Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
anonymni

hadanka

Příspěvek od anonymni »

ahoj, chtel bych vas poprosit aby jste se mrkli na tenhle obrazek a pokud mozno mi napsali nejakou logicke vysvetleni meho problemu...diky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: hadanka

Příspěvek od Elektro »

anonymni píše:ahoj, chtel bych vas poprosit aby jste se mrkli na tenhle obrazek a pokud mozno mi napsali nejakou logicke vysvetleni meho problemu...diky
Neviem, či je to dobrá rada, ale v obrázku píšeš, že potrebuješ silu na odtrhnutie magnetu z doštičky. Podľa mňa sa ten magnet nesmie prilepiť na doštičku, ale len k nej priblížiť na určitú minimálnu vzdialenosť, aby sa doštička bez veľkej sily dala vysunúť zpomedzi magnetov.


anonymni

Re: hadanka

Příspěvek od anonymni »

Elektro píše:
anonymni píše:ahoj, chtel bych vas poprosit aby jste se mrkli na tenhle obrazek a pokud mozno mi napsali nejakou logicke vysvetleni meho problemu...diky
Neviem, či je to dobrá rada, ale v obrázku píšeš, že potrebuješ silu na odtrhnutie magnetu z doštičky. Podľa mňa sa ten magnet nesmie prilepiť na doštičku, ale len k nej priblížiť na určitú minimálnu vzdialenosť, aby sa doštička bez veľkej sily dala vysunúť zpomedzi magnetov.
samozrejme mas pravdu, magnet se musi k desticce priblizit co nejblize aby se vyuzila co nejvetsi sila, ale nesmi se na ni prisat jinak by dochazelo k velkemu treni pri odtrhnuti magnetu od desticky....mi jde spise o to aby mi nekdo objasnil jake sily tam pusobi at si objasnim ze jsou vsechny v rovnovaze


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jeste jeden komentar k obrazku, horni magnety jsem nakreslil spatne, v tomhle usporadani by se navzajem sily nevyrusily, ale jiste si to dokazete odmyslet a pocitejte s tim ze jsou magnety usporadany tak ze to v rovnovaznem stavu je....samozrejme to tak jde usporadat...


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: hadanka

Příspěvek od Elektro »

[/quote]....mi jde spise o to aby mi nekdo objasnil jake sily tam pusobi at si objasnim ze jsou vsechny v rovnovaze[/quote]

Rovnovážny stav u pracovných magnetov nastane v prípade, keď spodný magnet je v rovnakej vzdialenosti od platničky ako horný magnet. Je to vlastne horná úvrať spodného magnetu a vlastne jeden z mŕtvych bodov. Aby sa dosiahlo točenie hnaného kolesa, musí byť dolný magnet v okamihu vysunutia platničky za hornou úvraťou, aby odstredivá sila magnetov dodala pohybový impulz hnanému kolesu. Aby sa dosiahla poloha spodného magnetu za hornú úvrať, je potrebné, aby hnané koleso malo vlastnosti zotrvačníka, čo umožní prekonanie hornej a aj dolnej úvrate (sú to mŕtve body) a zároveň bude otáčanie hnaného kolesa rovnomernejšie.
Ten tretí magnet by som tam nedával, lebo sila na vysunutie platničky v prípade rovnováhy nebude veľká.


PL1000

Re: hadanka

Příspěvek od PL1000 »

nejlepší je vzít magnety do ruky a vyzkoušet co to dělá, protože takhle si řekneš "ono to bude fungovat" a pak zjistíš "aháa, na tohle sem zapomel a sem zase v pr..." :-) Já si teď objednal pár magnetů na hraní a budu si taky hrát, ale nemám iluze že vymyslim free energy device, protože kdyby to bylo jednoduchý jak na tom obrázku (notice: pár tyček, kolečko, dva magnety) tak už by to někdo prodával, aspoň na ebay když už ne v obchodě :-) Počkat, vždyť já se tam vlastně nedíval, třeba to tam už někdo prodává, hned se jdu kouknout.... :-)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

zkuste přečíst celé vlákno

Příspěvek od martin11 »

...zdar....hoši....zkuste si přečíst celé toto vlákno...všichni co chcete trhat clonky z Ruských pístů....pak se ještě jednou zeptejte...jo a mimo jiné ta clonka utrhnout nejde...tedy silou magnetů opačně pusobících....podívejte se na magnetický 6 ti válec je zde komplet foto...upozorńuji, že to nefunguje !!!!!! martin11 :lol: p.s ten 6ti válec nefunguje :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Jak píše martin11 stejne pólované magnety nejsou záruka, že mezi ne nebude vtahována clonka. Pokud je pohyb té clonky mínen vodorovne a ne otočne, pak se rovnovážná poloha clonky udelá uprostred symetricky, pokud neuvažuju magnet na pístu. S uvážením magnetu na pístu nastanou alespoň 2 veci. 1. Oslabí se levý horní magnet spolu s magnetem na pístu, protože jsou proti sobe, avšak vlivem clonky se tento účinek zeslabuje a naopak síla techto 2 magnetu mnohem preváží pravý horní magnet, takže tento nebude podstatný, jak bylo psáno už výše. Takže stačí zkoumat, jak je vtahována a vytahována feromagnetická clonka mezi 2 k sobe stejne pólovanými magnety.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Obutí správným způsobem

