Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: fobos

Příspěvek od nanopile »

adam.benda píše:Výtečně fobos! :good:
Pravděpodobně se ti povedlo najít takový způsob deformace magnetického pole železem, který hledám už poměrně dlouhou dobu. Vypadá to dobře!
Jinak kritika tohoto moc není na místě.. Takto umístěné dvě destičky z Fe nebo ty plíšky z HDD, pokud jsou u každého magnetu (rotor i stator), nežádoucí síly mezi nimi mohou být bez problému minimální! Tenhle způsob deformování pole vypadá velice nadějně!
O čom to hovoríte? aj ja chcem vedieť. :dknow:


fobos

mag mot

Příspěvek od fobos »

mozan jsem prisel na dalsi zpusob jak by to mohlo fungovat. manualne to funguje, chce to ale nejaky mechanismus na full automat :)

mam i treti varianu jak by to slo a kurna musim si objednat dalsi magnet :/


Kybic

Re: mag mot

Příspěvek od Kybic »

fobos píše:...zadna pritazliva sila Fe tam neni totiz...
Ale je. V okamžiku, kdy feromagnetické stínění protikusu prochází okolo magnetu, je k němu přitahováno bez ohledu na to, kterým pólem je k němu magnet natočen. Práce potřebná pro překonání této přitažlivé síly bude nejméně rovna práci vykonané odpudivou silou magnetů, když stínění přestane působit. A jsme opět řiti.


Kybic

Podrobnější rozbor uvedeného stínění

Příspěvek od Kybic »

Rozepíšu to podrobněji - průchod 2 se stíněními magnetů kolem sebe má tři fáze:

1. Magnety jsou odstíněné - navzájem na sebe působí (nebo v tomto případě spíš nepůsobí) jen stínění - přepokládejme v nejpříznivějším případě (dokonalé odstínění) žádnou interakci.

2. Magnety se postupně odkrývají - v této fázi vždy oba magnety k sobě přitahují stínění svého protikusu (magnet rotoru stínění statoru, magnet statoru stínění rotoru). Tyto přitažlivé síly je třeba překonat - práce se tedy spotřebovává.

3. Magnety jsou odkryté a protože jsou k sobě natočeny totožnými póly působí na sebe odpudivě - práce se tedy koná.

Tyto tři fáze nejsou samozřejmě nijak ostře ohraničené, takže při přechodu mezi fázemi jsou účinky různě kombinovány. V celkové sumě ale dojdeme ke stejnému výsledku jako u ideálního případu.


fobos

mag motor

Příspěvek od fobos »

v mem pripade odpudiva sila byla vetsi nez sila pritazliva, pri 9k gauss to uz je docela poznat - je fakt ze se megnety snazi k sobe pricucnout, ale pokud je jich hodne a je velice pevna konstrukce motoru a ona zminovana mezera - odpudiva sila je tak dobra, ze se nemusim bat o silu pritazlivou (v tomto okamziku magnet se tahne k stinicimu materialu)

kazdopadne, za pokus ve vetsim meritku to stoji a ja netvrdim ze toto bude fungovat. ja jsem to zkousel s jednim magnetem ;) - tak jak je to na obrazku

je to vec kazdeho zda to nekdo vyzkousi nebo bude nad timto dale polemizovat ;)


Kybic

Poměr přitažlivých a odpudivých sil u stínění

Příspěvek od Kybic »

Hrál jsem si s tím jen tak v ruce (2 krychlové magnety + stínicí plech z HD) a vychází mi přitažlivé síly o dost větší, protože stínicí plech trčí ven dost blízko k protimagnetu, kdežto odpuzující se magnety jsou na dvojnásobné vzdálenosti. Je zde sice magnet kontra magnet oproti magnet kontra feromagnet, ale ty vzdálenosti to eliminují. Navíc se mi zdá, že síla potřebná k odtržení magnetu od magnetu a magnetu od feromagnetu je téměř stejná nebo se liší minimálně.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

O porovnávání prítažlivých a odpudivých sil osamote nemuže být ani reč. Síla vždy závisí od vzdálenosti, rozptylového pole a místní nehomogenity...krome vzdálenosti se vše ostatní pri zmene polarity mení. Jinak jsou výsledky neopakovatelné.


fobos

mag_mot

Příspěvek od fobos »

zkus dat magnety tak aby byly od okraje stinici desky cca 3mm

a navic v rukou drze neodymy a hrat se s nimy - neni to to prave, treba desky pevne upevnit tejne jako magnety... pochybuji ze by nekdo udrzel bez pohybu ty magnety v ruce jak v odpudive sile tak v pritazlive


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

pěkné

Příspěvek od martinq »

zajímavé excentrické seskupení magnetů, že by takto byl poskládaný i motor Mike Bradyho - perendev ?


http://www.youtube.com/watch?v=3Mr208-Bc0Y


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: pěkné

Příspěvek od adam.benda »

martinq píše:zajímavé excentrické seskupení magnetů, že by takto byl poskládaný i motor Mike Bradyho - perendev ?


http://www.youtube.com/watch?v=3Mr208-Bc0Y
Dva omyly... 1) pravděpodobně nastane rovnováha.. 2) opět chybné představy, že více magnetů u sebe si jakoby zachovává každý to své vlastní pole.. Nemoc magneťáků...


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Magnevex

Příspěvek od adam.benda »

:idea: Magnevex (magnetic vortex)

díl 1.:
díl 2.:

:shock:


rewers6
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13 dub 2008 10:47
Bydliště: Bratislava Slovensko

..

Příspěvek od rewers6 »

ja som to pozeral ten magnevex no zaujimave je to ale viacej sa mi pozdaval ten princip s tym kuzelom od Hamela a to som aj zacal riesit uvidime no poslem sem coskoro fotosss...


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

Doufám, že jste na mě ještě nezapomněli. Dlouho jsem tu nebyl, protože jsem na magnety zanevřel za to co mi vyvedly s posledním pokusem. Tolik jsem tomu věřil :(. Ale magnetům jsem odpustil a vracím se mezi Vás. Tak trochu jsem doufal, že už za tu dobu někdo vymyslel něco s pozitivním výsledkem, a ono nic :roll:. Teď pracuju upět na jednom MM. vypadá to docela nadějně. Za pár dní řeknu výsledky.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Stínění

Příspěvek od tbest »

Stínění magn. pole


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Stínění

Příspěvek od la »

tbest píše:Stínění magn. pole


Zdravím. Je tam i podrobná diskuze pod filmem:


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“