Aktuálně: Sluneční záblesk - Pozvednutí lidstva. Předpokládaný termín 1.8.2024. Více zde...

TRkové řady vyvíječů

Praktické informace...

Moderátor: sao

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Že by

Příspěvek od Pego »

sao píše: Ps: Asi budu muset udělat nějakou Stavebnici pro Ty , kteří si to nemají možnost udělat a rádi by taky okusili požitek z jízdy . :smoke:
Myslim, že to neni blbej nápad. Plast z laseru, sada šroubků, lepidlo/silikon, nádoba a předmotat drát ..
.. - pak budou i tuleňům stačit holé ruce na dodělání TR.
PS ev. přibal bubler/hadičky/spojky a máš to rovnou v aute za pár minut. :hip: :jump:


Myslííš ???


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kdo si nevyvrtá dírky

Příspěvek od 1220 »

ten si nic nenamotá, kdo si nenamotá, ten si nepřipojí, a kdo si nepřipojí
tomu se to musí udělat, a komu se to musí udělat, ten za to nestojí.......
Ledaže by slíbil, že si to na vlastní nebezpečí připojí, a bude rád , že nemusel makat. :?: :?: :?: :?: :?:
K.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Sao myslím si , že je to dobrí nápad . No keďže aj Karol m nieje daleko od ,,pravdy" , dobrím kompromisom by ból asi nejaký ,,polotovar", lebo je fakt , že kto si to osobne ,,neošahá" , tak ani neuverí . No a potom tie reklacie ... Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Že by

Příspěvek od carpy.t »

Ludvas píše:Zdravim všechny
nevim jestli mužu nebo se jenom chci radovat z funkčni věci, po prvni nádrži motor dostává novou charakteristiku táhne neunavně až do červeneho což se předtím bez vykonové díry ke konci otačkoměru nekonalo,běži tišeji, a o cca 50km byl nečekaně překonan zatim muj rekordni dojezd na nadrž.
Už to tu několikrát bylo napsané - někomu to jede jinému ne.Já osobně jsem vyzkoušel deskový vyvíječ.Dráťák s 1cm mezerami, dráťák s 3mm mezerami a ještě jednu zmenšenou variantu, kterou mi SAO osobně schválil na srazu.Zkoušel jsem pulsní regulaci i napájení na přímo.Proud 20A i 0,03A.S bublerem i bez bubleru.Se zpětným ventilem i bez.Zapojení před klapkou i za klapkou.
Kromě různé uspory paliva (1l - 0l) jsem nic jiného nedosáhl-natož pak ůplně jiné charakteristiky chodu motoru.
Přikláněl bych se k tomu, aby lidé jimž to očividně běhá neskrývali svá tajemství a popostrčili nás bádavé a chtivé.....Nikdo tu neškemrá ani nechce zázraky - jen pravdu a fakta.

Hezký den.

Carpy


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by

Příspěvek od Ilem »

carpy.t píše:Já osobně jsem vyzkoušel deskový vyvíječ.Dráťák s 1cm mezerami, dráťák s 3mm mezerami a ještě jednu zmenšenou variantu, kterou mi SAO osobně schválil na srazu.Zkoušel jsem pulsní regulaci i napájení na přímo.Proud 20A i 0,03A.S bublerem i bez bubleru.Se zpětným ventilem i bez.Zapojení před klapkou i za klapkou.
Kromě různé uspory paliva (1l - 0l) jsem nic jiného nedosáhl-natož pak ůplně jiné charakteristiky chodu motoru.

