Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Přímá pomoc jedné domácnosti postižené povodní. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

cívka

Příspěvek od martinq »

Na několika schematech je obdelníkový průběh, ale prý je nepoužitelný, máte někdo koncovou rezonanční cívku, podle čeho se motá ? Na jednom obrázku je cívka v nádobě a NENÍ připojena jako elektroda. Meyer dokonce pod elektrody hnal čerpadlem vodu, přeci jen kapacita vody mixlé bublinkami je úplně jinde než voda bez bublinek, mělo by to být učinnější, dříve se plyn dostane z vody. Na schematech Meyera je i "feedback" zpětná vazba, někdo minule psal, že po odpojení generátoru jde z vody více napětí než kolik do ní bylo puštěno, ví někdo kam to připojit ? To Meyerovo schema je prá staré a složité, přepracoval ho někdo ? Myslim to s několika (asi 8) obvody a obrázkem digitálního + analogového průběhu = pila.

Přílohy se mi nezobrazujou, jestli je o dva příspěvky výše něco přidáno, jak píše Rival.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
tomas

Re: Obrázky

Příspěvek od tomas »

Rival píše:Přílohy u jednotlivých příspěvků, by se měly zobrazovat všem. Včetně anonymních uživatelů. Dejte mi vědět pokud to někomu nefunguje. Tento příspěvek obsahuje přílohu s obrázkem.
Me to to nefunguje, nejsem zaregistrovany a nevidim prilohy, predtim jsem je videl u tohoto prizpevku uz nevidim.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1364
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Zobrazování příloh je opět plně funkční

Příspěvek od rival »

Přílohový šotek odstraněn :). Děkuji za spolupráci.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

profesor xogen

Příspěvek od lajos »

Prohlížím schema, hledám šotka, nevidím šotka. Tvůj rébus profesore jsem nevyřešil, pokud není chyba na číslech vývodů 4059-ky.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

schema

Příspěvek od martinq »

koukal jsem na asi 4 obrázky a našel jsem změnu na třech (rival když píšu číslovky zobrazují se smajlíci ! ) potenciometrech a takový ten trojuhelnik tady neni a na ostatních je, a pár čar vede jinudy, mosfet je někde 410 jinde 510 jinde 640, ja neposoudim co je spravne a co ne ale určitě uplně stejný nejsou

muže mi někdo v kostce napsat co dělá co ? odpor dělá ... mosfet je tu proto ..., louskám radioamarírskou knihu, kde se píšou zajímavý věci ale elektromechanik asi ze mně nebude, právě se bavím vykrádáním starých monitorů a televizí, občas i elektronkových ...

jak je náročné namotat VN trafo na GV a TV (gigavolt a terra volt) ? Tesla používal k levitaci OBROVSKÉ napětí , asi jste viděli liftery s pár tisíci volty vznikne takový náboj, že (pravděpodobně elektromagneticky) přitáhne dřevo, přitáhnout těžší předměty si vyzádá možná více než TV ... pokusum zdar ...sejdeme se na orbitu :wink:


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
tomas

Re: schema

Příspěvek od tomas »

martinq píše:jak je náročné namotat VN trafo na GV a TV (gigavolt a terra volt) ? Tesla používal k levitaci OBROVSKÉ napětí , asi jste viděli liftery s pár tisíci volty vznikne takový náboj, že (pravděpodobně elektromagneticky) přitáhne dřevo, přitáhnout těžší předměty si vyzádá možná více než TV ... pokusum zdar ...sejdeme se na orbitu :wink:
Trafo na vysoke napeti je narocne z duvodu izolace, melo by obrovske rozmery.
Ale mozna by se dal pouzit tesluv transformator (tesla coil). Ale vystupni napeti je stridave a dost vysoka frekvence.
Na lifter potrebujete stejnosmerne napeti. Usmerovaci dioda na takove vysoke napeti asi neexistuje.
http://www.google.com/search?hl=cs&q=te ... ooglem&lr=


martin_q

egas

Příspěvek od martin_q »

Tak smazaly yahoo diskuzi Egas, běžela 4 roky měla přes 10 000 příspěvků, většinu obrázků mam na disku, ale zpravy jsou nenáratně vtahu i se seznamem členů, zkusim vytáhnout od kohokoliv v podobné diskuzi zda má arcviv starších článků. Cenzurovaly ji stále (cybělo dost věcných odpovědí) a nyní pšestala existovat. Jakmile narazíte na diskuzi, nečtěte jí ale zazálohujte a pak s chutí do ní. Ted prekladam automatem diskuzi watercar take z yahoo, az to bude hodim, ji sem v txt souboru.


Tomas: Sly by ty trafa zapojit za sebou ? Do prvniho pustit 100V a dostat 10KV do druheho pustit 10 KV a dostat X ? Jaky je nejmensi pouzitelny proud mA nebo i uA ci nA ? To by asi byly potreba hodne tluste draty, aby to proslo nebo ne ?

