Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Testatika - diskuze

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Pánové něco pro vás,je tam i ta Wimshurstova influenční elektrika.

http://www.kvt-elektronika.cz/zajimavosti.htm

A co s ní?


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Mailen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18 pro 2008 23:13
Bydliště: Severní morava

Re: Je tady smutno

Příspěvek od Mailen »

gewo píše:O
Kolik vás už má dva prosté, rotující disky?
Zdravím. Asi tak před rokem jsem s tím začal, ale bohužel jsem neměl tolik informací co ted. Taky jsem se musel přestěhovat a zařizení bylo zlikvidováno. Moje disky měly tl. 3mm a průměr 50cm, no rotovalo to krásně, akorát se to vlnilo jak gramofonová deska,ložiska jsem tam měl z Harddisku,( dnes vím že by tam být něměly),segmenty na discích byly z obyčejného trafoplechu a to jen na okraji disku. Měřák který mám, (je tam i reprák) při roztočení disku a jeho přiblížení k diskům dost výrazně hlasitě vrněl. Při vložení měřáku mezi disky vždy po půl otačce hlasitě pípnul. A co tím chtěl vlastně básník říci, že se do toho pustím znova, protože uvnitř disku a vně se opravdu děje něco zajímavého. Skromný dotaz pro GEWO, Nemůžu nikde ani za boha sehnat INVAR, (nebo mám rozflákat pár obrazovek?) a co lišák Bauman, opravdu ho tam měl, nebo bychom to mohli nahradit něčím dostupnějším.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

náhodou jsem narazil na solidně vypadající pokus o replikaci, ale protože gewo nechtěl, aby se sem dávaly podobný věci, tak jsem to kulišácky uložil na moji stránku - kdo chce, ať se podívá...

bude zase nějaké pokračování? Nebo spíš pojedeme na železo??

:dknow:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Mailen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18 pro 2008 23:13
Bydliště: Severní morava

Velmi velké TICHO zde

Příspěvek od Mailen »

:zzz: Tak to vypadá, že všichni usnuli. Poslední dobou se to tady vůbec ,ale vůbec nepohlo. Bud všichní koumají a vynalézají, nebo že by rotovali.

Zkoušel z Vás někdo místo plexi a vynilu na disky použít disky skleněné. Nebo je to nevhodný materiál. Kdo to ví odpoví?
A co Gewo jak jste daleko se stavbou? :ethink: [/code]


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nutné vidět

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tady smutno

Příspěvek od Waldes »

gewo píše:..... ...Kolik vás už má dva prosté, rotující disky?
Ja síce mám 4 mm a priemer 300 mm ale chcem prejst na odporúčaný rozmer. Pamätám si, že niekto (Sao ?) mal možnosť pekného opracovania plexi... Sústruh mám malý a priamočiarkou urobiť kruh dostatočne presne si neviem predstaviť. Kto pomôže ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Kolemjdoucí

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Ahoj lidi zajímavý fórum,fandím vám a doufám že se vám to povede postavit.Jen tak z toho mála co sem přečet mě tak napadá jestli ta testatika není něco mezi influenčním a homopolárním generátorem.A ty dva hrnce, jestli to jsou kondenzátory s podobným zapojením jako JC tak by mohli sloužit jako oddělovač napětí a u toho zbytku mě nenapadá vůbec nic :lol:
Hezký den všem přeji.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Nutné vidět

Příspěvek od NAVAR »

Díky za odkaz.
Zeitgeist 2 mne v pár věcech utvrdil.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Henrys

Swiss M-L konvektor

Příspěvek od Henrys »

Koukněte se na tohle. A dejte vědět co si o tom myslíte.
Je to vytáhnuto z jedné knížky co mám v PDF( o Free Energy, což značí že to taky může a nemusí být blbost). Vypadá to na mezník mezi Wimshurstovem a Testatikou.

Začínám silně pochybovat o tom, jestli umíte číst. Každopádně - Swiss ML Converter je znám hlavně pod názvem TESTATIKA (také Testa - distatica). A o tomhle zařízení je celé toto vlákno.

