Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Budík

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 15 bře 2008 22:16, celkem upraveno 1 x.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Guatemala

Příspěvek od 1220 »


Ne ne žádné tunely v Guatemale nejsou, a pokud snad jsou tak je to kanalizace :roll:
K.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Detektor

Příspěvek od lajos »

Viděli jste to?? Detektor na ČT1, to snad není možné, jak na plno řekli nejzávažnější věci o Teslovy, o jeho vynálezech- co se děje, nevíte náhodou pánové??


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Detektor

Příspěvek od JiMi »

lajos píše:Viděli jste to?? Detektor na ČT1, to snad není možné, jak na plno řekli nejzávažnější věci o Teslovy, o jeho vynálezech- co se děje, nevíte náhodou pánové??
Jojo, nebylo to špatný, taková popularizátorská forma, trochu těch blesků, ať to má sledovanost, ale jinak podstatné tam kupodivu fakt bylo.
Nové formy využití energie, energetické lobby, "sprisahania", elektromobily ve 30.-tých letech, auta na vodu, skoro jsem měl chvílema pocit, že jsem pořád tady na fóru.
JiMi
Naposledy upravil(a) JiMi dne stř 09 led 2008 19:30, celkem upraveno 2 x.


Přestavba motoru Š120 na stirling
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Detektor

Příspěvek od tbest »

JiMi píše:
lajos píše:Viděli jste to?? Detektor na ČT1, to snad není možné, jak na plno řekli nejzávažnější věci o Teslovy, o jeho vynálezech- co se děje, nevíte náhodou pánové??
Jojo, nebylo to špatný, taková popularizátorská forma, trochu těch blesků, ať to má sledovanost, ale jinak podstatné tam kupodivu fakt bylo.
Nové formy využití energie, energetické lobby, "sprisahania", elektromobily ve 30.-tých letech, auta na vodu, skoro jsem měl chvílema pocit, že jsem pořád tady na fóru.
JiMi
Jo jo, konečně pěkný pořad, na který jsem koukal a neseděl u compu. Jen to skončilo a bylo mi z toho moc smutno. Vlastně je pořád. Asi z toho, že vidím, jak málo lidí v mém okolí je naladěno na stejnou notu. Vlastně nikdo.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektor

Příspěvek od Ilem »

Pro ty, kdož to neviděli.

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/08 ... lesku.html

Opravdu stojí za shlédnutí.
Mé okolí konečně začalo věřit, že nejsem jen tichý blázen.
Média jsou mocná.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Detektor

Příspěvek od rival »

Škoda, že jsem mohl dát info o novém pořadu "Detektor" do bloku Aktuálně až včera k večeru. Dříve jsem o tom totiž nevěděl. Ale i tak mám radost, že to aspoň několik lidí včas upozornilo a dívali se...


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak jsem to skouknul. Díky Ileme :good: včera jsem to nestihl a moc by mne zajímalo jak se asi tvářili ,,Ti mocní" o kterých se tam mluví.Jak je vidět tak svět se přece jenom posouvá zas o kousek dál a čím dál víc lidí si uvědomuje co všechno je skryto a utajováno a čeho byl člověk jako Nikola Tesla a jiní schopni už dávno.Za vším jsou peníze a moc .Možnost ovládat svět je nejspíše moc lákavá na to aby se tyto technologie běžně používali.Snad se dočkáme dalšího dílu Detektoru 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Detektor ještě jednou...

Příspěvek od JiMi »

Chtěl jsem vám sem nahrát stažený Detektor o Teslovi. Ale Fórum mi řeklo ne.

Už jsem to zkusil dvakrát, teď už to má 19 MB, a přesto mi po 15 minutách UPLOADU zahlásí NEBYL ZVOLEN TYP VÝSTUPU.
Tak nevím. Asi se budu muset zeptat Rivala.

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
112
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 04 zář 2007 8:22

Re: Detektor ještě jednou...

Příspěvek od 112 »

JiMi píše:Chtěl jsem vám sem nahrát stažený Detektor o Teslovi. Ale Fórum mi řeklo ne.

Už jsem to zkusil dvakrát, teď už to má 19 MB, a přesto mi po 15 minutách UPLOADU zahlásí NEBYL ZVOLEN TYP VÝSTUPU.
Tak nevím. Asi se budu muset zeptat Rivala.

JiMi
skus to dat do zip archivu ;)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Chce se mi blinkat :(

Příspěvek od Aquarius1 »

Dneškem jsem zjistil že OPEC či jiná nadnárodní společnost nebo třeba státní instituce se vůbec nemusí obávat o své postavení v oblasti ztráty kontroly nad energiemi všeho druhu.
Sešel jsem se s několika kamarády a řeč přišla i na drahotu v energiích.Já bláhovec začal na téma volná energie,jal se vysvětlovat a poukazovat na možnosti jejího využití.A to jsem si nalítl ,ti mocní by se radovali.Tolik posměchu narážek a tuposti zapříčiněné nevědomostí jsem ještě neslyšel :shock: Již to nikdy a nikde neudělám!! Pokud to na sobě nemá čudlíky OFF ON nevypadá to jako koupené v marketu a na sobě značku USA či Japan tak taková věc neexistuje a nemůže fungovat přece,jinak by jí naši bratři od strýčka Sama již dovezli do naší domoviny a za mrzký peníz prodávali nebo pronajímali ,,Si piš vole" to patřilo mě :cry:

