Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pěkný Martinq. Taky přemýšlím, že bych si vyrobil nějakou univerzální testovací základnu, ale zatím nemám zmáknuté upevňování jednotlivých magnetů. Prototyp má uchycení dlouhými šrouby s křídlovými matkami přes plexi destičku, ale není to úplně to pravé ořechové... :?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag tester

Příspěvek od martin11 »

pro anonymní....vítáme všechny typy testerů...načrtni jaksi to představuješ...víc hlav víc ví....předpokládám že je všechno ...antikoro mosaz a apol nemagnet...doporučuji se podívat na zobrazovač mag čar tušim někdy v březnu...martin11 :lol: ps..možno poslat pro konzultaci i na moji SZ


... věřím, že se " TO " povede ......
Sedlák
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 04 říj 2007 17:15

Žeby vhodný materiál pro magnetický motor? Přisadí si někdo?

Příspěvek od Sedlák »

Ahojte!

Sháním dalšího nadšence, který by si se mnou koupil magnetické čočky o průměru 25mm a se solidní silou 200N (neodym magnety v kalíšku se šroubem pro uchycení). Pří odběru většího množství je totiž výrazná SLEVA.

Jedná se mi o toto zboží: http://www.magsy.cz/product/12407.magne ... -m6-6gx10/

Dotazoval jsem se na oriantaci pólů magnetů a je je to tak, že magnet je orientován vždy jedním pólem ven a druhým dovnitř kalíšku.
Bohužel jsou magnetické čočky dodávány jen s jedním druhem pólu vně, takže není možné magnetické čočky použít pro stroje pracující na základě přítažných sil magnetů, ale pouze odpudivých. Prostě se vyrábějí jen v jedná variantě. Pro mou konstrukci to nemá vliv.

Tyto čoky mi přijdou vzhledem k osazení magnetickým kalíškem směřujícím výkon magnetu jedním směrem a stíněním zbytku a šroubem na těle kalíšku jako ideální pro magnetický motor. Nic se nemusí lepit a lze díky šroubu ladit nastavní stroje.

Kdo má zájem, ať se mi ozve zde v diskusi, nebo na můj mail tu nebo na nemomen@volny.cz

Domluvíme se co a jak dál.

Spoluobjednávky přijímám do 08hod. 06 min. 08.06.08 (to bude ta pravá magie úspěchu :-)

Zdraví

Sedlák
Naposledy upravil(a) Sedlák dne pát 23 kvě 2008 11:01, celkem upraveno 1 x.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag.čočky..???

Příspěvek od martin11 »

...v principu je to dobrý fígl--- používá se to běžně jako mag.upínače....problem je jen jeden ...pro upínač je jedno jak je magnet v kalíšku upevněn....vždy drží.....pro motor...třeba mého typu musím mít magnety vždy stejně... a .....také jsem s tím laboroval...a ....zjistil jsem že ZDVOJENÝ magnetismus nemohu u rotační clony použít...proč to je na dlouhé vysvětlování...jinak se uplně běžně prodávají zde v ČR....zdraví Martin11 :lol: ...p.s...svěř se ...třeba soukromě co vytváříš...rád poradím....i když sám nevím :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Sedlák
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 04 říj 2007 17:15

Příspěvek od Sedlák »

Ano jak tady píšu (možná kostrbatě), tak ty magnety jsou osazeny jeden jako druhý - tedy stejně.
Bohužel pro někoho se nenajdou dva, které by se otevřenýma plochama přitahovaly....stále stejně orientované polarita.

Chci si ověřit, zda má konstrukce (nic nereplikuji -aspoň nevim o tom) funguje a pak o mně určitě tak jako tak uslyšíte :-)

Nyní jen hledám někoho, kdo také takové magnety potřebuje kvůlivá společné objednávce a dosažení slevy...


