Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Vodní Spoření Paliva - Oponentura

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Bojim se

Příspěvek od Dvell »

Ilem píše: Původně tak byla označována pouze VN elektrolýza těžké vody s platinovými elektrodami...
Když dovolíte pojem těžká voda není voda z vodovodu nebo nějaká destilka jde o deuteriumhydrooxid (ten latinsky nazev je super) jak sam snadno z nazvu odvodíte je to sice voda ale misto vodiku H^1 je tam jeho izotop H^2 - deuterium.. pak by mohla probihat reakce jak ste ji popsal ve smyslu
2(H^2)2O = 4(H^2) + O2
a následně
(H^2)+(H^2) = (He^4)
ale obávám se že to v domácích podmínkách není možné pokud doma nemáte urychlovač částic nebo reaktor na termonukleární spalovaní izotopů vodíku

Dvell


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Těžká voda

Příspěvek od Dvell »

Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/T%C4%9B%C5%BEk%C3%A1_voda

Mám pocit že se těžká voda vyráběla hlavně pro výrobu atomových pum..

Věděli jste že existovaly i kufříkové atomové pumy? Ano je to tak.. 25kg Uranu zas nejni tak velky kus materialu a pokud se vhodne rozdelí a umístí olověném kufru s těžkou vodu a šikovně nastavenými směrovými náložemy můžete klidně udělat z nějakého většího města měsíční krajinu..
Dokonce jsem nedavno slyšel zajimavý potřeh totiž ukrýt atomovou pumu poblíž nemocnice a to konkrétně oddělení radiologie.. zbytkova radiace částečně zakryje radiaci kterou produkuje vaše puma.. je to jako vystřelit když kolem projíždí vlak..

Dvell


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Smolinec je takovej hezkej černej šutr lesklej jako antracit,není problém ho získat když víš kde se válí jako hlušina ;) Jen ho nenos moc dlouho v kapse jinak budeš pěkně svítit jako má garáž :D Ale je výhoda jak ho dáš pryč garáž přestane svítit.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

smolinec nee

Příspěvek od Dvell »

Mno smolinec pro ziskani Uranu 235 neni moc dobra volba, za předpokladu že nemáš rafinerii na prumyslove spracovani stovek tun smolince..

Daleko jednodussi je koupit vyhořelé palivo z elektrárny na černém trhu nebol si prostě jen štěpný materiál vyzvednout v Černobylu.. (tam se to pocita na stovky tun a to jak Uranu tak Plutonia..)

Dvell


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: těžká voda

Příspěvek od Dvell »

berky píše: Pravdou je, že se na výrobu používá voda z elektrolyzérů a chladičů. Důvod je ale prostý. Snáz se odpařuje nebo rozloží H2O a když elektrolyzérem proženeme tisíce litrů vody, pak nám tam zůstává více nakoncentrovaná D2O a dalsí destilace je už nesrovnatelně levněší. Možná existuje něco lepšího a rád se přiučím.
Ta težká voda byla na pohlecní záření, pokud se nemýlím ale jak už sem tu psal nejsem jaderný fyzik takže vím jen o trošku míň než ten koho to nezajímá..

Přesně.. ale neoznačil bych to za výrobu jako spíš zvýšení koncentrace protože ji defakto nevyrábíš ale "zahušťuješ"..

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojim se

Příspěvek od Ilem »

Pár dní tu nejsem a taková smršť, tak to vezmu postupně.:
Anonymous píše:
Ilem píše:
Někdy k fúznímu jevu dochází, jindy ne.
Napadlo tě že při použití NaCl dochází při procesu k změně elektrolytu?
P.
Ano, napadlo, ale moje znalosti, schopnosti a vybavení nestačí na to, abych zjistil k jaké. Navíc NaCL bylo jen na zkoušku pro Dvella, aby věděl, o čem je řeč. Já používám K2CO3
Akord píše:
Ilem píše: Někdy k fúznímu jevu dochází, jindy ne.
Za objektivní bych považoval, kdyby se prokázalo vytvorení prvku, který pri reakci puvodne nebyl prítomný. To je však docela obtížné prokázat, protože jak elektrody, tak soli obsahují značné množství prímesí, nebo se z nich hodne uvolní v dusledku ionizace. Nádobu je potreba uvažovat taky, pokud je vytvorených atomu málo. V principu vznik zisku vyloučit nejde na úkor spotreby nejakého prvku. Pak hrozí ekologická katastrofa z blbosti lidí. Nejvetší potíž bývá vyloučit falešné informace. To bych ale nečekal, že mi vodík, nebo kyslík zrovna z vody udelá nejaký další prvek, to by asi chtelo promyšlenejší postup. Stejne nepredpokládám verohodnost uvedení správných zplodin z tohoto prípadu.
To nejsou moje výsledky ale výsledky laboratoří, které se tím zabývaly. Jak dokonale, nejsem schopen posoudit.
Dvell píše:
Ilem píše: Původně tak byla označována pouze VN elektrolýza těžké vody s platinovými elektrodami...
Když dovolíte pojem těžká voda není voda z vodovodu nebo nějaká destilka Dvell
Ano, proto jsem pasl, že ten pojem je zavádějící.
Dvell píše: ale obávám se že to v domácích podmínkách není možné pokud doma nemáte urychlovač částic nebo reaktor na termonukleární spalovaní izotopů vodíku

