Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Jackilla

Prototyp hotov!

Příspěvek od Jackilla »

Taxem si udelal prvni poradnej prototyp strojku na vyrobu koloidu.

Zdroj mam laboratorni do 40V , takze jsem to udelal na nej. Zdroj proudu je jednoducha zalezitost ... proudove zdrcadlo jsem nastavil na svoje elektory na 620uA, stridani polarity jednoduse zajistuje astabilni klopny obvod napojeny na tranzistor, co spina do kolektoru prepinaci relatko (ochrany a tokovyyty veci snad kazdej bastlir zna ne?)

Vyroba zacina na 40V (mohl bych dat 2x40(80V), ale tranzistory BC337-45 jsou do 45V) a koncim zhruba na 12V (nekdy i nize, ale to uz je trapeni zviratek). Trva to tak 2-3 hodinky, roztok je cisty, bezbarvy, v temnu se nekazi, na dne se nic neusazuje a testovani laserem je uspesne. Jeste nemam doreseny michani z toho fyzikalniho pohledu by stridani polarity melo stacit.

Oproti rucni regulaci/vyrobe je koloid "chutnejsi" tzn. nema ostrou kovovou chut a pri zkousce laserem se neobjevuji zadne jasnejsi body (vetsi castecky).

A zajimalo by me, esli ty ruzne hnede a zrzave zabarveny roztoky nejsou naky smjedy .... tomu bych osobne neveril, i kdyz tyhle barevny vodicky jsem onehda videl i v lekarne aka KS.


RobertH

Re: Prototyp hotov!

Příspěvek od RobertH »

Jackillo. jakou proudovou hustotu při procesu máš?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

KS proti plísním

Příspěvek od NAVAR »

Dobrý den přeji,
Nemáte někdo zkušenosti s použitím koloidního stříbra proti plísním? Konkrétně se mi jedná o plíseň na rajčatech. V tomto počasí na to Kuprikol vůbec nezabírá i když byly stříkány preventivně. Jiné účinnější chemické prostředky používat nechci. Díky za případnou odpověď.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: KS proti plísním

Příspěvek od A(&F) »

... KS používám na ošetřování zeminy + malých kotvičníků, jelikož hodně trpí syndromem "padáním klíčících rostlin" ... tam to pomáhá ... nz ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: KS proti plísním

Příspěvek od NAVAR »

Dík za info. Zkusím připravit KS a postříkám to. Když už nic tak alespoň pokus bude.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
RobertH

Generátor KS a míchadlo - od prototypu k finálnímu generátor

Příspěvek od RobertH »

Přiládám pár fotek generátoru jak se prototyp vyvýjel.
Vycházel jsem z Lajošovo schématu a ze schématu z fóra Svépomocí http://www.svepomoci.info/redaction/art ... 80%9C.aspx

Pro napájení jsem použil trafo 220/15+24V. Napětí 15V jsem využil pro napájení klopného obvodu pro relé na změnu polarity, dále jsem ho použil na napájení voltmetru 9V, který využívám pro měření proudu. Z napětí 12 V dále napájím míchačku, kteroou jsem udělal z ventilárotu zdroje počítače, který je regulovaný jedním tranzistorem s potenciometrem. Na vrtuli jsem přilepil tavným lepidlem dva kruhové magnety a dal do krabičky.
Napětí 24V jsem pomocí násobiče napětí dostal na cca 110V stejnosměrných. Proudovým zdrojem ze dvou tranzistorů napájím 4 elektrody o průměru 2 mm.
Vyrábím KS většinou z aqua purificat 0,1-0,2 uS, nebo Aqua Pro Injectione 0,2uS. Výroba KS o vodivosti 10 uS trvá cca 2-3h.
Poslední várka byla vyráběna asi 4 hodiny při proudové hustotě 0,05 mA/cm2 a přes vodivost 5mS jsem se nemohl dostat. Další hodinu jsem proudovou hustotu zvýšil na 0,155mA/cm a proces zastavil na 15uS. Roztok měl velmi jemný tyndalův efekt a po dvou dnech mírně zlatavou barvu. V roztoku nebyly téměř žádné větší odleskující se částice.
Jinak pro výrobu dodržuju proudovou hustotu mírně pod 0,155mA/cm2.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


strieborko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20 kvě 2008 18:32
Dal: 1 poděkování

Re: Generátor KS a míchadlo - od prototypu k finálnímu gener

Příspěvek od strieborko »

Čo povieš na tento.Je to riadené procesorom.
Má to zabudovaný laser+miešanie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


RobertH

Re: Generátor KS a míchadlo - od prototypu k finálnímu gener

Příspěvek od RobertH »

No tak to je jiná liga :-)


Uživatelský avatar
galapetr
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 19 bře 2007 9:28
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od galapetr »

Stieborko, moc se mi ten přístroj líbí. Za kolik bys to vyrobil?


