Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
grav.

Re: magnetický motor

Příspěvek od grav. »

děda Slavík píše: Jde ale o to, že spolehlivě funguje.

O něco spolehlivěji funguje i podobný stroj, využívající gravitace, postačí jen najít správný moment rozkmitu.


Zenko.Idane
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24 zář 2009 23:25

Magnetický motor

Příspěvek od Zenko.Idane »

Ahoj Zdravím Vás všechny , nevím jestli to už tady někde nemáte? Ale tady se píše že funkční magnetický motor je možné sestrojit? http://free-energy.xf.cz/JOHNSON/S&M.htm , co na to povíte? :idea:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetický motor

Příspěvek od martin11 »

Zenko.Idane píše:Ahoj Zdravím Vás všechny , nevím jestli to už tady někde nemáte? Ale tady se píše že funkční magnetický motor je možné sestrojit? http://free-energy.xf.cz/JOHNSON/S&M.htm , co na to povíte? :idea:
:jump: :laugh: :ethink: :esilenced: ... vidím to rudě....karkulka červená :oops: p.s a teď vážně....ano máme to tady :shock: ...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický motor

Příspěvek od gromit »

Zenko.Idane píše:Ahoj Zdravím Vás všechny , nevím jestli to už tady někde nemáte? Ale tady se píše že funkční magnetický motor je možné sestrojit? http://free-energy.xf.cz/JOHNSON/S&M.htm , co na to povíte? :idea:
Ahoj - jsi tu nový, dá se říct, že jsi se teprve vylíhnul, tak abys tu nebyl jen za lamu, dovolím si jednu radu zkušenějšího: než se na něco takového zeptáš, zkus tlačítko Hledat - je nahoře na stránce, hned pod názvem fóra. Když ti počítač nic nenajde, což je dost nepravděpodobné, pak jistě svým dotazem nebo odkazem vzbudíš mnohem větší zaslouženou pozornost - a jistě se najde dost lidí, co na to něco povědí.
Johnsona tady taky máme: http://www.upramene.cz/forum/search.php ... 5&start=15

Jinak na internetu je spousta dalších informací k tomu tématu, začít můžeš třeba tady: http://en.wikipedia.org/wiki/History_of ... Modern_Era

:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: Magnetický motor

Příspěvek od spaceball »

Zenko.Idane píše:Ahoj Zdravím Vás všechny , nevím jestli to už tady někde nemáte? Ale tady se píše že funkční magnetický motor je možné sestrojit? co na to povíte? :idea:
Je možné sestrojit, ovšem že ano, ale co se týká funkčnosti - je třeba počítat s menšíma překážkama... :|


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický motor

Příspěvek od gromit »

spaceball píše:
Zenko.Idane píše:Ahoj Zdravím Vás všechny , nevím jestli to už tady někde nemáte? Ale tady se píše že funkční magnetický motor je možné sestrojit? co na to povíte? :idea:
Je možné sestrojit, ovšem že ano, ale co se týká funkčnosti - je třeba počítat s menšíma překážkama... :|
menší překážky se dají překonat, ovšem za cenu nalezení překážek větších... ;)


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický motor

Příspěvek od gromit »

Zenko.Idane píše: Ahoj , Máte pravdu moc toho o této problematice nevím viděl jsem pouze pár stránek viděl nějaká videa a tak dále? Ale někde jsem četl že lze postavit magnet motor který funguje? Co mě k tomu můžete povědět? Dík
to já taky četl, a ne jednou - nějaký odkaz jsem ti i posílal - a kde jsi to četl ty?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Zenko.Idane
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24 zář 2009 23:25

Re: Magnetický motor

Příspěvek od Zenko.Idane »

gromit píše:
Zenko.Idane píše: Ahoj , Máte pravdu moc toho o této problematice nevím viděl jsem pouze pár stránek viděl nějaká videa a tak dále? Ale někde jsem četl že lze postavit magnet motor který funguje? Co mě k tomu můžete povědět? Dík
to já taky četl, a ne jednou - nějaký odkaz jsem ti i posílal - a kde jsi to četl ty?
No probírám se netem ale někdy si zapomenu něco uložit do záložek je tam toho fakt dost ale ja se musím spoléhat jen na cz stránky. Tohle téma je pro mě vlastně nové a zde jsem koukal že se zde snad dozvím něco nového? Třeba jsem četl tohle? http://free-energy.webpark.cz/ , http://free-energy.webpark.cz/searl/thomas.htm , jsou k tomu videa ale zřejmě to už znáte :D


