Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Podle toho obrázku a jeho názvu bych to tipnul spíš místo "motor magnetico" na "šasi gramofónico" :laugh:

Bez komentáře a funkčního schématu to prostě neberu - a asi tady nejsem sám...

Zdraví :o)

Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vilik123 píše:Lidi a co tohle ...
:) Zkus tohle

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Přitahovačný /odpuzovačný princip MM

Příspěvek od adam.benda »

Možná bych měl veřejně vzpomenout jednu věc, kterou jsem nedávno zmiňoval Martinovi11 do SZ...
Pokud pracujete na takovém magnetickém motoru, u kterého lze říct ,,pracuje mi vlastně na odpuzování" nebo ,,pracuje na přitahování", a pokud si určitým způsobem můžete vybrat, jestli to potáhnete jako odpuzy nebo jako přítahy, pak, pokud to technicky jde, bývá o dost lepší páchat to na principu přitahů. U odpuzovačných principů může až nehezky rychle dojít k degenerování magnetů, a tedy ke zbytečně brzké nutnosti "energetického zásahu" v tom smyslu, že magnety bude potřeba revitalizovat nebo vyměnit.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

viz výše... tady se dostáváme do dost dobrého paradoxu....rotor -toroid mého motoru je složen z jednotlivých magnetů, které jsou k sobě doslova narvané silou +na+ / tím jsem chtěl napsat na odpuz../ takže mě rotor takto sestrojený docela dobře , aníž by cokoli dělal degraduje- magneticky.... :bhead: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:viz výše... tady se dostáváme do dost dobrého paradoxu ...
Nedělal bych až tak rychlé závěry. Kíčem je slovo "může". Pokud je mně známo, motá se do toho charakteristika materiálu permanentního magnetu, stejně jako mechanické šoky, vibrace, teplota a kdo ví co ještě. Proto se magnetický folklór nemůže na tomto jevu domluvit. Faktem však je, že v přitažlivé orientaci se to děje do značně menší míry, ale i zde se nedá říct, že nikdy, a záleží to i na konstrukci udělátka, jak se v něm pole vzájemně "melou", tedy pokud běží. Dokonce jsem se setkal s výrokem opraváře, že veliké ferity SS elektromotoru zatra zeslábly poté, co ze statoru vyndal rotor. Hádám ale, že s tím rotorem do feritu břinknul, nebo že vytloukl rotor kladivem, anžto bylo kouslé ložisko.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

Tohle je ovšem známá věc. U malých ss motorů byla nutnost při demontáři rotoru ( např. z důvodu rovnání ohlé osy ) statorové magnety " magneticky zkratovat " kusem plechu. Jde tedy o motory s magnety vlepenými do plechového pouzdra . Klasicky MIG 400 ( SPEED 400 ) Kdo to neudělal, přišel o část výkonu.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. jak jsem došel k tomu, že hmota je anomálie času???
...
Co existuje ve vakuu. společná odpověď je ...NIC...jen čas...no a jako vše ostatní má vždy nějakou anomálii, tak i čas se zvrtnul...ve hmotu" ...
Elfí,
čas, hmota a prostor vždycky existují společně a nelze jednoduše říct, že něco z té trojice je "první" a ty druhé dva členy že vznikají "z něj". Celá ta trojka vzniká najednou a zároveň i se všemi svými zákony, kterým podléhá. Těmto zákonům podléhá i všecko, co v tomto "časoprostoru" existuje. Jedním z těch zákonů je jednosměrné plynutí času, kterým není možné v tomto časoprostoru jakkoli "cestovat". Pro případný "pohyb v času" je nutné opustit hmotný trojrozměrný prostor, čímž se dostaneš mimo čas. V této odlišné dimenzi platí jiné "fyzikální :laugh: " zákony a neexistuje tam "jednosměrně proudící" čas, což umožňuje vrátit se "zpátky" do hmotného trojrozměrného světa jak v tomtéž, tak i v jiném časovém okamžiku, tedy libovolně v "minulosti" a nebo v "budoucnosti".
Dostupným příkladem "jiné dimenze" je třeba hladina alfa, ve které je čas vnímán jako vektor a je možné se v něm pohybovat o libovolný úsek dopředu nebo dozadu, ovšem jenom s tím, že je možné do "jiného času" pouze nahlížet. Zmiňoval jsem se o tom už kdysi ve vlákně "ESP - Silvova metoda", což Ti zřejmě ušlo.
K pohledům "do budoucnosti" chci ještě dodat, že už z principu nemůže být "přesný a závazný", protože "prohlížíš" pouze nejpravděpodobnější či momentálně "nejsilnější" variantu ze všech možných - přitom každým okamžikem se mohou okolnosti změnit a "skutečnou" budoucností může být úplně jiná varianta.
Tolik můj názor na Tvoje tvrzení, že "hmota je anomálií času".
Pokud bych přece jenom musel z něčeho vycházet, tak bych byl ochoten odporovat poněkud méně tomu, že "hmota vytváří prostor a čas je její vlastností, bez které nemůže existovat".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Hmota a čas