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Strieborko

Příspěvek od Gusto »

Vyzerá to až na profi prístroj. Pripájam sa k dopytu. Môžeš zverejniť parametre, cenu, schému, alebo adresu?


strieborko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 20 kvě 2008 18:32
Dal: 1 poděkování

Příspěvek od strieborko »

galapetr píše:Stieborko, moc se mi ten přístroj líbí. Za kolik bys to vyrobil?
Pre Galapetra, Gusta a všetkých účastníkov tohto fora.
Na úvod Vás všetkých úctivo pozdravujem. Zatiaľ len veľmi stručne.
Pôvodne som začal aj s kolegom pracovať na tomto zariadení len pre vlastnú výrobu KS. Klamal by som, keby som sa v poslednom čase nepohrával s myšlienkou sériovej výroby.
V každom prípade, ešte stále testujem vzorky KS. Prístroj je už v podstate otestovaný a prvý funkčný prototyp asi po 2 mesačnej nepretržitej prevádzke (samozrejme, že s umelou záťažou) vypínam.
S dalšími troma genérátormi som vyrobil asi 50 litrov vzoriek KS.
Pokiaľ si nebudem na 101% istý výsledným produktom, ktorý tento prístroj vyrába - zatiaľ je to asi na 90%, tak mi to moje svedomie a profesionalita nedovolí vypustit na trh. Pre začiatok len toľko.

Len pre srandu, nakoľko si ho Gusto aj Galapeter ceníte a koľko by ste za ten generátor boli ochotní dat? Samozrejme, že gen. bude aj s miešaním a zabudovaním laserom. Tyčky majú priemer 3 mm. Odpory a trimre sú cermentové, konektory sú pozlátené. Krabička generátora a hlavice je ABS materiál - nie žiadny polyester a vsetky ostatné súčiastky som sa snažil vyberať v čo najlepšej kvalite a od dobrých výrobcov. Prístroj bude v dvoch verziách - LCD A LED.Pôvodne som si aj ja myslel, že to zbastlím za 400 korún, ako to tu veľa krát zaznelo, ale velmi rýchlo som sa dostal do reality. V každom prípade sa chcem zamerať na kvalitu a spokojnost budúcich potencionálnych zákazníkov a až v poslednom rade na množstvá. Podrobný manuál a ďalšie fotky + parametre uverejním. Na prístroj uvažujem dať predĺženú garanciu 36 mesiacov a na hlavicu elektród 24 mesiacov. Toľko v skratke.

S pozdravom Strieborko.


Johny5

Příspěvek od Johny5 »

Koukám hezkej tišťáček, nicméně výstupní napětí tady nepřesáhne 30 - 40V. Píšeš, že to má i míchání, ale nějak není poznat jaké. Obávám se, že s tím, co píšeš to bude zbytečně moc drahé, když beru v potaz použité součástky, krabičku, náklady na výrobu, míchání, sice není vidět jaký způsob míchání, ale i tak by jsi to musel vyrábět už v hodně velkých sériích, aby jsi cenu mohl sklepnout co nejníže a především mít na to odbit, což v dnešní době krize a ještě k tomu dosti velké konkurence nebude zrovna jednoduché. Musel by jsi nabídnout něco více. Tipuju, že pod nějakých cca. 230 Euro, spíše více, to nejspíš nepůjde, pokud se ti mají zaplatit náklady na výrobu a i výdaje za certifikaci, bez které se neobejdeš. Zabývám se takovýma věcma poměrně často ve firmě, tak mám už reálnou představu. Navíc je tady dneska už MMS, tak se obávám, že dělat zbytečně drahé výrobníky KS není moc životaschopná představa, když to jde udělat se stejným výsledkem i levněji. Ale nadšení pro věc se meze nekladou, takže mnoho zdaru konstruktére :)


RobertH

Kvalita KS

Příspěvek od RobertH »

Strieborko: Jak kvalitu KS testuješ?


Uživatelský avatar
galapetr
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 19 bře 2007 9:28
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od galapetr »

Nemám vůbec tušení, jakou cenu to má, vůbec se v těchhle věcech nevyznám. Je mi jasné, že za 400 to nikdo dělat nebude.


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Hodnota

Příspěvek od Gusto »

bude pre každého iná, závislá od prezentovaných výsledkov a stavu zdravia. MMS nie je revolúcia, aspoň u mňa nie.
A npr. akú cenu má sterilita už dnes, a akú cenu bude mať celoplošná o jednu generáciu? Komu vyhovuje cieľová skupina? ...aké potom lacnejšie a drahšie?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“