Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
jarda ovčák svitavy

potřebuju vědět....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Podařilo se mi sehnat dobrý zdroj ovčího tvarohu i ovčích sýrů. Týpek by to poslal poštou, jen je třeba zajistit zásilce dobrou tepelnou stabilitu. Netřeba chladit, stačí , aby se to rychle neohřálo. Ten den či dva neublíží..... pár spolubojovníků z fora mi psalo, tak bych rád pomohl se zdrojem. Enem jak to izolovat tepelně, aby s tím nebyly zbytečný náklady nebo bordel, jako s polystyrenovejma kuličkama.Taky aby se s tím dobře dělalo a nebylo to astronomicky drahé.
Jináč zdroj jsem osobně prověřil a je to gut. Čistota při zpracování i v chovu zvířat jsou výtečné, takže kvalita výrobků je super. Dělají to s láskou. Jooo, a kilo ovčího tvarohu je za 100.což je dle mého opravdová pohoda.
Ještě bych rád prověřil jeden zdroj kozího tvarohu, aby byl obecně k dostání.Páč i mezi chovateli a zpracovateli jsou různé existence.....


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

psychologickej koutek ...

Příspěvek od A(&F) »

motto: ... "komunikace je základem každého vztahu, ... na ní to stojí i padá" ...

ahojte ...

... potřebuju poradit, co mám dělat s hodně mi blízkým člověkem, kterému se ale vůbec nic nesmí vytknout ... na nic poukázat ... nic říci na přímo, takříkajíc "na rovinu" ... ze svého okolí je totiž zvyknutá "na pouhé naznačování" (něco asi ve stylu, "my nesmíme ani naznačovat", což uznávám pouze v rámci Cimrmanů :D ) a potom hodně těžce (ne)rozdejchává, pokud se jí něco řekne "na tvrdo" ... nejčastěji to řeší tak, že se náhle odmlčí (popř. má výbuchy vzteku, doprovázené často vulgarismy) ... a když se snažím vysvětlit, kde nastal zádrhel (ať už z té či oné strany), většinou potom sklouzává k okamžité ofenzivě a začne hledat mé chyby, přestože to s momentální tématem vůbec nesouvisí :? ... (někdy i hodně z dávné minulosti, přestože já žiji v tom, že tohle "znovu vykopané téma" je již dávno a navždy uzavřeno) ... ještě větší průser je, pokud mi položí nějakou otázku (nejčastěji ve snaze podpořit vlastní domněnku z jiného konce / z jiného pohledu), tak se v mé odpovědi velmi rychle zamotá a ztratí ... nebo si to okamžitě vztáhne na sebe, jakožto "útok / kritiku" její osoby, i když to tak z mé strany vůbec nebylo myšleno ... nejčastěji to považuje za mou vlastní "obhajobu" ... (ve skutečnosti je to ode mne myšleno úplně jinak ... něco jako snaha pomoci jí uvědomit si základní podstatu věci ... diskutovat o vzniklém problému, protože bez toho se to nijak nevyřeší ... ale ona to tak bohužel nevnímá) ... a dodatečné vysvětlování potom už nikam nevede ... zkrátka nějak tak ... :(

... jo, s těma ženskejma je někdy kříž ... a s těma chytrejma ještě větší ... i když jsou to jenom kamarádky ... :|

... nějaký nápad ??? ...

... dík ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:motto: ... "komunikace je základem každého vztahu, ... na ní to stojí i padá" ...

ahojte ...

