Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

blackjoe9 píše:Nebolo to mierené na Barbuchu ani nikoho iného len som argumentoval Akordovi, prepáčte mi ak len terorizujem, ja som to myslel v dobrom, dôkaz toho, že niečo pácham a iba neterorizujem už čoskoro.. s úctou Jakub
Prosím tě, to neřeš, Kdybych se měl já omlouvat každému, do koho si rejpnu, jen tak ze srandy, tak bych nedělal nic jiného, než se omlouval. Jsme chlapi a ne žádné nafintěné afektované fifleny, kterých se dotkne i kýchnutí. Takže klídek a sranda musí být, jinak by to bylo fádní. A krom toho, za své názory není nutno se v žádném případě omlouvat. Je to tvůj názor do diskuze. Tady se to neznámkuje, takže diskutující nemusí mít zásadně stejný názor jako pan profesor, aby dostal zápočet. :roll: :bye:
Naposledy upravil(a) Barbucha dne čtv 18 zář 2008 2:10, celkem upraveno 1 x.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
blackjoe9
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: ned 02 bře 2008 1:16

Příspěvek od blackjoe9 »

Nechcem tu ostať čierna ovca...Ale ja som to myslel vážne, myslím si, že tri magnety nič neutiahnú... ale ak to myslíte ako demonštráciu - "pozrite ono to fuguje" tak je to v poriadku.. ;)
Naposledy upravil(a) blackjoe9 dne stř 17 zář 2008 18:52, celkem upraveno 1 x.


Sme až príliš ďaleko na to, aby sme prestali...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Jistejší černá, než barevná. Mám takovou 4-nohou i doma...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Trošku predpokládám prátelské oponentury. Co je to číslo 800? Otáčky za minutu 800/min, nebo obvodová rychlost 800m/s. V prvním prípade mám pochybnosti o anomálním chování se pole roztočeného magnetu. V druhém prípade mám značnou pochybnost o existenci tak pevného materiálu, netož magnetu. Jde o mezní hodnoty dosahované nejlepšími materiály pro setrvačníky.
Podle http://www.demiurg.cz/index.php?option= ... &Itemid=36
míchají se tam známé veci s neoverenými. Maglev, výtahy a podobné veci jsou jenom otázka ceny. Čínská konfigurace možná funguje, nezkoušel jsem, predpokládám trochu jinou magnetizaci levitujícího magnetu. Casimiruv jev je trochu o nečem jiném a neumím si nijak predstavit jeho souvis s gekony. No a Seg je jenom neefektivní magnetická prevodovka s vysokým prevodovým pomerem a heslami protkanou stavbou. Ostatne nevím, proč s tím porád zdržují lidi, když se magnetické témer prevodovky mužou delat ve zcela jiném formátu. Dnešní vyvíjené hybridy mají v jakoby prevodovce zabudovaný motor o pár desítkách kW umožňující rekuperaci a lepší akceleraci.
Naposledy upravil(a) Akord dne čtv 18 zář 2008 22:23, celkem upraveno 1 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Mne se tyhle antilinuxovské pdf nedají otvírat na rozdíl od jiných.
Porád jsi nejsem jistý, zda tohle fórum má být sranda typu koprfíld, nebo to jsou užitečné informace. Napsal jsem, že magnetickému poli rotace nevadí. Vzápetí se objeví zpráva, že to má určitý efekt. Bez vysvetlení , nebo interpretace. Je to vše jen bu bu bu. Je to čistý copperfield, ať vymení podložku, na které se to všechno otáčí treba za bežné sklo a odstraní všechny schované baterie. Slyším a podekuju za pádné argumenty a myslím ne sám. Celá idea je postavena na neoveritelnosti. Kdo by se chtel pokusit o overení má celkem jasné možnosti.


rhij
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27 dub 2008 21:20

Příspěvek od rhij »

Mimo téma (offtopic)
Teda pánové, nechte si své moralizování pro sebe a buďte rádi, že se někdo chce zabývat touto problematikou. Místo aby jste poradili a myslím, že k tomu toto fórum slouží, jen poučujete a děláte ze sebe chytráky. Co jste postavili vy?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
rhij píše:Teda pánové, nechte si své moralizování pro sebe a buďte rádi, že se někdo chce zabývat touto problematikou. Místo aby jste poradili a myslím, že k tomu toto fórum slouží, jen poučujete a děláte ze sebe chytráky. Co jste postavili vy?
Nepredpokládám proto, že jsi na úvod četl primerenou část fóra, Tvuj príspevek mohla být konkrétní rada, nebo prezentace. Vpád není nutný. Udelat vlastní vlákno taky není problém.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Pokud budeme lámat na mikrokousky navenek nemagnetické železo, tak když se dostaneme k nejmenšímu možnému krystalu, bude tento krystal silne magnetický. Nebude mít co pouzavírat krystaly do domén, které se v nenamagnetovaném stavu usporádají náhodne a látka se pak navenek jako magnet nechová. Nevím presneji, jak je na tom jediný samotný atom.
Poznámka: Myslím, že pan Obdržálek z linku http://fyzweb.cz/materialy/index.php s titulkem Relativita Ne zastává spíše oficiální a proklasický prístup a titulek je mínený jako Ne omylum a ne Ne relativite. Ale nevím, o kterou část linku šlo.


fobos

mm

Příspěvek od fobos »

Akord

jak ctu tve prispevky, pripadas mi strasne arogantni a chovas se jakoby povysene, namyslene a jako, ze vsechno vis...

mel bys trochu zmenit styl sveho vyjadrovani, takto odpuzujes lidi a pusobis jako *****. Neni to hezke. I ja takove lidi nemam rad.