Dvell
Ja k i vyplynulo z další diskuze, D2O je v každé vodě. Při její elektrolýze se zahuštuje, protože se rozkládá pouze H2O. žádný reaktor na termonukleární spalování není potřeba. Ale o to ani nejde. Dělám takzvanou studenou fúzi s obyčejnou vodou (opakuji, pojem je zavádějící ale i pro tento případ se přeneseně používá), a dosavadní výsledky mě naplňují optimismem.

Omlouvám se za plevelení vlákna a prosím Rivala, aby to přesunul někam, kam to patří - buď do nesymetrického vyvíječe, nebo do samostatného vlákna. Děkuji.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Jak tedy?

Příspěvek od Dvell »

Jak tedy pokračují experimenty? Rozhodl se někdo z Vás změřit energii na vstupu a energii na výstupu a porovnat? či někdo už s tím doma vytápí dům?

Ano D2O je v každé vodě, ale štěpí se stejně jako voda, jen později proto je možné ho štěpením zahušťovat.. Jen e obávám že těch pár atomů obsažených ve vodě nemůže stačit na pokrytí strát celého zařízení a ještě vyprodukovat energii navíc..

S pozdravem

Dvell

P.S:
gewo píše:.. a kočka je z pytle ven.
Tak nevím jak se mám ptát, když se zeptám jako někdo kdo by tušil o co jde dozvím se že nemám pravdu, když se zeptám jako laij co to vidí prvně napíšete mi toto hmmm...


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Jak tedy?

Příspěvek od NAVAR »

"Kamenná sekera s účinkem atomové bomby" to by nešlo použít???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Použít?

Příspěvek od Dvell »

Jak použít? Jako na oddělení D2O od H2O?
To nevím nedovedu posoudit, když ani nevím jakým spůsobem ono zařízení pracuje, je zajímavé že by to dnes nikdo nepoužíval, ale podle toho co tam píšou se to dá použít hlavně na delší a složitější molekuly, přeci jen molekula vonné látky od nějaké příměsi může být hodně rozdílná, a látka s takřka stejnou stavbou, kdy jediným rozdílem zůstává to že v ulíkovém řetězci o 50 atomech uhlíku je na jednom místě vodík místo chlóru nebo naopak, mají velmi podobné vlastnosti.. Takže třeba ani čichem takovou příměs neodhalíme - ty látky jsou "skoro" stejné..
Nadruhou stranu takové odloučení dvou izotopů jednoho prvku už taková sranda není..
Nejlépe je to vidět u Uranu.. 235 a 238 jsou nejběžnější izotopy.. 238 je na nic 235 je do elektrárny a do atomovky prostě ten chceme..
Problém je že tý 235 je asi 0,7% zbytek je nepotřebná 238..
Já bych to přirovnal k tomu že před Vámi stojí 100 slečen a 93 je svobodných.. jak je rozlišit? Pokud nemáme přístup k jejich osobním složkám a můžeme se zaměřit jen na jejich vzhled.. můžeme říct že vybereme ty co mají prsten.. ano ale sem tam i vdaná nenosí prsten.. takže se prostě smíríme s tím že nám zbyde 20 slečen přičemž 13 z nich jsou mladé paní, a ty poté podrobíbe štěpění ( :lol: )
Ty dva izotopy Uranu se chemikálně chovají natolik podobně že je nelze nějakou chemickou cestou oddělit proto se používají 4 fyzikální metody.. z nichž snad jen jedna má průmyslový potenciál..
Zpět k vodíku.. Rozdíl mezi vodíkem a deuteriem je rozhodně daleko poctatnější ale opravdu nejednodušší odělení je štěpit tisíce litrů vody.. a nakonci zbyde pár litrů té těžké..
rozhodně by mohlo stát za proskoumání zda ten přístroj dokáže odělit D2O od H2O ale obávám se že to není možné.
Jak zde již někdo psal D2O se dá údajně koupit, divil bych se kdyby se vás nikdo nezeptal na co to chcete ale mohlo by být zajímavé to vyskoušet ve Vašem reaktoru..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Použít?

