Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Vodní Spoření Paliva - Oponentura

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

A můžete debatovat.....

Příspěvek od Mim »

Jak a co?
Naposledy upravil(a) Mim dne pon 08 čer 2009 10:26, celkem upraveno 1 x.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

dkaz předtím byl špatně.....

Příspěvek od Mim »



Však ono to půjde!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Krakování - trhání těžších uhlovodíků - zlepšení hoření.
P.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

To je divný.

Příspěvek od aNONym »

Anonymous píše:Krakování - trhání těžších uhlovodíků - zlepšení hoření.
P.
GEET nepopíráš, ale přitom některé souvislosti nevidíš. :ethink: Non


Návštěvník

Re: To je divný.

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud geetem honíš jenom vodu, tak není co krakovat. Pokud je u toho i nějaký olej, tak jde o palivo.
P.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

chlazeni

Příspěvek od Dvell »

Ano asi tak spis mne napadlo //tedy ne mne ale jine chytre lidi a to uz davno// ze kdyby se motor nechladil zvysila by se ucinost klido o 40% :-) ale na tohle by to mozna chtelo vlastni "lakno" hmm?:-)

Dvell


Uživatelský avatar
Atom_SK
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08 bře 2007 20:38
Bydliště: Levice,Slovensko

skusenost

Příspěvek od Atom_SK »

Pani, dlho som skusal odpalit ultrazvukovu hmlu a nepodarilo sa. Dlho som studovad tuto problematiku a chcem sa s vami podelit o svoje poznatky. Nema zmysel skusat rozdelit od seba pomaly kmitajuce atomy vodika a kyslika(dalej len atomy) studenej hmly. Moje pokusy ukazali ze je jednoduchsie skusat to s rychlo kmitajucimi atomami horucej vodnej pary. Priklad: ked na magnet prilepite ocelove gulicky, pomalym kmitanim ich neoddelite ale rychlim kmitanim poodpadavaju. Prijimam len konstruktivnu kritiku a hluposti ignorujem.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Atom-e pokusim se konstruktivne kritizovat.. jses si jisty ze vis co jsi napsal?:-) napsal si ze voda nehori:-D at uz je jakkoliv zahrata ci jakkoliv dukladne smichana se vzduchem nehori:-)

Jenoduse proc? Jednoduse protoze.. horeni je oxidace.. slucovani cehosi (nejcasteji C,H...) a kysliku na oxid cehosi (nejcasteji H2O, CO, CO2).. ale voda uz oxidem je:-D (vodik je kov:-o) tudis pokud chces "zapalit" vodu budes ji dle mne muset rozhavit na plazma a donutit vodik k synteze pokud se ti to povede doma v garazi uz nam to vsem bude jedno (predpokladam ze znas princip vodikove bomby:-))

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Dvell píše:budes ji dle mne muset rozhavit na plazma a donutit vodik k synteze pokud se ti to povede doma v garazi uz nam to vsem bude jedno
Dvell
Myslel jsem ,že budeš další Karban, ale zdá se, že ti to i myslí. S tou plazmou jsi trefil hřebíček na hlavičku. Není to tak složité, jak se ne první pohled zdá. Stačí napětí nad 80 V, troška soli a voda vesele hoří. Už jsem takhle v garáži "spálil" několik desítek litrů vody. Říká se tomu studená fůze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Ted sem prave prosel Karbanizaci:-D

Co je odpadem tve studene fuze? kolik energie se uvolni?

Dle mne by se vytvorilo pri jedinem zaslehu takovyho rozshahu jak je na tej fotce tolik energie ze by zbytek evropy presne vedel kdy si mel dilnu:-D

Nechci se hadat ale me to pripomina obloukovou lampu(neco typu Křižíkovky):-) voda se soli tvori lepe vodive prostredi a proto i relativne nizke napeti vytvori stabilni vyboj elektriny.

Stude fuze je pekna vec ale kdybys skutecne mel patent jsi drzitelem Nobelovy ceny a nechutne bohaty muz:-)

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Odpadem je vodní pára a Brownův plyn. To co vidíš na fotce je při napětí 314V, Tepelný zisk je asi 1,3 a zhruba totéž v produkci BP. Fotka je ještě z úplných začátků, kdy jsem používal wolframovou elektrodu. Bohužel cena uhořivší elektrody převyšovala energetický zisk.

