Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Vodní Spoření Paliva - Oponentura

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Atom-e

Hmmm zajimavy nazor ale souhlasim s Karbanem a pokud by si tam dal zdroj toho plazmoveho vyboje co myslis ze se stane?

Ted nevim snad neodbocim ale predpokladam ze tady na tomhle vlaknu fyziku uznavame jako skutecny vedni obor a ne jakesi cosi co si lidi vymysleli protoze se nudili..

Takze za predpokladu nasajes aerosol vzduchu a vody strelis do toho ti plazmovym vybojem a co cekas? ze roztrhas vodu na vodik a kyslik a pri zpetnem slouceni se vytvori energie? to sice ano ale nebude to efektivni a je to dle mne zbytecne slozity.. nad studenou fuzi snad ani neuvazujes?:-)
Nezapomen ze stejne mnozstvi energie ktere musis dodat na rozlozeni vody se ti pri horeni vodiku a kysliku zase vrati..

Ale pokud muzes podat jeste nake obsirnejsi info o tereticke funci? stale tomu jaksi dokonale nerozumim..?

Dvell


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Bzum, bzum, bzum, bzumm,..... nejde mi to do palice,.....

Příspěvek od aNONym »

Dvell píše:Atom-e Hmmm zajimavy nazor ale souhlasim s Karbanem a pokud by si tam dal zdroj toho plazmoveho vyboje co myslis ze se stane?

Ted nevim snad neodbocim ale predpokladam ze tady na tomhle vlaknu fyziku uznavame jako skutecny vedni obor a ne jakesi cosi co si lidi vymysleli protoze se nudili..

Takze za predpokladu nasajes aerosol vzduchu a vody strelis do toho ti plazmovym vybojem a co cekas? ze roztrhas vodu na vodik a kyslik a pri zpetnem slouceni se vytvori energie? to sice ano ale nebude to efektivni a je to dle mne zbytecne slozity.. nad studenou fuzi snad ani neuvazujes?:-)
Nezapomen ze stejne mnozstvi energie ktere musis dodat na rozlozeni vody se ti pri horeni vodiku a kysliku zase vrati.. Dvell
:bad:
A ten souhlas s Karbanem ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nejdřív si vždy nejdřív okolo toho něco zjisti anebo se nejprve ptej. To je totiž jediná správná cesta. Protože tímto způsobem se nic nedozvíš . :| Non

Z toho, co jsi napsal, je vidět, že s plasmou jsi zatím moc praktických zkušeností nepobral. Neb "Atomovej výbuch" je totiž úplně něco jinýho. Nepleť si to!!! ;)

A pokud budeš fyziku se všemi jejími dosavadními poučkami uznávat jako neměnné dogma, tak potom nijak nechápu, proč se vůbec zajímáš o Volné Energie :?
Naposledy upravil(a) aNONym dne čtv 11 čer 2009 7:52, celkem upraveno 1 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

aNONym Dr. Onte

Příspěvek od lajos »

Ano, některým chybí představivost a pak eště nějaký minimální pokuseček.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Bzum, bzum, bzum, bzumm,..... nejde mi to do palice,....

Příspěvek od aNONym »

Karban píše:A zase dle stejného vzoru:

Tvrdit, že voda hoří.

Neumět napsat, na co hoří, jen tu otočit pravou a levou stranu rovnice hoření vodíku, nic víc.

Pak hodit dotaz na molární výpočet.
Neznám ho - ale panáček aNoNym asi také ne, když jej neuvedl.

No a pak tu vytáhnou "slušnost" - to už není kam uhnout, že....

Ve finále pak odkaz do prázdna na jakéhosi kecku, co tu mlel o závratném snížení spotřeby, avšak též neumí doložit nic.
http://fyzweb.cz/odpovedna/index.php?hledat=nadmolekuly
Ostatním to snad pomůže uvědomit si některé souvislosti. Ale tobě Karbane, tobě to stejně bude k ničemu. 8) Non

http://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_mass (Karbane, tam ty nekoukej, vždyť tam si každej může napsat co chce :evil: )
překlad: http://molarni-hmotnost.navajo.cz/ (ostatním se omlouvám za ten automatickej překlad, :D :D "jeden krtek vody váží ........" :lol: :lol: :lol: )
Naposledy upravil(a) aNONym dne čtv 11 čer 2009 10:49, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Mno takze cetl jsem co ste naspamili a uz me to vazne nebavi..