Carpy
Jak dlouho to testuješ v různých režimech Ono si to tak nějak musí sednout, Jedna nádrž na to nestačí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Že by

Příspěvek od carpy.t »

Carpy[/quote]Jak dlouho to testuješ v různých režimech Ono si to tak nějak musí sednout, Jedna nádrž na to nestačí.[/quote]

Ač mohu se jevit jako zelenáč - různé varianty zkouším od května tohoto roku....cca 3500Km dodám:Motor 1.2i převodovka ECVT (automat-variator) průmerná spotřeba 8l/100Km


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by

Příspěvek od Ilem »

carpy.t píše:
Ač mohu se jevit jako zelenáč - různé varianty zkouším od května tohoto roku....cca 3500Km dodám:Motor 1.2i převodovka ECVT (automat-variator) průmerná spotřeba 8l/100Km
Napadá mě, že problém by mohl být právě ve variátoru. Nikdy jsem s ním nejel, takže se jedná !pouze! o doměnku. Obávám se, že s variátorem se nedá dobře docílit lehká noha. Odpovídá tomu i spotřeba. 8l/100km se mi zdá na obsah 1,2 docela dost.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: Že by

Příspěvek od carpy.t »

[/quote]Napadá mě, že problém by mohl být právě ve variátoru. Nikdy jsem s ním nejel, takže se jedná !pouze! o doměnku. Obávám se, že s variátorem se nedá dobře docílit lehká noha.[/quote]

ECVT Electronically Continuously Variable Transmission

V tomhle problém nebude.
Dodáži jed plynule při 1,5tis.ot/min od 0 - 60Km/h což na město stačí.....
je to jako jízda na čtyřkolce......žrout je to protože je to 3ří válec .... a tahám ssebou další 2 poloosy + diferák na zadní náprave (vypínatelná 4x4)
To nevysvětluje můj neůspěch!!
I tak díky za reakci :-)

Neházím flintu do žita, ale zkouším dál......

Carpy


Miluju bublinky :-)
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Litr benzínu počítej jako daň za 4x4 a litr daň za variátor. Jsi na reálných 6 litrech na 100. To je slušná spotřeba. koresponduje to s mojí osobní zkušeností se suzuki swift, jednovaječným dvojčetem.Přirozeně předohrab a přímo řazená.Všude samé daně..............Jestli je pohon 4x4 odpojitelný je irelevantní, spotřeba se nemění. Pouze se supluje nepřítomnost mezinápravového diferenciálu.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

TR

Příspěvek od sao »

Stavebnice = polotovar --- aspoň tak to chápu já -- možná su blbé , ale stavebnice je stavebnice a přes to nejede vlak . Je to stejné jako stavebnice letadélka , kterou jsme jako kluci lepili a pak to tomu , kdo už s tím měl nějaké zkušenosti lítalo a druhému pak nezbývalo nic jiného , než si to naštudovat , aby taky on mohl vzlétnout k oblakům .
Takže mám na myslí stavebnici jako takovou , to znamená i s návodem na její sestavení -- jak už to tak u stavebnic bývá .
No a když se teda jedná o tu naši voděnku , tak nepředpokládám a prakticky je to zhola nemožné , aby to chtěl a stavěl člověk , kterej o tom nic neví , protože by to byla jenom zbytečná investice .

Ve své podstatě je to jak s Robertkem . U něho pokud nedodržíte předepsané použití a nevíte jak s ním zacházet , tak Vám asi těžko bude někdo vysvětlovat , jaké je to pošušňáníčko o požitku ani nemluvě , aspoň tak to říkají .

Kurňa ---------- nějak mi nejde na rozum , proč musím furt všechno tak polopaticky rozepisovat , když je to snad každému , kdo něco stavěl jasné .


Karel m
Kdo si nevyvrtá dírky ten si nic nenamotá, kdo si nenamotá, ten si nepřipojí, a kdo si nepřipojí
tomu se to musí udělat, a komu se to musí udělat, ten za to nestojí.......
Ledaže by slíbil, že si to na vlastní nebezpečí připojí, a bude rád , že nemusel makat.



Ke Kadlíkovi –
když je to teda ta stavebnice , tak si to musím namotat -- jasné . Musím si to i připojit – jasné . Dále pak už jsi to jen zbagatelizoval , protože ten člověk si musí sehnat vhodnou nádobu , samozřejmě doporučím přesně model , do kterého to pasuje , aby to bylo nejenom bezpečné , ale taky aby odpadnul třeba problém s průchodkama atd atd.
Takže toto a spoustu dalších věcí bez toho bude muset naštudovat ………..


pepe
Sao myslím si , že je to dobrí nápad . No keďže aj Karol m nieje daleko od ,,pravdy" , dobrím kompromisom by ból asi nejaký ,,polotovar", lebo je fakt , že kto si to osobne ,,neošahá" , tak ani neuverí . No a potom tie reklacie


No a potom už jenom Pepe , ale to už jsem vlastně řekl Kadlíkovi , takže není co dodávat .