Zkuste si ho napřed pozorně pročíst. ;)

Co je "Wimshurstov"?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Henrys
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24 črc 2009 22:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henrys »

Omlouvám se, skutečně jsem si celé téma hned nepřečetl.
WIMSHURSTOV měl znamenat samozřejmě WIMSHURSTOVŮV GENERÁTOR čili elektrika WIMSHURSTOVA.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

DODRŽUJTE PRAVIDLA

Příspěvek od Merlin »

Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlašte se.
Příspěvky nepřihlášených anonymů budou bez ohledu na obsah smazány.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
pooli
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07 zář 2009 8:26

Příspěvek od pooli »

tak vidim ze tady vladne dvoji metr.jednomu se dovoluje anonymni posty a druhemu se hned smazou (pro kriticky obsah na adresu autora vlakna).no dobra tedy...
tak to napisu jeste jednou:
Mam pravdu pokud se domnivam ze tady jeste nikdo nic nesestavil funkcniho??
budu rad pokud se pletu,ale nevypada to tak.Pokud je pravda ze testatika vazne funguje,tak proc gewo neposkytne kazdemu tu jeho variantu??at to posila treba mailem,ale at to netutla jen pro sebe,kdyz ma takovy strach??!
Ja treba delam na teslovych vynalezech a ihned jak dojdu zdarnemu cili,tak se rozhodne o poznatky podelim!!! to je moje svate pravo a zaroven pravo vsech lidi vyuzivat energii zadarmo.nerikam ze to budu prodavat nekde v supermarketech,ale kazdemu zajemci to za cenu nakladu a prace sestrojim (teda pokud to bude fungovat).A to same ma udelat kazdy inventro,co sestrojil neco pro vyuziti volne energie.Ne proto ze to rikam ja,ale proto, ze pripadny vynalez muze zasadne posunout cloveka do novych zitrku bez fosilnich paliv a dalsiho huntovani prirody!!!!!
Tak se nad sebou poradne zamyslete......!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jinak ale souhlasim ,ze pokud nechce gewo poskytnout konkretni navod na stavbu,tak je vhodne spolehat jen sam na sebe a vse delat sam.Jinak se muze klidne stat ze nekdo naschval poskytne zavadejici informace a stroj pak touto vinou nebude fungovat! takovych neřadu je vsude plno.
Uz treba jen ty kruhy co rotuji proti sobe,vzdyt idealni izolant je treba obycejne drevo, a neni treba nikde shanet nejaky plast! a tak to je se vsim.
Gewo sice poskytuje docela bystre rady,ale proc to nerozvede trochu vice?? to vazne nechapu?!
tak jak je to stou funkcni replikou,jak jste kdo daleko?? trochu to tu rozproudime,at tu neni takove mrtvo!!


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hmm

Příspěvek od Merlin »

V profilu jste se moc nepochlapil, ale berete to hned pěkně zeširoka, jen co je pravda. Vyznívá z tohoale jen pěkně velká frustrace. Co tak sem napsat něco o svých zkušenostech? Co jste v tom směru už vyzkoušel, nebo sám udělal?

Ostatně to, co tu píšete o "rotujícím dřevu", mluví samo za sebe. Zkuste se napřed poohlédnout po rozdílu mezi dielektrikem a izolantem.

P.S. Anonymy mažu teprve od jisté doby, dělat to pozpátku nemá smysl. Tak mi nepředhazujte cenzuru, prostě chci mít ve vláknech pořádek.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

pooli

Příspěvek od poota »

To pooli:
tak především si zvykni hned na prvním řádku vyplnit "Předmět" zprávy, ať víme, jestli je to něco nového, nebo reakce na něčí příspěvek.
A hned potom - to, co jsi napsal, jsou převážně jenom řeči (bojoval jsem s pokušením napsat "prázdné kecy"), kterými jsi vlákno příliš neobohatil. Tvůj názor, že dřevo je vhodný materiál na Testatiku, máš ověřený nějakým pokusem? Které dřevo a jaké výsledky? V čem je dřevo výhodnější, než plast?
Tvůj model, alespoň předpokládám, zřejmě ještě nefunguje, protože jinak bys psal něco jiného. Funguje Ti alespoň některá jeho část? Tedy ptám se jen pro případ, že platí to, co jsi napsal.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pooli

Příspěvek od lajos »

Na čem na Teslovy pracuješ?


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“