Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno, a bude hůř

Příspěvek od jarda ovčák »

http://www.hapitones.com/HAPI-Gallery/
ta skleroza je fakt k popukání.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od aNONym »

jarda ovčák píše:čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Vodním paprskem to určitě není. ;) Non

Na počátku dráhy není vidět "nástřel".


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od lajos »

jarda ovčák píše:čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Já už na to mám narychtovanou toroidní nádrž z lpg a pár hasičáků......
Jardo, prosil bych alespoň nějakou pěknou fotku ovce, když jsi na tu předmětnou zapomněl?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od NAVAR »

lajos píše:
jarda ovčák píše:čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Já už na to mám narychtovanou toroidní nádrž z lpg a pár hasičáků......
Jardo, prosil bych alespoň nějakou pěknou fotku ovce, když jsi na tu předmětnou zapomněl?
Tohle laser asi nebude, soudě dle okrajů. To bych typoval na water jet.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju vědět...

Příspěvek od Jim68 »

aNONym píše:
jarda ovčák píše:čím je tohle vyřezaný? za A. vodní paprsek
za B. laser. co myslíte vy??
Vodním paprskem to určitě není. ;) Non

Na počátku dráhy není vidět "nástřel".
No, já bych to viděl na střih, celá ta nádoba je výlisek, takže ta mašina to klidně i prostřihne(vystřihne) a pak přidrží. Serie je určitě velká a je to drahý, takže se ten nástroj zaplatí. My takovýhle věci taky stříháme.... ;)


Jim68
Be happy!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od martin11 »

...zdravím čtoucí....
Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm /2 metry,,,/ má někdo zkušenost s touto parabolou ve smyslu využívání solar energie k ohřevu nebo jinému zíkání energie ze slunce....mám týden na rozmyšlenou...jestli jí chci.....tak poraďte jak se zachovat :idea: martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm
Kolik to je, onen "rozumný peníz"? :) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od lajos »

martin11 píše:...zdravím čtoucí....
Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm /2 metry,,,/ má někdo zkušenost s touto parabolou ve smyslu využívání solar energie k ohřevu nebo jinému zíkání energie ze slunce....mám týden na rozmyšlenou...jestli jí chci.....tak poraďte jak se zachovat :idea: martin11 :lol:
Je offsetová (eliptická) nebo klasická (kruhová), ano za kolik????? Doufám že nechceš zapálit parlament z Mělníka?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od martin11 »

aNONym píše:
martin11 píše:Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm
Kolik to je, onen "rozumný peníz"? :) Non
...rozumný peníz je ...za rozmontování a snesení ze střechy nějaké budovy...takže zaplatit jen tuto práci....jinak je to nepotřebný šrot, který na té střeše navíc překáží a stejně by skončil ve šrotu....jestli je oválná nebo kruhová nevím...to jsem se neptal....ale je v tom rozdíl, když by to bylo na nějaký ohříváček...???...stáří odhaduju na cca 15-20 let...
představuju si to takto....
...umístím ji na osluněné místo na zahradě, co nejblíže domečku, parabolu vylepím alobalem , popř zrcadlem, / nařezané trojúhelníčky cca3x3x3/ a do ohniska ...tam co je něco/?/umístím černý hrnec s vodou...no a teplou vodu do akku nádrže v domečku. V lepší variantě nějaká fotovoltaika....ale to je nad moje znalosti. no třeba si to představuju moooc jednoduše. Ptam se, jestli to někdo už má takhle udělaný a jaké mohou nastat potíže....
doufám , že mě lajoš moooc nevystrašil.....to jako bych s tím mohl něco zapálit...???...na dálku...??...si myslím , že snad néééé.....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od cimirek »

martin11 píše:
aNONym píše:
martin11 píše:Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm
Kolik to je, onen "rozumný peníz"? :) Non
...rozumný peníz je ...za rozmontování a snesení ze střechy nějaké budovy...takže zaplatit jen tuto práci....jinak je to nepotřebný šrot, který na té střeše navíc překáží a stejně by skončil ve šrotu....jestli je oválná nebo kruhová nevím...to jsem se neptal....ale je v tom rozdíl, když by to bylo na nějaký ohříváček...???...stáří odhaduju na cca 15-20 let...
představuju si to takto....
...umístím ji na osluněné místo na zahradě, co nejblíže domečku, parabolu vylepím alobalem , popř zrcadlem, / nařezané trojúhelníčky cca3x3x3/ a do ohniska ...tam co je něco/?/umístím černý hrnec s vodou...no a teplou vodu do akku nádrže v domečku. V lepší variantě nějaká fotovoltaika....ale to je nad moje znalosti. no třeba si to představuju moooc jednoduše. Ptam se, jestli to někdo už má takhle udělaný a jaké mohou nastat potíže....
doufám , že mě lajoš moooc nevystrašil.....to jako bych s tím mohl něco zapálit...???...na dálku...??...si myslím , že snad néééé.....zdraví martin11 :lol:
Podívej se sem, zhruba v polovičce stránky
http://petrsedyabcd.blog.cz/1006

