Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Matina píše: prosím a konkrétně tedy kolik a jak dlouho a v jakých intervalech brát Vermox
To právě záleží na druhu parazita. Mně bylo na roupy doporučeno opakovat dávku 1x za týden po 5 týdnů. (Je potřeba dávkování přizpůsobit vývojovému cyklu parazitů, aby se postupně zachytila všechna vývojová stadia, protože Vermox působí jen na dospělce.) Srovnej to s tím, co se píše v příbalovém letáku:
http://www.pribalovy-letak.cz/790-vermox
Z toho je vidět, že dávkování je tam podhodnocené.
Moje známá brala 3 týdny denně 2500 mg Vermoxu ve 3 dávkách. Mám podezření, že jí to pomohlo od vlasovců.
Jinak pokud se toho chceš dovědět víc, je nejlepší si přečíst alespoň jeden Deník poradce od Hany Bláhové (napsala už 2), nebo si přečti tohle vlákno. (Nebo si alespoň dej "Vermox" do Hledání.) Je tam všude spousta informací.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Matina píše:prosím a konkrétně tedy kolik a jak dlouho a v jakých intervalech brát Vermox, aby se paraziti přestali smát? snažím se zorientovat, nejsem prudič :(
Přesné dávkování má každý doktor v takové té tlusté knize s popisem jednotlivých léků - třeba se Ti podaří to z některého vymámit - stejně k němu musíš jít pro recept.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Matina »

jde o to, že jsem před delší dobou byla na měření a naměřili mi kdeco. Ale až teď jsem více v klidu a doma a můžu začít dělat něco i s tímto problémem - byli jiné priority. Teda chtěla jsem začít něco dělat, ale zjistila jsem, že tak akorát max. s Vermoxem... mudra mi napsala jednu krabičku s 6 prášky, kroutila se u toho jak had, a nechtěla napřed vůbec. A jedna krabička - což jsem už psala, že se mi zdá silně nedostačující. Mám na naše zdravotnictví dost pifku, nejen s tímto, na jednu stranu jsou doktoři neskutečně šikovní, operují mozky a dělají transplantace kdečeho, na druhou stranu nechtějí předepsat pár prášků na parazity a dělají z lidí blbce,pomalu si klepou na čelo, cože to vůbec po nich chceme. kdyby to nebylo tak blbý, se snad i zasměju...jak jsem už psala - snažím se teď zorientovat, co a jak, kolik, čeho a kdy, když teda mám jen ten Vermox.
Příbalový leták jsem četla, vlákno taky, poradce kdysi taky, nebo snad nějaký ukázky...
jediný, co jsem zatím našla ohledně dávkování a zdá se mi trochu rozumější - i když ne dostačující, podle mě je toto:
Rozprostřít na 5-6 týdnů, ničí jen dospělce ve střevu, nevstřebává se do krve a nepůsobí jinde
3 dny 1-0-1 za sebou pak týden pauza a zopakovat 3 dny pak 14 dnů pauza a opět zopakovat 3 dny a ještě jednou po dalších 14 dnech
Přeléčit všechny spolubydlící, lze vkládat na noc tabletu do konečníku
Celkem 24 tbl /dospělou osobu - tj. 4 balení
takže asi polechtám potvůrky a pak zkusím hřebíček a ostatní...
Díky za váš čas


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Pokud jde o předepsání Vermoxu lékařem, mám úplně stejnou zkušenost. Po hodinovém přemlouvání jsem dostala jednu krabičku, když jsem jich potřebovala 5. Vermox se dá sehnat i u veterináře, protože používají úplně stejný. Jinak poradce, který tě měřil, by ti měl poradit i ohledně léků.


Erik Masters
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07 dub 2015 22:45

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Erik Masters »

Je nejake riziko brat antiparazitika ked v zaludku moze byt vred aj parazity?
Na jednej stranke som sa docital,ze to moze byt skodlive.

A ake reakcie mozem ocakavat pri brani 6x Praziquantel denne pocas vikendov? Nejake velke bolesti,zvracanie a pod.?


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

John.D. píše:Že by se pomalu prolamovaly ledy :)

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/36708 ... mluvi.html

...mimo ostatní informace v článku cituji.....:

Studie České zemědělské univerzity přinesla alarmující čísla. Došla k závěru, že z 2223 psů je celkem 259 z nich napadeno vnitřními parazity. To v konečném součtu představuje celkem 35 kg trusu, v němž jsou vajíčka parazitů. Polovina tohoto infikovaného trusu v sobě obsahuje 170 000 000 vajíček škrkavek, která denně zamoří prostředí Prahy.

