Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Biomagnetizmus - léčení magnety

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od poota »

To hanka: tak takhle už to chápu dokonce i já - díky :shock: :eclap:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od hanka »

Tak jsem se nechtěla zabývat magnetoterapií z technického hlediska, ale nějak to nejde…
Začalo to tím, že jsem si přečetla pár zahraničních odkazů na magnetoterapii, kde jsem se dozvěděla, že severní a jižní pól magnetů není značen vždycky stejně :| … Říkám si no nic, zajdu za odborníkem, který magnety prodává, pár jich nakoupím a přitom si je nechám proměřit a popsat póly. Milý odborník mi byl ale ochoten říct maximálně to, že mi magnety označil slovem North, s tím, že neví, jestli značí „sever“ nebo „jih“ … znaménka plus nebo mínus už teprve nechtěl k žádnému magnetu přiřadit…. a k dovršení všeho (abych přece jenom z obchodu náhodou neodešla chytřejší, než jsem tam přišla ;) ), k mým domácím magnetům, které používám léta podotkl, že si myslí, že moje označená strana Severu je prý Jihem a Jih je Severem :shock: … .. :D
Póly magnetu jsem si před lety určila a označila podle tohoto doporučení: „Magnet zavěsíme, aby se mohl volně otáčet. Musí však být upevněn přesně uprostřed, tak aby byl vyvážený. Když pověsíme magnet dejme tomu na rám dveří, bude chvíli rotovat, ale během několika minut zpomalí a nakonec se úplně zastaví. Jeden konec magnetu míří k severu. Tento konec odpovídá jižnímu pólu magnetu, protože je přitahován severním magnetickým pólem Země.“… Dává mi to smysl, léta používám jako jižní stranu tu stranu, která se obrátila plochou k severu a severem tu stranu, která se obrátila k severu zády. A teď se dozvídám, že je to obráceně :) …. Můžete mi někdo, prosím, říct, jak to vlastně s tím Jihem a Severem magnetu je? Jak je rozpoznáváte vy? :help:
Díky, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od cimirek »

hanka píše: Jak je rozpoznáváte vy? :help:
Díky, Hanka.
No já bych použil kompas.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od milda »

hanka píše: Póly magnetu jsem si před lety určila a označila podle tohoto doporučení: „Magnet zavěsíme, aby se mohl volně otáčet. Musí však být upevněn přesně uprostřed,..........
Ahoj,
vzal bych obyčejnej kompas, opačné póly se přitahují, takže severní pól na kompasu se bude přitahovat s jižním na Tvém magnetu a jižní na kompasu se severním na Tvém .
A je to. ;) :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od Slavek Krepelka »

milda píše: vzal bych obyčejnej kompas, opačné póly se přitahují, takže severní pól na kompasu se bude přitahovat s jižním na Tvém magnetu a jižní na kompasu se severním na Tvém .
A je to. ;) :D
Hanko, dělala jsi to správně. Milda to má taky fajn. Kompasová střelka je ve skutečnosti označena jaksi špatně, aby ukazovala modrou na sever, ale je to zaběhnuté. Modrá strana střelky kompasu je ve skutečnosti JIH, který ukazuje SEVER.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od hanka »

Díky moc, hoši :D ... takhle je to skutečně opačně, než se doporučuje v knížce :ethink: ...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše: Hanko, dělala jsi to správně. Milda to má taky fajn. Kompasová střelka je ve skutečnosti označena jaksi špatně, aby ukazovala modrou na sever, ale je to zaběhnuté. Modrá strana střelky kompasu je ve skutečnosti JIH, který ukazuje SEVER. .
No jo, jenže pak to nesedí ... podle toho, jak jsem to dělala předtím, mám Sever a Jih opačně ... podle toho odborníka na magnety je jeho Sever tam, kde ukazuje můj Jih a Jih tam, kde ukazuje můj Sever (to by souhlasilo i s Mildou).. :| :) .. a o kompasu jsem si vždycky myslela, že střelka ukazuje na sever a ono je to zatím tak, že mi ukáže jih .... :bhead:
...to je na ženskou logiku příliš :shock: :| ... :D


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Severní a jižní pól

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše: .. k čemu rozlišení mag. pólů tady potřebujete? ....
Jde o to, že severnímu polu magnetu směrovanému více méně proti tělu jsou přisuzovány hodně jiné vlastnosti než pólu jižnímu. Podle mne to bude mít něco společného s Reichenbachovým světlem, které má být u severního pólu modré (stejně jako zdravá aura) a u jižního oranžové (stejně jako nemocná aura), ale mohu se mýlit. Také samozřejmě nevím, podle čeho šel Reichenbach a sám to světlo nevidím. Tím, že je v tom určení magnetické polarity bordel, je tedy otázkou, který pól a který autor označuje severem a který jihem. Z toho plyne i zádrhel kterým pólem přikládat magnety, jak to na magnetu určit. Dle mého názoru se mi jeví jako zajímavé hledisko i to, že jak na jižní, tak na severní zemské polokouli žijí lidé i zvířata a nezdá se, že by jim blízkost specifického pólu nějak výtazně vadila, či prospívala. Na straně druhé vím, že magnety tělo ovlivňují dost podstatně. Jde o to jak a čím, kromě například "magnetohydrodynamiky", tedy indukce elektrických proudů v toku vodivé kapaliny. Relativně silné stejnosměrné magnetické pole elektromagnetu například zmizí bolehlav.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Severní a jižní pól