Příspěvek od Ilem »

Dvell píše:Ano D2O je v každé vodě, ale štěpí se stejně jako voda, jen později proto je možné ho štěpením zahušťovat.. Jen e obávám že těch pár atomů obsažených ve vodě nemůže stačit na pokrytí strát celého zařízení a ještě vyprodukovat energii navíc..
Dvell
Tohle jsi napsal, a netrklo tě to. Zkus na to koukat z druhé strany. Mám 100 slečen a 3 z nich jsou panny. Když je vezmu všechny, budu mít jistotu, že budu mít 3 panny.
Ano štěpím vodu i s těmi pár atomy těžké vody. Vůbec mi nevadí, že u toho štěpím i tu obyčejnou. Ba naopak. Jedině díky tomu se to dá uřídit. Jinak bych už asi opravdu měl místo dílny kráter.

Kolik procent objemu jaderného reaktoru si myslíš, že zaujímá U235?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Něco k věci

Příspěvek od Mim »

To je sice pěkný, ale teď jsem sledoval celou tu debatu a je to celkem zasviněný vlákno pro zcela jinou věc.
Osobně bych to chtěl zase zpátky pro ultrazvukovou mlhu.
Zkoušel jsem nějaké další fíkoviny, protože je to docela dobré.
Použil jsem močovinu, protože se jeví jako nejlepší kombinace jak pro mlhovač, tak následné zpracování v elyzeru, nebo GEET. Budu se po neděli snažit poslat fotky. Zařízení za pět stovek, úspora....no radši vás napnu.
Až s fotkami.

Edited, zkrácení odkazu 7.3.2012 SDK


Však ono to půjde!!!
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Použít?

Příspěvek od Dvell »

Ilem píše:
Dvell píše:Ano D2O je v každé vodě, ale štěpí se stejně jako voda, jen později proto je možné ho štěpením zahušťovat.. Jen e obávám že těch pár atomů obsažených ve vodě nemůže stačit na pokrytí strát celého zařízení a ještě vyprodukovat energii navíc..
Dvell
Tohle jsi napsal, a netrklo tě to. Zkus na to koukat z druhé strany. Mám 100 slečen a 3 z nich jsou panny. Když je vezmu všechny, budu mít jistotu, že budu mít 3 panny.
Ano štěpím vodu i s těmi pár atomy těžké vody. Vůbec mi nevadí, že u toho štěpím i tu obyčejnou. Ba naopak. Jedině díky tomu se to dá uřídit. Jinak bych už asi opravdu měl místo dílny kráter.

Kolik procent objemu jaderného reaktoru si myslíš, že zaujímá U235?
V rekatoru je to tuším od 1,5% do 5% U235 u atomových bomb 90%+..
Ale u toho deuteria ve vodě jde jak už jsem napsal.. o to že pochybuji zda to bude rentabilní.. že získáš více energie než si vložil.. a o to jde - o tu rentabilitu..

Štepením vody či D2O nic nezískáme na tom se doufám shodnem, takže chápu správně že ta voda je tam jako spomalovač reakce té těžké vody?.. A chápu správně že díky tomu že těch pár atomů deuteria projdou jadernou fůzí, vyloučí dost energie na štěpení většího množství vody?..

Jinak se samozřejmě nebráním návratu k ultrazvukové mlze.. jen mně zajímalo zda někdo udělal nějaký výraznější pokrok..
Nehodlám Vás v tomto vláknu brzdit..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Návštěvník

Re: Něco k věci

Příspěvek od Návštěvník »

Mim píše: Použil jsem močovinu, protože se jeví jako nejlepší kombinace jak pro mlhovač, tak následné zpracování v elyzeru, nebo GEET. Budu se po neděli snažit poslat fotky. Zařízení za pět stovek, úspora....no radši vás napnu.
Až s fotkami.
Používá se u nákladních aut pro snížení emisí NOx.
Teplem se rozkládá na čpavek, ten následně na vodík a dusík, a oxid uhličitý.
P.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

močovina

Příspěvek od Josef »

Močovina se prodává běžně na benz. pumpách pod názvem AdBlue. Stojí do 20 kč/l. Někde je i ve stojanu-pumpy pro nákladáky. Jinak v kanistrech. Mime můžeš upřesnit?


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: močovina

Příspěvek od Mim »

Použij pro začítek běžný mlhovač a močovinu, třeba tuhle....Uvidíš hned výsledky......


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“