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

Zdravim, napadla me jedna vec... zkousel nekdo vyrobit MM, ktery by se skladal ze 3 rotoru? prostě 3 kružnice v sobě, každá s jinou osou otáčení, osázené magnety, každá o něco málo menší, než ta druhá... třeba průměry 5, 4, a 3 cm. docela mě to láká vyzkoušet, ale nevím, jak to vyrobit a seřídit


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

2 x odpověď

Příspěvek od martin11 »

....ten magnet z kalíčku mnohdy lze vyjmout...nebývá tam lepený....přichycení magnetů jsem vyřešil je to na vláknu zde... jinak poradím na SZ.....pro welgor....načrtni námět...nepochopil jsem jak myslíš 3 kruhy???.zkusim se zamyslet...hlavou :bhead: hezký den martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

nakres

Příspěvek od Welgor »

hm, malíř nejsmem a "programovat" v malování taky moc neumim, ale snad to z toho pochopite. každej kruh se bude točit kolem jiné osy a vznikne z toho takovej mišmaš siločar mno... :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: nakres

Příspěvek od Aquarius1 »

Welgor píše:hm, malíř nejsmem a "programovat" v malování taky moc neumim, ale snad to z toho pochopite. každej kruh se bude točit kolem jiné osy a vznikne z toho takovej mišmaš siločar mno... :oops:
Takovej Perendev naplacato ale myšlenka je to zajímavá ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

placatý Welgor

Příspěvek od martin11 »

...rozumím tomu tak že 7 - 6 - 5 magnetů....podélně magnetisovanejch otočně uloženejch....hm...to fakt nevím...na jednom středu 3 točny žádný stator...ani rotační jako na wigmagu...1 problem je sehnat ty magnety...Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

-m-m-

Příspěvek od Welgor »

mno, nvm, jestli dobre chapete, jak se to ma tocit... je to vlastne gyroskop s magnetama na kruzích.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

aha

Příspěvek od martin11 »

....tak teď fakt nevim...jak se to má vuči sobě točit..????? martin11 :lol: chtělo by to 3D malůvku


... věřím, že se " TO " povede ......
Sedlák
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 04 říj 2007 17:15

Příspěvek od Sedlák »

Já se přiznám upřímně jao správný sedlák,
nechápu to. Nechápu proč musí rotovat 3 rotory, když by měl stačit rotor a stator... K čemu se využije ten zbytečný pohyb na tolika rotorech? Nebo se bude nějak přenášet do jednoho rotačního pohybu?

Už jsem ale na youtube viděl neco podobneho - snad 4 rady vlacovych magnetu, ktere rotovaly kolem sebe, ale pro mně stejný výsledek - nepochopil jsem...

Mě holt stačí selskej rozum a brambory :-)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

mm

Příspěvek od Welgor »

Asi nejak takhle by se to melo tocit, akorat, ze na kruznicich budou magnety... vidim to asi takhle: větší kružnice po roztočení roztočí odpudivou silou druhou a ta i třetí kruh. pak se to bude nějak točit, a kružnice vždy nabere rychlost po přiblížení magnetu z jiné kružnice... Nevim, jestli to bude fungovat, a ani tomu nedávám moc šancí, ale za pokus to stoji. a kdyz uz to nebude fungovat, tak by to byla aspon pekna hracka :D

ps. pro animaci musite kliknout na obrazek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Sedlák
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 04 říj 2007 17:15

Příspěvek od Sedlák »

Joooj pěkná animace. Mám ale jednu výhradu hned k prvním tvým slovům z popisu aparátu "větší kružnice po roztočení roztočí odpudivou silou druhou a ta i třetí kruh" .

Podle mého už jen to, že vnější kružnice bude nutit dvě menší do pohybu, tak přebytek výkonu nezískáš. Je to v podstatě 3D magnetická brzda (přinejlepším setrvačník)... Kde a jak se vrátí do té velké kružnice další energie, aby nadále roztáčela zbylé 2 kružnice??

Nevim, nevim... :oops:


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“