Příspěvek od adam.benda »

Slavek Krepelka píše:Jde o to ...
Děkuji Ti, Slávku, za ozřejmění.

Jinak pokud by relativně silné magnetické pole daného pólu magnetu mohlo mít i negativní účinek na organismy, nevím, jestli by se žití na zemských pólech dalo použít jako protiargument, když (geo)magnetismus je zde o mnoho číselných řádů slabší, než je pole v těsné blízkosti magnetu.

Uvažování nad "magnetickou" medicínou mne vede tím směrem, že zřejmě půjde v podstatě o ovlivnění pohybu iontů v těle. Tam by orientace pole mohla mít smysl.
Pak by ještě mohlo jít o procesy, kdy jsou v těle paramagnetické sloučeniny více přitahovány k povrchu kůže (k magnetu), zatímco diamagnetika jsou odpuzována směrem do nitra těla. V tomto případě ale na "polaritě" pole nijak nezáleží.

No, nesmějte se, je mi jasné, že to tady máte dávno zmáknuté a já vymýšlím "novoty" jen proto, že jsem si (opět) nějaké vlákno dostatečně nepročetl. :-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Na (v podstatě) off topic určení polarity magnetů jsem založil nové vlákno, jelikož se zde toto dilema opakovaně objevuje a řeší. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=44&t=3978 Zde nám začalo jaksi nedůstojně zastírat původní účel a téma vlákna. SDK
hanka píše: ... podle toho odborníka na magnety je jeho Sever tam, kde ukazuje můj Jih a Jih tam, kde ukazuje můj Sever ...
Hanko, pokud má dotyčný autor v knize nějak uvedeno, který pól považuje za sever a který za jih, zda podle skutečnosti, nebo podle konvence, není to žádný problém. Možná to tu uveď. Z tvého příspěvku mi přijde, že to uvedeno má.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.. pokud má dotyčný autor v knize nějak uvedeno, který pól považuje za sever a který za jih, zda podle skutečnosti, nebo podle konvence, není to žádný problém. Možná to tu uveď. Z tvého příspěvku mi přijde, že to uvedeno má..
To je ten problém, že nemá.. Takže nám patrně nezbude nic jiného, než odvozovat z řečeného :ethink: ...
Nejjasněji v textu píšou autoři toto: "Léčba, kterou doporučujeme, je podobná metodě dr. Bansala, jenž doporučuje aplikaci pozitivní energie na dlaň pravé ruky a negativní energie na dlaň ruky levé. Povšimněte si ovšem, že dr. Bansal hovoří o kladném pólu, ze kterého indukční čáry vystupují, jako o pólu "severním", zatímco my používáme označení právě opačné. Teorie i aplikace jso nicméně stejné, jediný rozdíl je v označení pólů."

Tak zase trochu popojdu: Doporučené metody přikládání magnetů:

Magnety by měly být příkládány podle metod, uvedených v této tabulce:

Metoda A:
jižní pól ............. pravá ruka
severní pól ............. levá ruka

Metoda B:
jižní pól ........... pravá noha
severní pól ........ levá noha

Metoda C:
jižní pól ........... levá ruka
severní pól .......... levá noha

Metoda D:
jižní pól ............. pravá ruka
severní pól .......... pravá noha

Metoda A - vytváří magnetický obvod v horní polovině těla.
Proud ovlivňuje hrudní dutinu a orgány, které jsou v ní uloženy. Podle chronobiologie je nejlepší doba pro tuto léčbu mezi třetí a pátou hodinou ranní.

Metoda B - je vhodná pro léčbu potíží v dolní části těla a nohou. Pomáhá také aktivovat ledviny a ulevuje od problémů s močením. Umístění magnetů na pravé a levé chodidlo umožňuje energii protékat všemi orgány pod úroveň pupku. Optimální čas: mezi třetí a pátou hodinou odpolední (pro močový měchýř), nebo mezi pátou a sedmou hodinou odpolední (pro ledviny).

Metoda C - ovlivňuje orgány a meridiány v levé polovině těla. Žaludeční potíže takto léčit mezi sedmou a devátou hodinou ranní.

