” je velice široký pojem a její elementární, sloučeninová a strukturální skladba záleží jednak na tom, co vlastně všechno na lokalitě žije, od bakterií přes plísně a byliny až po savce, a stejně tak na tom, jak pracuje lokální ekologie a mikroclima. Další zmíněnou složkou jsou elementární minerály, které nemohou být v zemi a šutru elementární, tudíž musí být v organických a inorganických sloučeninách. Podíváme-li so do jeskyní, budeme upozorněni na barevnost krápníkové a sintrové výzdoby díky usazování minerálů. Co dodat? Samozřejmě, že je to taky naládované všemi elementy periodické tabulky a zase jenom záleží na lokalitě, a asi trochu na návštěvnosti ptáků odjinud.

Další zmínkou jsou vitamíny. Jak známo, jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu B jsou pivní kvasnice. Jaký pak tedy div, že všechno to tlení produkuje i nějaké ty vitamíny a celou škálu organických sloučenin, včetně polyfenolů, triterpénů atd. Takže odpověď na blbou otázku vědeckého světa, zda má mumio organický, či inorganický původ je doufejme jasná. Jde jaksi o směs obou.

Souhrnem můžeme konstatovat, že jde o velice kvalitní humus, byť i povětšinou do značné míry znečištěný druhotnými vlivy po vyschnutí, který se tvoří nejen ve vrchních vrstvách půdy, ale i během prostupu hluší a hlubokou zeminou, který je nesen vodou a v případě, že k tomu jsou lokální podmínky, tento humus vysychá z roztoku a ukládá se jako surové, pastovité mumio.

Proč se vyčištěné mumio nekazí a jeho skladovací doba je neomezená?

Nevím, ale vsadil bych si na to, že je ta směsice tak dokonale shnilá, že už to dál hnít nemůže, že už se na tom běžné mikroorganismy a plísně prostě neuživí. Podle mne jde o směs organických a inorganických látek, ze které se nedá vycucat už žádná energie. Toto je velice důležitým faktem a měli bychom si ho zapsat za uši.

Copyright budu prosazovat :evil: pouze v případě, že někdo opomene uvést jméno autora, tedy mne, ale zato neúprosně. Jakékoliv komerční využití toho co zde publikuji v těchto kapitolách, budu v rámci svých možností podporovat, ale ne za hubičku. Patentovat se to sice nedá, ale dá se prokázat, odkud to přišlo a za to se také platí, i podle zákona, pokud to někdo ví a stojí mu to za starosti. Pro osobní potřebu ať si s tím dělá kdo chce co chce. :D :smoke:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od Slavek Krepelka »

MUMIO
Slávek D. Křepelka alias SDK
Druhá kapitola
Co to dokáže a co s tím kdo dokáže?t

Léčit rakovinu a mnoho jiných neduhů, nesrůstavé a staré zlomeniny, dobudovávat některé dávno ztracené části kostí, všeobecně upravovat metabolismus těla i to, čemu se říká omlazovat. Detailní výčet by byl jaksi předlouhý. Perverzní farmaceutická filosofie už přes sto let hledá v mumiu "aktivní" látky a sice nějaké nachází, ale izolované jaksi nedělají ani zdaleka to, co dělá mumio, nemluvě o jejich umělých chemických napodobeninách.

Dalším aspektem mumia je, že jaksi nemá nežádoucí postranní účinky, pokud za postranní nežádoucí účinek nepovažujeme například to, že někomu začne po mumiu dorůstat odoperovaný kyčelní kloub nahrazený titaniovým. To je pak skutečně průšvih. Problém s mumiem je, že jeho výskyt ve známé formě je relativně vzácný a to pak něco stojí, a jak cokoliv něco stojí, najde se vždy dost hochštaplerů, kteří to v nejlepším případě s něčím míchají a v nejhorším vám prodají nějaký "asfalt", samozřejmě s malou slevou. Takže pozor na prodávané mumio. Pokud jej najdeme jako součást nějakých preparátů, je toho v nich tak máááálo, že to nemá cenu obalu.

Proč to funguje?

