Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Tak jsem udělal další krok v pátrání po parazitech a napsal jsem člověku ,myslím, nejpovolanějšímu. Patologovi. Dostal jsem na něj typ od veterináře se kterým jsem na toto téma mluvil,že je to chytrý a zkušený člověk. Nepřál si uvádět jeho jméno, tak to respektuji a nebudu ho jmenovat. Zde je odpověď :
,,Dobrý den, nejste první, kdo se mně na to ptá. Obecně promořenost parazity se zvyšuje v přímé úměře se zachovalostí životního prostředí. Důležité jsou též životní podmínky (teplo, vlhko), protože parazité většinou využívají jednoho či více mezihostitelů a vektorů a mohou (nebo musí) přicházet do styku s vnějším prostředím. A významnou roli též hraje nedostatečná či zcela chybějící veterinární kontrola potravin. Nejvíce parazitů, a onemocnění z nich, tedy najdeme v tropech a subtropech, v mírném pásu je jich poměrně málo. A v přechemizovaném prostředí, mezi lidmi, kteří jsou nacpaní chemikáliemi, antibiotiky apod., a kteří mají vůbec problém mít fysiologickou střevní mikrobiální flóru, je parazitů velmi málo. Tento nedostatek parazitů se například dává do souvislosti s některými civilizačními chorobami zažívacího traktu (Crohnova choroba, ulcerosní kolitis), kdy imunitní systém, místo chybějících parazitů, napadá vlastní tkáně zažívacího traktu. Jsou dosti úspěšné pokusy s léčbou těchto chorob právě implantací parazitů (požitím jejich vajíček). Navíc většina u nás se vyskytujících parazitů narazí na člověka víceméně omylem.
Osobně jsem za více jak 20 let práce na patologii viděl 1x tasemnici a asi 3x odumřelou echinokokovou cystu v játrech, jednou jsme vyslovili suspekci na odumřelého svalovce. Asi 2x jsem viděl kožní leishmanniosu, ovšem u lidí, kteří pobývali na blízkém východě. Jediný parazit, který má poměrně častý výskyt (párkrát za rok jsou vidět jako náhodný nález při apendektomii), jsou roupi, pro které hraje výskyt v dětských kolektivech bez nutnosti mezihostitele, a nyní tolik populární toxoplasma(výjimečně se zachytí v uzlinách), která ovšem většinou probíhá bezpříznakově a člověk je také chybným konečným hostitelem.
Berte to jako můj názor, nejsem parazitolog, avšak na zvyšující se incidenci parazitos v naší středoevropské společnosti prostě nevěřím. Ale každý se nějak zkouší uživit a strach z neznámého bývá výtečný obchod."
Další člověk který je ,,u pramene", :bye: který má na věc stejný názor. Už mě nenapadá koho lepšího bych mohl ještě oslovit, kdo by mohl podat důkaz! o zamořenosti naší populace parazity,co je tu o ní řeč. :dknow: :dknow:


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

:roll: máš to těžký :D je to marný


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Kov píše:Tak jsem udělal další krok v pátrání po parazitech ...
No vidíš, a máš po starosti.
Takže můžeš žít v klidu a žádní paraziti Ti nehrozí a pokud máš nějaké zdravotní problémy, tak za to může něco jiného. Vlastně máš docela kliku, protože účinná antihelmintika se u nás shánějí dost těžko.
Já například taky parazity neřeším - tedy né že bych o jejich existenci pochyboval, ale soudím, že když jim nepřichystám vhodné podmínky ke spokojenému životu, tak že se raději ubytují u někoho, kdo k nim bude přívětivější. Myslím, že je to řešení nejen levnější, ale také bez použití nějakého násilí. Navíc nemusím vydávat energii na uklízení "bojiště" a ten čistší organizmus se příznivě projevuje i v jiných oblastech.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Quae volumus, credimus libenter (Co si přejeme, tomu ochotně věříme)
Cicero


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

S Mudry to vidím trochu jinak. Mám jich několik v rodině a dalších mnoho dost dobře znám. A také mám několik kamarádů na vysokých postech ve farmaceutických firmách. Když jsem si poskládal vše dohromady, vykristalizoval se mi určitý obrázek. Většina Mudrů má opravdovou a upřímnoou snahu pacientovi pomoci. Bohužel pouze v rámci toho, co byli naučeni. Odhaduji, že bych na prstech spočítal, kolik je takových, kteří se dál samostatně vzdělávají a hledají, co by se dalo dělat lépe, než je naučili ve škole a než jim na "seminářích" tvrdí farmaceutické firmy. Já osobně znám dva. A mají to dost těžké. Jednoho z nich nedávno vyhodili z kliniky, jejímž byl spoluzakladatelem. Až takhle daleko to může dojít.
Druhá věc je volba léčby. Jedna věc je ta, že na některé nemoci jsou schválené druhy léčby a lékař, který si razí svou cestu se skutečně vystavuje riziku vysokého postihu. Druhá věc je ve volbě medikamentu. Samozřejmě lékař zvolí ten, ze jehož medikaci v dostatečném množství pojede na dovolenou na Kanárské ostrovy, než ten, který žádný bonus nemá. Zvlášť, když se na "semináři" dozví, že tento lék funguje úplně stejně.
Když to shrnu, problém není v lékařích. Problém je systémový. A proč? Myslím, že odpověď je nasnadě. Co nejvíc drží státní ekonomiku? Samozřejmě odvětví, kde se točí největší peníze. Dříve to býval zbrojní průmysl. Hádejte, které odvětví je to teď?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Jiří43
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20 led 2015 18:36
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jiří43 »