Už vím, proč mě to táhne ke starému způsobu života našich babiček nejlépe v přírodě v chýši :)
Omlouvám se, že Vám kazím radost.... ;) Nebyl bych to ani já, kdybych informace,než je příjmu za své, neověřil,aby mi někdo nevěšel bulíky na nos. Tyto články bývají často napsány tendenčně. Proto jsem si vygůglil zmiňovaného veterináře a požádal ho o vyjádření k článku. Včera mi odepsal toto:
Dobrý den,
jako první věc musím uvést, že jsem tento článek neautorizoval, ani mne jeho autor nikdy nekontaktoval. Před lety jsem spolu s Prof. Svobodovou byl účasten tiskové konference s novináři na téma parazitóz u zvířat, tak si myslím, že autor pravděpodobně čerpal z těchto materiálů. Z mého pohledu je článek velmi nešťastně napsaný. Je v něm uvedena část podložených informací více či méně vytržených z kontextu, ale také velké množství desinformací, či osobních doměnek autora článku. V citaci uvedené pod mým jménem je pouze zmínka o možnosti nakažení člověka. Cituji: "Jsou-li pes či kočka napadeni škrkavkami, v jejich těle jich parazituje hned několik. Jediná škrkavka během jednoho dne vyprodukuje až 200 tisíc vajíček. Ta se pak nacházejí v trusu napadeného zvířete a mohou být zdrojem nákazy jiného psa, kočky nebo člověka." Další citace v článku se opírají o tvrzení Studi České zemědělské univerzity, MUDr. Jany Moravcové a MUDr. Hany Mojžíšové. Ale jak jsem již řekl, jsou velmi nešťastně a neodborně zpracovány.
Já sám si myslím, že riziko nakažení člověka parazity zvířat i parazity lidí v našich šířkách není nijak vysoké, spíše naopak.
Není mi jasné zda se autor chtěl pouze zviditelnit smyšlenou senzací o parazitech a jejich děsivém riziku, nebo zda byl článek objednán některým z výrobců antiparazitik. Ale to pouze spekuluji.
Doufám, že Vám tato odpověď dostačuje.
Přeji příjemný víkend.
--
S pozdravem MVDr. Václav Bartoš


Není tím samozřejmě řečeno,že k nějaké nákaze nikdy nemůže dojít,ale musíte uznat,že ve světle tohoto vyjádření vyzní ten článek úplně jinak. Záleží na tom, jak se informace podá,jak se zabalí do omáčky. Článek tohoto typu má čtenáře zaujmout a šokovat, a tomu se podřizuje text. Nehodlám tu znovu začínat diskusi o parazitech v nás. Své názory jsme si tu už vysvětlili. Je třeba si informace třídit i ověřovat, jinak člověk lehce někomu skočí na špek.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

prosím o radu.Kamarádka-v jednom uchu jí hučí a v druhém šumí už je z toho úplně na nervy.Něco se již vyčetla,ale stejně vás prosím o radu.Moc děkuji


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Bobina píše:prosím o radu.Kamarádka-v jednom uchu jí hučí a v druhém šumí už je z toho úplně na nervy. Něco se již vyčetla,ale stejně vás prosím o radu.Moc děkuji
Jmenuje se to tinnitus. Dost je toho napsáno zde: http://www.itinnitus.cz/ V podstatě zatím nikdo neví na 100% jak to vyléčit. U mudrů jsem udělal kolečko a nic nezjistili. Všeobecně říkají, že je to od krční páteře. Názory se pak různí i dle zaměření léčitele či poradce. Např. Bláhová za tím samozřejmě vidí vlasovce. Mně osobně se zdá nejblíž názor Jardy Zajíčka,že to způsobují zanešené cévy. Radí ve vlákně i co s tím a že je to léčba na delší dobu: http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 61a4ce86f3
Asi to bude zase spíš komplex důvodů než jen jeden. Počínaje stresem, konče životosprávou.
Pokud bys narazila na nějaké další nové informace,budu rád když se podělíš. Píská či šumí v hlavě mě, ženě, synovi i pár mým známým.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

děkuji-zkusím jí dát ten hořčík


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Slyšeti trávu růst ...

Příspěvek od A(&F) »

Bobina píše:prosím o radu.Kamarádka-v jednom uchu jí hučí a v druhém šumí už je z toho úplně na nervy.Něco se již vyčetla,ale stejně vás prosím o radu.Moc děkuji
... opět kotvičník ... :ewhistle: ... vyzkoušeno a hlavně potvrzeno mnoha a mnoha lidmi ...

... i zde na fóru např. Fox_25 ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... us#p115774 + http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... us#p117655 ...

... mmch, u dospělých kotvičník spolehlivě zpětně zvyšuje i horní hranici slyšitelného pásma ... kamarád, "postarší HiFista", (52) si jej nemůže vynachválit ... půlroční pití kotvy ho dostalo o 1,4 kHz výše ... :) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... máte-li k dispozici opravdu velmi kvalitní sluchátka + Androidií telefon či tablet, potom je možno si sluchový rozsah vyzkoušet např. pomocí https://play.google.com/store/apps/deta ... ator&hl=cs ... popř. s možností spousty dalších nastavení potom https://play.google.com/store/apps/deta ... ator&hl=cs ... (atd.) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

dobrá i kotvičník :)


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od milda »

Bobina píše:....prosím o radu.Kamarádka-v jednom uchu jí hučí a v druhém šumí.....
Kotvičník tak, jako tak vždycky pomůže, ale příčina může být v ledvinách.
Možná by pomohlo pít ledvinové čaje systémem 3 neděle+1týden vynechat
opakovaně po dobu 3 měsíce.

Přeju úspěch :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník + zlepšení sluchu ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... ještě jak jsem včera psal o kotvičníku v souvislosti se zlepšením sluchu, tak dnes ráno (po noční reindexaci myšlenek :D ) mi v hlavě vyskočil další příspěvek od Foxe_25, ve kterém píše "Z dlouhodobého hlediska užívání kotvy hlásím výrazné zlepšení zraku a sluchu, původně jsem si myslel že mám alespoň tyto věci v pořádku. Dříve jsem slyšel frekvenci max 16Khz, nyní je to už 18Khz." ... více viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 79#p116579 ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
linduska1927
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: ned 12 říj 2014 7:58
Dostal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od linduska1927 »

Ahojte, neviete prosim Vas ako dostat mrtve parazity z oka prec?
Dakujem vopred


Erik Masters
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07 dub 2015 22:45

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Erik Masters »

S cim najlepsie zabit velmi odolneho parazita v hrubom creve?
Klystir s MMS?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“