Aktuálně: Sluneční záblesk - Pozvednutí lidstva. Předpokládaný termín 1.8.2024. Více zde...

TRkové řady vyvíječů

Praktické informace...

Moderátor: sao

Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro carpy,t

Příspěvek od la »

Teď si tu ekonomickou část uhodl přesně.
Přiměřený zisk 1:10 , ovšem přání podle naznačené výše na nově(pokutou 50litrů) je 1:100 a ihned demontovat.
Zelení to myslí s náma fakt dobře. :D


Návštěvník

nova. tn

Příspěvek od Návštěvník »

Problém většiny z vás je ten, že svoje špatné vlastnosti dokážete okamžitě přilepit na někoho jiného.
Rozebíráte náklady na stavbu a ani nevíte z čeho a jak má vyrobené elektrody.
Pohoršujete se, že by snad mohl na tom vydělat. Vy snad na tom všichni chcete prodělat? Proto šetříte?
Když si myslíte, že je členem fóra, tak jste se mohli slušně zeptat a požádat ho o sdělení informací. Když s tím šel do televize, tak určitě nechtěl nic tajit.
Proč by to nemohlo být jednoduše tak, že dotyčný člověk něco našel na internetu, vyrobil a namontoval do auta. Když zjistil, že to funguje, tak se to snažil zveřejnit. Na jeho vyjadřování je znát, že netrpí stihomamem ani sebestředností.
Všimněte se spíš to o čem mluví. Proč používá pro probublávačku název neutralizér. Není to náhodou proto, že je ve vyvíječi elektrolyt?
Auto je Opel Vectra Caravan
http://opel.katalog-automobilu.cz/autom ... n-2-0-dti/
P.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pořad v tv

Příspěvek od Ilem »

habana píše:
kutil píše:
habana píše:nemáte někdo náhodou stočený ten pořad? anebo dejte sem odkaz!
Díky habana :shock:
Ahojky, ty eště žiješ?
tady máš ten odkaz
http://archiv.nova.cz/multimedia/televi ... -2008.html
H.v.

ále tohle samozřejmě znám, ale nejde to vůbec otevřít... tak se ptám na nějakej jinej odkaz.
Hele, hoši, natočte to někdo z monitoru na video, to tam nebude dlouho....
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/kut ... kojen.html


"Dum spiro spero"
Ciceron
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: nova. tn

Příspěvek od chiq »

Anonymous píše:...Když si myslíte, že je členem fóra, tak jste se mohli slušně zeptat a požádat ho o sdělení informací. Když s tím šel do televize, tak určitě nechtěl nic tajit....
P.
...mne pripomína slona v porceláne...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nova. tn

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše:...Když si myslíte, že je členem fóra, tak jste se mohli slušně zeptat a požádat ho o sdělení informací. Když s tím šel do televize, tak určitě nechtěl nic tajit....
P.
OK, Slušně se ptám.: Vážený pane z televize, jsi jeden z nás?, Nebo sem chodíš, jako anonymní?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Karel
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 30 kvě 2006 20:54

Ahoj všichni

Příspěvek od Karel »

Tak jsem se konečně dostal k tomu abych tady prezentoval svoje TRko a tak ho tady máte. Karel :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

E bay

Příspěvek od Maco »



Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

E bay

Příspěvek od sano »

Nie celkom Ebay, ale je tam niekoľko HHO generátorov na predaj.


http://www.hhoconnection.com/


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Kluci,oni sem snad chodí pro rozumy a pak to u nich prodávají,mrkněte jak je to úplně stejné jako vaše výtvory :shock:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Ahoj všichni

Příspěvek od carpy.t »

Karel píše:Tak jsem se konečně dostal k tomu abych tady prezentoval svoje TRko a tak ho tady máte. Karel :lol:
Ahoj.Moc pěkný drátáček :-) Takových dírek a ručně vrtaných?Klobouk dolů.Jakýs použil drátek?.8 cívek?To musela být šleha motat ty první u středu viď?Jak budeš buňu napájet?PWM / přímo z baterie?Jakou pak máš felicii?obsah?Nynější spotřebu?Jak moc ti to probublává?pri volnoběhu/v otáčkách....

Díky za odpověď

Carpy :eclap:


Miluju bublinky :-)
Karel
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 30 kvě 2006 20:54

Příspěvek od Karel »