Pokud by někdo snad ode mne čekal odbornou přednášku na všechny složky mumia a jejich vzájemné působení mezi sebou a se vším, na co působí a co dělají v těle, na vitamíny, minerály, fenoly, bílkoviny, kyseliny, zásady atd.atd. ať se poohlédne jinde. Je toho tolik, že i výkvět farmácie v tom i po stu letech jenom nesmyslně tápe, a že farmácie zaměstnává nejbystřejší absolventy biochemického vzdělání. Jak říkal Jára Zimmerman: “Tudy ne!”

Vysvětlím to snad daleko srozumitelněji na analogii, kterou by většina soudných lidí mohla celkem snadno pochopit. Představme si, že lidské tělo je ohromná továrna, která se zabývá zpracováním kde čeho. Má své mechanické oddělení, své elektrické oddělení, své chemické oddělení atd. a hlavně svou údržbu a přestavbu, projekční a inženýrské oddělení, vnitřní dopravu, sklady a kolem habaděj místa k rozšiřování.

Do této továrny pak denně vjíždí vlaky naložené kde čím, rozbitým betonem ze staveb, kovošrotem, starým nábytkem, kamením, starými i novými auty a novinama, vyjetým olejem, přepálenými tuky, prostě zpracovanými i nezpracovanými surovinami, které v továrně třídí, rozbíjí, chemicky louhují, taví a dělají co mohou, aby vyprodukovali dostatek energie a náhradních dílů na nic jiného, než na svůj vlastní provoz a údržbu. Jenže, 99% takzvaných surovin je buďto doslova na hovno, nebo jsou při tom návalu nezpracovatelné, a dopravní oddělení většinu toho, co přijelo jedním koncem, v celkem nezměněné formě, jenom jaksi hodně rozmělněné a pomíchané, lifruje druhým koncem a i přes plot ven.

Inženýři a plánování sice májí velice dobrou představu, čeho je nutno docílit, ale kádři středního vedení, přetížení papírováním jednak nadměrného přísunu surovin a jednak vyhodnocováním zpráv o jejich ubohé kvalitě, se s inženýry a plánováním nechtějí ani bavit, maje tato oddělení za kupu nerealistických, idealistických oslů. Střední kádři a makáči dřou jak mukli, je jich potzřeba 10x více, než by bylo zapotřebí při přísunu nejen méně, ale hlavně kvalitnějších surovin. Vedoucí Střívko, zodpovědný za přebírání a rozbíjení surovin to nezvlá, vedoucí Ledvinka a Slezina používají na údržbu staré a nevhodné vruty vylámané ze starého nábytku, holé a nastavované dráty, protože vedoucí Nadledvinka není schopen v tom návalu donutit svými příkazy vedoucí v produkci nových šroubů a i kdyby byl, produkce vázne i na nedostatečném dolování čistého železa z betonových bloků a syntéze izolace z přepáleného oleje, atd. Dopravní oddělení vedoucího Pumpičky se pro samý bordel na cestách vnitřní poštovní dopravy integrované s dopravou náhradních dílů a nářadí může utlouct k smrti a čím víc, tím víc mu na nich uvázne náklaďáků a vagónů zase díky mizerné údržbě a nadoručené zboží se hromadí při cestách a hnije a rezaví a jen krysy ten bordel jakoby nějak čistí, ale zároveň do něj serou. Díky všeobecným nedostatkům potřebného se nafukují sklady tím, co by se mohlo hodit, místo toho, co je skutečně potřeba. Inženýři a plánování se snaží seč můžou skladům ulevit, omámení smradem z všehochutě unikajících chemikálií a hniloby a hlavní inženýr Špekáček všechny nutí projektovat další skladovací prostory nikoliv z materiálů, o kterých všichni vědí, že jsou zapotřebí, ale z toho, co si myslí, že je k dispozici. Fabrika se rozlézá do okolí a vedoucí Tučný si libuje, kolik má pod sebou zaměstnaců těšíce se na prémie, zatímco vedoucí Konečník se každou cvíli hodí marod. Odvoz po hlavní dopravní tepně továrny pod jeho vedením často vázne a kdykoliv se Konečník nevyskytuje, vychrlí jeho brána to co se během jeho aktivního řízení nastřádalo.