Teďka mě tak napadla taková jedná fráze , podobná Kadlíkově odpovědi :

Kdo lže -- ten krade
A kdo krade , tak dokáže i zabít .


A vůbec --- nic se nebude stavebnicovat -- a hotovo . Úplně jsem přestal mít chuť .
Raději jedu za La prokonzultovat další model :pivko: , protože moje nové autínko už čeká a pomlaskává si , ba co dím , přímo si D model chrochtá a těší se na něho . Stojí tady celé smutné na Peršanovém koberci a jenom smutně kouká na kamaráda , který jich měl už šest nasazených .
Taky chce být bujným ořem , který zlehka přeskakuje překážky , protože se už stydí za svou spotřebu 12 litrů a lenost , se kterou se plazí po silnicích .
Iv ho už sice mlsně okukoval a chválil jeho vzezření , ---- ale motoricky !! ---- a La to poznal , protože jsme jeli z Prahy spolu , je na tom chudák víc jak prachbídně .
:zzz:

Když se zadaří , tak to teďka prubnu při výjezdu za Pegem a Pištou :esilenced: , bratru nějakých 400km . :ewhistle:
Nebo žebych i za Vrankou ??
:ewhistle:


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

dózičky

Příspěvek od felda »

Ahoj Sao, neměřil jsem , nefotil jsem ...neb jsem tam nebyl sám, vláčel jsem náklad jak velbloud a bylo tam mraky lidí, až jsem se divil kdo je to v pátek ve dvanáct hodin v Praze vůbec v práci , nebylo tam kde zaparkovat...
Ale pojedu tam buď v pátek nebo do příští středy znovu - vyfotím naměřím...


felda
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak je to na mně

Příspěvek od 1220 »

Ostatní se nikdo skoro nevyjádřil ale je to holt na mně :bhead:
Tak jo :(
Kdo něco chce určitě se zeptá, dyť je to snadný.
Taky může být stavebnice jenom jako návod, kde je vše popsáno a je napsáno:
Tímto zařízením lze uspořit pouze tehdy, pokud si ho na vlastní nebezpečí
namontujete do vozidla, nebo přimontujete do topení.
Tak o toto mi teda docela šlo kamarádi.
Hovgh.
U Rouska na nám bří synků Praha mají asi 8 druhů vhodných doziček.
K.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: TR

Příspěvek od pepe »

pepe
Sao myslím si , že je to dobrí nápad . No keďže aj Karol m nieje daleko od ,,pravdy" , dobrím kompromisom by ból asi nejaký ,,polotovar", lebo je fakt , že kto si to osobne ,,neošahá" , tak ani neuverí . No a potom tie reklacie


No a potom už jenom Pepe , ale to už jsem vlastně řekl Kadlíkovi , takže není co dodávat .

Teďka mě tak napadla taková jedná fráze , podobná Kadlíkově odpovědi :

Kdo lže -- ten krade
A kdo krade , tak dokáže i zabít .

Sao aj keď moja poznámka bola mienená k dobru veci , tak prestovšetko vidím že ťa ešte stále baví do mňa ,,kopať" (viď tvoje posledné vety na moju adresu) . V pohode , nech je po tvojom . Kedže si to Ty sám zas začal , tak ja to už len dokončím . Nejak ti ušlo , kto z nás dvoch ból ,,nachytaní na hruškách". Mimochodom ani v prípade jednovaječných dvojčat neplatí ,,Podla seba súdim ťeba''. S tebou žialbohu z mojej strani fakt už nie je o čom . Pepe


Milej Pepe

Tentokrát vůbec nevím o čem píšeš a ani jsem to nepochopil -- nějak jsi si to špatně vyložil , protože jsem v tom tentokrát nevině .
Prosím Vás všechny , kdož k tomu chtějí něco říct , nebo si to taky někdo špatně vyložil napište .