Ahoj Carpy, tak dneska jsem to teprve jel projet a ani jsem nečekal že to bude něco dělat.Bude to chvíli trvat než se to správně nabije. Napájím to zatím přímo z baterie nevím jaké zapojení PWM tam mám dát. Co se týče podtlaku tak v bubleru při volnoběhu se nic neděje ale když přidám ručně více plynu tak to začne probublávat. Drát jsem sehnal od svářečů na svařování nerezu ale nic víc o něm nevím jen vím že mi nerezaví ve vodě a je vzpurný. Co se týká samotného navíjení tak pokud jsem si předem namotal ten nejmenší průměr na kulatinu tak to šlo zbytek jsem motal přímo, že jsem pomocí kleští ze začátku pomáhal a potom to šlo samo. Co se týče dírek tak jak jsem psal pokud to vrtáš pod vodou tak je to paráda a je radost se na to dívat .Takový fígl jak si přesně označit dírky. Vezmeš šupleru a tou stranou kterou se měří vnitřní průměr položíš na stůl jedním hrotem a přes ten druhý přetáhneš to měřené plexi, potom posuneš o 5 mm a zase znovu naděláš linky a potom si plexi otočíš o 90stupňů a začneš z druhé strany a vytvoříš rastr. Vím že je to pro tebe asi zbytečné se tady rozepisovat ale inspirací pro druhé váhající to bude možná ku prospěchu. Ještě jsem zapomněl na jednu podstatnou věc a to je přívod vzduchu který není na fotografii. Mám jej bez něj by to neprobublávalo.
Zatím čus Karel :P


Metiu
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 17 lis 2008 15:10
Bydliště: Presov [SK]

Příspěvek od Metiu »

carpy.t :
Ako tak pozeram , tak to je motor 1.3 MPi , teda so 4-bodovym elektronickym vstrekovanim paliva s riadiacou jednotkou. Tam je spotreba pri beznom jazdeni a udziavanom motore okolo 6.5 litra na 100km.

Karel :
Sam to chcem skusit na rovnakom motore , ale s klasickym doskovym vyvijacom. Dik za fotky a inspiraciu !


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

moje Tr-ko č.1 třii sekce -6 cívek

Příspěvek od felda »

tak můj první - kabelkový výtvor...vyrobil jsem jakýsi držák- kabelku v které je tr-ko a bubler na tři spoje vyjímatelný - a v tomto držáku jako celek odnesitelný z auta . Kostelecké uzeniny dodaly sklo -což je zhruba tak maximum , co se do mé octávky vejde -kabelka je nasunuta do zásuvného spoje na kastlíku autobaterie...
druhá možnost je to nějak posadit na těleso olej. filtru , překáží to tam a ty vibrace....

Samotné Sao 1(Tr1) - po cca 14 dnech stojící v garáži - naprázdno napětí
65mV a jasně vyprofilovaná polarita ...(destilka z nemocniční labky)
dnes při osazení šroubů pájecími očky kleslo napětí na 53mV
Napadlo mi změřit cívky proti víčku (JE PLECHOVÉ) -napětí 651mV!!
Při utahování oček jsem nechtěně zeskratoval již pospojované cívky - chvíli jsem to vůbec netušil, připojil jsem ovl. panel a ještě pro jistotu šlusmetrem změřil -tvrdý zkrat ! Po chvíli pátrání jsem zjistil že se mi pootočil šroub a v něm protažený nerez se pootoči a šlusnul... odstranil jsem zkrat - a Trko se přepólovalo !!!
Takže v konstrukci obsažená žárovka má tvrdé opodstatnění...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


felda
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Feldovi a Karlovi

Příspěvek od 1220 »

gratulaci oboum za pěknou práci
:hip:
Pro pro Feldu: to se to klubalo a vida vyklubalo super
Pro Karla: hodně precizní, moc pěkný že se kvůli Tobě jmenovče komolím s m mi nevadí, jsem rád , že sis vybral perspektivní věc. :hip: a nejsi neaktivní nick
K.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Aquarius1 píše:Kluci,oni sem snad chodí pro rozumy a pak to u nich prodávají,mrkněte jak je to úplně stejné jako vaše výtvory :shock:

Jak jsem na to tak koukal , tak Stupidnost s jakou tahají lidi za nos a vrtané doma na koleně , tak to mě Urazilo .
Teďka jenom tajně doufám , že nikoho tady z Vás nenapadlo si to za ty love objednat , protože jejich “Výtvor “ , to je výsměch všeho , o co se tady snažím , protože jinak jestli někdo chce , tam mu to přesně tak nechám vypálit na Laseru a vemu si za to polovičku .
Jsem , jak jednou napsal Jeff z toho Smuten .
Ostatní probereme v Praze , protože dávat do placu další řeči je celkem zbytečné .


Jinak musím pochválit Karla , za pěknou práci a taky odhodlání , dotáhnout věc do konce i když , jak sám říká : „ ……ani jsem nečekal že to bude něco dělat…. “

Neměj obavu -- ono se to spolu naladí -- sám to poznáš , protože najednou se Ti začne auto ztišovat , přestane to mít omezení pedálu a pojede to jak sviňa .

Feldo , -- azapát -- teďko Ti už jenom pomůže , dát tam vodu z nějakého vřídla tam u Vás a trochu to pohonit po silnici . :ewhistle:
Jinak jak jsem psal , nech tam tu žárovku a na tvrdo to nech zapojené tak , jak se to naformovalo -- ono si to dá říct , neboj .
Jinak – ty další dvě sekce Ti mám jít namotat JÁ , nebo co ?
Ale Bleskem to domotej . :enaughty:

Máte oba dva Bodík :pivko:

Notabene , a pro všechny , zbytečně si vyvádíte víc vývodů na víko .
:smoke:


Odpovědět

Zpět na „Sao“