Kov píše:Další člověk který je ,,u pramene", :bye: který má na věc stejný názor. Už mě nenapadá koho lepšího bych mohl ještě oslovit, kdo by mohl podat důkaz! o zamořenosti naší populace parazity,co je tu o ní řeč. :dknow: :dknow:
Podle naší přítelkyně Bobiny máš ty i onen oslovený patolog zřejmě málo načteno a ještě méně naučeno.;) Tyto deficity musíš co nejdříve odstranit, jinak se dále neposuneš a tvůj boj s parazity a jinými potenciálními škůdci našeho chrámu těla je předem prohraný..:)


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od milnem »

Tohle napsal na zdejším fóru Jayo:
"Jen k tomu, že lidi nemaji parazity: podle patologa jehož znám osobně ale nebudu ho jmenovat protože nevím, zda by souhlasil s citací, má průměrný 30-ti letý člověk v těle průměrně kolem 500 ks parazitů od 5-10 různých druhů parazitů. A podle něj se počet parazitů zvyšuje alikvotně s věkem "pacienta" na jeho stole."

Patolog vidi, bielokabatnik studuje prepisane knizky... hadaju sa, ale ... kto z nich ma pravdu?

http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... og#p117150

M.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

Jiří43 píše:Podle naší přítelkyně Bobiny máš ty i onen oslovený patolog zřejmě málo načteno a ještě méně naučeno.;) Tyto deficity musíš co nejdříve odstranit, jinak se dále neposuneš a tvůj boj s parazity a jinými potenciálními škůdci našeho chrámu těla je předem prohraný..:)
Já tím myslela číst tady na foru-zkušenosti a boj s parazity od členů ;)

Edit: oprava citace - poo.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

Máme tu názory dvou patologů.
Tak jsem se zeptal dcery. Pracuje na patologii jako laborantka. Dřív mě to nenapadlo. Podle jejího vyjádření jsou paraziti naprosto běžní, ale není to zdaleka tak, že by je měli všichni. Takže pravda je jako vždy zase někde uprostřed.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Ještě jedna věc může ovlivnit názor patologů na parazity.
Pochybuji silně, že každá pitva rozebere dané tělo orgán po orgánu, přičemž každý z nich do mrtě probádá ze všech možných hledisek. Mám dojem, že smyslem pitvy je odhalit příčinu smrti a rozhodnout, jestli je "přirozená", následkem nesprávného léčení a nebo způsobená úmyslně. Pokud je v úmrtním listě uvedeno srdeční selhání, pak se přednostně bude zkoumat srdce a pokud k tomu není žádný důvod, tak není ani nutné zkoumat další orgány. Pro patologa by byli paraziti zajímaví pokud by byli příčinou smrti, což běžně nejsou. Pokud na ně v některém orgánu narazí, tak je považuje za zcela běžné a většinou mu nestojí ani za konstatování. Běžná praxe se asi dost výrazně liší od toho, co nám předvádějí různé americké krimiseriály typu Námořní vyšetřovací služba.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Ilem »

Je to ještě jinak. Existují 2 patologie. Jedna soudní, která se zaobírá především příčinou smrti. To je ta, kterou znáš z filmů. Další patologie je medicínská, která se zaobírá především živými pacienty a tím, co je ohrožuje na zdraví, či životě. Především zkoumají to, co lékaři objeví na různých rentgénech, ultrazvucích, magnetických rezonancích a ani nevím, jak se všechny ty vyšetřovací mašiny jmenují. V 90% dělají rozbory různých nádorů, aby zjistili, co je to za nádor. Někdy to není nádor ani zhoubný, ani nezhoubný, ale je to parazit. Ale nedělají pouze nádory. Zkoumají vše, co je živému člověku uříznuto. Například teď v pátek tam prý měli ukázkový appendix plný roupů, tak ho naložili do lihu a budou ho ukazovat medikům.

