Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odpoveď

Příspěvek od sano »

ďakujem Rival,
sano


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

co bude dál?

Příspěvek od jeff »

Tak mi to tady připadá, jako kdyby jsme pochovali kamaráda. Jak se to zpívá v té písničce... Tak to vidíš Máňo, přece jsme Tě lízli... Když Tě jednoho krásného dne navštíví většinou dva uhlazení pánové s nebo bez kufříků a černých brýlí, dohodnou Ti takové podmínky, na které není možné nepřistoupit.
Takže spolupráce s Milanem bohužel končí, budeme si muset nějak poradit sami, doufám že nikdo znás zbylých nemá strach! Stejně některé klíčové informace pocházely od anonymů, což je asi pro jejich klid nejlepší a mohli by následovat i další, kteří sem chodí a mají nějaké vlastní zkušenosti. Všichni víme, že současný stav v energetice je dlouhodobě neudržitelný, proto s tím přece musíme něco udělat.
Čau Milane, měl jsem Tě kdysi rád

Jeff


martinq

zp10

Příspěvek od martinq »

dotaz: jak (kam) mohu připojit VN trafo, na výstup ? zkoušel jste to někdo ? stačilo by použít VN trafo ze starého monitoru/televize ? nezabije mě VN když se ho náhodou dotknu ??? vyčetl jsem že 40kV je v kombinaci s frekvencemi 14kHz a 44kHz při 1mA akorát na trubkové elektrody s 3 mm mezírkou a destilovanou (filtrovanou vodou), ta vnitřní elektroda rezonuje,

s těma motorama problem nemam, mohu jich zničit třeba 5 týdně, s turbem i bez turba, klidně to naženu i do dieslu, jen ten zdroj plynu mi chybí, mercedes vyrábí keramické vložkování do motorů, dělá i kroužky a válce, klikovka je potažena kdovíčím, zjištuji zda v mém operačním radiusu není nějaký vrak s keramicky vložkovaným motorem

jste někdo k zastižení někde na chatu ? někdy bych rád probral, kde je zakopán pes


martinq

schema s PIC obvodem

Příspěvek od martinq »

je tam připojení i k paralelnímu i k seriovemu portu PC, nemam k tomu popis, ale bylo by možné ovládat PIC přímo z počítače nebo se musí "natvrdo" programovat ?


martinq

patent

Příspěvek od martinq »

nemuhu nikde najít tyto dva Meyerovy patenty, nemáte je někdo na disku ?

1,694,782 - Resonant Cavity For Hydrogen Generator (JPO)

1,234,773 - Resonant cavity hydrogen generator that operates with a pulse voltage electrical potential (CDA)


martinq

ideální frekvence

Příspěvek od martinq »

rychlost vlny ve vodě je cca 1500 m/s to jest 1Hz je dlouhý 1500m, jedna vlna při 1500 Hz je 1m dlouhá, mám li elektrody 1 mm od sebe a chci s nimi zakmitat, minimální frekvence pro jeden kmit v této vzdálenosti je 1 500 000 Hz (1,5 MHz) pokud chci zakmitat několikrát, vynásobím tuto frekvenci počtem kmitů za sekundu, pokud chci frekvenci nižší oddálím elektrody od sebe, pro 14kHz (zp10) je nutná vzdálenost elektrod 100 mm, aby mělo smysl "klepat" s molekulamy vody, pár frekvencí a vzdálenosti elektrod:
14kHz - 100 mm jeden kmit (28kHz dva kmity, atd)
140kHz - 10 mm jeden kmit (280kHz dva kmity, atd)
210kHz - 5 mm jeden kmit (410kHz dva kmity, atd)

správnou frekvenci si jistě každý spočítá sám

zkoušel jsem elektrody deskové z titanzinku, asi po 30 minutách nechutně zčernaly a uvolnovaly černý oxid (zinečný je zelený, tak předpokládám že oxid titanu), vliv materiálu na produkci plynu (pouze 12V 8A z nabíječky autobaterek) žádný, nerez plech s hliníkem je lepší a neexiduje


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

patent

Příspěvek od lajos »

Nevím kde si přišel k těm čísilkám ale 1,694,782 je pat. z roku 1928 od Jensena(filing mechanism) a 1,234,773 je pat. z r. 1917 od Kiewicz-e šicí stroj . Tak staré patenty se uchovávají už jenom v grafické podobě(program TIF).


martinq

re: patent

Příspěvek od martinq »

JPO = Japan Patent Office (je možné že v USA databázi je stejné číslo s jinym patentem)

CDA = Canada

patenty jsou z roku 1982 a to USA číslovala kolem 4 xxx xxx, nevim proč Meyer patentoval mimo USA, asi mu nechtěli udělit patent, tak to zkusil jinde, kdo ví,

ty čísla jsou ze souboru preface.pdf (zde na download)

Lajos: zkusil jsi oddálit elektrody anebo zkusit ty vysoké frekvence ?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vzdálenost elektrod

Příspěvek od lajos »

