Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Animálnosti

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

WiFi.

Příspěvek od pepo.bn »

Myslím si , že dosť velká časť z Vás chodí na net cez WiFi , tak že by asi nebolo na škodu sa venovať trošku aj téjto problematike . PePo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

„ Pepo bn a jeho oponentura “

Příspěvek od sao »

pepo.bn
Rádce


Založen: 18.7.2007
Příspěvky: 411
: 44
Bydliště: Slovensko
Zaslal: st 21 květen 2008 23:05 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Sao zdravím Ťa . Koloidný hliník (v H2O) , tak to klobúk dole . Mimochodom budeš asi prvý na svete , komu sa to podarí vyrobiť . PePo

Tak su asi magor -- ne . Když se o něm mluví , tak snad musí jít udělat , ne

Významné práce v oblasti koloidní chemie publikoval a představil lékařské vědě již před několika lety dr. Joel D . Walach, D.V.M., N.D., M.S., který byl v roce 1991 za svou práci Úžasné vlastnosti koloidních minerálů nominován na Nobelovu cenu. Vědec v oblasti koloidní chemie, významný bakteriolog dr. Frederick S. Macy, demonstroval sám na sobě netoxičnost koloidní formy prvků. Při ukázce vypil osmiuncový pohár plný koloidního jodu. To se rovnalo asi 740 zrníčkům čistého jodu - což stačí pro usmrcení asi 300 lidí. Tím prokázal, že koloidní forma jodu je neškodná. Totéž platí pro rtuť, olovo, arzen a hliník, které jsou považovány za toxické v jejich elementární formě a za neškodné a v některých případech dokonce prospěšné v organické koloidní formě. Například koloidní hliník má pozitivní vliv při Alzheimerově nemoci. Koloidní arzen je nezbytný pro vývoj a růst novorozenců.

Např. koloidní hliník je pro naše tělo zcela netoxický a dokonale vstřebatelný a zároveň vytlačuje z organismu kovovou, tedy toxickou formu tohoto prvku. Fytominerál tak plní současně dvě funkce – sytící a čistící.

Koloidné striebro ani vo vyšších koncentráciách nie je nebezpečné. Na uvedenej stránke hovoria veľmi prehnane o preparátoch obsahujúcich striebro, nie však v koloidnej forme. Radšej citát od Ing. Josefa Kozlera: Jeden z průkopníků koloidní chemie významný bakteriolog Dr. Frederick S. Macy demonstroval sám na sobě netoxičnost koloidní formy prvků. Při ukázce vypil osmiuncový pohár plný koloidního jódu/iodine/. To se rovnalo asi 740 zrníčkům čistého jódu – což stačí pro usmrcení asi 300 lidí.Při této ukázce bylo prokázáno, že koloidní forma iódu je neškodná. Totéž platí pro arsen, olovo, hliník, rtuť, které jsou považovány za toxické v jejich elementární formě a za neškodné a v některých případech dokonce prospěšné v organické koloidní formě. Například koloidní hliník má pozitivní vliv při Alzheimerově nemoci. Koloidní arsen je nezbytný pro vývoj a růst novorozenců. Laboratorní zkoušky ukazují, na vazbu koloidních minerálů k těžkým kovům, jako je rtuť, olovo a další. Pomáhají tuto nevhodnou formu prvků vyloučit z těla.


Nežádoucí látka však může mít svůj původ i ve vodě použité k přípravě dialyzačního roztoku v dialyzačním přístroji. Typickým příkladem je průnik chlóru, chloraminů či hliníku v ionizované formě (hliník v koloidní formě membrána reverzní osmózy zadrží), které jsou do pitné vody často přidávány ve vodárnách. Při poruchách některého stupně úpravy vody na dialyzačním středisku (typicky výluh Al z nové náplně filtru s aktivním uhlím, vyčerpání vazebné kapacity těchto filtrů nebo změkčovačů apod.) pak může dojít k průniku těchto látek do upravené vody a dále z dialyzačního roztoku přes membránu dialyzátoru do krve pacienta.
_________________
Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Naposledy upravil(a) sao dne pon 26 kvě 2008 12:01, celkem upraveno 1 x.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

pokračování

Příspěvek od sao »

pepo.bn
Rádce


Založen: 18.7.2007
Příspěvky: 411
: 44
Bydliště: Slovensko
Zaslal: po 26 květen 2008 11:17 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

(1)koloidní hliník ... (2)hliník v koloidní formě ... Sao zdravím Ťa. Sao , prestovšetko , že nezdielam tvoj názor , nech je po tvojom. Takže z mojéj strani pokjal ide o (1)- viď príloha a pokial ide o (2)- hovorí sa tomu "ochranní koloid" ale to už je o niečom uplne inom. PePo


Do prdele , copak je to můj názor Pepo , jak se mě to furt snažíš podstrkovat ??? Já to naštudoval na Netu v seriózních stránkách a tak tomu nemám důvod nevěřit . -- zkusím to a hotovo ne
Nebo ty jsi to zkoušel vyrobit a ono to nešlo ???
Nebo to máš taky vyčtené z knížek ???
Napiš , jak jsi to vyrobil a nebo nevyrobil a nebo jenom jsi to „“ jenom přečetl “ ???
A nebo se jenom na základě něčeho domníváš???
A nebo vás to ve škole učili ???
A nebo jeden kamarád povídal ???

