Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Potřebuju vědět, kterak, případně v čem uskladnit gumové kroužky. jedná se o strangulační kroužky, jenž mají být postaveny mimo zákon a já si jich chci opatřit zásobu dosmrti. jenže, už tříleté mají tendenci práchnivět a praskat. poraďte tedy, v čem uchovat kroužky, teda krom regumu.
To si snad děláš pr.... A co by se jako místo toho mělo používat? Dvě cihly :)
Jinak guma mi vždy vydržela ve sklepě, spousty let. Má ráda chlad a tmu.
Nejvíce se kazí guma teplotou, takže na půdu je nedávej a ani neskladuj při pokojové teplotě.
Extrém by bylo je dát do mrazáku ale možná by vydržely ještě déle.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

ahoj bratře...

Příspěvek od jarda ovčák »

Ty snad ani nejsi můj bratr hergot. TY jsi chemik, TY to máš vědět.....Potřebuju gumičky na kulky pro beránky naložit jak utopence na max 10 let. Pak na to se.....
Sklep mám, to je v poho, tma je tam jak v řiti no a ještě ten balzám, v kterým budou gumky plovat.
Nebuď lakomec.
Už máš auto v cajku, abys přijel pro beránky??? Voe??


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od Ilem »

NAVAR píše:
To si snad děláš pr.... A co by se jako místo toho mělo používat? Dvě cihly :)
Jinak guma mi vždy vydržela ve sklepě, spousty let. Má ráda chlad a tmu.
Nejvíce se kazí guma teplotou, takže na půdu je nedávej a ani neskladuj při pokojové teplotě.
Extrém by bylo je dát do mrazáku ale možná by vydržely ještě déle.
Guma mi taky vydržela spousty let, a dodnes drží, ale to, co se teď prodává místo gumy nevydrží ani v chladu, temnu, ani v mražáku. Je to odzkoušeno. Snad by se daly použít vhodné O kroužky. Ty se asi budou prodávat pořád. (strangulační kroužek jsem nikdy neviděl, tak kdyžtak mě nebij.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Jsou to kroužky, co se kleštěma rozevřou na desetinásobek původní délky a pak se nacvaknou beránkovi na kulky. Ty pak uschnou a upadnou..... Nevím, jestli jsou oooo kroužky tak pružný.....Já myslel třeba glycerin, nebo co já vím, co gumu renovuje či balzamuje????Já jezdil s pérákem na pneu kudrnáč a na jinejch mašinách jsem měl i baťovky i matadorky.Jezdil jsem na nich jak zvíře a gumy od války držely jak židovská víra. Asi není guma jako guma. Ale fakt do toho nevidím.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Ilem »

jarda ovčák píše:Jsou to kroužky, co se kleštěma rozevřou na desetinásobek původní délky a pak se nacvaknou beránkovi na kulky. Ty pak uschnou a upadnou..... Nevím, jestli jsou oooo kroužky tak pružný.....Já myslel třeba glycerin, nebo co já vím, co gumu renovuje či balzamuje????Já jezdil s pérákem na pneu kudrnáč a na jinejch mašinách jsem měl i baťovky i matadorky.Jezdil jsem na nich jak zvíře a gumy od války držely jak židovská víra. Asi není guma jako guma. Ale fakt do toho nevidím.
Glicerin gumu renovuje, ale to co prodávají už není guma. Kvalitní guma jsou prezervativy. Ta se dá taky natáhnout na desetinásobek Nedal by se použít ten zesílený okraj? Pokud to má moc velký průměr, mohlo by se to přehnout na dvakrát. Neboj, čecháček vždycky něco vymyslí, jak to očůrat. I když, upřímě je mi těch beránků líto. Představuju si, že by to někdo udělal mě :(


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Jim68 »

jarda ovčák píše:Jsou to kroužky, co se kleštěma rozevřou na desetinásobek původní délky a pak se nacvaknou beránkovi na kulky. Ty pak uschnou a upadnou..... Nevím, jestli jsou oooo kroužky tak pružný.....Já myslel třeba glycerin, nebo co já vím, co gumu renovuje či balzamuje????Já jezdil s pérákem na pneu kudrnáč a na jinejch mašinách jsem měl i baťovky i matadorky.Jezdil jsem na nich jak zvíře a gumy od války držely jak židovská víra. Asi není guma jako guma. Ale fakt do toho nevidím.
Když padla zmíňka o Kudrnáčích , jezdil jsem na nich taky - moje první moto byl Manet 90ccm, dvoupíst, dárek od dědy - a jejich Kudrnáše byly skutečně trvanlivé. Protože měly ošizené složení tak zkameněly a nedaly se vůbec ojet. Ovšem také dokázaly smykovat na suchém asfaltu na dvojku, takže mezi Pionýrama jsem byl králem... :D .

