Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Snílek

Re: ..jen další nápad

Příspěvek od Snílek »

poota píše:V-dráha je schopná popohnat magnet, ale musí skončit, tedy ta dráha, jinak se magnet zastaví. Při použití několika V-drah zase musí být mezi nimi přestávky. Bez té mezery nejde napojit konec na začátek. Takže tady ta V-dráha začíná dole a prožene magnet ke svému hornímu konci, tedy pokud jí na to bude stačit síla. Přes tu mezeru se magnet dostane vlastní vahou (tento druh práce mám velmi rád) opět na začátek. Jednoduché a vtipné, možná že by to mohlo i běhat. A kdyby ne, tak jenom tak-tak - poota


Přesně tak to bylo myšleno... pokud by magnety byly dostatečně silné (třeba i na tu stranu co to "zvedá" dát silnější magnety), aby zvedli ten otáčející se magnet, a zároveň ten magnet byl dost těžkej aby překonal mezeru...


Návštěvník

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Návštěvník »

...no jo, ještě.. ta nakreslená mezera je dost velká... lepší by asi bylo mít jí menší, nebo vůbec, hlavní myšlenka byla, aby na magnet (který je zároveň závaží) působila v kritickém momentě gravitace co největší silou...


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Aquarius1 »

Nebo ten stator pootočit vlevo asi o třicet stupňů,tím by mezera začínala asi na 30ti minutách a končila někde okolo 45ti minut.To by snad šlo pak překonat.To by ale bylo pro pravotočivý fundament ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Snílek

Příspěvek od Snílek »

no... pokud v tom nikdo z Vás zkušených nevidí nějakou do očí bijíci blbost, kterou jsem přehlédla, pak nezbývá než objednat magnety a vyzkoušet, není to nic složitého...

jinak si myslím, že v jednoduchosti je síla.. kupříkladu, teď jsem koukla na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=XM2B-Lp6 ... re=related
Samozřejmě každého nejprve napadne nějaký mechanický převod, na pohyb magnetu, který to pohání... noo...ale pak když si to tak vezmete, tak jakýkoliv mechanický převod, je ztráta energie, roztáčet celé kolo je další energie navíc.... takže já v tomto případě bych to kolo trochu upravila a použila jako stator a na přechod zase využila sílu gravitace (myslím, že to je takový nejlepší způsob, jak si "naběhnout" na další cyklus :D )... stator by vypadal nějak takto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Karban

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Karban »

Snílek píše:...jinak si myslím, že v jednoduchosti je síla.. kupříkladu, teď jsem koukla na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=XM2B-Lp6 ... re=related...
Jo, hezkej příklad.

Člověk rukou pohání kolečko, to se točí.
Nic víc. Ty magnety tam mají stejnou funkci, jako třeba řetěz na jízdním kole. Jen převod, mezičlánek, přes který se síla ruky přenese jinam.

Ale na někoho to silně působí, jakoby stačilo jenom udělat nějakej jednoduchej mechanismus, a ono to samo poběží....

:lol:


Snílek

Příspěvek od Snílek »

Karbane, jsem ráda, že jsi to nepochopil :D 8)


Karban

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Karban »

Snílek píše:Karbane, jsem ráda, že jsi to nepochopil :D 8)
Jo.

Někdo je osvícen a "vidí dále", já nechápavý k tomu mám daleko.

Ale že ty nápady jsou tu už léta letoucí a porád nic a porád nic, to je celkem málo podstatné, že?

:?:

Jeden porád tu elektriku platí jak mourovatej, do káry drahej benzín leje, platí a platí.

A přitom pár těch chytrejch má doma rotovertér, na chatě MEG a károu lítá na dvacet kapek vody na sto kiláků...

8)


Snílek

Příspěvek od Snílek »

Jo ještě taková poznámka, nemyslím si že energii lze jen tak "stvořit" spíš prostě převést statickou energii v dynamickou... no... možná z hlediska fyzikálních zákonů je to blábol... ale však já nejsem žádnej fyzik, jen obyčejný snílek 8)


Snílek

Příspěvek od Snílek »

Karban píše: Někdo je osvícen a "vidí dále", já nechápavý k tomu mám daleko.
Tak jest... :)


Karban

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od Karban »

Snílek píše:... jde o to, jenom tu energii převést v dynamickou...
.... u magnetu je výhoda v tom, že tu energii tak lehce "vydává" :mrgreen:
Magnet nevydá ani frk.

Někdo by s ním musel pohybovat.... POHYBOVAT, DODÁVAT MU ENERGII...

8)


Snílek

Příspěvek od Snílek »

Karban píše: Magnet nevydá ani frk.
Vyzkouším, uvidím... 8)

Nějak se zabavit musím, koukání na TV nova a jiné hltání oficiálních dogmat mě moc nebere...

btw. nemůže se k těm mým nesmyslům vyjádřit někdo shovívavější? :lol:


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Jsem bezohledný vůči ostatním, tudíž nevyplňuju PŘEDMĚT !!!!

Příspěvek od gromit »

Snílek píše:
Karban píše: Magnet nevydá ani frk.
Vyzkouším, uvidím... 8)

Nějak se zabavit musím, koukání na TV nova a jiné hltání oficiálních dogmat mě moc nebere...

btw. nemůže se k těm mým nesmyslům vyjádřit někdo shovívavější? :lol:
z magnetu můžeš - teoreticky "vyždímat" magnetizační energii, jak psal Akord, což není ani u těch "nejsilnějších" nic moc - jinak je to jen taková zcela běžná anomálie prostoru, podobně jako červí díra nebo předpjatá pružina... akorát se s tím líp hraje :)

chceš utěšovat nebo něco konkrétního řešit?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Snílek

Příspěvek od Snílek »

No spíš jsem čekala, že někdo řekne něco ve smyslu, že ten můj nápad nemůže fungovat proto, že... a nějaký normální vysvětlení od těch co už něco vyzkoušeli... a ne věčný opakování "to nejde" "to je moc jednoduchý"... :roll: ... ale vzhledem k tomu, že nic jinýho k tomu nikdo nemá, nezbývá než zkusit... ale magnety ted nemam, a tak me to muze akorat štvát... :bhead: :dknow:


Snílek

Příspěvek od Snílek »

To na tom videu jsem pojala jen jako inspiraci, vymyslela jsem "lepší" řešení, jaký tam pak popisuju...


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“