Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Návštěvník

Re: trysky

Příspěvek od Návštěvník »

la píše:
Anonymous píše:Můžete hádat co vychází z trysek.
P.
Pěkný skákadlo :good: s trysek by měla vycházet vodní pára a kyslík. :D
A co to ještě vylepšit cukrem?
P.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: trysky

Příspěvek od la »

Anonymous píše:
la píše:
Anonymous píše:Můžete hádat co vychází z trysek.
P.
Pěkný skákadlo :good: s trysek by měla vycházet vodní pára a kyslík. :D
A co to ještě vylepšit cukrem?
P.
No do toho peroxydu aceton a jiný příměsi asi raděj nee ,mohl by skončit na oběžné dráze kolem zeměkoule i hůř a taky příliž teplo by vadilo,ale to skákadlo je perfektní ,vylepšený dříve to mělo větší nádrže.Zajímalo by mě jestli používají stále jako katalyzátor burel. :D

Třeba se jednou podaří a tohle bude také startovat a přistávat ze země.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pásek papíru

Příspěvek od la »



martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...jen tak...mimo...dokud je čas...

Příspěvek od martin11 »

Galaktický Motýl

Téma: Civilizace




Staří Mayové byli nejen skvělí astronomové a matematici, též je zajímalo, co může existovat v centru naší galaxie. Věděli přesně, kde se toto centrum nachází na obloze, ale měli i rytinu, která ho reprezentuje nazvaný doktorem Arguellesem z Princetonské University -Hunab Ku, známý Mayům jako "Galaktický Motýl." Navíc, jejich celá kosmologie a neuvěřitelně přesný kalendář byl založený na existenci a lokaci Hunab Ku a jejich víře, že budoucnost lidstva nakonec závisí na tom, co se v něm stane.

Hunab Ku byl Mayský nejvyšší Bůh a Tvůrce. Reprezentuje portál ke galaxiím za naším Sluncem stejně jako do Vědomí, které kdy existovalo v naší Galaxii. Podle Mayů, Hunab Ku je též Vědomí (Bůh), které z " rotujícího disku" organizuje veškerou hmotu ke hvězdám, planetám a solárním systémům. Hunab Ku je "mateřská děloha", která neustále rodí nové hvězdy a která též zrodila naši planetu Zemi a naše Slunce. Mayové také věřili, že "Tvůrce" směřuje všechno, co tvoří v naší Galaxii z centra v periodických explozích "Vědomé Energie". Dnes moderní astronomové potvrdili, že v centru naší galaxie je " rotující disk" s "černou dírou" ve svém centru, která pohlcuje a zároveň rodí hvězdy.

(Podle Kryona: ve skutečnosti jsou v centru každé galaxie dvě černé díry, které se doplňujÍ ve svých pulzacích; ta druhá, nám zatím neviditelná - je interdimencionální… A protože ji zatím nejsme schopni vidět, máme poněkud zkreslenou představu o vesmíru,… prosteě o všem….říká se tomu "závoj"

Hunab Ku – mayská rytina, která reprezentuje "černou díru"

v centru naší galaxie ("Galaktický Motýl")



(Jen mě napadlo, že při troše zjednodušeni ten glypth vypadá

jako černobílý taoistický znak jin/jang.)







Velký rozdíl je v tom, jak moderni fyzikové a staří Majové vidí/vnímali "ČAS". Fyzikové dnes chápou čas linearně, čas v moderním pojetí se pohybuje v rovné LINCE. Může se zpomalit podle Alberta Einsteina, ale pohybuje se pouze jedním směrem. Naopak Mayové v podstatě věřili, že čas se pohybuje v kruhu (ten Mayský kalendář je kruh)

Existuje počátek a konec všeho, ale též znovuobnovení na konci každého Časového cyklu. Existuje "periodicita" všech manifestovaných fenoménů. Mayský velmi přesný kalendář je založený na tomto principu. Mayové též věřili, že počátek Času "se yrodil" v Hunab Ku a že čas je Hunab Ku kontrolován.

Mayové tvrdí, že 21.12.2012 lidstvo vstoupí do nové Éry Vyššího Vědomí. Možná, že velká emise zatím neznámé formy energie explodují 21.12.2012 z našeho Galaktického centra, které změní fyziku našeho světa, fyziku, která bude trvat do dalšího cyklu. (dalších cca 2000let)





Staří Mayští astronomové přesně předpověděli, před 1500 lety, zarovnání Země, Slunce a hvězdné kupy zvané Plejády s centrem naší Galaxie, k čemuž dojde na konci současného dlouhého cyklu Gregoriánského kalendáře v r. 2012. V Mayském dlouhém Kalendáři den zvaný “4 Ahau 3 Kankin” (13.0.0.0.0) připadá na 21. prosince 2012 a tento den označí “ El Fin de los Tiempos” neboli konec dlouhého cyklu, kdy lidstvo zakusí nový počátek. V tento den se podle Mayů a následných Meso-Amerických civilizací vrátí Kukulcan (Quetzalcoatl)- Kristus.