Poválečný slogan pěl: Tyhle Kudrnáče - to jsou pěkný sráče.... (omlouvám se, to mám od dědy..).
P.s.: být Tvým beránkem, SEŽERU TĚ!!!!! :|
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Jsou to kroužky, co se kleštěma rozevřou na desetinásobek původní délky a pak se nacvaknou beránkovi na kulky. Ty pak uschnou a upadnou..... Nevím, jestli jsou oooo kroužky tak pružný.....Já myslel třeba glycerin, nebo co já vím, co gumu renovuje či balzamuje????Já jezdil s pérákem na pneu kudrnáč a na jinejch mašinách jsem měl i baťovky i matadorky.Jezdil jsem na nich jak zvíře a gumy od války držely jak židovská víra. Asi není guma jako guma. Ale fakt do toho nevidím.
Českej člověk si vždycky poradí. Co takhle třeba nastříhat silikonovou hadičku na kroužky? Silikonové hadičky snad nezakáží:-) Jde jenom o to zvolit šikovnej průměr hadice, sílu stěny a šířku kroužku.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

potřebuju vědět

Příspěvek od jarda ovčák »

Nemáte někdo zkušenost s přepravou kontejneru z ameriky??? Jak se to vyjednává a co to stojí??


Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re: potřebuju vědět

Příspěvek od Hmm... »

Jardo na zle položenú otázku čakaj zlú odpoveď . V mojom prípade (občas nakupujem cez ,,Ebay") cena za prenájom a dopravu komplet celého lodného kontajneru bola z USA do SR od 6000$ do 14 000$ . Cena sa vypočítava od km a kg prepravovaného tovaru . Doporučujem čo najskôr ,,vrátiť" (vyprázdniť čo najskôr) kontajner - platí sa zaňho nájoné a skladné za čas po prevzatí oznámenky (písomnéj , telefonickéj) V mojom prípade to bolo 200$ na deň . Celá ,,agenda" prechádza colnicou (radi zdržujú) , takže nezabudnúť na kolky . Blišie informácie ti dajú na najblišom colnom úrade . Hmm...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

tak to je moc.

Příspěvek od jarda ovčák »

To se mi nechce...10 procent clo, 15 daň, k tomu 6 tauznů doláčů a heppy úsměv je v troubě.....


blackjoe9
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: ned 02 bře 2008 1:16

Carnot

Příspěvek od blackjoe9 »

Dobrý deň!
Môže byť účinnosť reálneho tepelného stroja vyššia ako účinnosť Carnotovho cyklu, ak v stroji využívame skupenskú premenu?
Nekamenujte ma, chcem mať v tom jasno.


Sme až príliš ďaleko na to, aby sme prestali...
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Prestavba motora na stlačený plyn

Příspěvek od sano »

prosím, má niekto skúsenosti s prestavbou motora na stlačený plyn? Kto takéto prestavby robí?
Nechceme kúpiť nové auto s CNG, chceme prestavať staré.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

o tom něco vím...

Příspěvek od jarda ovčák »

cng je hodně podobné jako lpg. Krom tlaku. Ten může za to, že systémy nejsou kompaktabilní.
U nás na vrakovišti bylo několik sad na cng.
Když si to našroubuješ sám, tak máš černocha, s kterým musíš opatrně. Jináč jsme s kámošem jsme stavěli tankovačku z kompresoru z letadla. Plnící tlak 190 atm, jináč nádrž muší být tormentována na 300atm.
kompresorek pístovej s odvětráváním klikového prostoru, nažduchal nádrž 60l za 6 hodin.akurát to chce dvojí jištění, páč se nám vypínací tlakový spínač napodruhé seknul. Jsou dvě cesty....vstřikování do sacího potrubí více vstřikovači, a nebo centrální násosku, jak to mívaly staré škodárny.karbec a stříkačka, jednobod a více bod...
jináč to je fakt nepřeberné množství info...
Já jsem pohodlnej a nemám zemní plyn....Jináč bych za ušmudlaných pár tauznů koupil tuhlenc.
http://www.cngcompany.cz/24-autobazar_o ... ng_vozidel
a nedělal bych si nervy.
nebo obvolat vrakáče a to by v tom byl čert....nikdo to nechce, nejsou tankovačky.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

potřebuju vědět...

Příspěvek od jarda ovčák »

čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Já už na to mám narychtovanou toroidní nádrž z lpg a pár hasičáků......


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od poota »

jarda ovčák píše:čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Já už na to mám narychtovanou toroidní nádrž z lpg a pár hasičáků......
Jestlipak Tys k tomu nezapomněl přidat taky ten obrázek ?!?
Takhle by to mohlo být i lupenkovou pilkou :lol: :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“