Snad si to dokážete domalovat. V kostce se dá říct, že nemocná továrna funguje stejně mizerně jako nemocné tělo a obráceně. Nic nefunguje jak by si vedení představovalo, protože politicky zaměřené vedení je tupé, zabývá se zábavou i v pracovní době, nechává se oblbovat i podplácet křivými dodavateli a má jenom velmi mlhavou představu o praktickém řízení podniku, získanou z televizních seriálů minulé éry. Tyto vymydlené mozky žijí v představě, že když přece do továrny navalí víc čehokoliv, co nějak obsahuje všechny suroviny nutné pro její provoz, stačí podřízenou hierarchii víc honit a že tak nutně zvýší produkci zé zázračné továrny, která má přeci schopnost si cokoliv vyrobit a postarat se sama o sebe. Vždyť má má lisy, má soustruhy, má kladiva a šroubováky, náklaďáky a pece, má inženýry, má kotle a rozsáhlou dopravu a reaktory a svářeče a zedníky a taviče a a a … má přeci vše, co potřebuje, jen přitlačit na pilu.

No, a jednoho krásného dne to už začne po fabrice bouchat a praskat ve švech, hromady toho, co by se mohlo hodit smíchané s vyloženým odpadem už není prostě kam dávat, nestíhá už nestíhá nic ani skladovat, neřkuli rozebírat a rozbíjet, ani vyvážet a k plotu už se nikdo přes tu hrůzu nedostane aby to šoupl alespoň pře něj. Už ani není jak se rozrůstat a sajrajt se hromadí nejen podél cest, ale ve všech provozech a to i v kanclech.

Ale zde přichází ke slovu vrátný Hubatý. Děsně se naštve, když už mu takzvané suroviny, které vedoucí zásobování Bachorek často odmítá přijmout, lítaj poloshnilé zpátky před vrátnici a nesmírně mu ztrpčují život. Dá inzeráty za své a začne objednávat čisté suroviny. Nyní již do fabriky nepustí ani listonoše, nemluvě o prodavačích nekvalitního odpadu a telefon na vedení podniku ustřihnul. Zahazuje platby korumpovaným dodavatelům a přísun mizerných surovin začíná váznout, spolu s kusy betonu nyní přichází cement, štěrk, písek a armatura, ke kovošrotu Hubatý přiobjednává železné pláty a tyče, k rozbitému nábytku fošny a prkna, k starým lokomotivám pěkné lesklé šroubky a nýtky všeho druhu a místo přepáleného oleje pustí přes vrátnici jenom panenský olivový a místo vyjetého naftu. Vedení řádí jak deset ďasů, Hubatého šikanuje a rádo by se ho zbavilo, ale Hubatý rychle získává na svou stranu všechna oddělení a brzy se po drsné vnitropodnikové konfrontaci stává ředitelem podniku. Údržba má nyní čím spravovat, tavírna se vyhrabává ze šrotu, skladníci odklízejí bordel z cest a vyklízejí sklady, pomocníci čistí kanclíky a provozy. Konečně se i ve fabrice opět začaly vyrábět správné šroubky, spousta řidičů byla přeřazena na čištění kanálů a do údržby vozidel, inženýři se toho chytili a místo flikovacího záplatování začli rušit nyní se vyprazdňující sklady a obnovovat strojní park a výrobu a zařízení skuhrající leta pod nákladem nevhodných surovin. Slezina a Ledvinka si libují, že nemusí řešit neřešitelné, Nadledvinka má novou, čipernou sekretářku a začal zase komunikovat a vedoucí Tučný přišel o práci.

