Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od tbest »

Našel jsem tenhle program. Myslím, že ho používá JLN LABS. Otázka je - co to přinese. Furt to budou jen simulace.
http://femm.foster-miller.net/wiki/HomePage


Sorry už to tu je :bhead:


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Vizualizace

Příspěvek od DrJarda »

Pokud chcete mít představu, jak asi se magnetické pole chová v různých situacích, doporučuji navštívit uvedené stránky
http://www.aldebaran.cz/elmg/vizualizace_fara.html
Velmi pěkné a názorné.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Vizualizace

Příspěvek od adam.benda »

DrJarda píše:Pokud chcete mít představu, jak asi se magnetické pole chová v různých situacích, doporučuji navštívit uvedené stránky
http://www.aldebaran.cz/elmg/vizualizace_fara.html
Velmi pěkné a názorné.
Ano, velice vhodné k shlédnutí! Rozšíří obzory a "doladí" představivost ohledně dané problematiky. :good:


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Infolytica MagNet

Příspěvek od martinq »

Ukázka co se dá dělat v tomto prográmku, dole je video 26MB doporučuji.

Kód: Vybrat vše

http://www.infolytica.com/en/coolstuff/ex0147/


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnet- guma - pružina

Příspěvek od martin11 »

...oznamuji že se mě ZDAŘILO vyfotografovat magnetické ciločáry..a dokonce nafilmovat jejich vznik...začínám pracovat na novém projektu...
GUMOVÁ MAGNETICKÁ PRUŽINA...to proto že jsem se zde dozvěděl že je to všechno totéž...tak by to mohlo pracovat dohromady ve prospěch lidstva...děkuji všem diskutujícím za inspiraci...Martin11 ps...foto a video záznam vzniku magnetických siločar zveřejním po dotažení celého pokusu a dolaborování detailů včetně celého popisu, aby si všichni . " magnetáři " amateři mohli modelovat mag pole podle sebe a ne podle vědeckých výpočtů....slibuju... :lol: mag pole je opravdu vidět...OČIMA...jen mě dejte čas...jsem fotograf a jsou maturitní plesy...a to mě bohužel živí....zdraví M11


... věřím, že se " TO " povede ......
Riha také od Svitav

Re: magnet- guma - pružina

Příspěvek od Riha také od Svitav »

martin11 píše:...oznamuji že se mě ZDAŘILO vyfotografovat magnetické ciločáry..a dokonce nafilmovat jejich vznik...začínám pracovat na novém projektu...
GUMOVÁ MAGNETICKÁ PRUŽINA...to proto že jsem se zde dozvěděl že je to všechno totéž...tak by to mohlo pracovat dohromady ve prospěch lidstva...děkuji všem diskutujícím za inspiraci...Martin11 ps...foto a video záznam vzniku magnetických siločar zveřejním po dotažení celého pokusu a dolaborování detailů včetně celého popisu, aby si všichni . " magnetáři " amateři mohli modelovat mag pole podle sebe a ne podle vědeckých výpočtů....slibuju... :lol: mag pole je opravdu vidět...OČIMA...jen mě dejte čas...jsem fotograf a jsou maturitní plesy...a to mě bohužel živí....zdraví M11
Taky mě už napadlo jestli by nešlo mag.siločáry nafotit,ale nejsem v tomto ohledu kovanej a tak ti držím pěsti,ať se ti to podaří..
A chtěl bych dodat k příspěvku ,,gevo '' máš asi pravdu s tím odmagnetování,jen bych dodal nesmělý názor - zmagnetizováním, možná změníme vnitřní uspořádání a magnet přijimá (a vydává) energii a je jisté že to není el.proud jak ho známe.A za ta léta magnetizmu se pomalu vrací do stavu v jakém byl před zmagnetizováním.Toť můj názor.
A k těm Vašim slovním potyčkám,jsou malicherné a ten koho zajímá magnetismus a jevy sním spojené si jich nebude všímat,ani na ně nebude reagovat.V každém,kdo se snaží na něco účelného přijít je kousek Schaubergera,Newtona, Edisona, Anštajna a jiných obyčejných vědců.
A to že se někdo špatně upíše v pravopisu,popis myšlenky za to stojí.Je rychlá,nahodilá a kolikrát nevratná.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

geomag..pro Kybic a spol

Příspěvek od martin11 »

...nevěřte animacím mag pole jak je to ve vašem příspěvku...ve skutečnosti to pole vypadá úplně jinak...během 14 dnů zveřejním jak pole fotit nebo se na něj podívat...myslím že se budete všichni divit...ja se také divil...ale čekal jsem to...Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Riha
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 01 pro 2007 20:42
Bydliště: Svitavy

Re: geomag..pro Kybic a spol

Příspěvek od Riha »

martin11 píše:...nevěřte animacím mag pole jak je to ve vašem příspěvku...ve skutečnosti to pole vypadá úplně jinak...během 14 dnů zveřejním jak pole fotit nebo se na něj podívat...myslím že se budete všichni divit...ja se také divil...ale čekal jsem to...Martin11 :lol:
Ahojky Riha vím že předbíhám,ale chci říct jenom svuj odhad - u každého magnetu se siločáry jeví jako osmička,u tyčového jako nekonečná osmička.