Dobre pochoppil jsem z te diskuze ze nejde o chemickou reakci (nemelo by jit)

Ja si vzdy studenou fuzi jako slucovani dvou atomu.. na naky dalsi prvek za cilu ziskani enegrie..

Nekdo tu psal ze vstrikuje slaný vodní roztok a odpadem je vodni para a naky plyn- uz nevim nazev ale nebylo to nic urciteho..

Takze se chci zeptat co se v te reakci vlastne deje? tedy melo by? vim celkem dost o radiaci a podbnych jevech ale o vybuchu atomu slysim skutecne prvne..

Muzete se tedy prestat hadat a dat mi to teto vasi nove technologii nake info?

Dvell


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Aha

Příspěvek od Merlin »

.. a kočka je z pytle ven.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Nauč se používat tuhle kolonku

Příspěvek od aNONym »

a taky slůvko prosím (když už od někoho něco chceš)
Dvell píše:Nekdo tu psal ze vstrikuje slaný vodní roztok a odpadem je vodni para a naky plyn- uz nevim nazev ale nebylo to nic urciteho.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3029#43029

Nic určitého ??? :shock: :shock: :?
Sorry, ale čemu nerozumíš na pojmu Brownův plyn. Kdyžtak zkus tohle: http://www.google.com/search?hl=cs&q=Br ... Hledat&lr= snad ti těch skoro 67k odkazů bude stačit. A až budeš vědět o čem je řeč, tak se pak vrať. ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dvell píše:
Muzete se tedy prestat hadat a dat mi to teto vasi nove technologii nake info?

Dvell
Pánové myslí asi tohle
http://amasci.com/freenrg/magputt.txt
P.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

OOO jiste:-D samozrejme:-D jak jinak:-D Brownův plyn.. jak vzneseny naze pro pohou smes vodiku a kysliku.. MG:-D

Tak ste dokazali naprostou nevyrovnanost na jednu stranu spamujete odkazy a flame ale rict ze ten vas super stroj na studenou fuzi vyrabi smes vodiku a kysliku neumi nikdo:-)

Na druhou stranu co jineho by mnel vyrabet? Voda v el. oblouku krizikovy lampy se odparuje a stepi nejka furt nechapu co je na tom noveho... a uz vubec nechapu jaky je rozdil mezi klasickym stepenim vody a "Vyrobou Brownova plynu pomoci vaseho specialniho generatoru, za prispeni studene fuze"

A uz vubec nechapu co ma elektrochemicka reakce spolecneho se studenou fuzi?

Dvell


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Ticho

Příspěvek od Dvell »

Mno možná to někomu připadá neomalené ale opravdu jsem doposud nepochopil jakým podílem se na jevu štepení vodní mlhy podílí studená fůze.. (a není lepší ptát se naprosto polopaticky a čekat naprosto polopatickou odpověď?)

A nepřipadá vám divné že pokud by bylo možné studenou fůzi takto snadno zažehnout a udržovat už dávno (alespoň 20let) by se nestavěli jaderné elektrárny jak je známe dnes?

Barva vlasů jak už sem se sám přesvědčil není určující lidé se mění, změní barvu vlasů přibydou prýle.. ale v hlavě mají stále to jisté..

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ticho

Příspěvek od Ilem »

Vezmi sklenici s horkou vodou, nasyp do ní špetku soli, do vody vlož kus plechu, ke kterému budeš mít přidělaný drát vedoucí ze sklenice ven. Usměrni síťové napětí, + připoj na drát vedoucí ze sklenice, - na druhý drát, který budeš přes nějaký izolant držet v ruce. Pomalinku ponořuj drát do sklenice. Doporučuju pracovat v gumových rukavicích, dokáže to pěkně kopat. Máš-li oddělovací transformátor, který snese spoň 300 VA, použij ho.
Až tohle uděláš, budeme se mít o čem bavit. Do té doby je to stejné, jako kdybych se já bavil s chirurgem o transplantaci srdce.
Ta věc funguje a je úplně jedno, jestli to někdo nazývá studenou fúzí, nebo někdo jiný nějak úplně jinak.
No a až se ti ty pokusy začnou líbit, tak ti možná poradím, jak to udělat, aby ti neuhořívala katoda. To bys ale musel trochu změnit tón svého vystupování.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Bojim se

Příspěvek od Dvell »

To né, bojím se že zapálím vodu a v nastálé termonukleární reakci se zažehne zbytek objemu studené fůzi podrobované látky a potom tu budou chodit vědci s dozimetrem a ptát se co sem vlastně stavěl:-)

Já neříkám že to nefunguje, já se ptám jak to funguje.. když ti někdo řekne že gravitační zrychlení je 9,81m/s^2 skočíš z 10tého patra abys to ověřil? Nebo když se dozvíš že 25kg U235 je nadkriticke množství, pujdeš ho koupit a vyzkoušet co se stane když dáš k sobě 12,5kg a 12,5kg této látky?