Pokud si to jaksi shrneme, můžeme říct, že mumio představuje dokonale strávenou stravu. Vše přírodou poskládané, co považujeme za dobré jídlo, je v něm rozbité do mrtě a do základu a tělo nemusí nic z mumia pracně dolovat, jako to musí dolovat z “čerstvé” stravy. Mnohé z toho, co se v mumiu vyskytuje, si tělo ani vyrobit nedovede, protože mu to není vlastní, nebo mu to bylo kdysi za mlada vlastní, ale s koncem puberty bylo zavřeno oddělení vedoucího Brzlíka, který zde byl jenom na dočasný úvazek. Ani bakterie, které nám v těle pomáhají, nedokáží zdaleka vše, zatímco v přírodě žije tolik organismů, že to společně nejen dokáží, ale ještě hodně přetvoří nejen pro potřeby rostin, ale i živočichů, pokud se k tomu živočichové dostanou. Proto jsou kvašené stravy tolik ceněny, ale i ty kvašené jsou proti mumiu nesmírně jednostranné. Proto Eskymák jedl shnilou rybu, když bylo zle, proto si Frantíci tolik potrpí na sýry, proto Číňani zakopou na měsíc vejce do země, než ho snědí a proto máme jogurty a kvašáky a kefíry. Jenže mumio to zdaleka není.

Proto taky pracuje hladovění, ale to už mluvíme o vrátném Novozámeckém, na kterého jsou skoro všechna odělení pěkně naštvaná, protože má pocit, že nebude z čeho opravovat, ale pak se při úklidu zjistí, že vlastně je a podnik se uklidní.

Mumio ušetří tělu hrozné práce s trávením, nejenom v žaludku, ale také v krvi a ve tkáních. Tím uvolní nesmírný pracovní potenciál těla, specielně látkovou výměnu, zásobí údržbu vhodnými součástkami, což se nutně musí týkat když ne všech metabolických procesů, tak alespoň jejich drtivé většiny.

Toto, drahý čtenáři, je důvodem, proč mumio dokáže vyhostit rakovinu, revmatismus, dorůst chybějící tkáně, shodit špeky atd.

Komuže za toto poznání vděčím?

Mé nesmírné díky patří dnes již zesnulému keříku rajčat, který se v minulosti sám jaksi zasadil na vývěru z mého septického trativodu, do kterého jsem se předtím provalil na sekačce, než jsem se vzmohl na trativody nové. Pánové, to nebylo rajče, to byl malý strom, temně zelený, silný dost na to stát a nést své ohromné plody. Jaká umělá hnojiva? Vždyť to je blbost.

:bye: :zzz: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od abul »

Mumio je pro mně synonymem "daru z nebes" podobně jako třeba mateří kašička a ostatní včelí produkty. Bohužel na rozdíl od zmiňované mateří kašičky není tak dobře dostupné. Po koupi zaručeně pravého mumia občas člověk zjistí, že je to jen jakýsi blemc, někdy dokonce bílé!! tabletky. Zkoušel jsem psát i do Ruska na mailovku, kde prodávali nečištěné mumio ve větším množství. Jenže já už dnes rusky mluvím a píšu velmi bídně a oni zase asi neradi komunikují anglicky. Nevěděl byste někdo o spolehlivém zdroji Mumia?

Slávku díky za pěkný článek :good:


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od poota »

abul píše:.. Po koupi zaručeně pravého mumia občas člověk zjistí, že je to jen jakýsi blemc, někdy dokonce bílé!! tabletky. ..
Pravé mumio je šedočerná hmota, která se rozpouští ve vodě, ale je nerozpustná v lihu či jiném alkoholu, což se dá snadno vyzkoušet.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od jani »

abul píše:Mumio je pro mně synonymem "daru z nebes". Nevěděl byste někdo o spolehlivém zdroji Mumia?

http://www.mineralstones.cz/clanky-zaji ... ml#pouziti
http://www.urinoterapie.eu/mumio_new.htm
http://www.ksoft.cz/magazin/bylinky_mumio.htm

Mumio kupuji v ceně kolem 100 kč, stále stejné už několik let, je to od dr. Drosen, kdysi jsem k němu i volala, měl slušné množstevní slevy a poštovné gratis. Zatím ale mám možnost kupovat ho u nás, jinde jsem to samé viděla i za 150 kč ( což už mi přijde až dost ).
Jde o polotuhý roztok 5 g extractum mumiyo ( zkusím dát foto )
Tablety bych nekupovala, obsahují přídatné látky, protispékavé látky... brrr