Jestli chceš tady pokračovat v této debatě , tak speciálně pro tebe vytvořím vlákno které se bude jmenovat .
„ Pepo bn a jeho oponentura “ A POZOR , tady nebudeš moct mazat , jak to máš ve zvyku !!
Jinak každej , kdo si vyhledá něco o Koloidním hliníku na netu , tak mu vypadne to samé co mě .

Já si to nepředstavuji furt tak , že budu něco , co někdo vymyslel obhajovat a Pepo bn mě do toho bude rejpat a rejpat a nakonec potom zase všechno po sobě smaže a bude dělat nějakou dobu mrtvýho brouka , aby se potom zase do někoho pustil a vymýšlel a vymýšlel , aby jakože byl nejchytřejší , nebo co a mohl zase někoho napadnou a nebo z knížek někomu něco omlátit o hlavu .

Když bych to tak všechno zhrnul tak :

Ano Pepo bn , máš ve všem pravdu a všechno máš naštudované a jsi nejchytřejší ze všech lidiček tady na fóru a vždycky jsi dokázal všechno sestrojit a všechno ti chodilo .
Ostatně každej se může ve tvém profilu přesvědčit , jak jsi úspěšný a kolik jsi toho pro Fórum udělal dobrého a co jsi všechno sestrojil pro blaho Fóra a jak jsi všem dobře poradil .


Takže vlastně jsi absolutní jednička , akorát furt všechno mažeš ,takže to o tobě vlastně nikdo neví .

Nota bene jsi zapomněl okomentovat :

„“Významné práce v oblasti koloidní chemie publikoval a představil lékařské vědě již před několika lety dr. Joel D . Walach, D.V.M., N.D., M.S., který byl v roce 1991 za svou práci Úžasné vlastnosti koloidních minerálů nominován na Nobelovu cenu. „“

Tak to je asi taky jeden velkej nesmysl , že ??


--Notabene , ten obrázek pode mnou je ze které knížky --- JAK SE JMENUJE A ROK VÝROBY -- AUTOR a prosím makro foto -- ------------------------------------------------------------------------------


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) sao dne pon 26 kvě 2008 13:23, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

stoji za prestudovani

Příspěvek od Pego »

http://www.hbci.com/~wenonah/info/colloid.htm

Doporucuji prestudovat. Par obrazovek nadol je pasaz o stabilite roztoku:
Stability of Solution-Zeta Potential from "A Control of Colloidal Stability"
by Thomas Riddick

Stability Average Zeta Potential (In millivolts)
Extreme to very good stability –100 to –60 mv
Reasonable stability –60 to –40 mv
Moderate stability –40 to –30 mv
Threshold of light dispersion –30 to –15 mv
Threshold of agglomeration –15 to –10 mv
Strong agglomeration & precipitation –5 to +5 mv

--> ja este nevidel vyvyjec bez zostatkoveho napeti.... viz nahore - extremne dobra stabilita koloidu je v rozpeti -100 az - 60 mV -- Hmmm?

Pego ;)

PS A koloidni Al by bylo hodno spomenout i ve vlakne o Zdravi - vypada to, ze ma mooc zajimave vlastnosti na zive organizmy / odhlednouc od klasicke chemie...

PPS Jooo a hele - tohle by patrilo i jinych vlaken:
All elements, except the noble gases with no valence, are either Electro-positive or Electro-negative. The relative quantity of positive and negative charge in a liquid determines carrying capacity. Electro-positive ions decrease carrying capacity while Electro-negative ions increase it. Elements with only one positive or one negative ion have little effect on suspensions. Elements with two positive or two negative ions ( divalent ) such as magnesium and beryllium ( +2 ) or oxygen and selenium ( –2 ) have 3,000 times more effect on carrying capacity than elements with single ions. Elements with a valiance of three, such as iron and aluminum ( +3 ), nitrogen, and phosphorus ( –3 ) have 6,000 times more effect on carrying capacity than an element with a single positive or negative ion.

It follows that the addition of a very small amount of an element with three positives or three negative ions ( trivalent ) can have a massive effect upon carrying capacity particularly near the phase change point.


