Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
smajlicekk
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: ned 04 pro 2011 21:23
Dostal: 8 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od smajlicekk »

Ahoj Jaaro. Držím ti pěsti aby se ti to povedlo. S :o)


Jaara
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14 úno 2007 12:49
Bydliště: mám
Dal: 2 poděkování
Dostal: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jaara »

Díky moc, budu informovat, co je se mnou dál... ;-)


Ať žije a vzkvétá Svobodná Republika Králický Sněžník
Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Sindo »

Preto, že sa mi už minuli zásoby vlastnej šťavy, ktorou si miešam askorbát sodný, kúpil
som na skúšku v jednom obchodnom reťazci paradajkovú šťavu srbského výrobcu

http://www.zdravo.rs/sk/index.php?optio ... 32&lang=sk

prekvapila ma výborná chuť. 3/4 litra stojí 2.59, ponúkajú aj cviklu a iné.


Jaara
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14 úno 2007 12:49
Bydliště: mám
Dal: 2 poděkování
Dostal: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jaara »

Já míchám vitamín C se sterilovanými pasírovanými rajčaty z Kauflandu. 1/2 kg krabice za pár korun. Čtvrtina mi stačí na bezproblémové požití 10g céčka. Včera jsem si to dal 2x, dnes to zkusím také. Pokud bude vše O.K., posunu se zítra o další dávku na 30 g denně. Chtěl bych se dostat na kýžených 100 g céčka za den, což by znamenalo spolykat 2,5 krabičky tohoto protlaku. Ale ono je to kupodivu docela chutné, dávám si tam ještě trochu chilli, aby to mělo říz. Kdyby mi vadila kyselost, zkusil bych céčko neutralizovat na askorban sodný jedlou sodou, ale zatím mi to nijak nevadí.


Ať žije a vzkvétá Svobodná Republika Králický Sněžník
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jaara píše: ... Chtěl bych se dostat na kýžených 100 g céčka za den ...
Nevím co Ti je, ale pokud nemáš duši na jazyku, :ethink: že zbytečně tlačíš na pilu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 682
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 284 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Batles »

Jaara píše:Kdyby mi vadila kyselost, zkusil bych céčko neutralizovat na askorban sodný jedlou sodou, ale zatím mi to nijak nevadí.
Je mi líto, s askorbátem sodným je nějaký problém :!:
Dlouho jsem to ověřoval a zcela jsem ustoupil od užívání i doporučování askorbátu sodného nemocným lidem. Něco tam dělá neplechu. Chutnal mi moc :D Připomněl mi dětská léta a šumáky :D
Ověřte si to opakovaně kineziologickým svalovým testem....
Čím je člověk nemocnější, tím hůř na něj působí užívání askorbátu sodného (těžko metabolizuje?)
Vyzkoumal jsem formu pro užívání sypaného vitamínu C (kyseliny askorbové), aby to bylo pro tělo v průměru výborné :D
Až budu mít čas, napíši jak to dělám......
Hezké dny všem,
Batles


Jaara
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14 úno 2007 12:49
Bydliště: mám
Dal: 2 poděkování
Dostal: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jaara »

Slavek: psal jsem to výš (10. ledna), mám rakovinu prostaty. V pátek uvidím na scintigrafii, zda jsou zasaženy metastázami i kosti. Zatím mě nechávají v klidu a tak se připravuji na další léčbu. Můj onkolog je letitý kamarád a má v tom jasno. Buď prostatu odstranit, nebo ozářit. Já v tom mám zatím totální guláš.
Batles: Mně zatím docela vyhovuje vitamín C s rajčaty.


Ať žije a vzkvétá Svobodná Republika Králický Sněžník
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše: ... Dlouho jsem to ověřoval a zcela jsem ustoupil od užívání i doporučování askorbátu sodného nemocným lidem. ....
Já to sice netestoval na nikom kromě sebe, ale askorbát sodný dodávaný ústně úpodle mne nějak nechce moc fungovat. Rajčina mi přijde daleko účinější. Něco mi našeptává, že toho sodíku máme v těle díky kuchyňské soli nadbytek tak jak to je a tělo ho nějak nechce víc brát. Možná by ještě šel podpořit společným použitím HCl, ale ani to se mi moc nezdá a nevidím jedinný důvod to testovat vzhledem k možnosti použití rajčiny. Tady mi skoro přijde, že než používat ubohé prodávané omluvy za rajče, budou rozumnější protlaky, které aspoň tady mají chuť zralých rajčat, i když kdo ví, zda jsou skutečně použitelné. Podle mého odhadu ano. Aspoň Gewo tvrdí, že se askorbová váže na červená barviva, což by se mělo projevovat odbarvováním rajčat (a to se děje) stejně jako protlaku. Osobně bych si typnul, že se vážou v organice i jinak, ale nevím.