Nesnažím se Vás nijak zesměšnit prostě se ptám co se děje ve vašem reaktoru - co vstuje - co vystupuje..

(najdu si k tomu třeba i slovník nebo požádám nějakého fyzika o překlad do mně srozumitelného jazyka.. ale prosim pište co se tam děje skutečně..)

Své dosavadní tvrzení odkazuji na toto http://cs.wikipedia.org/wiki/Studen%C3%A1_f%C3%BAze

S pozdravem

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojim se

Příspěvek od Ilem »

Dvell píše: Nesnažím se Vás nijak zesměšnit prostě se ptám co se děje ve vašem reaktoru - co vstuje - co vystupuje..

(najdu si k tomu třeba i slovník nebo požádám nějakého fyzika o překlad do mně srozumitelného jazyka.. ale prosim pište co se tam děje skutečně..)

Své dosavadní tvrzení odkazuji na toto http://cs.wikipedia.org/wiki/Studen%C3%A1_f%C3%BAze

S pozdravem

Dvell
OK, tenhle tón už se mi líbí víc.
Takže pojem studená fůze je pro tuto reakci mírně zavádějící, protože se nejedná o řetězovou reakci v pravém slova smyslu (ta se podle mých informací povedla pouze dvakrát). Původně tak byla označována pouze VN elektrolýza těžké vody s platinovými elektrodami. Nicméně termín se ujal i pro to, co děláme my a používá se. Fakt je ten, že tam dochází k transmutaci prvků. Pečlivými chemickými rozbory byly na výstupu zjištěny prvky, které na vstupu nebyly (ale k tomu v jisté míře dochází i v obyčejném spalovacím motoru). Děj samotný není přesně zmapovaný, ono je velmi těžké něco měřit v plazmovém výboji, který má objem několik cm3 při telotách přesahujících 10 000 st C. Někdy k fúznímu jevu dochází, jindy ne. Proto ho některé laboratoře potvrdily, některé ne. A pro mě to je výzva, zjistit ty správné podmínky.
To bylo k pojmu fúze. Ale ta mě vlastně až tak moc nezajímá. Mě zajímá druhotný efekt reakce a to energetický zisk, který tu správnou reakci provází. To je ona řetězová reakce. Podle mě to funguje tak, že vysokou teplotou se štěpí voda na BP. Jenže se zároveň v oblouku spaluje, což dále zvyšuje teplotu a štěpí další vodu. Podle mých pokusů zřejmě existuje jakýsi kritický objem s kritickou teplotou, kde začíná energie získaná přerůstat energii dodanou. Problém jsou elektrody (katoda). Dnes už dokážu, aby elektrody nehořely, ale je to zase něco za něco. Mají nižšší teplotu, než by bylo potřeba a tím se mi snižuje energetický zisk.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: Bojim se

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Někdy k fúznímu jevu dochází, jindy ne.
Napadlo tě že při použití NaCl dochází při procesu k změně elektrolytu?
P.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Bojim se

Příspěvek od Akord »

Ilem píše: Někdy k fúznímu jevu dochází, jindy ne.
Za objektivní bych považoval, kdyby se prokázalo vytvorení prvku, který pri reakci puvodne nebyl prítomný. To je však docela obtížné prokázat, protože jak elektrody, tak soli obsahují značné množství prímesí, nebo se z nich hodne uvolní v dusledku ionizace. Nádobu je potreba uvažovat taky, pokud je vytvorených atomu málo. V principu vznik zisku vyloučit nejde na úkor spotreby nejakého prvku. Pak hrozí ekologická katastrofa z blbosti lidí. Nejvetší potíž bývá vyloučit falešné informace. To bych ale nečekal, že mi vodík, nebo kyslík zrovna z vody udelá nejaký další prvek, to by asi chtelo promyšlenejší postup. Stejne nepredpokládám verohodnost uvedení správných zplodin z tohoto prípadu.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“