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od jani »

foto
( uvnitř je čtverec 5g podobný téru, charakteristického zápachu a zvláštní hořké chuti. Bere se množství hlavičky zápalky, já si míchám toto mumio i do kalciové masti, popř. k zlepšení a vyhlazení vrásek jen rozpustím mumio v kapce vody a napatlám na obličej - super výsledky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od abul »

Díky Jani. Taky jsem kupoval balené Mumio, jen to byly tablety, ne roztok. Škoda, že někdo odsud nejezdí třeba na expedice do ŤanŠanu, zajímalo by mně, jaká je cena na tamějším trhu :lol: . Tady jsem viděl trochu větší balení http://www.allayurveda.com/ . Je to ta část o Shilajeet.
Napadlo mně užívat mumio při půstu. No, ono se potom už o půstu moc nedá mluvit, ale přesto by bylo zajímavé zjistit, jak se tělo vypořádá s tím generálním úklidem v době hladovění, kdy vnímavost vůči lékům a vlastně čemukoli je několikanásobně vyšší. Doktorka Partyková uvádí 10-20x vyšší účinek léku během půstu. Asi to zkusím během kratšího (3 dny) půstu a dám vědět, jak to dopadlo.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

MUMIO po domácku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dost jsem se navymejšlel, jak ho získávat v domácích podmínkách a včera jsem to, bavíce se s Kačenkou o hovně, konečně rozlouskl ke své naprosté spokojenosti :shock: :?: zjištěním, že jsme na to od přírody vybavení :ptrain:

a) Každé zvíře, je-li nemocné, přestane žrat.
b) U lidí dochází k nechutenství, které snižuje příjem jídla, ale lidi jsou naprogramováni, že jídlo je posílí a tak to povětšinou lámou přes koleno a cpou se nasílu a s pomocí kde čeho.
c) Mumio viz první a druhý článek vlákna.

Tím mi vychází:

1) že dostatečně dlouhá doba bez příjmu jídla vede k dokonalejšímu až dokonalému zpracování fekálií ve střevě kdejakým mikroorganismem a tvoří se co? Mumio.
2) že příjem stravy bez solidních složek, tedy řekněme džusování, zabraňuje rychlému postrku obsahu střev a dává tím střevní flóře dostatek času obsah rozložit až na zmíněné humusové kyseliny, viz úvodní články, tedy částečné Mumio.
3) Náš trávící systém je zařízen tak, aby zvládal i silný nadbytek přijímané potravy, ale dá se postupně zahlcovat a přestane množství zvládat. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 351#p84351
4) Jakékoliv složky jídla cpoucí do střev "piliny" ve formě otrub atd, tedy vláknin atp. je totální krávovina, která způsobuje relativně rychlý posuv fekálí střevním systémem a způsobuje nejen absorbci skutečných nutrientů vstřebáváním, ale zároveň zabraňuje dokonalému stravování kde čeho.
5) Výrok, že po třech dnech hadovění se zastaví činnost trávícího systému, je naprostá volovina. Zastaví se nejspíše vylučování žaludečních šťáv, ale nezastaví se rozklad obsahu střev a vstřebávání nutrientů (stejně jako se nezastaví stravování tuků ze tkání a kde čeho v těle, co tělo nepovažuje za nezbytné a eventuelně kritické pro jeho funkci). Naopak, nutrienty které bakteriální kultury nemají šanci rozložit ve střevě za pochodu při běžném poživačném způsobu stravování se nyní rozkládají dále a vyživují tělo čím dál tím jednoduššími humusovými kyselinami, tedy Mumio.
6) Poměry střevních kultur se při půstech mění podle toho, na čem jsou ty které schopné se uživit a počet těch, které rozkládají složitější látky, se snižuje.

Tím je snad jasné, proč hladovky a půsty způsobují vyzdravení organismu a záleží na délce a počátečním stavu. K tomu dále přispívá fakt, že slinivka a další orgány nutně stále produkují trávící enzymy, které vyžírají cokoliv, co není tělu vlastní, například cholesterol v cévách a játrech, žlučové kamení, jakékoliv cysty, plísně, rakovinné nádory atp a eventuleně dochází i na parasity, protože se jednak nevyplýtvají na neustálém přísunu potravy a jednak čím dál tím lépe pracující orgány začnou produkovat podle potřeby a ne podle omezené schopnosti.