Takže souhlasím, že to, co unikne pozornosti vyšetřujících lékařů, se ani nedostane patologovi na stůl. Celková promořenost parazity tedy bude větší, než jak ji mohou vidět patologové.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mialau
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29 říj 2014 15:26

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mialau »

Chtěla jsem se poradit. Před cca půl rokem mi naměřili škrkavky a kdovíco ještě. Dostala jsem na předpis Vermox a pak ještě odkaz na antihelm, že si mám objendat praziquantel. Objednala jsem si ho, ale pak jsem se bála ho brát kvůli možným vedlejším účinkům a dala jsem všechny ségře, která měla stejné potíže a po započetí kůry z ní začly hezky červíci vylejzat. Já jsem se odvážila jen na ten Vermox a i po něm jsem objevila takový prazvláštní slizovitý útvary a podlouhlý kousky. A musím říct, že cca čtvrt roku mi bylo skvěle. Cítila jsem víc energie a nebyla vůbec nemocná /normálně mě pořád něco bolí a mám pocit, že na mě neustále lezou nějaký virózy/. Jenže jsem to samozřejmě všechno nedoléčila a zase je mi hůř. V břiše se mi dějou šílený věci a zvuky. Tak jsem se teda taky odhodlala a chtěla si objednat znovu Praziquantel i pro sebe, ale stránky už nefungujou. Pročetla jsem si tady diskusi, že stránky byly zrušeny a že někdo zveřejnil heslo atd. Našla jsem stránku antiwormsshop.com, kde jsou normálně přípravky dostupné bez jakéhokoliv hesla. Máte s těma stránkama někdo zkušenosti? Nechápu totiž, že někde (na antihelm) zakážou prodej a někde to pak jde? Můžete mi někdo pomoct pochopit? Trošku se bojím tam objednávat, aby mi nedorazilo v lepším případě placebo, v horším nějakej prapodivnej driják. Děkuju.


perun333
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: sob 07 zář 2013 20:33
Dal: 1 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od perun333 »

Hela píše:To by naznačovalo, že plísně byly v těch parazitech. Jinak to, že se při každém měření objeví nějaký nový parazit, jsem měla několik let, pak se to ustálilo a zůstali mi jen prvoci a vlasovci, kteří mimo jiné způsobují i potažený jazyk a čepy na mandlích. Ale vlasovců se člověk nezbaví, dokud má prvoky. Požádej poradkyni, aby ti důkladně změřila tyto dvě skupiny, včetně plasmodií a prvoků rezistentních na chlór (cryptosporidium, sarcocystis, isospora, blastocystis).
Taky je tady vlákno o chytré houbě, třeba i tam najdeš inspiraci.

Tak jsem byl na pro měření a bylo mi namereno:

1.Bakterie - Moraxella urethalis - ledviny, močový měchýř,
Branhamella catarhalis - + plíce, poplicnice,
Neisseria -flavescens - okruh plic,

NEISSERIA MENINGITIS - poplicnice, průdušky,

Providentia rettgeri - okruh ledvin, + oko

Helicobacter - jícen, žaludek,

2. Plísně - Hyaline Saprobes - + oko,
Keratinomyces,
Microsporum,
Trichophyton,

Kvasinky - Candida rugoza,

3. Viry - Virus herpes simplex 2, Rhadinovirus herpes 8,
Thetalymphocryptoviruses - + oko,
Human parainfluenzavirus - + oko,

Human rhinovirus B,

4. Helminti - oblí - Trichuris trichiura / tenkohlavec/

VLASOVCI - MANSONELLA PERSTANS - + oko, nervová


ONCHOCERCA FLEXUOZA - + oko, + nosohltan,

Na to doporučená léčba 14 dni hetrazan bez ivermectinu, 6 týdnů albendazol, MMS a jonasovky včetně specialky na vlasovce.


ada82
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05 bře 2015 13:49

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od ada82 »

ahojte som tu nova ,niečo som tu uz prečítala mate viac skúseností tak by som poprosila o radu ako postupovat. Mám už roky zdravotne problemy migreny, bolesti klbov a posledne mesiace bolesti zaludka, brucha, dost velky ubytok na váhe a strašná unava.
U doktorov som uspech nemala nikdo nič nezistil, tak som bola u známej na diagnostike a ta zistila parazitarnu a toxinovu zataz okrem toho herpex simplex a z parazitov Taenia solium a Taenia pisiformis a vlasovec očný.Zatial som zmenila stravu a beriem tinkturu clarkia oresak,palina,klinček a jedine co som zohnala bol Vermox jedno balenie ale žiadne zlepšenie nenastalo, tak isto aj moj 5ročny syn jemu tiez diagnostikovala Dyphyllobothrium a tiez tie pasomnice co mam ja a vysoke toxíny , ma od mala astmu tak asi to s tym suvisy ,on zatial ziadne antihelmetika nebral.ak by mi niekto mohol pomoct ohladne antihelmetik , kde ich mam objednat a ake davkovanie bola by som povdačna za info sem alebo na e-mail .... vdaka

EDIT: Odstraněna email adresa. Ado, koleduješ si o spam. Ze tvého profilu má každý uživatel možnost Ti email poslat, aniž by se stala veřejně známou. Také lze komuniákovat po SZ (Soukromé Zprávě) přes fórum. SDK


bkvasnicka
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 25 říj 2014 11:27
Dal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od bkvasnicka »

Prodám Praziquantel ( Opticide 600mg http://www.antiwormsshop.com/html_cz/Detail.aspx?pid=47 ), je to 50 tablet v originální krabičce. Kdyby jste někdo chtěl vyzkoušet a nechtěl platit za celé baleníMrknutí.

50 tablet jsem využíval.

Cena 500Kč + poštovné


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“