-->Prvky s valencii 3 jako zelezo a hlinik (+3), dusik a fosfor (-3), maji 6000-krat vetsi efekt na prenos kapacity jako prvky jednovalentni s jedno-positivnim/negativnimi iony.

Nasledne i pridani velmi maleho mnozstvi prvku 3-valentnich muze mit masivni efekt na prenosovou kapacitu obzvlast pri fazovem prechodu.


Kdopak to spominal pridat hlinik do vyvyjecuuu ??????


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: pokračování

Příspěvek od pepo.bn »

pepo.bn píše:... Sao , prestovšetko , že nezdielam tvoj názor , nech je po tvojom...
Sao , asi ti táto "drobnosť" ušla . Pokjal ide o to mazanie z mojej strany , spravil som to len raz ale zato poriadne. PePo PS:Sao , je to tá vlavo dole (tá otvorená).


Tonoucí se stébla chytá co ? a bazíruješ na p….. ch , protože jsem ti už v dřívějších dobách položil tolik otázek a ani na jednu jsi nedokázal odpovědět .

A jestliže nehodláš odpovědět na moje otázky , tak není o čem debatovat .

Raději je sem ty poslední dám ještě jednou , abys se nemohl vymlouvat.

1 Nebo ty jsi to zkoušel vyrobit a ono to nešlo ???
2 Nebo to máš taky vyčtené z knížek ???
3 Napiš , jak jsi to vyrobil a nebo nevyrobil a nebo jenom jsi to „“ jenom přečetl “ ???
4 A nebo se jenom na základě něčeho domníváš???
5 A nebo vás to ve škole učili ???
6 A nebo jeden kamarád povídal ???

7 --Notabene , ten obrázek pode mnou je ze které knížky --- JAK SE JMENUJE A ROK VÝROBY -- AUTOR a prosím makro foto –

8 A ještě jedna drobnost . Kdysi jsem ti psal , že se u tebe zastavím a pokecáme -- co a jak -- neodpověděl jsi -- co teďka ?? -- máš odvahu , nebo se zase budeš schovávat ?

Já si myslím , že celé tvoje jednání tady na Fóru je zaměřeno jenom na jedno . Uspokojit si svoje choutky někoho záměrně vytočit a pak zmiznout jak pára nad hrncem .
A protože ti to za nějaký čas opět nedá , tak zase přijdeš a zase na novo . Co ?

Děláš si tady furt z někoho zkušební králičky pro svoje pochybné pokusy akcí a reakcí toho kterého člověka na tvoje jednání a to se mě přestává líbit .
Na mě to zkoušet nemusíš , protože já tě prokouk hned od začátku a taky jsem tak s tebou komunikoval , ale už to nezkoušej , a ani na ostatních -- nikdo tady na to už není zvědavej .



Jo k té knížce -- NENÍ TAM ROK VÝROBY , AČ JSEM SNAD POLOŽIL OTÁZKU JASNĚ NE ?????????
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne pon 26 kvě 2008 14:21, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Kdopak to spominal pridat hlinik do vyvyjecuuu ??????

Příspěvek od lajos »

Původně s tím přišel Mim

Ano byl to Mim , který to dal hnedle do auta v šestým roce , a taky dodal , že bez filtrace je to o ničem .

Cituji : 3.12.2006 20:23 hod --------- To je to , na co jsem zabudol .... Filtrovat se musí . Jinak to nejede ---------

Já to udělal 18.12.2006 taky, aniž bych Mima kdy čet a Mim měl pravdu , do dnešního dne je ta mašinka tkz . Dvojválec čistý jak alabastr a jede jak čert . Vono pokud je to čistý tak se tam neprojevují nežádoucí účinky nečistot ........

To ale na toto vlákno nepatří , tady je to jenom pro Pepo bn a tak raději budu mlčet a čekat , až milostivě Pepo bn zodpoví pěkně popořadě všechny otázky tak , jak jsem mu je předložil .


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Vino.

Příspěvek od pepo.bn »

Sao , len tak mimochodom , čo je podla teba víno ? Pítam sa Ťa to nie len zo zvedavosti ale aj preto , že mám pocit , že máš pocit (aj v tomto prípade) , že pokjal ide o koloidy , tak neviem o čom hovorím alebo tvrdím len veci "vyčtené" . PePo


Pokud nezodpovíš otázky mnou položené a to vyčerpávajícím způsobem , nehodlám s tebou o ničem jiném diskutovat a jak tě tak pozoruju , tak asi na to nemáš , protože se furt jenom snažíš odvést pozornost jiným směrem a vy ostatní si všimněte , jak se to dělá , aby jste se něco přiučili a uměli se v tom orientovat a být neustále ve střehu .

