Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Spořič paliva

Návrhy konkrétních zařízení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Referát

Příspěvek od carpy.t »

chiq píše:
carpy.t píše:Trochu jsem vynechal krásné ženy, ale výbuchy a rychlá auta zůstali :lol:
Aké sú výsledky?
Omylem jsem zalozil nové vlakno...Kdyz mi napišete tam, rád Vám všem odpovím....


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Co na to Policia?

Příspěvek od carpy.t »

Juraj píše:Nazdar borci,
Celí nápad jazdiť na vodu ma strašné zaujíma. Nakoľko benzín je strašné drahý!!!
Skôr ako sa do toho pustím chcel by som sa spýtať čo na to povie STK ale hlavne polícia ak ma zastaví. Neviem ako vysvetlím reaktor v motore alebo v kufri. Napadlo ma aj že by som si dal do favorita nainštalovať LPG systém, ale netankoval by som LPG ale náš vodíkoví plyn. Viem je to veľmi komplikovane a nebezpečné stláčať tu to vodíkovú zmes. Vie niekto ako sa dá vodík úplne oddeliť z tejto zmesi? Potom by to už nebol taký problém. Videl som na nete kompresory na stláčanie vodíku... A toto cele len kvôli legislatíve. Nechcem aby mi nasolili pokutu, zobrali vodicak a kto vie čo ešte. Ma s týmto niekto skúsenosti? Dalo by sa to vôbec použiť cez LPG systém v prípade že by sme mali kvapalný vodík? Velmo pekne ďakujem za odpovede.

Nekde jsem zaslech zaznít nápad schovat generator do baterie....nezní to špatně že?

Co na to STK?Tuhle otazku bych asi neřešil-vždy je dobré to postavit tak aby se to dalo kdykoli vymontovat...

Chytat nekam vodik do nádrže je hloupost - stačí si přečíst jak se vodík chová - nezapomen kde se nachází v tabulce prvku :-)


Miluju bublinky :-)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hm

Příspěvek od 1220 »

Policie ta to upotřebí taky, aby mohli víc jezdit, tam asi problém nebude.
K.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

peter

Příspěvek od lajos »

Ty máš i Xantii? No to je jedno, té další karmě prostě neutečes


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Sestava Xantie

Příspěvek od carpy.t »

Klobouk dolu Peter.Ty to snad montuješ závodně :lol:

Co jsi použil za ocel?

Diky

Carpy


Miluju bublinky :-)
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Dobrá probublávačka Peťko :ewhistle: , to musím použít taky :smoke: ale já to myslím nesvedu :devil: :ethink:


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Sestava Xantie

Příspěvek od carpy.t »

316Ti. Zůstala mi spousta štítků. tak se to snažím využít. :D[/quote]
Doufám, že poreferuješ s vysledkama....Ja tam mam zatim "noname" nerez, ale až na rozměry to mame uplne stejny


Miluju bublinky :-)
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

bublačka ala sao

Příspěvek od sao »

Myslíš nějak takhle bych to měl udělat ? :ewhistle:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

čumim jak puk:-)

Příspěvek od filuta007 »

koukám pročítám tohle forum a konečně jsem tu narazil na něco co je možná i mojima olšovíma ručičkama duplikovatelný :-) jen mám možná debylní dotaz (prosím netlouct, a když ano tak ne do hlavy): rád bych se taky o něco pokusil co takhle elektrody nerez tl.2mm vzdalenost od sebe 3mm prumer direk 5mm a složení + - + - + - + - + - to cele nastojato, pochopil jsem to dobře nebo mam někdy chybku?? :-)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: čumim jak puk:-)

Příspěvek od carpy.t »

Jestli tady do toho mohu zakročit - já bych do toho šel.Bude to další typ prototypu a to přesně sem patří nemám pravdu?


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

a co emise :-)

Příspěvek od filuta007 »

Dneska jsem dostal nápad, dumáme tady nad funkcí tohohle zařízení a příčinách jak to funguje, možná by trošku napovědělo složení emisí, pokud by se vědělo tohle muže to bejt docela cenný vodítko co se v motoru děje. nevim jestli má někdo možnost takovýhohle zkušebního měření ale kamarád chodil bo ČB na zemědělku a tam zařízení na emise mají tak nevim jestli by se to tam nedalo spáchat. sám zatím nemužu nemám svuj vuz :-( jen me to napadlo ze jsem tu na to nikde nenarazil. co vy na to?? :-)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

jen tak dál

Příspěvek od kutil »

Ahojky vespolek,
na nic néni čas, nésó lidi :-((
Ale chci vám jen říci neváhejte a udělejte jakýkoliv šetřič a déte si to do auta. Mám tam jen pár plechů místo drátků (pokus), max 3 A příkon ze světla a už se to stabilizovalo.
Od tankování po tankování stále nižší spotřeba, už sem se dostal pod 8 lt. plynu na 100 km, před napojením šetřiče cca 10,5 až 11 lt.PB/100!
Někde jsem už o tom psal že mám nalítáno na favoritu přes 200 tis.km a jezdí to jak za mlada. Má to svý mouchy (někdy drnčí motor), ale ta úspora to vyrovnává.

Tak neváhejte a ať se daří.
Mějte se a vydržať H.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

emise

Příspěvek od laik »

Zdravím .mám kamoše na emisích ted sem udělal emise na formanovi. tak se ho pokusím zlomit aby mě udělal nějaky měření. až se dostanu k tomu abych dokončil svůj výtvor..nevyznám se sice v těch číslech co tam běhaj na těch přístrojích, ale někdo tady určitě jo.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Regulace

Příspěvek od Pego »

Peter píše:MAP senzor
http://www.knizefamily.net/minimopar/pe ... l-map.html

Hezka stranka - ma tady i MAP sensor controller - vyuziva ho na upravu vykonu motoru...

Snad to pomuze,
Pego ;)


ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

Re: Regulace u Diesla ? // nahrada bubbleru zpetnymi ventily

Příspěvek od ga »

U klasickeho turbodieselu pokud vim tak zadny MAP sensor neni.
NEvite nekdo jak to dopredu poznam jestli mi ten sporic bude nejaka regulace v aute ku**it ?

Co se tyka bubbleru (pro jednoduchy sporic) - kdyz bych z duvodu nedostatku mista i nutnosti hlidani hladiny pouzil misto toho 2 zpetne ventily za sebou, zustava to riziko zpetneho zaslehu porad moc velky i u dieselu? Evt. bych mohl pouzit zpetne ventily z termo-plastu ....

P.S: udelal jsem si "sporic" zatim jen na zkousku z jednoho hlinikoveho derovaneho plechu a z z kusu nerezove sitoviny (pro tuningare) prolozene sitovinou proti moucham do okna. Cele jsem to svinul do spiraly. Kdyz pustim minus na hlinik tak je vyvin plynu docela zajimavy a je citit ozon. Zatim jsem to testoval jenom v plastovem lavoru. Dela to na vrchu male bublinky - ktere na hladine zustavaji jeste nekolik dnu.
Az najdu "lepsi delici nevodivou sitovinu" ktera bude dostatecne pevna abych mohl "svitek" poradne stahnout tak aby se mi vesel do siroke melke flasky od zavareniny, tak bych to chtel vrazit do auta.....


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“