Metoda D - pro potíže v pravé polovině těla, protože právě tudy proudí energie. Problémy s játry a vrátnicovou žilou se nejefektivněji léčí v době od jedné do tří hodin ráno.

H.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Dr. Bansal

Příspěvek od adam.benda »

hanka píše:... dr. Bansal hovoří o kladném pólu, ze kterého indukční čáry vystupují, jako o pólu "severním" ...
Tak výtečně, tady je naštěstí shoda s tím, co vnímám jako nejvíce rozšířenou konvenci. Vypadá to tedy, že riziko chybného natočení magnetů, je minimální.
Máme štěstí, že dr. Bansal nehovoří jen o pólech, ale dokonce i o indukčních čarách. Taková drobnost a hned je všechno jasnější.

Zároveň z toho čpí i určitá důvěryhodnost informací, tedy alespoň dle mého osobního pocitu. Občas člověk narazí na léčitele, případně MUDry, kteří se vrtají v magnetoterapii. Znají magnet, znají póly, ale ne každý dokáže mluvit o směrech magnetické indukce... :good:


zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od zina47 »

hanka píše: dr. Bansal hovoří o kladném pólu, ze kterého indukční čáry vystupují, jako o pólu "severním", zatímco my používáme označení právě opačné. Teorie i aplikace jso nicméně stejné, jediný rozdíl je v označení pólů."
adam.benda píše:Máme štěstí, že dr. Bansal nehovoří jen o pólech, ale dokonce i o indukčních čarách. Taková drobnost a hned je všechno jasnější.
Asi jsem nechápavá více než jiní ale mně se nic neobjasnilo :oops: . Stále nerozumím tomu, jak při používání magnetů (při jejich přikládání na tělo) poznám, jestli je přikládám správně. Kterým způsobem byly určeny doporučované aplikace, jestli podle dr. Bansala nebo právě opačné. Ten "jediný" rozdíl v označení pólů mi přijde dost zásadní. Omlouvám se, jestli něco pletu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od Slavek Krepelka »

zina47 píše: ... Asi jsem nechápavá více než jiní ale mně se nic neobjasnilo :oops:
Ono to zatím jasné není, ale vědecky to vyřešit lze téměř spolehlivě, a to tak, že se člověk spolehne na již po staletí trvající dohodu, tedy konvenci (čert vzal skutečnost) a spolehne se na to, že kdokoliv, kdo něco s magnetismem zkoumal a zkoumá, se vyjadřuje v rámci této konvence. V tom případě lze k určení konvenční magnetické polarity magnetu použít kompas a považovat za jižní pól zkoumaného magnetu (běžně označený červeně) ten, ke kterému se přitahuje ta strana kompasové střelky, která ukazuje normálně sever. Druhý pól je pak konvenčním severním (běžně označený modře) pólem magnetu.

Ještě podotknu, že zatímco konvence sever jih u magnetů se historicky nikdy neměnila, domělá orientace vstupu a výstupu siločar se měnila několikrát stejně jako byl měněn arbitrární směr elektrického proudění vodičem. Sever Jih je tedy podstatně spolehlivějším vodítkem díky své historické neměnnosti.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od adam.benda »

Říkal jsem si, jestli by se Vám někdy nehodilo spočítat, jak daleko musí být magnet od těla, abyste na tělo působili vhodnou intenzitou. (Když třeba jde o příliš silný magnet a musíte ho pak třeba oddálit.) Pro takový účel jsem vám odvodil jednoduchý vztah:
Obrázek
Například:
Pokud víme, že hned u čela magnetu (třeba 0,1 mm od povrchu pólu ... x1 = 0,1 mm) je hodnota magnetické indukce zhruba 2.000 Gaussů (B1 = 2.000), jak daleko musíme magnet oddálit, aby na inkriminovanou oblast na těle působilo pouze 50 Gaussů (B2 = 50)?

x2 = (2.000 / 50) * 0,1

x2 = 4 mm

Je to poměrně jednoduchý vztah, takže ho berte jen jako přibližný. Pokud bychom chtěli velmi přesné hodnoty intenzity pole v dané vzdálenosti, museli bychom na to jít jinak. Ale to nepředpokládám, že je v tomto případě nutné.

Samozřejmě lze pomocí takového vztahu (nebo jeho úpravami) zjistit, jak silné pole je v určité hloubce těla. Klíčové je ale mít jednoznačné informace od dodavatelů magnetů, kteří by měli uvést, jak přesně daleko od povrchu magnetu naměřují tu magnetickou indukci, kterou pak občas zmiňují ve svých nabídkách. Někteří dodavatelé zase místo mag. indukce uvádějí přídržnou sílu magnetu. Síla by se snad taky dala do zmíněného vzorečku začlenit místo mag. indukce, ale bylo by to přinejmenším dost pracné (a nevyhnuli bychom se asi nutnosti začlenit i nějakou empirii).


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“