Pepo – udělali jsme přece tlustou Čáru za vším a já to nehodlám porušovat a ani do Tebe , či do někoho jiného „“kopat „“ .

Nechceš snad po mě , abych rozebíral větné souvětí a jeho jasnou návaznost a posloupnost , na kterou si dávám pozor . Teďka mě tak z Tvé strany připadne , že jsi si našel na mě hůl a chceš mě bít hlava nehlava .
Nevím , jak bych Ti to ještě mohl líp napsat .

Nemám k tomu víc co dodat .


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Sao , asi už mám naozaj na teba nejakú averziu (priznám sa ti , že nielen na teba) , takže bude asi najlepšie a to nielen pre nás ak spravím raz a pre vždy hrubú čiaru . Aby som do budúcna predišiel zbytočním a nikam nevedúcim ,,ťahaniciam" medzi nami dvoma , od teraz už nebudem vstupovať a ani reagovať na nič čo sa týka téjto časti fora (Sao) alebo tvojho nicku a to ani tu , ani v inóm vlákne . Takže vedz , že celé to už možeš hodiť v pohode za hlavu . Pepe


Teď jsi teda fakt netrefil hřebík na hlavičku – asi tak o půl metru -- , ale Tvé rozhodnutí je Tvé rozhodnutí .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak jsem si liboval , jak to pěkně začalo -- Ách jo -- .


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: Tak je to na mně

Příspěvek od sao »

Karel m píše:Ostatní se nikdo skoro nevyjádřil ale je to holt na mně :bhead:
Tak jo :(
Kdo něco chce určitě se zeptá, dyť je to snadný.
Taky může být stavebnice jenom jako návod, kde je vše popsáno a je napsáno:
Tímto zařízením lze uspořit pouze tehdy, pokud si ho na vlastní nebezpečí
namontujete do vozidla, nebo přimontujete do topení.
Tak o toto mi teda docela šlo kamarádi.
Hovgh.
U Rouska na nám bří synků Praha mají asi 8 druhů vhodných doziček.
K.
Kadlíku Kadlíku -- moc dobře vím , jak jsi to už samého začátku myslel a děkuji Ti za vyčerpávající odpověď . Takže slyšeli jste Kadlíka , jak se to má správně dělat a jak se má přemýšlet a činit . Vezměte si jeho slova k srdci , protože je to člověk moudrý a moc dobře ví , o čem mluví , notabéne je starší jak já a jeho moudra musím respektovat .
Tam nade mnou mě Pepe trošku , teda trošku víc a vcelku neprávem osočil , ale já ho mám stejně rád , jako i Vás ostatní a žádnou zášť , či averzi k němu necítím spíš naopak .
Sic z mého hlediska a na mou osobu nechal nadmíru prchlivost cloumat Svým majestátem žel , takový je život a musíme ho (ten život) brát takový , jaký je .

Tentokrát si dovolím já -- Odhodit svůj širák v dál -- a doufám , že ho na Slovači zachytnu , ještě než dopadne u Pišty do bazénu .
Teď jenom doufám , že mě Pišta nachystá vodu z Artéské studny , protože jenom tak se Kotvičník z jeho zahrádky správně vyluhuje a má pak ty nejblahodárnější účinky na náš organizmus .
Joj Kotvičník --- to je panečku věda .
Kdyby jste jenom věděli , -- s jakou láskou ho pěstuje a co tomu věnuje času .
Ty jeho překrásné večery nad šálkem voňavého a zároveň léčebného moku . :pivko:
Bych se Vám tak přiznal -- tak tam vlastně jedu kvůli tomu a hlavně proto , že tam někteří z Vás taky přijedou na pokec o životě jako takovém . :smoke:

V zimě , až bude hodně sněhu , --- a bude pěkně mrznout , pojedu zase kousek za Blavu , kde v Šírém to poli Vřídlo z matičky země prýští a vnořím se do jeho lůna .


Odpovědět

Zpět na „Sao“