Co se týče breathariánů, je nasnadě, že zažívací systém takto tráví veškeré vlastní zplodiny, odpad přinášený do střeva mízou, odpad z jater a možná i další. Tím si tělo ve spolupráci se střevní mikroflórou kompletně recirkuluje výživu. Kritickou podmínkou je však psychologický přístup. Lidi neumírají hladem, ale strachem, že umřou hlady. Jsme tak od malička naprogramováni.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MUMIO po domácku

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. příjem stravy bez solidních složek, tedy řekněme džusování, ..
Po zkušenosti s kúrou pátera Ferdy myslím, že můžu souhlasit s tím, že se silně mění poměry ve střevech a jenom dodávám, že pokud se touto cestou nějaké mumio vyrobí, tak se taky rovnou spotřebuje, protože přirozenou cestou střeva neopouští - mumio se totiž spolehlivě pozná podle toho, že se rozpouští ochotně ve vodě, ale nerozpouští se v alkoholu. Alkohol jsem jako rozpouštědlo sice nezkoušel, ale to co ze mně posléze vyšlo, bylo ve vodě naprosto nerozpustné a vzhledu asi tak mezi mazutem a asfaltem ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lena

Re: MUMIO

Příspěvek od lena »

Mumio jsem brala jiz nekolikrat, vzdy asi v celku mesic. Muzu jenom potvrdit pozitivni ucinek. Jsem vice clovek, ktery se ridi hlavou a zde mam take vice potizi. Zacala jsem to brat poprve asi pred 1,5 rokem, muj nervovy kostymek. Ucinek byl okamzite znat, byla jsem klidnejsi, mela jsem tehdy pocit jako by to nervy cistilo, dodalo jakoby ochranny plast, asi nedostatek mineralu, ktere me chybely timto take prisun energie. Ale ne kazdy ma stejne potize, u kazdeho to zabira na neco jineho.

Take jsem si tehdy poridila i pletovy krem. Pouzivala jsem ho na oblicej a casto se me udelalo nekde na obliceji akne. Ucinek byl v tom smyslu, ze to vytahovalo jedovate latky primo z hlavy, proto take ten dobry ucinek na nervy (hlava). Od te doby jsem si dalsi krem nekoupila i kdyz to mam i nadale v umyslu. Takze to muze byt dobre i na potize ruznych ekzemu, ale musi si to kazdy vyzkouset individuelne.

Zajimave je to, ze to na zapade neni nijak moc rozsirene, sice se to koupit da, ale mene. Je videt, ze vychodni staty maji vetsi kontakty do byvale Sovetske republiky take je zde vic duvery i to ma nejake vyhody.

Kuru Mumia jsem si zopakovala jiz asi 2x a potvrzuji jenom pozitivni ucinek.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUMIO po domácku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... a jenom dodávám, že pokud se touto cestou nějaké mumio vyrobí, tak se taky rovnou spotřebuje ...
Přesně o to jde. Jinak k těm ostatkům. Ve střevě je specielně po otravách chemií nutně limitována rozmanitost mikroorganismů a jsme opět u rybníkového. či fekálního klystýru.

S laskavým pozdravem, Slávek.

Doplněk 6 Ledna 2014:

a) Což také napovídá, proč malé děti mají sklony k papání kde čho, včetně hlíny. Ne, že bych to doporučoval. Proto nejspíše také bývala vysoká dětská úmrtnost a to především díky parasitům, a následovně bakteriálním infekcím. Kdo to ranné mládí ale přežil, měl šanci se dožít vysokého věku tehdy ještě bez devastující chemie. To mluvíme především o chudině.
b) Zpracování potravy ve střevě do mrtě ulevuje orgánům s vnitřním vyměšováním, především slinivce, spoustu práce s nutností produkovat trávící enzymy nad hranicí její momentální schopnosti. To celkem jasně naznačuje, proš alespoň šťávovací dlouhodobé diety vedou k vyléčení cukrovky.