a sem http://petrsedyabcd.blog.cz/0908


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:
aNONym píše:
martin11 píše:Dneska jsem se náhodou dozvěděl, že je k sehnání../za rozumný peníz../ starší telekomunikační parabola../ vyřazená../ o pruměru cca 200 cm
Kolik to je, onen "rozumný peníz"? :) Non
...rozumný peníz je ...za rozmontování a snesení ze střechy nějaké budovy...takže zaplatit jen tuto práci....jinak je to nepotřebný šrot, který na té střeše navíc překáží a stejně by skončil ve šrotu....jestli je oválná nebo kruhová nevím...to jsem se neptal....ale je v tom rozdíl, když by to bylo na nějaký ohříváček...???...stáří odhaduju na cca 15-20 let...
představuju si to takto....
...umístím ji na osluněné místo na zahradě, co nejblíže domečku, parabolu vylepím alobalem , popř zrcadlem, / nařezané trojúhelníčky cca3x3x3/ a do ohniska ...tam co je něco/?/umístím černý hrnec s vodou...no a teplou vodu do akku nádrže v domečku. V lepší variantě nějaká fotovoltaika....ale to je nad moje znalosti. no třeba si to představuju moooc jednoduše. Ptam se, jestli to někdo už má takhle udělaný a jaké mohou nastat potíže....
doufám , že mě lajoš moooc nevystrašil.....to jako bych s tím mohl něco zapálit...???...na dálku...??...si myslím , že snad néééé.....zdraví martin11 :lol:
Tys nebyl vloni (možná předvloni) na srazu? Sao tam tím tavil železo. Jako reflexní vrstvu použil sádrokartonářskou pásku.
Zapíálit na dálku né. Si dělá srandu. Ohnisko je podstatně blíž.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

parabola

Příspěvek od martin11 »

dík za info....
....nejgenialnější je ta PB bomba....myslím , že k té velké parabole asi bude dobrá 10kg.....mám ji doma ...asi 20 let a nevím co s ní...tak teď vím.....jen to vylepším...dno natřu special barvou na krby a kamna.....je do 800°C...
http://petrsedyabcd.blog.cz/0908

...u tohoto odkazu....čtverečky as mi nelíbí....budou tam trojúhelníčky...nevím o kolik by se zmenšila účinnost, kdyby se to vylepilo leštěným anticoro plechem.....trojúhelníčky by se nastříhali i nalepili lépe něž zrcadlo :idea: ale zase by se asi nemohla pozorovat obloha v noci......coř by mě také velmi zajímalo....
...na celé té parabole je nejúžasnější...že je tu energie zadarmo...takže teď už "jen " akumulační nádrž...a tu chci kvuli tepelnému čerpadlu stejně kupovat....
....a pak už "jen parní stroj...nebo laciného Stirlinga....nebo nějakou turbínku.... :shock: ....myslím , že za pokusování to stojí...zvláště s ohledem na nejistou ekonomicko-energetickou situaci....
...také si myslím, že infračervený záření proniká i mraky, takže by se v té parabole také mohlo projevit...i když nesvítí....jen si nejsem jistej, jak se IR odráží.....u foťáku se musí při IR světle zaostřovat jinam.....no snad se někde něco dočtu....zatím Cimirkovi dík...
....myslím , že tahle činnost je smysluplnější než muj MM :jump:...děkuji všem přítomným za jakékoliv rady a odkazy ohledně parabol a využití tepla - páry ....všechny zde zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: kdomá zkušenost s parabolou....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše:u. Ohnisko je podstatně blíž.
Ileme, nazdar

No, ona taková rozptylka ........ kdyby to teda bylo skutečně dobré zrcadlo ....... třeba rotačně odlité z plastiku a pokovené ........ třeba i ulité na specifickou ohniskovou vzdálenost ........ nebo nafukovací balon s kusem jedné vnitřní plochy postříbřené a zbytek průhledný ...... nevím teda jestli až z Mělníka ....... ale už starý Archimedes takhle nějak ...... takže třeba baterie .... :D

Kurnik, s tím nafukovacím zrcadlem se mi to líbí ........ :bhead: ..... Šlaka, už to někdo vynalezl.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: kdo má zkušenost s parabolou....

Příspěvek od martin11 »

Slavek Krepelka píše:
Ilem píše:u. Ohnisko je podstatně blíž.
Ileme, nazdar

No, ona taková rozptylka ........ kdyby to teda bylo skutečně dobré zrcadlo ....... třeba rotačně odlité z plastiku a pokovené ........ třeba i ulité na specifickou ohniskovou vzdálenost ........ nebo nafukovací balon s kusem jedné vnitřní plochy postříbřené a zbytek průhledný ...... nevím teda jestli až z Mělníka ....... ale už starý Archimedes takhle nějak ...... takže třeba baterie .... :D

Kurnik, s tím nafukovacím zrcadlem se mi to líbí ........ :bhead: ..... Šlaka, už to někdo vynalezl.

Ahoj, Slávek.
.....ne...jsi první...a už mám zlepšovák.....podle tlaku se bude měnit ohnisková vzdálenost.... :shock:

...na prvním setkání u Jeffa jsem nebyl...ale, když by stačila sadrokarton páska, tak by stačil i alobal...
...dotaz....kde má ohnisko koule...tedy dutá polokoule....ve středu...??...zase se projevuje moje neznalost všeho.....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jste strašný prďolové čtenáři myšlenek

Příspěvek od 1220 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kvalitní odkaz na zrcadlo do vlákna tepelné motory dával před časem navar je to od pana Šedého zrcadlo z destiček,
já to budu mít z obdélníčků cca 2 x 0.1 m na ploše 2x 2 m pro začátek, má to fakt smysl
budeme v zimě topit, jasná zpráva a ještě si přicucneme trochu zimy z okolí na chlazení.......................


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“