Příspěvek od poota »

Ve východních naukách je prezentován zajímavý názor, že "hmota a energie vznikají zakřivením prostoru a zpomalením času v něm". Přitom rozdíl mezi energií a hmotou je pouze v rychlosti času, tedy v míře jeho zpomalení. Při vyšší rychlosti času se jedná o energii, při nižší rychlosti času o hmotu s gravitací a při zastavení času o hmotu bez gravitace.
K tomu bych měl zhruba toto - je to docela pěkné a celkem srozumitelně to vysvětluje změnu hmoty v energii a naopak, dokonce to lze snadno i "zkvantovat", přičemž to může vysvětlovat i energetické hladiny. Pro dosažení přijatelnosti bych se přimlouval za nahrazení "zakřivení" prostoru nějakým jiným slovem, které by nějak lépe či přijatelněji definovalo "nějakou změnu" jeho vlastností - třeba "zhuštění".
V definici použitá "změna rychlosti času" naznačuje, že se jedná o jinou představu času, než jakou propaguje fyzika. Ta má čas za cosi jednosložkového, co je dané "dobou", za kterou proběhne určitý cyklus, například jedna otáčka a nebo jeden kmit.
To "východní" pojetí času se mi zdá naznačovat, že se jedná nejspíš o interakci mezi alespoň dvěma složkami. Tou první může být třeba i to rotující těleso západních fyziků, druhým pak třeba "prostředí", ve kterém rotuje, jímž by mohlo být nejspíš něco jako éter, který dotyčné těleso "prostupuje". Onen "svou rychlost měnící čas" by v tomto případě byl vztažen ku dráze, kterou daný bod v "prostředí" během cyklu "urazí". U rotujícího tělesa by tedy nejrychlejší čas měl bod na jeho obvodu a směrem ke středu by se čas zpomaloval, přičemž zároveň se zpomalováním času by se také snižovala gravitace daného bodu a to až ke středu, kde by byla nulová.
To "zhušťování" prostoru, pokud si to představíme třeba jako změnu velikosti tělesa vůči "prostředí", by docela dobře vysvětlovalo třeba i změnu skupenství hmoty jejím zahříváním.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Tohle mi přijde jako směska fantazie takového kalibru, že dnešním tápajícím, ale přece jen zčásti na jakési půdě stojícím fyzikům vůbec nemůžeš říkat "vědové". Na tohle fantazírování máš samozřejmě svaté právo, ale chtělo by to aspoň něco z toho doložit.
Zdraví :o)
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