Patentů je na to spousta, nejvíc jich má asi Kanarev. Já mám jen jeden a to na elektrodu, která neuhořívá. Bohužel se současně snížil energetický zisk. Ale ještě jsem neskončil.
Sem to ale nepatří, je tu na to vlákno: "Nesymetrický vyvíječ"


"Dum spiro spero"
Ciceron
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Dvell, dík za upresnení. Je možné, že ta voda funguje jednoduše jak píšeš, ale byl bych opatrný. Bez vody totiž stoupne teplota spálených plynu, a tím i ten tlak taky. Podle tohoto by to mela voda stejne brzdit. Dávneji jsem vyslovil názor, že nižšímu KP musí odpovídat nižší teplota horení, pokud má být motor v optimu z hlediska odevzdané práce. Protože motory jsou navrhované obvykle na vysoký merný výkon, tak za určitých podmínek muže scházet krouťák. Nesedí mi to s tou forsáží letadel, to ale muže zase souviset s tepelným poškozením motoru, pokud by se stejné množství paliva pridalo bez vody. S tím souvisem KP a teploty horení to mám celkem dobre propočítané, konkrétní teplote odpovídá konkrétní KP, jedno, zda jde o Stirling, nebo spalovák, trochu jsem se s tím zabýval, a myslím, že v téhle podobe tomu rozumím, dal jsem do stirling vlákna na to i exe program, pokud to nekterí zjistili, o co tam jde. Určite se tomu pár lidí smálo, ale tem by to určite bylo na nic. Delal jsem tuhle analýzu zvlášte kvuli jednomu netradičnímu typu teplovzdušného motoru.

Ileme tobe moc fandím, ale s tou fuzí to preháníš. Fuze v tomto smyslu je jen chemické slučování, tedy výsledkem by mela být H2O. Nejspíš jako plyn, protože by H2O musela napred zkondenzovat. Dovolím si tvrdít, že v tom plynu/páre odejde nejvýše to množství tepla, které tam vnutíš elektrickým výkonem (minus nejaké ztráty). Nenazval bych to horení, nazval bych to vratnou reakcí za účasti oblouku, nebo plazmy. Kdybych se náhodou mýlil(respektuji omyl každého), tak co brání odvést tu páru do výmenníku(prípadne skromne tepelne zaizolovat nádobku s obloukem) a zmerit, o kolik a za jaký čas ohreje teplotu nejaké jiné vody v nádobce. To je merení na jeden večer, a byl by klid. Divím se, že takovouhle jednoduchou vec tu nikdo čitelne neprovedl z tech, co tvrdí, že voda horí.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Akorde ted si to trefil, musim se pochvalit koho by napadlo ptat se na odpad?:-) vsak odpad prozrazuje mnoho:-) poku je na vstupu opravdu voda se soli pak dle mne na vystupu (po studene fuzy) musi byt neco typu helium + kyslik.. nevim nejsem jadernej fyzik bohuzel:-/ ale takhle to vidim ja..
Skrataka by se tam meli vytvorit nove atomi (nezapomen vzdy prepocitat atomy kvuli zachovani hmoty, vsak vis ze je na to zakon:-D)

Dvell


Uživatelský avatar
Atom_SK
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08 bře 2007 20:38
Bydliště: Levice,Slovensko

for Dvell

Příspěvek od Atom_SK »

Dakujem ti za obsirnu reakciu.
Asi som sa nevijadril jasne a uznavam ze moj prispevok asi vyznel trochu hlupo :oops: . Bohuzial som si myslel budes vediet ze opisujem rozklad vodnej pary vo valci motora za pomoci plazmoveho vyboja a nie horenie alebo teda oxidaciu vodika ktora nastava tesne po jej rozklade. Dufam ze tento prispevok budes brat ako snahu o diskusiu a nie o hadku ako sa to tu uz stava pravidlom. Taham nocnu nad knihami a zhromazdujem teoreticke dokazy na obhajobu mojho nazoru. Tak ma presviedcaj o tom ze sa mylim lebo to je pre mna cesta k dalsim vedomostiam.

Atom_sk


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Atom_SK píše:Bohuzial som si myslel budes vediet ze opisujem rozklad vodnej pary vo valci motora za pomoci plazmoveho vyboja a nie horenie alebo teda oxidaciu vodika ktora nastava tesne po jej rozklade.
Napíš pre istotu, načo je podľa Teba taký rozklad užitočný, a aký efekt od neho očakávaš.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“