... potřebuju poradit, co mám dělat s hodně mi blízkým člověkem, kterému se ale vůbec nic nesmí vytknout ... na nic poukázat ... nic říci na přímo, takříkajíc "na rovinu" ... ze svého okolí je totiž zvyknutá "na pouhé naznačování" (něco asi ve stylu, "my nesmíme ani naznačovat", což uznávám pouze v rámci Cimrmanů :D ) a potom hodně těžce (ne)rozdejchává, pokud se jí něco řekne "na tvrdo" ... nejčastěji to řeší tak, že se náhle odmlčí (popř. má výbuchy vzteku, doprovázené často vulgarismy) ... a když se snažím vysvětlit, kde nastal zádrhel (ať už z té či oné strany), většinou potom sklouzává k okamžité ofenzivě a začne hledat mé chyby, přestože to s momentální tématem vůbec nesouvisí :? ... (někdy i hodně z dávné minulosti, přestože já žiji v tom, že tohle "znovu vykopané téma" je již dávno a navždy uzavřeno) ... ještě větší průser je, pokud mi položí nějakou otázku (nejčastěji ve snaze podpořit vlastní domněnku z jiného konce / z jiného pohledu), tak se v mé odpovědi velmi rychle zamotá a ztratí ... nebo si to okamžitě vztáhne na sebe, jakožto "útok / kritiku" její osoby, i když to tak z mé strany vůbec nebylo myšleno ... nejčastěji to považuje za mou vlastní "obhajobu" ... (ve skutečnosti je to ode mne myšleno úplně jinak ... něco jako snaha pomoci jí uvědomit si základní podstatu věci ... diskutovat o vzniklém problému, protože bez toho se to nijak nevyřeší ... ale ona to tak bohužel nevnímá) ... a dodatečné vysvětlování potom už nikam nevede ... zkrátka nějak tak ... :(

... jo, s těma ženskejma je někdy kříž ... a s těma chytrejma ještě větší ... i když jsou to jenom kamarádky ... :|

... nějaký nápad ??? ...

... dík ... A. ...
Z psychologie jsem už vyběhnul dávno, ale než jsem dočetl do konce věděl jsem že se jedná o ženu, možná matku.
Typnul bych na jednu z odrůd paranoi. Možná zde bude doplňek v podobě manipulativní osobnosti, manipulant si prostě svoji pravdu vykřičí, buď vulgarismy a nebo nepřiměřenou reakcí.
Pozorně si přečti toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Paranoia
A zaškrni si co sedí. Ona totiž žádná psychická nemoc není zastoupena u jedince 100% vždy je to třeba 10% paranoia, 10% manická porucha atd. Co je nad 10% lze považovat za odchylku od normálu. Někde mám vcelku dobrou knihu o psychologii, zakoupil jsem jí kvůli člověku který mne i ostatním ztrpčoval život.
Něco podobného mám taky v rodině, a i když jsem vcelku kliďas tak reakce této osoby mi zvednou tlak na 180 a rozbolí mne žlučník. Spostu let jsem to chtěl řešit, jenomže to bych nedělal nic jiného. A tak i když to je člověk blízký přerušil jsem s ním kontakt. Na každou jeho výstřelku reaguji ještě větším odloučením, nesmí se ustoupit.
Jinak bych to svěřil do rukou psychologa a následně psychiatra. Bohužel "blázni" se léčit nechtějí protože si myslí že jsou normální.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:motto: ... "komunikace je základem každého vztahu, ... na ní to stojí i padá" ...
Přesně vím, o čem píšeš. Je to z nízkého sebevědomí. Měl jsem to doma. Pak naštěstí začela navštěvovat různé ezoterické a podobné kurzy a přednášky a časem nečekaně pochopila i další věci. Teď s tím začíná dcera, která je po ní.
Tenkrát jsem to konzultoval s psychologem, tak co si ještě pamatuju:
1. Chválit, chválit, chválit. Najít cokoli, abys ji mohl pochválit, dát najevo, jak je pro tebe důležitá a nepostradatelná. Je-li ti blízká, něco najdeš. Nesmí to být okaté, začni s tím pomalu. Nevynechej jedinou příležitost, kdy ji budeš moct zvednout sebevědomí.
2. Nemluvit o faktech, ale o pocitech. Takže ne "jsi taková a maková", ale "mám pocit, že jsi taková a maková"
3. Empatie. - Já ti rozumím, že ,...
4. Gramofonová deska. - Nic nevysvětlovat, jen zopakovat totéž
5. Nenechat se vtáhnout do hádky.

