Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Re: vstřik vody

Příspěvek od roman »

lajos píše:Nějak jsme v útlumu. Jsem si vzpomněl ve spojitosti se vstřikem vody a plasmatického spalování je třeba si uvědomit, když připojíte měnič 12/230V na okruh svíček (VN okruh), tak každá svíčka má v sobě konstrukčně odpor(od 1kohm až 5kohm podle typu), přívodní VN kabel také asi 5kohm. Teplotu plazmy máte šanci dosáhnout v případě že do jiskřiště nacpete nějaký výkon. V případě 10kohm zátěže na 230V se vám to nepovede. Tak že sehnat svíčkys 0 odporem a kabely vyměnit na měď stíněné. Snažil jsem se vydolovat ten odpor ze svíčky-svěrák, vrtačka-ani bohovi, je to tvrdý matroš.
Nejjlepší je vystřihnout elktrody z narezu tak aby měli dlouhý přívod a u přechodu pod víkem nádoby ho napojit na nerez šroub.
Nie kazda sviecka ma odrusovaci odpor v sebe. Po dotaze u Brisk-u mi bolo povedane ze sviecka s odrusovacim odporom sa oznacuje s "R" v nazve. napr DOR 15. Takze treba si len vybrat vhodny typ (teplotu, dlzku, zavit)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

svíčka

Příspěvek od lajos »

To je slovo do pranice, dříve jsem četl ty jejich tabulky a ty písmenka co co znamená a R jsem si nevšímal, tak že hurá si vybrat.


Uživatelský avatar
Smolař
Stálý člen
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26 lis 2005 20:34
Bydliště: U Plasmy

zapalovací svíčka

Příspěvek od Smolař »

Přátelé když vydržíte tak budu mít informace o zapalovacích svíčkách za nějakou dobu, protože člověk co to v Brisku vyřizuje je prý dlouhodobě nemocný, tak ať je zbytečně nebombardujem otázkami.


Návštěvník

destilovaná voda

Příspěvek od Návštěvník »

hoši-dnes většina destilované vody je vyrobena filtrací,nezbývá než si sehnat
klasicky vařenou.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

rozdělovač

Příspěvek od lajos »

V tom zapojení na vstřik vody (ten anglický pdf) iniciujou spínání zapalování s tím blbím relátkem a pak tam teče energie přes diody, nebo je zapojení kde přímo pův. zap. cívka zapálí jiskru a když mu dochází energie (spadne napětí pod těch 230V) tak to přebírá měnič , který je oddělený diodovým systémem směrem k rozdělovači-tak že ho výkonově nezatěžujou. Je to trochu nepraktické přebastlit celé zapalování a kabeláž,
pokud to funguje, je jedno jak to vypadá.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

předstih

Příspěvek od lajos »

Tak že ten předstih máš upravený na těch 25-30 stupňů po horní úvrati?
Ptám se proto že by se dal motor ohřát na benzín, ze začátku pro zkoušky než se to vyřeší jinak a pak by se muselo vekslovat s tím předstihem mezi benzínem a vodou.No a aby jsme další nezpůsobili okénko do bloku.
Myslím že destilka by měla být odpařovaná voda(proto ten název) a demi voda se dělá přes soustvu různých filtrů(aktivní uhlí atd.) a podle mého výsledku by také mohla stačit.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

odpoved

Příspěvek od sano »

Najlacnejšiu destilku dostanete v lekárňach. V niektorých lekárskych ordináciách majú destilačný prístroj.
Na slovensku na benzínkach predávajú aj demi aj destilovanú vodu. Na každej nádobe je riadne označenie.
Pokiaľ voda stojí dlhšie v plastových kanistroch, tak sa tam môžu vylúhovať ftaláty a potom je kvalita horšia.
sano


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

alternátor a rozdělovač

Příspěvek od lajos »