21.12.2012 dojde k zarovnání galaktického centra naší mléčné dráhy (Mayský Hunab Ku) s naším Sluncem.

Doplněk z Kryona (vyšší bytost): " Bůh není lineární stejně jako vy nejste lineární. Když nejste zde (na Zemi), tak se účastníte mnohodimenzního života zvaného Bůh."

Vesmír je zorganizován jako energie uspořádaná na principu tahßàtlak. Neustále se tvoří. Nikdy se neničí, ale spíš se jednoduše pohybuje mezi dimenzemi, kde čas, magnetismus a gravitace vytvářejí řád, kterým se neustále rebalancuje/dostává do rovnováhy."

Překlad z různých zdrojů (http://www.aztlan.net/rumblings_center_galaxy.htm ) a pozn. Satu 1/2009, http://www.cestydusi.cz/galerie.php Satu


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Něco z reality

Příspěvek od Aquarius1 »

...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Béé-zvadný video ..... pro Jardu Vofčáka ;)

Příspěvek od aNONym »

Tady máš chlape trochu inspirace (kdyš si furt chtěl tvořit nějaký ty vobrasce na voblohu). Toš, tak sa hukáš, jaký máš psy. ;) Non.

http://www.novinky.cz/koktejl/165229-ex ... svete.html


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Tak to mně dostalo: z maďarského fóra-chlap jel 250 na omezení 70, u soudu tvrdil že základní jednotky v metrické soustavě jsou m a s a 70m/s je 252km/h, tak že měl 2km/h rezervu. Pokud vím na našich tabulích také nepíšou km/h jen ty čísla, jen nevím co píšou ve vyhlášce? v maďarské uvádějí jen "rychlost" bez udání jednotek, co u nás ? kdo to zjistí?
Jo a maďarská vyhláška říká že si máš zapnout pás ale něříká jestli před sebou nebo za sebou


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

No jo, no. Je to tak. Mají tradici 300 let nonstop zlepšování konkrétní dovednosti. Dovedou pojmenovat svoje předky na 10 generací zpět a platí u nich můj dům můj hrad. Mají totální nedotknutelnost soukromí a majetku. Jak se jim můžeme rovnat, když nám stáda plundrují toulaví psi. My je nesmíme zastřelit, i když nám mordují právě narozené jehňata pro zábavu.
My se s tím jejich světem a mentalitou nemůžeme rovnat.A s pasením už vůbec ne. Jsou to svobodní lidé a umí se bavit.
Jen pro zajímavost. Jediná legální methoda je psa přejet. Na pastvině je to věru hard core zábava.
Navíc u nás byl velký problém s ochránci zvířat ve spojitosti s vykořistováním psů k otrocké práci.......
Je to fakt hloupé, ale přemnožení toulaví psi, lišky a krkavci mi zabijou kolem 30 kusů ročně.To je kolem 50000kč. A moje práva? Nic. Žádné nemám..............jen k dokreslení té poetické nádhery, jenž i mne velice zaujala. Co jinde funguje, u nás neužije........


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:No jo, no. Je to tak. Mají tradici 300 let nonstop zlepšování konkrétní dovednosti. Dovedou pojmenovat svoje předky na 10 generací zpět a platí u nich můj dům můj hrad. Mají totální nedotknutelnost soukromí a majetku. Jak se jim můžeme rovnat, když nám stáda plundrují toulaví psi. My je nesmíme zastřelit, i když nám mordují právě narozené jehňata pro zábavu.
My se s tím jejich světem a mentalitou nemůžeme rovnat.A s pasením už vůbec ne. Jsou to svobodní lidé a umí se bavit.
Jen pro zajímavost. Jediná legální methoda je psa přejet. Na pastvině je to věru hard core zábava.
Navíc u nás byl velký problém s ochránci zvířat ve spojitosti s vykořistováním psů k otrocké práci.......
Je to fakt hloupé, ale přemnožení toulaví psi, lišky a krkavci mi zabijou kolem 30 kusů ročně.To je kolem 50000kč. A moje práva? Nic. Žádné nemám..............jen k dokreslení té poetické nádhery, jenž i mne velice zaujala. Co jinde funguje, u nás neužije........
Jestli si četl Vandrovce jako že asi ano, tak by jsi na ovce mohl lákat psy, chytat je do smyčky z brzdového lanka a a dělat z nich šašlik napíchaný na špicích z kola :lol:
Jsou lidé kterým toulaví psi nevadí, ba co naopak vyhledávají je. Pokud si neporadíš sám zkus sehnat rasa a nebo kuš se zaměřovačem.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Obama

Příspěvek od NAVAR »

Medvěděv se jim povedl, no vlastně i ostatní komedianti :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

co je to Auto...???...