Znovu bych zde připomenul případ Francise Chichestra http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=119354#p119354 Aby bylo kompletně jasno o co taky jde, Francis Chichester v deseti letech chytil v lese zmiji. Ta ho rafla do prstu. František ji šoupnul do kapsy a šel dvě hodiny do špitálu, kde mu vysvětlili, že nemaj sérum, ale něco by mohli udělat, kdyby měli tu zmiji. Frantík ji vytáhl z kapsy a bylo vyhráno. Zde je nutno podotknout, že zmije mohla být celkem prázdná, pokud před Františkem kousla řekněme do myši. Historka ale naznačuje, že František nebyl žádný bojsa, což doložil svými cestami osamělého mořeplavce ve věku pozdějším. To je velice důležité.

Spíše jde o to, že tento muž nejen přežíval, ale vyléčil se na dietě, kterou by všichni alternativní vševědové považovali za smrtelnou a nesmyslnou. Jenom chléb a voda skoro rok a děsně málo. I to je důvod, proč již dnes považuji vlastní psychologii za řídící co se týče našeho zdraví. To materiální jsou jen berličky, i když mnohé jsou velice príma a byla by chyba se jim vyhýbat v případě nouze.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MUMIO po domácku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Klábosíce o septiku jsem našel dost podstatný renonc v mém náhledu na výrobu střevního mumia. Bakteriální rozklad v běžných septicích, stejně jako ve střevech, používá téměř výlučně anaerobickou (bezkyslíkatou) flóru, které trvá rozložení organických sloučenin podstatně (cca 10x) déle, než aerobickýn (kyslíkatým) mikroorganismům v zavzdušňovaných septických systémech (například ve všech průmyslových čističkách odpadních vod). Stejně tak jsou tyto aerobické kultury přítomny v zemi, ve které se přirozeně tvoří mumio. Stejně tak fungují aerobické kultury v řekách, které jsou přirozeně dostatečně prokysličované vzduchem.

I zde je však snadná pomoc. Lze doplňovat sloučeniny, které pomalu uvolňují kyslík ve střevech, z nichž nejvýznamnější je peroxid hořčíku
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 302#p74302
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 95#p125295
jinak dohledat, odkazů je tu celkem dost a něco i na komerční prodejce, ale je to relativně dost drahý. Není tedy divu, že doplňování těchto pomalých forem peroxidů dokážou celkem rychle narovnat trávící systém.

Jednou z nejdůležitějších funkcí aerobnických mikroorganismů je rozklad celulózy. Jak známo z historie dřevařských operací a archeologie, špalky dřeva vydrží v bahně, či v dostatečné hloubce ve vodě stovky, ba i tisíce let, aniž nějak moc shnily. Naopak, na zemském povrchu a v dostatečně vlhkém prostředí mizí relativně velice rychle. Tímto je celkem nasnadě, že dodání peroxidů do střeva silně napomáhá trávení celulosových usazenin ve střevě. Další otázkou je to, jak je to s "nestravitelnými" tuky, ale do toho zatím nevidím. Nicméně, žluknutí tuků (máslo, sádlo) je velice závislé opět na přístupu vzduchu a lze se dohadovat, že i další rozklad bude daleko výraznější za působení aerobických organismů, než anaerobických.

Tímto se ukazuje. že dodávání peroxidů, a hořečnatý vypadá jako nejdostupnější, při džusovacích a půstových kůrách, nesmírně urychlí a docílí kompletní rozpad obsahu střev na:
MUMIO
.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Aerobické kontra anaerobické

Příspěvek od poota »