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický motor

Příspěvek od gromit »

Zenko.Idane píše:
gromit píše:
Zenko.Idane píše: Ahoj , Máte pravdu moc toho o této problematice nevím viděl jsem pouze pár stránek viděl nějaká videa a tak dále? Ale někde jsem četl že lze postavit magnet motor který funguje? Co mě k tomu můžete povědět? Dík
to já taky četl, a ne jednou - nějaký odkaz jsem ti i posílal - a kde jsi to četl ty?
No probírám se netem ale někdy si zapomenu něco uložit do záložek je tam toho fakt dost ale ja se musím spoléhat jen na cz stránky. Tohle téma je pro mě vlastně nové a zde jsem koukal že se zde snad dozvím něco nového? Třeba jsem četl tohle? http://free-energy.webpark.cz/ , http://free-energy.webpark.cz/searl/thomas.htm , jsou k tomu videa ale zřejmě to už znáte :D
ano, SEG se tady taky objevil, nejednou http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... =seg#28222
pravda je, že už je to tu dost nepřehledný - chce to trpělivost a opravdu hledat a hledat...
jinak jestli chceš na netu najít originální informace a třeba i patenty nebo zahraniční fóra, minimálně bez základů aj se stejně neobejdeš, spoléhat jen na stránky cz nestačí - a taky záleží k čemu to vlastně potřebuješ - jestli to bereš jako relax po škole/práci a způsob, jak si s podobně zaměřenejma lidma poklábosit; nebo všem těm videím a stránkám slepě věříš a chceš to taky domů (to je horší možnost, ale budiž - já třeba ještě nic konkrétního funkčního nemám, o co bych se mohl podělit), nebo je tu ještě jedna možnost, a to že jsi věřící skeptik a že nás chceš spasit od bludu funčních MM ;) (to jen pro úplnost, věřím že v tvém případě se jedná o první variantu)
Každopádně tady nečekej zázraky - není to žádná poradna alternativní energie, je dobré se nejprve trochu projít historií fóra a vybrat si, co tě zajímá, vlastní aktivita se cení víc než tisíce dotazů.
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Zenko.Idane
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24 zář 2009 23:25

Re: Magnetický motor

Příspěvek od Zenko.Idane »

gromit píše:
Zenko.Idane píše: to já taky četl, a ne jednou - nějaký odkaz jsem ti i posílal - a kde jsi to četl ty?
No probírám se netem ale někdy si zapomenu něco uložit do záložek je tam toho fakt dost ale ja se musím spoléhat jen na cz stránky. Tohle téma je pro mě vlastně nové a zde jsem koukal že se zde snad dozvím něco nového? Třeba jsem četl tohle? http://free-energy.webpark.cz/ , http://free-energy.webpark.cz/searl/thomas.htm , jsou k tomu videa ale zřejmě to už znáte :D
ano, SEG se tady taky objevil, nejednou ........ Každopádně tady nečekej zázraky - není to žádná poradna alternativní energie, je dobré se nejprve trochu projít historií fóra a vybrat si, co tě zajímá, vlastní aktivita se cení víc než tisíce dotazů.
:good:
NO spíš to zatím beru jako ten relax po práci a získávání informací . Je toho ale opravdu hodně a snad někdo příjde opravdu s něčím funkčním co pomůže lidem :idea:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetický motor

Příspěvek od martin11 »