Chce se mi z toho blinkat :epray:.....končím jdu spát


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Chce se mi blinkat :(

Příspěvek od JiMi »

Aquarius1 píše:Sešel jsem se s několika kamarády a řeč přišla i na drahotu v energiích.Já bláhovec začal na téma volná energie,jal se vysvětlovat a poukazovat ....
To je pohoda. U těchto lidí "já říkám v nižších patrech" je to v klidu. Když víš po čem touží, nebo k jakému bohu se modlí, je jednoduché s nimi komunikovat, když už tedy vyvstane ta potřeba. Prostě jim řekneš co chcou slyšet a máš skoro přihlášku do klubu. Horší je to s lidma, kteří se pořád jen ptají. Tam se není čeho chytit, a máš supr velkou pravděpodobnost, že dřív nebo pozdějc narazíš na něco, co ti spíš uškodí. Názorný příklad: ženský a policajti.

Zvracet z lidí ? Víš jak by bylo všude nablito, kdyby to tak dělal každej ? Si to představ. Jdou dva proti sobě a místo pozdravu začnou spontánně vrhnout. To ho raději pozdravím, i když vím, že je blb.
Raději tuto diskuzi dál nerozvádět.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

To si tak po ránu popíjím kafčo

Příspěvek od JiMi »

čtu třeba http://www.astro.cz/clanek/3017
a pak si vzpomenu na nějaké debaty tu na fóru. Gravitace, nikdo neví co to je, jak to vzniká, jestli je to vyčerpatelný nebo nevyčerpatelný, no a pak si přečtete, jak jiní vědci (tím neříkám že ONI jsou blbí ani že já jsem vědec) s gravitací spolehlivě operují, normálka, plyn si jen tak poletuje vesmírem, až si jednoho dne řekne dost, když poletovat, tak pořádně, až se z toho gravitačně zhroutí a vytvoří a posléze zažehne slunce, aby posléze plyn v planetárním disku se také zformoval, také zhroutil a vytvořil planety, s gravitací a se všemi těmi serepatičkami kolem.

Samozřejmě ze mě mluví neznalost byť jen základů astrofyziky, jen takový pocit u kafe, že The Truth is Out There a nejspíš to je úplně jiná pravda, než si dokážem představit. Z pohledu fungování vesmíru a jeho zákonů jsou všechny lidské teorie (newtonovská, einteinovská bla bla bla) jen takové postkoitální výkřiky do tmy.
Když si to představím, co takový blbý plyn v nicotě musí dokázat, potkat se, seshlukovat se, gravitačně se zhroutit, zažehnout hvězdu, zformovat planety, a pak příjde Newton a řekne, že jablko padá ze stromu vždy k zemi. Nekamenujte, jsme v Relaxu, to jen že staré dobré Vím, že nic nevím z nás dělá takové štvance.
Není nakonec těm lidem, co je zajímají jen ty čudlíky OFF ON líp ? Nemusí nad ničím přemýšlet, jsou spokojení, když je někdo ovládá a vysává a když na věc přijde, půjdou za stát i položit život.
Když to dám do kontrastu s tím počátečním plynem, stejně si příroda udělá vše podle svých zákonů, jestli je na nějaké bezvýznamné planetě život a jestli si ten život zasere dům vlastními výkaly, bezvýznamný pšouk.
No kafe dopito, vzhůru do procesu.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

osciloskop

Příspěvek od KEXIK »

normalne ze cumim :-D co sa da roobit s osciloskopom ...

http://blog.makezine.com/archive/2007/0 ... e_dem.html


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

Detektor ještě jednou...

Příspěvek od Zpc.Elservis »

Opravdu stojí za shlédnutí.
Mé okolí konečně začalo věřit, že nejsem jen tichý blázen.
Média jsou mocná.
Tak to máš štěstí, mé okolí to má na háku, zajímá ho kde koupí barevné hovadiny všeho druhu v tzv. slevě a taky jsou rádi že můžou nadávat na všechno veřejně. Při zmínce o účinnosti čehokoli vyšší než 100% vynalézám perpetum a to přeci nejde. To si mám pamatovat ze školy. Kondenzačním kotlem ani tepelným čerpadlem je nepřesvědčím - to přijde odmítavé mávání rukou, se slovy - to je něco jinýho. Ostatně, Ti Mocní se určitě nenasrali, ten pořad byl podán velmi opatrně, prakticky celý národ to zajímalo míň než přiblblej videoklip. Ostatně, tady je registrováno 513 lidí, z nich aspoň přemýšlí, ať jsem optimista polovina. 80584 přístupů - za ty roky co je forum v provozu jsou to tristní čísla. Takže co se týče VE mezi lidma jsem v klidu. Lidi ji zaregistrují až si budou moci koupit strojek zabalenej v plastovým obalu v hypermarketu. A se slevou . V akci. Tfuj, teď jsem nasral sám sebe. Natočím si :pivko: na uklidnění a jdu chrnět.


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“