Docela ochotně s Tebou souhlasím v tom, že oba procesy jsou diametrálně odlišné.
Ale abys to neměl zase až moc jednoduché, o tvorbě mumia aerobickým procesem nejsem příliš přesvědčen a určitou nemalou šanci bych dával i právě procesu opačnému, tedy anaerobickému.
Po pravdě řečeno, vedou mě k tomu hlavně dvě věci.
Tou jednou je zmínka Viktora Schaubergera, že k dokonalému rozkladu biologického odpadu může dojít pouze za nepřítomnosti kyslíku, kterýžto proces nazývá zetlením, na rozdíl od hniloby, ke které podle něj dochází za přístupu vzduchu, tedy hlavně kyslíku. Produkty tlení považuje za výtečně rozpustné vodou, což je pro mne ta druhá indicie, protože i mumio je vodou snadno rozpustné.
Produkty hniloby považuje Viktor z hlediska kolování látek přírodou za méněcenné, právě pro jejich menší rozpustnost.
Nechci Ti přímo šlapat po bábovičkách, jenom bude asi vhodné se na to ještě podívat důkladněji, aby se došlo k něčemu, na co bude potom spolehnutí.
Nepochybuji o tom, že dodávání "kyslíku" do střev změní chování a nejspíš i složení střevní flóry, ale jde o to, co se tím začne a co se přestane "vyrábět.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Aerobické kontra anaerobické

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: .... Ale abys to neměl zase až moc jednoduché, ....
Ono je to ještě pokud vím trochu jinak. Oba ty procesy mají svou platnost a ani jeden není jak v běžném septiku, tak ve střevech, tak i v zemi výlučný. Také spousta tak zvaných anaerobických bakterií dokáže přepínat mezi oběma metabolismy a i v anaerobickém stavu si vyrábí peroxid vodíku, i když v mizivých množstvích. Ta množství jsou pro ně kritická. Co se týče Viktora, všechna čest, ale není to černo bílé. Navíc, Schauberger mluví o elementárním rozpadu a ne o rozpadu na neurekom humusových kyselin, takže je to o něčem jiném. Co se tím pomalým peroxidem začne, a jak to skončí, nejlépe ukazují klinické výsledky. Ty jsou naveskrze pozitivní (byly i u mne), takže všechny spekulace jdou pro mne stranou.

Ještě dodám, že peroxid hořečnatý se projeví během několika dní a není asi nutné ho pro jeho rychlou účinnost dodávat v případě zmíněných šťávovacích a půstových metod nějak zvlášť dlouho, možná tak maximálně deset dní. Pascal (Ozovit, značkový peroxid hořečnatý) doporučuje neužívat déle jak týden, ale jsme zde u nějakých průměrů a bude hodně záležet na stavu obsahu střev. Také bude záležet na tom, co by se asi tak stalo, kdyby to člověk řekněme s Crohnem táhl při běžné dietě podstatně déle a jaká agenda stojí za Pscalovým doporučením, viz peroxid vápenatý níže.

Pokud dochází pro kyslíkové organismy ve střevě papání (šťávové diety a půsty), stejně začnou hynout, kyslík nekyslík a střevní rovnováha se bude měnit. Dokonce by se dalo předpokládat, že ten extra kyslík, či finální produkt těchto dvou peroxidů ve střevech, by mohl něco pozitivního udělat jak s Crohnem, tak Vředovitou Sranděrou, polypama a aj s rakem střeva a konečníku. :) To ani nemluvě o peroxidu vápenatém http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 00#p125300

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: MUMIO

Příspěvek od vokoun »

po dlouhé době jsem zase zkusil MUMIO a musím říct že mě to docela dost uklidnilo a i stavy kdy jsem se cítil rozhozen ted snáším lépe :eclap: možná je to jenom moje představa že to pomáhá ale hlavně že mě to uklidnilo :lol: je pravda že dříve jsem měl MUMIO asi nějaké horší kvality :ethink: ted jsem koupil MUMIO údajně z Kazachstánu ale podle toho co jsem tady četl tak se rozpouští ve vodě a i na dlani se začíná mazat a je daleko hořčejší než to co jsem měl minule, :bye: nemůžu to skoro ani odlepit z toho alobalu :ethink: asi to skladuji v moc velkém teple :bhead: zkouším to i mamince na aizhamra a taky se mě zdá nějaká klidnější a vyrovnanější ;) přestala utíkat a i jí daleko lépe šmakuje :eclap: no možná je to jenom moje zbožné přání a nebo náhoda ale čas ukáže jak se to bude vyvíjet :ethink:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“