Když se daří,tak se daří.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ZOBRAZENÍ SILOČAR MAGNETŮ

Příspěvek od martin11 »

...zdravím všechny magnetáře...toto je můj jubilejní 100 příspěvek do fora.třeba jako dárek ADAM BENDAovi na podporu všech co loví v magnetických vodách...všichni známe ze školy...základní...železné piliny na papíru položeném na magnetu....jednoduché, krásné, popisné a nepraktické...trocha neopatrnosti a neodym je opravdu dravec...
...z duvodu konstrukce magnetického motoru jsem měl potřebu zjistit jak siločáry působí...žádné modelování počítačem...kterému stejně nerozumím...prostě jednoduchost sama...školní pokus s pilinami....teď bude " návod " jak tento zobrazovač sestrojit....igelitový pytlík....železný prach...glycerin...jednoduché a prosté....dovolím si jen ke stavbě několik poznámek, aby jste se vyvarovali chyb, kterých jsem se dopustil....1.igelitový pytlík jsem použil t,zv.zipový sáček..obvod 2x oblepil izolepou.!!!!..může lehce prasknout....glycerin je z lékárny...klasika...zkoušel jsem : jedlý olej, motor.oleje.různých hustot, fermež, JAR na nádobí, bezbarvý lak. opravdu doporučuji glycerín...je ředitelný vodou a při havárii lehce vodou odstranitelný...železný prach jsem sehnal od brusky...je třeba separovat Fe od ostatního ...je to problem...každý si musí poradit....já jsem separoval samozřejmě magnetema potom přes velmi-ale velmi jemné sítko...množství Fe v glycerinu : doporučuju méně pak zahušťovat, každý dle svého...ale lépe méně...nalít do pytlíku - smíchat...než definitivně zalepíte...Fe magnety promíchat.zvenčí pytlíku..nevím proč ale uvolňuje se mnoho bublinek vzduchu...nevim kde se berou, ale jsou...tak vyhnat!!!!.později vadí při pozorování i focení...pytlík zalepit ....pilinky v roztoku promnout, pytlík rozprostřít na tabulku skla ...mezi pytlík a sklo vložit čtverečkovaný papír, popř.s osami x, y....sklo jsem použil silu 2mm z euroclipu. / sklo rám na fotky /
každý uvidí svůj magnet nebo soustavu magnetů...doporučuji po 1 pokusu , malý sáček ...udělat větší...ja mam cca 18x24 cm...z důvodu pozorování vzálených siločar...pozorování je ze začátku trochu chaotické...až se rozkoukáte, tak to je jako rengen, každý si musí najít to co chce najít...v příloze 1. statická fotka zobrazuje 2 toroidy magnety mezi nimi Fe pásek...magnety jsou hlava a píst mého mag motoru a Fe je rotační clona tohoto motoru...právě pomocí tohoto zobrazovače hledám vhodný tvar clony vůči velikosti použitých magnetů..ale to už je na každém z vás kde a co chcete zjištovat...přeji mnoho úspěchů...jen na okraj....v ruce dva oddělené neodymy....pytlík s glycerinovou náplní....náhle křach magnety k sobě na opačných stranách pytlíků....v obýváku...glycerin všude + Fe...ta moje mě neměla ráda...naštěstí lze glycerin dobře vodou eliminovat...je ve vodě dobře rozpustný....2 video takto vám to bude ukazovat...na ukázce stejná mag,sestava....ještě dodatek .. kdykoli magnety oddálíte chvíli vám zustane tvar tohoto okamžiku...je to poměrně logické, ale situace se poměrně rychle mění...vzláště u neodymů.....tak to je vše...budeteli mít nějaké další nápady s tímto udělátkem rád je na foru přivítám. podaříli se vám aplikovat jiné medium napište...pdmínka...netoxické.nesmradlavé.vodou ředitelné... zdraví MARTIN11 :lol: [/b]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) martin11 dne stř 19 bře 2008 21:35, celkem upraveno 2 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ještě foto

Příspěvek od martin11 »

ještě foto s popisem siločary...Martin11
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) martin11 dne stř 19 bře 2008 21:38, celkem upraveno 2 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: ještě foto

Příspěvek od JiMi »

martin11 píše:ještě foto s popisem siločary...Martin11
Zdravím, máš bodík.
Jednoduché, doma realizovatelné, replikovatelné, viditelné, z takovýchto kostiček se dá skládat i velký hrad.
Tak si představuju Open Source. Takto to dělám já, a je na vás, jestli to použijete taky, zadarmo.

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ZOBRAZENÍ SILOČAR MAGNETŮ

Příspěvek od Waldes »

Aj ja ti jeden pridám ...
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
jzemlak
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: ned 09 zář 2007 19:38

Jak alespon trochu zjistit mag pole z magnetu

Příspěvek od jzemlak »

Radeji zkousejte na starsi televizi.



martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

jo ta televize je dobrá

Příspěvek od martin11 »

Ta televize je fakt dobrá...měl jsem v ní předlohu pro ten magnetický zobrazovač....napište někdo jak se ničí obrazovky....magnetem...nebo jim to neškodí....????....ja to zkoušel na nový telce....starou nemam...Martin11 :lol:
DOPLNĚNO......doporučuji po konzultacích s telkou neb monitorem nezkoušet...použít jen starý a odepsaný monitor či telku !!!!!!!!!!
...nebezpečí nevratného pškození přístroje..!!!! :enaughty:
Naposledy upravil(a) martin11 dne úte 08 dub 2008 20:03, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: jo ta televize je dobrá

Příspěvek od adam.benda »

martin11 píše:Ta televize je fakt dobrá...měl jsem v ní předlohu pro ten magnetický zobrazovač....napište někdo jak se ničí obrazovky....magnetem...nebo jim to neškodí....????....ja to zkoušel na nový telce....starou nemam...Martin11 :lol:
Té televizi to moc neprospívá.. :D


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“