Jinak na dávkování je třeba zkoušet kolik je momentální spotřeba těla, jak již zmíněno, velice to kolísá se zdravotním stavem. U akutně nemocného člověka to může jít ústně s čistě askorbovou až do desítek gramů denně. Vím to z osobní zkušenosti s příušnicema v dětství. Nicméně, běžná minimální spotřeba bude někde přes 3g na průměrného člověka, pokud to vezmeme z říše zvířat, a co je navíc je tedy terapeutické.
Jaara píše: Slavek: psal jsem to výš ...
Co se týče rakoviny prostaty, jde v drtivé většině o onemocnění s velice pomalým průběhem a není se kam řítit. Podle protestantů MuDrologoie přežívají lidi s nijak neléčeným rakem prostaty podstatně déle a v daleko lepším stavu než radioaktivně znehodnocení lidé s příručním záchodem v pytlíčku, i když jsou zde nejspíše vyjímky. Rozvážný odklad MuDr akce dovoluje dostatek času na poštudovaní a pokud člověk poštudovat chce, najde mnoho alternativních metod, které raka nejenže léčí, ale vyléčí. Především jde o změnu životního stylu, hlavně diety. Osobně bych se mrzačit absolutně nenechal. Sice nesouhlasím s lidovým rčením: "Nač stahovat kalhoty, když brok je ještě daleko", ale nestahoval bych je jen pro to, aby mi :ptrain: někdo urazil.

Že je onkolog tvůj dobrej kámoš ještě neznamená, že ví co dělá. Spousta MuDrů se nechá vlastní fráternitou nejen zmrzačit, ale aj zabít, díky své vlastní odborné zabedněnosti a je taky spousta těch, kdo to neuělaj, protože maj voči vidí, jak ta jejich metodologie dopadá.

S laskavým pozdravem, Slávek.

Tématická odbočka z Vtamínu C zde
SDK
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125517#p125517


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od MIRKO »

No já mám vypozorováno, že čím dám více sody k vitamínu C, tak tím mám ráno nižší ph moče :dknow: .Absolutně se mi například neosvědčil poměr více než 1/2 ...soda/C... :ethink:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Milenium »

Jaara píše:Ahojte... Počátkem prosince PSA 17,8. Pak biopsie prostaty a před Vánocemi výsledek: rakovina. ....
K těm mega dávkám Céčka to chce nasadit odpovídající porci hořčíku (nejlépe formou chloridu hořečnatého) a B6, možná to i přidáváš a jen jsi to nevypsal do seznamu, protože to není to hlavní léčebné.

Neuvažoval jsi i o nasazení sody s javorovým sirupem dle Doktora Simonciniho?

Také bych se neodevzdal do rukou dnešní medicíny a šel bych cestama mimo hlavní proud. Moc Ti fandím a přeju ať se Tvé nasazení vyplatí.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jojoba »

Deane píše:
early123 píše: Nazdar,dnes som volal Mudr. u nás v meste,ale cena je brutálna,za 7 g infúzku chce 45 Euro,to sa mi zdá strašne veľa.Neexistuje nejaké lacnejšie riešenie?
Je lacnejšie riešenie. Kamarátka sa lieči céčkom po chemoterapii, priniesli jej krabicu céčka myslím z Nemecka, u nás sa našla MUDr ktorá jej to bola ochotná pichnúť. Presnejšie info zistím.
Také považuji infuze za velmi účinnou formu.....mám i "kováře" co by mne napíchl...... hledám solidní zdroj = pomohl by dodavatel/výrobce toho materiálu z Německa ..... bylo by info ?
Mám s nákupy tam hodně dobrých zkušeností, třeba ale vědět co shánět......
Je to tady jen skok přes hranici, do Drážďan kousek. Případně SZ. :idea:


jojoba
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od pavelv »

jojoba píše:...Také považuji infuze za velmi účinnou formu.....mám i "kováře" co by mne napíchl...... hledám solidní zdroj = pomohl by dodavatel/výrobce toho materiálu z Německa ..... bylo by info ?....
Zkus se podivat na Milandruv prispevek na http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... Cco#p62838, odkazuje na http://www.apondo.de/produkte/redirect? ... r=00581310 v Nemecku. Nijak jsem nad tim nebadal, jen jsem si vzpomnel, kde jsem neco o cecku a Nemecku videl.


Jaara
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14 úno 2007 12:49
Bydliště: mám
Dal: 2 poděkování
Dostal: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Jaara »

Díky, ta cena je nádherná, necelých 8 euro za ampuli. Domluvím se se svým onkologem a objednám.

Edit: odstraněny zbytečné citace - poo.


Ať žije a vzkvétá Svobodná Republika Králický Sněžník
luxor
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03 pro 2013 16:10
Dal: 6 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od luxor »

Ahoj všem,
jen bych se rád podělil o zkušenosti s vitamínem C(kys.asko) V půlce prosince po úžasné očistě jater pomocí pannenského olivového oleje a citronové štávy, jsem se vrhl na třítýdenní kůru s vitamínem C. Užíval jsem denně kolem deseti až patnácti gramy Céčka s rajčaty(med,sezam.semínka,oliv.olej) a něco málo v čaji. Od dětských let (30letstár) jsem trpěl celoroční alergickou rýmou plus v létě záchvaty dušnosti, v zimě angíny, zápaly plic, ikdyž několik posledních let, co se snažím vyhýbat lékům a léčím se vitamíny,mmskem, kvalitní stravou atd angíny i zápaly plic zmizely. Mám potřebu sdělit, že po kůře vitamínem Cé mám naprosto čistý nos i čtrnáct dní po kůře a pocituji celkově lepší stav fyzického těla. Jednoduše malej uvěřitelnej zázrak...svobodně dýchat:)
mějte se bezva!
Olda


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od jeff »

Dneska vyšla zpráva v novinkách o infuzích céčka i s dochtórama, kteří se tím zabývají http://www.novinky.cz/zena/zdravi/32508 ... lecbe.html ale ceny infuzí nejsou :evil_vm: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“