Takže ještě jednou Pepo bn , máš tam 8 (osm ) otázek , tak vem pěkně jednu po druhé a odpovídej , protože je velice neslušné , na otázku odpovídat otázkou
.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Sao , Sao . Keby si niečo vedel o koloidoch vo vode , tak by si určite aj sám prišiel na to , že v téj mnou položenéj otázke o víne , sú odpovede na tvojé otázky. Mimochodom , máš pocit , že koloid sa dá filtrovať bežne predávaními filtrami ? Vydím , že tieš patríš medzi tých , čo si mýlia povinosť s ochotou . Pozri si na "Nastenke" (viem že máš prístup) vo vlákne /Aktualne/ na liste č.28 čo som tam napísal a možno ti to dojde prečo píšem tak ako píšem . Budiš , tak nech je (zase) po tvojom . PePo


Mě to nemusíš vysvětlovat , kde co je a jak to funguje , já su sice Honzík ale né Honzíček , ale tady šlo o ostatní pro zopakování , protože každý to neví a tak jsem jenom chtěl , abys to obhájil a zopakoval pro ostatní .
Já vím , že nejsi v jádru špatnej kluk a taky jsem to mnohokrát řekl , ale s..e mě , že nedokážeš odpovědět.
Mimo jiné opět jedu na Slovensko , tak napiš a já se zastavím a dáme řeč o životě jako takovém a nesmrtelnosti brouka .
Naučil jsem se byt splachovací a už teď o ničem nevím .

Zavírám toto vlákno , protože pravdy se v těch řečičkách nedobereš a časem ho otevřu -- až nastane vhodná konstelace hvězd , což nastane 23.7
.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Antimagnetizmus , magnetický tieň a antigravitácia.

Příspěvek od pepo.bn »

Páni zdravím Vás . V téjto drobnéj knižke sa môžte dočítať aj o probléme ktorí Vás "tlačí" a ako ho riešiť . Mimochodom , (trošku bokom od témi) sú v néj aj popisi opakovaných a na rôznych častiach sveta (renomované fzykalne laboratoria) prevedených experimentou potvrdzujúcich že , 300 000 km/s nie je ani zďaleka rýchlosť konečná . PePo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Ilem zdravim ta . Z mojej strany klobuk dole pred tvojim "rozhladom". Mimochodom , akykolvek plamen (aj "nevyditelný") sa da "zafarbyť" ionmi kovou . V chem. analyzach sa to vola "stuška plamenom" , tak prečo ju nevyužiť na "zvyditelnenie" plamena. PePo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
ga0002

jo neco takoveho jsem mel na mysli

Příspěvek od ga0002 »

pepo.bn píše:Ilem zdravim ta . Z mojej strany klobuk dole pred tvojim "rozhladom". Mimochodom , akykolvek plamen (aj "nevyditelný") sa da "zafarbyť" ionmi kovou . V chem. analyzach sa to vola "stuška plamenom" , tak prečo ju nevyužiť na "zvyditelnenie" plamena. PePo
nejaky prvek kovu na konci horaku by ten plamen mohl zabarvit...


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Antimagnetizmus , magnetický tieň a antigravitácia.

Příspěvek od Barbucha »

pepo.bn píše: , 300 000 km/s nie je ani zďaleka rýchlosť konečná . PePo
čus pepo, konečná je z našeho pohledu akorát smrt.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Antimagnetizmus , magnetický tieň a antigravitácia.

Příspěvek od pepo.bn »

Barbucha píše:
pepo.bn píše: , 300 000 km/s nie je ani zďaleka rýchlosť konečná . PePo
čus pepo, konečná je z našeho pohledu akorát smrt.
Barbucha , aj v tom by som ti vedel oponovať , no neviem , či ti je dané to aj pochopiť . Poviem k tomu len tolko , tam gde končí poznanie bežného človeka , tam nekončí poznanie ,,všeobecne''. PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

vonLichtverden píše:...no tady jsou každé dohady drahé, chce to vyzkoušet. Myslím si, že 300sk zase nejsou až tak velké peníze, za pokus to určitě stojí...
VonLichtverden zdravím ťa . Ja viem , 300 sk nie je až tak vela a zvlášť keď niesu z tvojho vrecka , no prestovśetko , skőr kým niekomu začneš dávať rady ,,tohto druhu'', tak si niečo o infražiarení a jeho správaní sa pri odrazoch aspoň našuduj .Garantujem tl , nie je to ziadné tajomstvo . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

nu nic, v žádném případě jsem nechtěl radit ( to bych si při svojí "inteligencii" ani nedovolil) chtěl jsem jen poukázat, že je výrobek na trhu. Mlčím, šoupu nohama a sem taakhle malinkej


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“