Tak si to prehodnot.

Vic odpovidas a radis, delas taky neco, podel se se svymy vytvory, hod do placu sve napady a myslenky, nebo jses jako zid a vse nechas pro sebe?

P.S. Nevim jaky jsi ve skutecnosti, mozna hodny a mily a privetivy, ale pisemny projev mas na sve veci.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Fobos, odvedl jsem tady na fóru určitou práci. Ty jsi si dal jen malou námahu premýšlet nad tím, o čem a proč píšu a uprednostňuješ dojmy pred pojmy. Kdyby jsi chtel být objektivní, najdeš hromadu mých príspevku, ze kterých je jasné, oč jsem se vlastne delil, a nebudeš psát opak. Došli Ti argumenty, zkoušíš na mne povrchní filosofii a zatežuješ vlákno emotivním balastem. Nejsi mi príkladem.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: mm

Příspěvek od gromit »

fobos píše:Akord

jak ctu tve prispevky, pripadas mi strasne arogantni a chovas se jakoby povysene, namyslene a jako, ze vsechno vis...

mel bys trochu zmenit styl sveho vyjadrovani, takto odpuzujes lidi a pusobis jako *****. Neni to hezke. I ja takove lidi nemam rad.

Tak si to prehodnot.

Vic odpovidas a radis, delas taky neco, podel se se svymy vytvory, hod do placu sve napady a myslenky, nebo jses jako zid a vse nechas pro sebe?

P.S. Nevim jaky jsi ve skutecnosti, mozna hodny a mily a privetivy, ale pisemny projev mas na sve veci.

...a tohle sem píšeš jako proč? S čím konkrétně nesouhlasíš? Cos poradil, navrhnul nebo postavil lepšího? Že toho Akord ví víc než kdokoliv na tomhle fóru ještě neznamená, že je ***** !

no, a jestli z toho máš mindrák, tak utíkej do dílny, experimentuj, investuj čas a peníze a hodně moc se uč abys nemusel plivat kolem sebe, ale moh si za takových dvacet, třicet roků přečíst na tomhle fóru:
deimos píše:Fobos

jak ctu tve prispevky, pripadas mi strasne arogantni a chovas se jakoby povysene, namyslene a jako, ze vsechno vis...

mel bys trochu zmenit styl sveho vyjadrovani, takto odpuzujes lidi a pusobis jako *****. Neni to hezke. I ja takove lidi nemam rad.

Tak si to prehodnot.

Vic odpovidas a radis, delas taky neco, podel se se svymy vytvory, hod do placu sve napady a myslenky, nebo jses jako zid a vse nechas pro sebe?

P.S. Nevim jaky jsi ve skutecnosti, mozna hodny a mily a privetivy, ale pisemny projev mas na sve veci.

Vše dobré
Karel


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

planetka?

Příspěvek od lajos »

Jsem asi Akordův nevlastní bratr (Winetou a olda šetrný). Se svou citlivostí jsi zábavný. Jsme tady všichni pod nickem a odborník se pozná podle svých rad a ostatních technických projevů, citlivky hrnou sníh na kraji silnice.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Určitá hecovačka z času na čas neuškodí, ale je to trochu stres. Problém je, když se zvrhne, že buď nastoupí polarizace skupin, nebo vetšina začne utláčet menšinu, nebo naopak, v tomto dekuji za podporu. Beru to zčásti jako sport, občas se poperou i kamoši. Nekdy není čas vysvetlovat všechny souvislosti, a je nutné pochopení. Mé jakoby negativní postoje jsou obvykle stručným vyjádrením podstaty všech dosavadních úspešných a hlavne neúspešných drobných experimentu i v méne lukrativních záležitostech, jako extrém VE. Mely by nabádat k určité predvídavosti, úspore času a penez, ale ne apatii, nebo naivite. Čtu dost i technickou literaturu, i když si už prestávám pamatovat, co je kde, pri takovém objemu a rozsahu. Dalo by se ríct, že se mi nezdá, že by existoval jediný kámen mudrcu o který bychom se mlátili, ale zajímavého šutru je pomerne dost.
Když si myslí človek, že je treba s magnetismem za vodou, nastoupí čínská zeď v podobe teorie relativity. Mne se tato teorie nezamlouvá, ale je fakt, že najít jiný model, nebo zpochybňující princip je neobyčejne obtížné, i pro lidi, kterí to neflákají a jdou do toho naplno. Vakuum zrejme nemá hmotnou povahu a lze jej proto težko zkoumat. Umím si už ale predstavit, jak se o nej budou rvát :)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Souhlasím ve všem, o Tedomu i Mazde. Na té mazde jsem dokonce jel, koupil ji pojízdnou za 50 tisíc kolega protože mu jí bylo líto jako strojari, ale na ní vubec nejezdí, mel Nevadu, teď Berlingo. Píst jem mel v ruce, není to moc jednoduchá a blbovzdorná vec.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Tedom

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Nevím kde tedom teď je ale myslím že platinu, zlato a i ostatní vzácnosti strkají jejich šéfové do štrozoku. Do válce???? hm, jste bláhový, Liazka beží na plyn v pohodě stačí zapalovací svíčka, zapalování a řízení toho krámu. Přestaňte si vymýšlet pohádky.


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“