Možná si ještě na něco vzpomenu. Kdyžtak doplním.
Jo ještě jedna věc, nevím, jak moc blízká je to kamarádka, ale mě se osvědčilo problémy řešit v posteli v objetí. Začneš pomalu a na reakci těla cítíš, jestli můžeš přidat, nebo ubrat

Přeju hodně trpělivosti :good:

Navar píše, nesmí se ustoupit, nesouhlasím. Ten člověk potřebuje popdporu. Je nemocný. Tvrdým jednáním prohlubuješ jeho propad, následují deprese a někdy i sebevražda. To není sranda.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od martin11 »

A(&F) píše:motto: ... "komunikace je základem každého vztahu, ... na ní to stojí i padá" ...

ahojte ...

... potřebuju poradit, co mám dělat s hodně mi blízkým člověkem, kterému se ale vůbec nic nesmí vytknout ... na nic poukázat ... nic říci na přímo, takříkajíc "na rovinu" ... ze svého okolí je totiž zvyknutá "na pouhé naznačování" (něco asi ve stylu, "my nesmíme ani naznačovat", což uznávám pouze v rámci Cimrmanů :D ) a potom hodně těžce (ne)rozdejchává, pokud se jí něco řekne "na tvrdo" ... nejčastěji to řeší tak, že se náhle odmlčí (popř. má výbuchy vzteku, doprovázené často vulgarismy) ... a když se snažím vysvětlit, kde nastal zádrhel (ať už z té či oné strany), většinou potom sklouzává k okamžité ofenzivě a začne hledat mé chyby, přestože to s momentální tématem vůbec nesouvisí :? ... (někdy i hodně z dávné minulosti, přestože já žiji v tom, že tohle "znovu vykopané téma" je již dávno a navždy uzavřeno) ... ještě větší průser je, pokud mi položí nějakou otázku (nejčastěji ve snaze podpořit vlastní domněnku z jiného konce / z jiného pohledu), tak se v mé odpovědi velmi rychle zamotá a ztratí ... nebo si to okamžitě vztáhne na sebe, jakožto "útok / kritiku" její osoby, i když to tak z mé strany vůbec nebylo myšleno ... nejčastěji to považuje za mou vlastní "obhajobu" ... (ve skutečnosti je to ode mne myšleno úplně jinak ... něco jako snaha pomoci jí uvědomit si základní podstatu věci ... diskutovat o vzniklém problému, protože bez toho se to nijak nevyřeší ... ale ona to tak bohužel nevnímá) ... a dodatečné vysvětlování potom už nikam nevede ... zkrátka nějak tak ... :(

... jo, s těma ženskejma je někdy kříž ... a s těma chytrejma ještě větší ... i když jsou to jenom kamarádky ... :|

... nějaký nápad ??? ...

... dík ... A. ...
...milý Sašo....poradit je těžké....dotaz...jak velká to je "jenom" kamarádka....
...manželka jednoho mého..a nejbližšího kamaráda....je fakt štěkna....vždy má pravdu...ve všem....největší průšvihje , když jí dokážeu , že se mýlí....i kamarád už přiznal, že kvůli ní ztratil dost přátel....
...ale k tvému problému....
....vezmu to odzadu....když už vypukne spor...hádka...výměna názorů...tak jsou 2 způsoby komunikace....konstruktivní..a destruktivní....první se řeší dobře....horší jsou destrukce....podpásovky.....např já...neumím dobře... Ř.... úplně nejvíc se mi dotkne....když mě někdo řekne...."tak dobře..." a zvýrazní to Ř....jako já....ráčkováním....
....tak ...jak na hádavku...
...páč jsem se zrovna včera rozvedl.../ po 39ti letech :shock: /...tak jsem něco zažil.....
...1...nediskutovat....je to těžký....
...2.když něco udělám...chci udělat...tak to udělám....a nekonzultuju...
..3..když něco chce ONA...tak to udělám po svém....když to bude blbě, tak se ozve...nejprve ale opáčím...takhle jsem tě pochopil , že to chceš....
..4..nechám si všechno vysvětlit....5x...ptám se na blbosti...a chválím...jak je úžasná , že tohle by mě nenapadlo.....pak následuje bod 3... :idea:

...5.volnou konverasci směruji k tématům , která jsou blízká JÍ...ne mě....těžko budu vysvětlovat, jak si představuju MM....
...6...květiny a zvířata v bytě....kytky mě nevaděj....zvíře je problem...ten jsem nikdy neřešil..../ kočka a pes se dá snést....rybičky a potkan také.../
...7...naslouchej ...a mysli si svoje...
....8...partyzánská válka....schovám jí oblíbenou rtěnku....klíče od uta budou jinde...../ je to sviňárna...ale ty ty klíčenajdeš...a bude s i tě vážit/
...9...strava....chválím i největší blafy..../...já do dnes nesnáším rizoto.....á la moje bejvalá..../...musíš mít mít někde zašité zásoby....nejlépe suchý salám, suchej chleba...suché Martini.....jinak chcípneš hladem....
...a desatero se uzavírá sexem.....ruku na srdce....stojí ti za to ten kousek beztvaré sliznice.... :idea: :shock:
....
toto desatero platí oboustraně...jak pro muže , tak pro ženy.....příště tema...žárlivci.....zdraví svobodný martin11 :lol: :hip: /viktoria/


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od Jim68 »

Ilem píše:
A(&F) píše:motto: ... "komunikace je základem každého vztahu, ... na ní to stojí i padá" ...
Přesně vím, o čem píšeš. Je to z nízkého sebevědomí. Měl jsem to doma. Pak naštěstí začela navštěvovat různé ezoterické a podobné kurzy a přednášky a časem nečekaně pochopila i další věci. Teď s tím začíná dcera, která je po ní.
Tenkrát jsem to konzultoval s psychologem, tak co si ještě pamatuju:
1. Chválit, chválit, chválit. Najít cokoli, abys ji mohl pochválit, dát najevo, jak je pro tebe důležitá a nepostradatelná. Je-li ti blízká, něco najdeš. Nesmí to být okaté, začni s tím pomalu. Nevynechej jedinou příležitost, kdy ji budeš moct zvednout sebevědomí.
2. Nemluvit o faktech, ale o pocitech. Takže ne "jsi taková a maková", ale "mám pocit, že jsi taková a maková"
3. Empatie. - Já ti rozumím, že ,...
4. Gramofonová deska. - Nic nevysvětlovat, jen zopakovat totéž
5. Nenechat se vtáhnout do hádky.

Možná si ještě na něco vzpomenu. Kdyžtak doplním.
Jo ještě jedna věc, nevím, jak moc blízká je to kamarádka, ale mě se osvědčilo problémy řešit v posteli v objetí. Začneš pomalu a na reakci těla cítíš, jestli můžeš přidat, nebo ubrat

Přeju hodně trpělivosti :good:

Navar píše, nesmí se ustoupit, nesouhlasím. Ten člověk potřebuje popdporu. Je nemocný. Tvrdým jednáním prohlubuješ jeho propad, následují deprese a někdy i sebevražda. To není sranda.
Ahoj Ileme, napřed dík za ten tip v Bazaru - dneska jsem si zajel do Brna a všechno u nich nakoupil (kromě těch střídavých měřáků).

Zapoměl jsi říct A+F, že pro takovouhle akci potřebuješ nejen fůru času (léta) ale taky lásky nebo něčeho podobného. A kromě toho (a věř mi, že to mám z vlastní zkušenosti) nesmí NIKDY selhat! (myslím tím výbuch, podlehnutí citům, stresu - prostě Mirek Dušín) ...To by se pak všechno vrátilo zpátky.

A druhý extrém: podařilo se mi neuvěřitelné. Po deseti letech tvrdé makačky se mi podařilo zvednout sebevědomí mojí manželky natolik, že to byla najednou ona, kdo mi začal radit.... ;) :roll: uklizečka...