Příspěvek od adam.benda »

Vím, že už jsem to nemálokrát psal, ale těm, co se začínají zajímat o mag. motory bych rád doporučil, aby si skutečně sehnali magnety a hodně si s tím pohráli.. Zkušenosti jsou to k nezaplacení a především: Nikde je nevyčtete.
A pokud berete své účinkování v oblasti magnetizmu skutečně vážně, pusťte se taky do tý "nudný" teorie a sledujte, jak se proplétá s praxí.. Jsou to i docela pěkné chvíle, když se vám něco chová tak, jak jste pár hodin předtím vypočítali, odvodili, atd.. A někdy prostě potřebujete jít přes fyziku a výpočty a jinak to nejde.. Docela mě mrzí, že hodně lidí (hodně z vás) to nechce zkusit, protože jak je vidno, mnozí jste dost schopní a když byste ovládli i ten matematicko-fyzikální aparát, bylo by to něco.. Neděste se toho. Myslím, že s Akordem a případně ještě s někým dalším rádi pomůžeme..
Pravděpodobně mi na to teď někdo řekne, že by výpočty v praxi nemusely vycházet atd.. Takový případ, že výpočty nebudou vycházet oproti praxi, to už je pánové tak vysoká hra.. Na tohle narazíte jen skutečně až v nějakých vrcholných fyzikálních problémech.. Ale do té doby fyzikou popsané zákony vcelku dobře fungují, dobře se s nima dá počítat a lze se na ně spolehnout.

Neradím vám to jen tak, když si tenhle aparát dáte trochu do malíčku, úplně se vám najednou otevřenou dveře do nových možností. Najednou jste, třeba v oblasti mag. motorů, schopni zjistit, vypočítat, vydedukovat věci, které byste jinak nezjistili.. (a někdy ani praxí).
Nikdy není pozdě na to, začít. Pozdě je, až když je pozdě. :-)

Chápu, že většinu stejně nepřesvědčím, ale tak si alespoň pořiďte ty magnety, zkoušejte všechno možné.. sežeňte si transformátorový plechy nebo čistý železo.. atd...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

amater martin11

Příspěvek od martin11 »

...svym příspěvkem sice troch zaplevelím, ale musím....jak všichni víte jsem fotograf....matematika a natož jakákoliv teorie je mě na hony vzdálená....jak by řekl SAO.." ty moje karkulko červená."...zdravim SAOa :bye: je mi 58....dost starej na to abych mohl mít rozum...nemam...zrovna včera ....mě muj zeťák...jinak Ing Csc přes letecký motory....označil za .."garážového vědce.." přeloženo do češtiny.....BLBA...typického kutila z garáže, který si myslí že otočí svět...je mi to jedno....magnety mě učarovali...tak si hraju.....vypotil jsem ten 6 ti válec,,,nefunguje a mam radost...ne že nefunguje ,,, to se dalo čekat...ale že...mam v ruce MĚCO...co nemá nikdo...nikdo na světě....zhmotnělé myšlenky....a proč to všechno veřejně píšu....nečekejte od magnetu zázrak.....ale možnosti máme všichni stejné......jen a jen ty magnety.....já to mám jednodušší o to , že nerozumím matematice....tím to děkuju adambanda-ovi za přínos v teorii a matematickém zduvodnění....začínajícím magnetářum doporučuju....Zobrazovač mag.čar....jednoduchá hračka...skoro zadarmo....a kdo chce tam tam najde mnoho odpovědí na spoustu otázek....clonění - vztahy magnetů mezi sebou....atd......zdravím všechny nadšence...martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
bob
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: ned 11 úno 2007 22:23
Bydliště: SK
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MAG.OTOR

Příspěvek od bob »

Páni, pozrite čo poslal kolega Sabous sem na fórum, na téma: Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org, vlákno " magnetický motor"- stojí to za pozornosť, hlavne to video, ale i foto (zdá sa že ide o prvý funkčný kus magnetárov na tomto fóre !!!
Do pozerania !!!! ;) ;) ;) :!:


Bob
fobos

mag motor

Příspěvek od fobos »

nikdy zadny program nezaruci spravnost zobarzovani magnetickych car/jeho pusobeni. jiz za nedlouho se presvedcime o tom, ze neco na tech magnetech opravdu je Smile


Wu
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21 kvě 2008 20:42

Re: Nasa zviditelnila magnetické pole

Příspěvek od Wu »

Welgor píše:
... to je uzasny... neumim moc anglicky, nenasel tam nekdo navod na to, jak toho docilit v domacich podminkach?

Bohužel je to všechno prachsprostá animace.
http://www.animateprojects.org/films/by ... 7/atv_semi


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Re: Nasa zviditelnila magnetické pole

Příspěvek od Welgor »

Wu píše:
Welgor píše:
... to je uzasny... neumim moc anglicky, nenasel tam nekdo navod na to, jak toho docilit v domacich podminkach?

Bohužel je to všechno prachsprostá animace.
http://www.animateprojects.org/films/by ... 7/atv_semi
achjo :? :( zakze zase nic :roll:


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

tak mě zas něco napadlo, ale nejspíš se to zastaví :oops: .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“