Příspěvek od martin11 »

lajos píše:Tak to mně dostalo: z maďarského fóra-chlap jel 250 na omezení 70, u soudu tvrdil že základní jednotky v metrické soustavě jsou m a s a 70m/s je 252km/h, tak že měl 2km/h rezervu. Pokud vím na našich tabulích také nepíšou km/h jen ty čísla, jen nevím co píšou ve vyhlášce? v maďarské uvádějí jen "rychlost" bez udání jednotek, co u nás ? kdo to zjistí?
Jo a maďarská vyhláška říká že si máš zapnout pás ale něříká jestli před sebou nebo za sebou
...jen tak, protože tady se mužou plkat nesmysly...
...je dáno nějakým předpisem...kde je předek a zadek auta..??..
...dále....vozka s koněm a valníkem ...muže na silnici....valník má být označen...u potahu" jen"...odrazkami....
...auto...nesmí na silnici bez stk...ani ho nesmíte dotahnout jiným autem na stk...musíte na podvalníku....
...otázka...smí se auto odtáhnout koněm......muže se k autu přidělat oj...a valník nahradit....číms jiným...co má 4 kola...a vymontovaný motor...???...
...na silnici mohu na kole....a na dvojkole...a na 3 kolce....šlapací....4 kolka je také povolená....tuto 4 kolku zakarosujeme....viz velorex plátnem....posleze plastem...nakonec plechem....mužeme na silnici se šlapacím autem...bez motoru....nebyl by problem šlapací Trabant pro 4 lidi....to jen naokraj....
...zeptáte se dopravního policisty...jaká je rychlost v obci....odpověď....50km/h....jenže...to je nabádání ...skoro k trestnému činu....51 je trestné.....!!!!....
....takže ty km/h....jsou vlastně mimo normy ...i tady....a tachometry také
....s tím by se mělo něco udělat....hm....a jsem jak MFAAA....zjistila som rozpor.....zdravím Lajoš....tvoje Karkulka :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

nemusíš moc dlouho hledat...

Příspěvek od gromit »

NAVAR píše:
jarda ovčák svitavy píše:No jo, no. Je to tak. Mají tradici 300 let nonstop zlepšování konkrétní dovednosti. Dovedou pojmenovat svoje předky na 10 generací zpět a platí u nich můj dům můj hrad. Mají totální nedotknutelnost soukromí a majetku. Jak se jim můžeme rovnat, když nám stáda plundrují toulaví psi. My je nesmíme zastřelit, i když nám mordují právě narozené jehňata pro zábavu.
My se s tím jejich světem a mentalitou nemůžeme rovnat.A s pasením už vůbec ne. Jsou to svobodní lidé a umí se bavit.
Jen pro zajímavost. Jediná legální methoda je psa přejet. Na pastvině je to věru hard core zábava.
Navíc u nás byl velký problém s ochránci zvířat ve spojitosti s vykořistováním psů k otrocké práci.......
Je to fakt hloupé, ale přemnožení toulaví psi, lišky a krkavci mi zabijou kolem 30 kusů ročně.To je kolem 50000kč. A moje práva? Nic. Žádné nemám..............jen k dokreslení té poetické nádhery, jenž i mne velice zaujala. Co jinde funguje, u nás neužije........
Jestli si četl Vandrovce jako že asi ano, tak by jsi na ovce mohl lákat psy, chytat je do smyčky z brzdového lanka a a dělat z nich šašlik napíchaný na špicích z kola :lol:
Jsou lidé kterým toulaví psi nevadí, ba co naopak vyhledávají je. Pokud si neporadíš sám zkus sehnat rasa a nebo kuš se zaměřovačem.
http://www.archery.cz/index.php?categoryID=30

... a pozor na ovečky!


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Medvěděv se jim povedl, no vlastně i ostatní komedianti
Ještě tam někdo chybí.
Stačí kliknout na obrázek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hm

Příspěvek od Iv »

hapalainen píše:
Medvěděv se jim povedl, no vlastně i ostatní komedianti
Ještě tam někdo chybí.
Stačí kliknout na obrázek.
Trapné! Politiku bych zakázal pod trestem smrti!Co energie nulového bodu,už něco máš?S Bohem!


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“