Pak jsem ale najednou zjistil, kolik lidí se zdravým životním názorem, přiměřeným sebevědomím a otevřeným srdcem má ženské pohlaví. Nejdřív jsem si myslel, že se mi to zdá, ale věř mi - existuje spousta pošahanejch lidí, který nestojí za to léčit. Prostě si najdou jinýho pošahance a je jim dobře. A my si najdeme někoho, kdo je hejblej jako my - a je nám spolu dobře. Takže kdyby se mi teď po deseti letech s další kočkou začalo sypat manželství nebo co, tak tomu dám tři měsíce - a pokud se to nezlepší, balim.... ;) a je to nejlepší pro oba. Nestojí to za tu makačku. :shock:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od Ilem »

Jim68 píše:
Zapoměl jsi říct A+F, že pro takovouhle akci potřebuješ nejen fůru času (léta) ale taky lásky nebo něčeho podobného. A kromě toho (a věř mi, že to mám z vlastní zkušenosti) nesmí NIKDY selhat! (myslím tím výbuch, podlehnutí citům, stresu - prostě Mirek Dušín) ...To by se pak všechno vrátilo zpátky.
No, to je pravda. Mě to trvalo 19 let. A pomáhali i další lidé. Ale teď už si můžu dovolit i trochu slehat a mám to nejhezčí manželství, jaké bych si mohl představit. No, trošku rozmazlovat ji musím pořád, radši, aby se to nepřeklopilo zpátky.

Beru to tak, když mám toho člověka rád, tak to pro něj udělám. Je to jako jakákoli jiná nemoc. Já například obdivuju lidi, kteří si vezmou třeba slepého partnera, nebo chromého. To je, myslím, mnohem horší, než občas zatnout zuby a říct něco milého, když bych nejradši prásknul dveřmi.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od A(&F) »

ahojte ...

... klucííí, ... díky moc za všechny vaše reakce ... vyplývá mi z toho však jediný závěr:

- málo jsem ji chválil (viz Ilem bod č. 1 "jak moc je šikovná" + Martin bod č. 4)
- a byl jsem až příliš otevřený

... s tím ostatním jí však bohužel pomoci nedokážu ...

... jen tak na vysvětlenou: ... jedná se opravdu pouze o "kamarádku" ... náš vztah je spíše o tom, že jsme na sebe před časem shodou okolností narazili ... a rozuměli si ... možná dokonce víc než se "svejma zákonitejma" ... = stejný nebo podobný záliby, hudba, styl humoru, atd. ... ten pocit koneckonců znáte všichni, když najednou potkáte člověka, atd. ..... poté jsme si začali psát, občas nějaký telefon, ajsko, atd., až to postupně časem přešlo do oboustranný vzájemný každodenní "závislosti", ... byť podotýkám, že pouze "virtuální", jelikož bydlíme každý na jiném konci republiky ... zkrátka jsme to s tou náklonností asi nějak přehnali víc, než bylo k momentálnímu stavu věci zdrávo a potom nám začaly vadit věci, které bychom jinak přešli v pohodě ... jednou za čas (takřka pravidelně) jsme se pak poňafali + dali si "lehkou pauzu" ..... a v té se nacházíme i teď ... no uvidíme, komu z nás dvou "se začne stejskat" dřív ... :|

... ještě jednou dík ... A. ...

PeS: ... Martine, ... tohle fakt nebylo o "kusu beztvaré sliznice" :D:D:D ...

