Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:devil: ...běžte se bavit na toto tema jinam...a neplevelte moje milované magnetické motory....to že někde je nebo není magnet neznamená, že to je nebo není motor ... :help: martin11 :D :enaughty: tady prosím "jen" magnetická hejbátka nebo věci podobné.....s motorem spojené....motor si myslím znamená zdroj pohybu, či "něco" se točící čí kmitající .... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

martin11 píše:... takže směle o každé ferokouli mohu prohlásit že je monomagnetická :hip: jsem zvědav, kdo mě tuto myšlenku vyvrátí....má u mě :pivko: u Jeffa :pivko:
Když rozbiješ magnetickou monokouli začnou se střepy magneticky projevovat - odpuzovat a přitahovat.
Když rozbiješ ferrokouli, nebude se projevovat.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

... :pivko: chytáš mě za slovo...ale budíž....otázku zopakuji ..
ferokoule jsem předpokládal, že je magnetická...na povrchu pol uvnitř dutá a tam druhý pol.
Rozbíjet ji nechci, ale ptál jsem se jak se projeví monopol vůči Fe :idea: předpokládám, že se nebude přitahovat.
...ale jsou jiné problémy, tak se tímto nazatěžuj. :bye: :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
mahatma

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od mahatma »

neviem či to tu už náhodou nebolo, ale zaujalo ma to...

výkon síce bude minimálny, ale nejaký je


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Martinovy koule

Příspěvek od adam.benda »

martin11 píše:ferokoule jsem předpokládal, že je magnetická...na povrchu pol uvnitř dutá a tam druhý pol.
Rozbíjet ji nechci, ale ptál jsem se jak se projeví monopol vůči Fe :idea: předpokládám, že se nebude přitahovat.
Bude se přitahovat. :D
V praxi poskládáš kouli tak, že se mikroskopickým mezerám mezi jednotlivými díly neubráníš a tam tudy se pole bude chtít zoufale uzavírat, takže lze směřovat k tomu, že bude existovat a i kdyby jen na těsném povrchu, k železu se přitahovat bude.
A i kdybychom opustili praxi a vzali to jen čistě teoreticky, v takové kouli by panovalo tak šílené "magnetické" pnutí, že koule by se asi snažila alespoň na některých místech přemagnetovat sama sebe. Výsledkem by pak už nebylo typické radiální kulové pole, ale bylo by to asi nějak pokrouceno. Což by opět podpořilo, že Fe by se ke kouli přitáhlo.

Martinovy drontí výměšky jsou občas víc podnětné, než by se mohlo zdát. Tahle koule, to je docela dobrý příklad v tom, kdy si věda třese rukou s realitou - vědecky je tato koule prakticky nezhodnotitelná, což koresponduje s tím, že v reálu také vlastně neexistuje. :-)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:idea: Drontí výměšky jsou VŽDY podnětné....jsem rád, že jsi si toho konečně všiml.... :pivko: .kč :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od sae »

...ešte ste nič funkčné nepostavili?

Buďto se s něčím vytas, nebo tě zmizím. Zatím jen plevelíš. SDK


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:idea: ale postavili, jenže ty jsi tady asi jen za prudiče.....jdi si machrovat někam jinam....třeba do :ptrain: ...a neplevel ctihodná vlákna svým mozkovým výkalem..... :bad::oops:

ber to jako první a poslední varování :!: :evil_vm:


... věřím, že se " TO " povede ......
sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od sae »

Ďakujem za privítanie :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sae píše:Ďakujem za privítanie :D
Další machr co postavil funkční magnetický motor a neobtěžoval se udělat aspoň fotku. To schema je samozřejmě pitomost jejímiž obdobami se to po netu jen hemží.

Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

sae píše:Ďakujem za privítanie :D
není zač....to co jsi namaloval je pitomost, namaloval jsi, nebo obšlohl "cosi" ...blábol.../ nebo to vysvětli, jako vo co gou...
...vítáme tady , a to s radostí , začátečníky, kteří to myslí upřímně, nebo více méně pokročilé, kteří nezačínají jako ty....totiž pruzením...tak si rozmysli, jestli chceš nebo ne...nikdo tě nenutí, prudit můžeš na aldebaránu nebo sisifovi...nazdar :devil: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

sae píše:Ďakujem za privítanie :D

Nediv se, takových co tady na fóru, nebo na srazu sebejistě tvrdili, že sestrojili MM, GM, nebo získali energii z gravitace a pružnosti, nebo viděli bazén kyseliny a z něj se čerpala energie tu už bylo mnoho.
Ale nikdo z nich nic nepředvedl. Zařadil ses do dlouhé fronty :D


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od jeff »

Co myslíte, chodí to, nebo ne? Třeba si ti rumunští chlapíci dělají kozy, nebo přece jen nee? :ethink:

https://www.facebook.com/MagneticMotor
http://blog.flavian.ro/2014/02/motor-magnetic.html


Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:jump: kdyby to bylo takhle jednoduchý, tak už to má kde kdo. jeffe snad si nemyslíš, že to takto bude fungovat. předvedené může tak max okouzlit člvěka, který nikdy neviděl magnet.

My, co o těchto hejbátkách víme více :devil: se můžeme opět jen pobavit nad dalším "povedeným a zaručeným" kouskem "geniálně" jednoduchého mag. motoru :idea: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdravím všechny magnetáře s dobrou zprávou!
Fa. Magsy rozjela novou divizi zakázkové výroby i v malých počtech kusů. Minimální cena zakázky je ovšem 2000,- Kč, ať se tam vejde, co se tam vejde. Je s nima rozumná řeč ohledně vyrobitelnosti i náročnosti a zakázka určitě půjde naplnit optimálně i pro více zájemců současně. Při ceně neodymů a povaze kusovky to není nijak přemrštěné a dá se s nima diskutovat o všech parametrech.
Vzpomněl jsem si jen na Martina s jeho koulí, na Pootu s miskovými magnety nebo na různé atypické tvarování, jak je třeba vidět na starých nákresech H. Johnsona apod.
Nedělám tady nikomu reklamu, jen jsem si po dlouhé době objednal něco, po čem už dlouho neúspěšně pátrám.
Takže zdar všem a fantazii dvojnásob :o)
Zdraví
Magneto


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“