A co chceš abych doložil?
Pokud to tvrzení východních nauk, tak si počti - třeba Blavatská, Muldašev, Melchizedek atp.
Pokud moje fantazírování, tak mi poraď, jak se takové výmysly dokládají, a nebo aspoň co z nich chceš mít doložené. Jsou to jen určité domněnky, které si každý může podle své libovůle vykládat jak chce a nebo si je dotvořit či úplně přetvořit po svém - nikomu je nevnucuji, pouze je nezištně nabízím.
Jinak je o mně již dávno známo, že mé uvažování je přece jenom poněkud "svojské" a ubírá se nepříliš prošlapanými cestičkami. Možná že právě to je hlavním důvodem, proč docházím k jiným názorům než které jsou k mání v učebnicích.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Doložil? Aspoň něco...
Ale jinak jsem ti přece psal, že na to fantazírování máš svaté právo (to abysme byli akurátní na ty citáty). No tak si představuj, co chceš, já to tak taky dělám, ale k dnešním vědcům mám úctu a do jejich kuchyně bych rád nahlédnul, protože za tím je milion hodin práce velmi inteligentních a tolerantních lidí, kteří nějaké alternativy sice kritizují a nechtějí pustit mezi sebe, ale na druhou stranu se jimi rádi inspirují.
Tady pořád zaznívá "vědové", ale ví někdo z vás, kteří se na ně koukají takhle z patra, alespoň zlomek toho co oni? To sotva. A přitom jsou to celé lidské osudy. Kdysi tady byl na chvíli člen vonQ, který je zřejmě vědecký pracovník, ale byl tak rychle vypuzen a znechucen, že je to ostuda nás všech. Odsud - takový malý rybníček se stojatou vodou (trochu zahnívající), který si někdo pečlivě střeží... Kdo? řešení je na tři písmena - to je tajenka :laugh:
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
S tímhle se už dostáváme hodně mimo téma.
Jenom Ti možná uniklo, že tu nenapadáme to, co "vědové" opravdu vědí, přičemž si jsme dobře vědomi co jejich práce a našich peněz na to padlo - ale šijeme do toho, co jenom předstírají že vědí.
Pokud si je někdo jistý v kramflecích, tak nás klidně může s přehledem "utřít" a ještě tu v tom stojatém rybníčku na nás neznalce shora jen tak spokojeně shlížet.
A netvrď mi, že tu byl někdo perzekuován za prezentaci svých názorů.
Jiná věc je, když je někdo znechucen tím, že se mu netleská, nebo mu někdo oponuje, a to natolik, že raději opustí kolbiště.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Mimo téma (offtopic)
Pooto:
Musím tě pochválit, že máš strašně krásně udělanej ten offtopic. Fakt: Ten bezva rámeček, to modrý písmo, to je přímo radost pohledět - hlavně pro někoho, kdo na tyhle stránky zavítá poprvé. Děláš to fakt dobře, tak v tom hlavně takhle pokračuj, máš moje požehnání :laugh:
Ale abych nezůstal až tak offtopic:
Co soudíš o vědeckých centrech v Torontu a v Mnichově? Slávek i já jsme je tady zmiňovali a já bych si rád vytříbil názor (jistěže se pohybujeme ve vlákně magnetické motory, ale to už po několik stránek). Takže topic netopic, co o nich soudíš ty?
Magneto

Edit: offtopic - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Ty "modrý rámečky" se tu naučí dost rychle i každý začátečník, většinou záhy po tom, co se tu rozkouká - tak velká inteligence na ně zas potřeba není.
Na diskuzi v podobném tónu nemám náladu a pokud v ní budeš chtít pokračovat, tak se přesuň do Boxovárny a nebo rovnou "až tam".
Můj názor na jakákoli vědecká centra sis mohl přečíst třeba právě v tom rámečku, který Tě tak "okouzlil".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

Zdravím magnetáře,
právě jsem konečně přelouskal letitou diskuzi o Vašem bohulibém zkoumání a snažení.
Bohužel také zatím nemám funkční MM. Něco jsem zkoušel a s překvapením zjistil, že mnohé co Vy podle stop na tomto fóru. Ale je to zajímavé čtení a jedno z nejlepších a přínosných fór (žádné jentak kecy ale hlavně k věci).
Nejsem ohledně MM skeptik, věřím, že se to jednou podaří, ale ve většině případů jsem osobně zatím na nějakém svém nápadu našel mrtvý bod či něco způsobující jistou nefunkčnost a ani jsem tedy prakticky nerealizoval. Takže v praxi jen tak 20% z mých nápadů. Po pročtení fóra jsem dost z hrůzou zjišťoval, že jdu již po něčí cestě a já tak rád svou cestu "od lesa" :eclap: No třeba ještě na něco převratného přijdu.
Nejvíc se asi přikláním k úspěchu s narušováním pole a vytvořením nějakého snadno překonatelného mrtvého bodu, po němž by následovala akce (přítah či odpuz), která musí stačit nejen pro další překonání mrtvého bodu, ale i pro odevzdání nám nějakého výkonu na pohon čehokoli.
Jinak studoval jsem sice elektro, ale na nějaké zákony zas tak ohled neberu a jdu svou cestou, svým rozumem a občas proti zdi :bhead: a přese mne občas nejede vlak :enaughty:
Vidím, že máte jakýs sraz, ale nenašel jsem přesně kdy, jen, že tento víkend.
Protože jsem napůl Modřaňák a v Praze jen o víkendu tak pokud byste mi vzali do party budu rád a mohl bych se Vám i fyzicky za příznivých nadpřirozených okolností zjevit - :angel: s :devil: v těle

Jirka, JezMan, Magnet na nevyřešené, na (zdánlivě) neuskutečnitelné, prostě magnet čili Sever proti jihu :D


Tady máš vlákno týkající se srazu. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=128374 :) Vstupné je pozdrav, pro adresu si SZni Jeffovi a dál si poraď. SDK


Možná již zítra...
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“