http://www.bejbypank.cz/img/clanky_next ... ovidel.mp3
http://www.bejbypank.cz/img/clanky_next ... oblaka.mp3
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 27 dub 2010 16:00, celkem upraveno 3 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák svitavy

mno,

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

K těm skvělým kamarádkám.... Já mám s jednou skvělou kámoškou přes internet dvě nádherné děti a začal jsem úplně znova, I když jsem byl pěknej jezevec. Začalo to tím, že jsem ji učil na djembe. Každej máme ideálního partnera. Je to každej 2800tá ženská.. S tím chválením to je fakt. i kdyby mi moja na talíř hodila rozšláplou žábu, tak ji zblajznu s čili omáčkou a s mlaskáním pochválím, že byla jak od liprta. Pokus je ženská hodná, je třeba tolerovat úplně všechno. Pokud hodná není, netřeba tolerovat.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:2. Nemluvit o faktech, ale o pocitech. Takže ne "jsi taková a maková", ale "mám pocit, že jsi taková a maková"
... k tomu jsem už (většinou) nedostal příležitost ... myšleno tím "dodatečně" ... :? ... asi jsem si to nezasloužil ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od A(&F) »

Jim68 píše: Ahoj Ileme, .............. Zapoměl jsi říct A+F, že pro takovouhle akci potřebuješ nejen fůru času (léta) ale taky lásky nebo něčeho podobného. A kromě toho (a věř mi, že to mám z vlastní zkušenosti) nesmí NIKDY selhat! (myslím tím výbuch, podlehnutí citům, stresu - prostě Mirek Dušín) ...To by se pak všechno vrátilo zpátky.
... v tomto případě se to moc neosvědčilo ... chvílema mi připadalo, jako by jí ten můj "logicko-analytickej přístup" :D (a hlavně moc nepodléhat emocím) spíše přiváděl do "ještě vyšších otáček" ... :?


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

AendF

Příspěvek od lajos »

Týý vo.le, to se to tady najednou vyrojilo, až to ani nastíhám poradit. To se mi ulevilo?! Zas tam mám někde blbě Y, určitě, děkuji za pochopení, ještě že jsem tady nanasadil angličtinu.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
Jim68 píše: Ahoj Ileme, .............. Zapoměl jsi říct A+F, že pro takovouhle akci potřebuješ nejen fůru času (léta) ale taky lásky nebo něčeho podobného. A kromě toho (a věř mi, že to mám z vlastní zkušenosti) nesmí NIKDY selhat! (myslím tím výbuch, podlehnutí citům, stresu - prostě Mirek Dušín) ...To by se pak všechno vrátilo zpátky.
... v tomto případě se to moc neosvědčilo ... chvílema mi připadalo, jako by jí ten můj "logicko-analytickej přístup" :D (a hlavně moc nepodléhat emocím) spíše přiváděl do "ještě vyšších otáček" ... :?
Pozor, ženy jednají většinou na základě emocí a pocitů, analyticko-logické přístupy můžů je většinou vytáčí, protože je to pro ženy "cizí řeč" i když sdělení a obsah mohou vést ke stejnému cíli.

Jinak Vás chlapi obdivuji že máte tolik trpělivosti, na tohle bych něměl zkrátka když se mi "někde nelíbí tak jdu jinam"


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: AendF

Příspěvek od A(&F) »

lajos píše:Týý vo.le, to se to tady najednou vyrojilo, až to ani nastíhám poradit. To se mi ulevilo?! Zas tam mám někde blbě Y, určitě, děkuji za pochopení, ještě že jsem tady nanasadil angličtinu.
... když nestíháš, tak nestíháš ... nevadí ... schovej si to k Jeffovi ... dáme pár kousků Svijan + do toho nějakýho paňáka ... a klidně to pak můžeme v klidu probrat v libovolném světovém jazyce ..... vč. maďarštiny i laoštiny ... :D :D ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: psychologickej koutek ...

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Pozor, ženy jednají většinou na základě emocí a pocitů, analyticko-logické přístupy můžů je většinou vytáčí, protože je to pro ženy "cizí řeč" i když sdělení a obsah mohou vést ke stejnému cíli.
... vycházel jsem z faktu, že tahle holčina je v běžným životě "dost těžkej logik" (s hodně vysokým IQ), ... ale jak vidno, tak u nositelek estrogenů, pak následně pod vlivem emocí ("pod přikrývkou vlčí mlhy"), se tento přístup velmi často a snadno "vytrácí do pryč" ... :?


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“