Ty elektrody mám od sebe asi 18mm v demi vodě, napájel jsem ho trafem 1:3 (podle mayera) , ferit z TV a na vyšších frekvencích nad 20-25 kHz ferit nerovnoměrně přenáší napětí( tím i výkon). Blbě se zjišťuje rezonance když se ti všude všechno mění.
Dělám sice u japonské firmy ale patenty jsem od nich zatím nestahoval.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

patenty

Příspěvek od lajos »

Terazky jsem narazil na yahoo fóru na aplikační patent mayera na této adrese http://stanleymeyer.com/userupload/2/wo9207861a1.pdf , skusím ho dát do přílohy má přes 800k
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martinq

pro Elabs

Příspěvek od martinq »

Někdy minule jsi psal, že ti z generátoru jde asi 100 l plynu za hodinu, to neni moc, obyčejná elektrolýza (voda z kohoutku a jedlá soda 25 g na 1,5l) mi při 12V a 5A rozložila 0,026 l za hodinu, to je asi 46 l plynu za hodinu (2/3 H2 + 1/3 O2),

v jednom litru vody je 1220 litrů vodíku a 622 litrů kyslíku, běžně motor o obsahu 1600 cc ujede při max 100 km/h 550 km na jednu nádobku s vodou, ta je asi 6 l, když si tedy vydělím odhadnutý čas délky jízdy, tak z 6 litrů vody se mi uvolní 1220 + 622 x 6 = 11 000 l , při průměrné rychlosti 65 km/h (chvíly 100km/h a chvíly 50km/h) se plyn uvolní za 8 h 30 m tj. 1300 l plynu za jednu hodinu s celkem mizivou energetickou náročností !

Ty jsi psal, že ti motor (tušim byla to škodovka takže max 1300 cc) vezme 7 l vody na 100 km, to je 600% Meyerovy/Dingelovy spotřeby !

Nebo používáš pantone reaktor mix uhlovodíku a vody ?

Co ty na to ...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pro Elabs

Příspěvek od lajos »

Zvědavost nedá, nechci opruzovat jen se slušně ptám- předpokládám že při dojednání podmínek převzetí tvého systému tou fyrmou - bavili jste se o tom že kdy a jakému účelu bude použita?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jaro

Příspěvek od jeff »

Teda pánové, vy tomu Milanovi dáváte sodovku! Na druhou stranu je asi zatím jediný komu se zadařilo, alespoň jak píše. Já si někdy připadám jako šílenec, když zkouším nejrůznější zapojení koncových stupňů, přivádím impulsy s různpu šíří, frekvencí a amplitudou do elektrod různých tvarů z různého materiálu do už 12 druhů destilované vody od různých výrobců, mezi nimi je i ta, kterou používá Milan(viz fotogalerie) bez jakýchkoli povzbudivých výsledků. Porovnám přibližně množství plynů s určitým příkonem energie vyvinuté pulsním způsobem při stejném příkonu ss proudem a množství je prakticky stejné. Nějak se mi nedaří využít vlastnosti rezonančního obvodu, který má velký svod v kondenzátoru. Máme dnes první jarní den a jak Lajoš 17.2. psal ve svém příspěvku, se prý na jaře podívá na funkční vzorek generátoru namontovaného v autě. Snad to bude přínosné. Koukal jsem na to video myslímže od Martinaq, na ten namontovaný generátor a vypadá to velice působivě. Takhle by se mi to líbilo!
Nedá se nic dělat, půjdu ještě něco vyzkoušet a pak půjdu vítat to jaro...

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

funkční auto

Příspěvek od lajos »

Tak dnes přišel kolega do práce (majitel toho auta) a zdělil mi že ukecali ho aby svého formana s vodíkem vyměnil na octávku + mu dotlačily 30 papírů, protože neměl s čím jezdit a peníze také né. Tak že toho moc neuvidím, pouze mu strejda slíbil že příští měsíc obdrží nějakou ochranní vzor nebo co a dá mu dokumentaci kompletní. A stím zkoušením všech možných zapojení, frekvencí a indukčností mi povídejte, už mě to moc nebaví. Zatím souhlasím s vítáním jara.


Návštěvník

rezonance

Příspěvek od Návštěvník »

postup:elektrody nerez-nerez nebo nerez-titan,nalejeme vodu
protřepeme vodu st.napětím,změříme odpor- v mohm
opět protřepeme st.a změříme kap. podle thomsna vypočteme cívku
vyrobíme,kmitočet si stanovíme dle kap.elektrod a použ.vody
volíme rozumný kmitočet a tké cívku je to kompromis
nastavíme vypočtený kmitočet na elektrody připojíme čítač a osciloskop
napětí 12 V obdelník,kmitočet se bude lišit od vypočteného
doladíme změnou vzdálenosti elektrod na propočtený kmitočet
pokud jsou elektrody blízko,je to špatně stanoven poměr cívka-kmitočet
popř.voda,nebo počáteční vzdálenost elektrod
můžete též ladit cívkou,ale jednoduší je kapacita
elektrody v naladěné poloze upevníme a máme naladěno
při rezonanci na osc.vzrůstá ampl.signálu
dále navišujeme U dle odporu vody a sledujeme kmitočet a doladíme
POSTUPUJEME VELMI OPATRNĚ pří přesném naladění dojde k výbuchu
proto je lépe mírně odladit do indukčnosti přeji hodně zdaru.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“