Zenko.Idane píše:...... NO spíš to zatím beru jako ten relax po práci a získávání informací . Je toho ale opravdu hodně a snad někdo příjde opravdu s něčím funkčním co pomůže lidem :idea:
...zdravím ..Zdenko....trochu se také vložím.....pak se omluvím za zelenýho skákajícího smajlíka po první tvojí otázce, jestli ...to tu bylo.... :good:
myslím , že všichni zde .... cokoli děláme, to děláme po práci...jako hobby....
...jestli magnetické motory spasí lidstvo nevím....parní stroje ale v jisté době měli svůj význam....
jinak, milý Zdenko ...se připojuji ke Gromitovi...a zeptám se přímo.....chceš bádat v magnetismu...a "něco" vymyslet...???....pak ti zde rádi pomůžeme.....z tvých příspěvků je zřejmé , že se v tomto oboru.../MM/ hledáš. myslím , že je dobré sednout k internetu a prohledat o magnetismu kde co....nějak si to poskládat v hlavě, na papíře...no jak kdo...udělat si svuj přehled...a pak se začít ptát....
a podle sebe, také jsem tak začínal...a upozorňuju , že jsem NETECHNIK...!!!....vzít do ruky 2 slabounké magnety , co vykucháš z kuch.linky....a s těmi se nějak dohodnout....co by jsi si od nich...nebo od jejich vlastností.../magnetismu/ přál získat....tak hodně úspěchů a ztřeštěných myšlenek přeje martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
děda Slavík
Zasloužilý člen
Příspěvky: 672
Registrován: čtv 14 kvě 2009 13:50
Bydliště: Staré Hvězdlice 22
Dal: 5 poděkování
Dostal: 132 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: magnet v Fe hrnečku

Příspěvek od děda Slavík »

S tím sešikmením si nejsem jist, jak to přesně myslíš, ale něco zkusím načrtnout a uvidíme...
Měl jsem na mysli zešikmení jen hrnku a váleček nechat hranou trčet v úrovní horni hrany hrnku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kluci, do toho.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: magnet v Fe hrnečku

Příspěvek od Jim68 »

děda Slavík píše:
S tím sešikmením si nejsem jist, jak to přesně myslíš, ale něco zkusím načrtnout a uvidíme...
Měl jsem na mysli zešikmení jen hrnku a váleček nechat hranou trčet v úrovní horni hrany hrnku.
Otestoval jsem to teď všechno a je to přesně podle Gromitových schemat (sakra!!). Nic nezískáš, jen ztratíš.... :shock:
Dělám fotky pravou rukou, levou držím magnety, ráno posílám fotky. Nejlíp to běhá, když tam nedávám žádný stator - jehlové ložisko je ideální.... :shock:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Točítko

Příspěvek od Jim68 »

Posílám slíbené fotky (nesmějte se, nechtěl jsem investovat, je to jen sranda)...
-materiál: cd,grilovací jehlice, krabička od tic-tac, špulka, gumička, 4malé ferity, jeden velký, jeden magnet v hrnku, lepicí pásky
1. pokus: točení se stator magnetem v hrnku - slabé mg pole, s obtížemi roztlačí cd, plynulý chod, těžká práce s pohyby magnetu
2. pokus: dlouhý magnet na hrnku - vše jde lépe, vysoké otáčky, náhlá zpětná rotace při chybném pohybu
3. pokus: samotný dlouhý magnet - ještě lépe, impulsy jsou silnější, citlivější na rytmus
4. pokus: dlouhý magnet s příčnou rotací, poháněný rukou - udrží stabilní chod, velmi namáhavé udržet rytmus, aby se to neseklo
5. pokus: dtto, pohánený řemeničkou od hřídele cd 1/1 - zastavuje se pravidelně v mrtvém bodě mezi magnety
6. pokus: roztočit magnety s cd rukou - točí se cca 30s.
Závěr:
Cd se točí tím víc, čím víc impulsů mu dodám pohybujícím se statorovým magnetem (víc energie). Umístím-li stator tak, aby se nepohyboval směrem rotace cd, nemůže předat žádný pohybový impuls a cd se zastaví (spíš dřív než později). Čím blíž jsou magnety rotoru a statoru tím větší jsou ztráty a energie, dodaná při roztočení se spotřebuje.

Při této příležitosti jsem otestoval použití hrnečku na magnety a pravděpodobný průchod magnetického pole (přikládal jsem různé magnetické materiály) a Gromit má ve všem pravdu. Zdeformované pole je venku z hrnku velmi slabé a s dlouhým magnetem zase prochází celým hrnkem...
Příjmný večer to byl... :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Točítko

Příspěvek od poota »

Jim68 píše:...Příjemný večer to byl...
Jediný večer, strávený praktickým pokusem, vydá za sto večerů, strávených přehazováním teoretických žvástů! +1 :good:
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“