Rival jsem přihlíšen a nemohu odeslat prispevek ani jako anynym "uzivatel je jiz registrovan".


Tomas

Re: egas

Příspěvek od Tomas »

martin_q píše: Tomas: Sly by ty trafa zapojit za sebou ? Do prvniho pustit 100V a dostat 10KV do druheho pustit 10 KV a dostat X ? Jaky je nejmensi pouzitelny proud mA nebo i uA ci nA ? To by asi byly potreba hodne tluste draty, aby to proslo nebo ne ?

Rival jsem přihlíšen a nemohu odeslat prispevek ani jako anynym "uzivatel je jiz registrovan".
Trafa za sebou zapojit jdou to neni problem, ale porad bude pretrvavat problem z izolaci mezi zavity, civka - jadro a na vystupnich svorkach hlavne u toho posledniho trafa. Nevim presne na jakou vzdalenost dokaze preskocit jiskra u 1TV, ale odhaduji to i na nekolik metru. Odber proudu lifteru nevim odhaduji to kolem uA az mA podle velikosti lifteru. Pri tak malem proudu staci i ty nejtenci draty. Take zustava problem jak usmernit tak vysoke napeti, stejnosmerne se neda transformovat.


martin_q

Tesla

Příspěvek od martin_q »

když to zvládnul Tesla bez počítačů, pouze s elektronkama tak by to dnes měla být hračka, asi ty kontakty od sebe budou hodně daleko, Tesla byl v hale velikosti hangáru a ty létající mašiny měly kolem 80 m délku (doutníky) napájel je zářivou energií, která nás obklopuje a šlehají z ní blesky. Ve staré učebnici elektro se píše, že elektrická energie se nevyrábí, pouze jí generátor dává do pohybu, je ve všem i v izolantech, ale rozpohybovat ji v izolantech je nesmírně náročné a ztrátové. Co místo drátu použít bužírku napuštěnou vodivým plynem, jenom dvě tři koncová trafa, bužírka by mohla být ze superizolantu a ještě obalená nadrzenou keramikou s pojivem.


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Re: Tesla

Příspěvek od ZeusJuri »

Bužírka je fajn ale lepší by asi byla skleněná kapilára a plyn bych nepoužil to by Ti z toho mohl nakonec vzniknout laser :) nebo plazma. Kapilárou protáhnout tenký měděný drátek a tu kapiláru namotat závit vedle závitu ale jen v jedné řadě na skleněnou trubku která má uvnitř kovové jádro nebo použít jako jádro ferit hlavně to jádro nesmí být vodivé. Toť asi vše 8)


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Re: egas

Příspěvek od ZeusJuri »

Jo ješte mě tak napadlo proč použivat stŕídavé napětí když by stačil ganerátor obdélníkového průběhu nebo přerušované stejnosměrné napětí :lol:


Uživatelský avatar
Tester
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 30 bře 2006 10:54
Dostal: 1 poděkování
Pohlaví:

molekulová síta

Příspěvek od Tester »

Molekulová síta nám nepomůžou, protože sito je použitelné k odloučení již hotového plynu, ne k roztržení molekul, nehledě na rychlost propouštění. Odlučování plynu dle desek s vysokým potenciálem je slepou cestou, na těch deskách by vznikalo větší množství směsi než na elektrodách. Nejlépe by bylo kotlík poháněný vodíkem udělat tak, že hořák je uvnitř výměníku podélně, tedy plamen se nedotýká žádné stěny. Nekorodoval by a nepropálil se, když dojde k poruše oběhového čerpadla.


martinqqqqqq

něco na čtení

Příspěvek od martinqqqqqq »

nahrubo přeložena diskuze, všechna temata dohromady, řazeno nad sebou

Rival "přípona txt nebyla dosud povolena" šlo by s tím něco udělat a s připonou avi, wmv, mpg, divx taky.

!! Soubor je txt, je nutné zip přejmenovat na txt !!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1364
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: něco na čtení

Příspěvek od rival »

martinqqqqqq píše: Rival "přípona txt nebyla dosud povolena" šlo by s tím něco udělat a s připonou avi, wmv, mpg, divx taky.
Všechny výše uvedené přílohy byly aktivovány.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tester

Příspěvek od jeff »

Ano, tohle vidím logicky, použít molekulární filtr na separaci plynů. Dobrá je též informace, že mezi elektrodami vyvíječe filtr být nemůže.
Testere, máš s tím nějaké praktické zkušenosti? Způsob provedení, použité materiály, jak vysoké tlaky, způsob ochrany proti zpětnému zašlehávání z hořáku a samozřejmě způsob rozkladu vody?
Nechci toho moc najednou?

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“