Aby jsme nezatěžovali zbytečně aku a kupovali "jen" silnější alternátor na tu spotřebu pro měnič, byla by zajímavá alternátorová jednotka 12/230/400V 3kW na této adrese http://www.itec-sro.cz/product.aspx?ctd=31 , neměl jsem čas z nich dolovat cenu, je to i svářečka 185 A.
Jestli budeme napojovat měnič přímo do rozdělovače, možná moc dlouho nevydrží- je tam mosaz kontakt a uhlíky a mezi nima přeskakuje jiskra, omezuje přenášený výkon a časem ty velké proudové pulzi budou odrthávat materiál z kontaktů (zvětší se vzdálenost) a bude se zhoršovat energetický přenos. Je to systém pro přenos vysokým napětím a malým proudem. Teoreticky se zdá výhodnější iniciovat jiskru vysokým napětím(klas. zap trafo) a přes dioudu dotlačit energii z měniče.
Dík za údaje postihu.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

svíčky

Příspěvek od lajos »

bacha na svíčky, včera jsem kupoval kus a Brisk neměli jen Eqiem. Prodavač vyhledal ekvivalent pro N17Y, obousměrně zkontroloval katalogy že má správnou náhradu a já blb jsem neměl sebou měřáček, tak že dnes to můžu vrátit -má 4kohm odpor.


Návštěvník

uvřený motor

Příspěvek od Návštěvník »

Prosím tě co znamená uvřený motor?? uvařený jako uvařený, propálené písty, díra v bloku, prosím napiš požkození tvého motoru.


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

Zdravim.
Ten motor ste napajali vodou alebo parou?
Roman


martinq

elektrolýza

Příspěvek od martinq »

Tak mně napadá proč se zabývat Meyerovou elektrolýzou, ona i normální elektrolýza je učinná kolem 85% - 99%, zkoušel jsem to zp10 a po nasypání sody do vody z vodovodu nebo destilky se mi odpor zvedne na 4A- 7A (záleží na počtu připojených elektrod a jejich vzdálenosti, čim blíže tim větší spotřeba proudu a větší množství plynu), zkusil jsem připojit samotný zdroj k elektrodám a výsledek uvolnění plynu a odpor byl stejný jako se zapojenym zp10, ono najít správnou dobu pulzu, sílu a rezonanci je bez použití počítače s možností přesného nastavení skoro nemožné, natož s potenciometry. Našel jsem že 1m3 (kubík) je obyčejnou elektrolýzou uvolněn při spotřebě 4,6kW. Takže dát si do auta nádržku s objemem kolem 5l stlačit do ní 50l plynné směsi, přidat navíc alternátor (nebo vyměnit) tak aby jsme se stávajícím odběrem navýšily přeměnu pohybové na elektrickou o 2kW a hurá na cesty. Do nádrže s elektrolytem není potřeba dolévat kyselinu, sodu ale pouze vodu.


Návštěvník

reaktor-rezonance

Příspěvek od Návštěvník »

Co zkonstruovat reaktor tak, aby se jímal jen vodík a ten hnát do motoru.
Při rezonanci může vzdálenost elektrod být značná a separace vodíku by
mohla fungovat-pouze zvolit vhodnou konstrukci reaktoru s ohledem na
rezonanci. Dále jsem si všimnul, že při rezonanci dochází k poměrně
velkému nárůstu energie oproti dodávané-pokud je obvod špatně naladěn,
tak Vám něco zněj odejde do nenávratna. Problém je v odčerpání energie z
obvodu aniž by se rozladil. Proto doporučuji koumat i tímto směrem-energie
získaná je přímo elektřina a co s ní, už každý víme.


martinq

další schema

Příspěvek od martinq »

tentokrát s koncovým 20 KV Mosfet
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

20 kV Mosfet

Příspěvek od lajos »

Vypadá to jako zjednodušené schema od Ronalda Classena, nechci chytat za slovíčka ale ten Fet není 20kV ale spíná zapalovací cívku do auta na kterého sekundáru je 20kV-jen aby někdo nepadl v omyl. Moc jsem to nepochopil , vypadá to tak že toto zapojení používá ke spálení vodní páry místo měniče 12/230V. Co myslíte? A dále nevím co myslí s tím časováním 360 anebo 720 stupňů?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“