Slavek Krepelka píše:
Tento článek by se měl stát povinnou literaturou, spolu s léčením HCl, všem, kdo jsou schopni si dát dohromady 1 + 1 jako 2 a postavit se zpátky na nohy.
Dík a ahoj, Slávek.
Slávku, tyhle články o draslíku, HCl, Budwig, MMS atd., postupně vycházely a vycházejí ve WM magazínu už řadu let. Ten o HCl myslím někdy před třemi nebo dokonce čtyřmi lety, ten o draslíku (je ve formě, v jaké se posílal do tiskárny, proto ty podivné značky) asi ještě dřív. Navíc články o zapperech, hrozbách skrytých v trans-tucích, soji, řepkovém oleji a jiných chuťovkách, které jsou příčinou diabetes typu 2. Všechno, co tady je pokládáno za "novinku", už naši čtenáři znají hodně dlouho. Hodně těchto článků, anebo z nich vyňaté citáty, koluje na internetu bez uvedení zdroje... Nevadí. Jsou tady pro to, aby byly čteny. Nedávno jsme znovu vydali všechny najednou na CD "Zdraví" ( je k mání na našich stránkách
http://www.wmmagazin.cz ).
Dávám je tady celé, protože nechci stále odkazovat na časopis. To není smysl hry - ten spočívá v tom, aby se tyto věci dostaly mezi co nejvíce lidí. Ne jako jakési návody, ale jako látka k přemýšlení a tvorbě vlastního názoru.
Touto věcí se sám o sobě zabývám už asi patnáct let. Ne proto, že bych byl nemocný a hledal pomoc, ale na základě poznání, že existují i jiné než vyšlapané chodníčky a jiní přemýšliví lidé, kteří si nemusí věšet kolem krku stetoskop, aby si vyžádali jakousi podivnou autoritu, kterou v nás tímto symbolem pěstují od nejútlejšího věku.
Později jsem s jedním velmi moudrým a zkušeným kanadským přítelem začal dávat dohromady stránky o zdraví na vlastním webu. Ty jsou k nalezení zde
http://www.gewo.info/health/medicina.htm Možná tam najdete něco, co pro vás bude opět úplně nové. No a ještě později se tato angažovanost objevila v tištěném časopisu.
Dnes, v předvečer šedesáti let svého života, se mohu jen smát výpadům rádoby chytráků, kteří za sebou v dobách, kdy jsme intenzivně zkoumali a testovali všechny tyto věci, ještě tahali gumového kačera...
Ale nechť. Jsou lidé, kteří namohou žít jinak, než ve stínu svého guru, a jsou lidé, kteří ho milerádi sehrají. To je to, čemu jsem se vždy bránil zuby nehty a musím říct, že se mi to podařilo. Možná to bude tím, že jsem vždy všechny, kteří na mne šli s rektálním alpinismem, poslal v rektum.
Nikomu nic nevnucuji. Chci jen říct, že pokud něco zveřejním, je to proto, že považuji za dobré, aby to lidé věděli. Co s tím udělají je jen jejich věc. Od toho jim Pánbůh nadělil rozum a jsou za své činy zodpovědní hlavně sobě. Nehodlám ale mlčet, když se někdo zápalkami, které mu podám na rozdělání ohně k vaření, chystá zapálit stoh.
----------------------------
Betaine Hydrochloride
Betaine hydrochloride is an acidic form of betaine, a vitamin-like substance found in grains and other foods. Betaine hydrochloride is recommended by some doctors as a supplemental source of hydrochloric acid for people who have a deficiency of stomach acid production (hypochlorhydria).
Betaine is also known as trimethylglycine, N-trimethylglycine, glycine betaine, glycocoll betaine, oxyneurine and lycine. Its chemical name is 1-carboxy-N,N,N-trimethylmethanaminium inner salt. Betaine is very soluble in water and has a sweet taste. It is widely distributed in plants and animals. The hydrochloride of betaine is known as betaine hydrochloride, betaine HCL and pluchine. Its chemical name is 1-carboxy-N,N,N-trimethylmethanaminium chloride. The pH of a 5% aqueous solution of betaine hydrochloride is 1. Betaine hydrochloride is basically a digestive aid for people with insufficient levels of gastric acid in their stomachs. This insufficiency can be caused by poor nutrition, dehydration, stress, onset of the menopause in women, or just old age. Betaine is absorbed from the small intestines into the enterocytes. It is released by the enterocytes into the portal circulation which carries it to the liver where there is significant first-pass extraction and first-pass metabolism of betaine. The principal metabolic reaction is the transfer of a methyl group from betaine to homocysteine via the enzyme betaine-homocysteine methyltransferase. The products of the reaction are L-methionine and dimethylglycine. Betaine hydrochloride is converted to betaine in the alkaline environment of the small intestine.
Betaine hydrochloride is a source of hydrochloric acid, a naturally occurring chemical in the stomach that helps us digest food by breaking up fats and proteins. Stomach acid also aids in the absorption of nutrients through the walls of the intestines into the blood and protects the gastrointestinal tract from harmful bacteria. A major branch of alternative medicine known as naturopathy has long held that low stomach acid is a widespread problem that interferes with digestion and the absorption of nutrients. Betaine hydrochloride is one of the most common recommendations for this condition (along with the more folksy apple cider vinegar). Betaine is also sold by itself, without the hydrochloride molecule attached. In this form, it is called trimethylglycine (TMG). TMG is not acidic, but recent evidence suggests that it may provide certain health benefits of its own (for more information, see TMG).
Based on theories about the importance of stomach acid, betaine has been recommended for a wide variety of problems, including anemia, asthma, atherosclerosis, diarrhea, excess candida yeast, food allergies, gallstones, hay fever and allergies, inner ear infections, rheumatoid arthritis, and thyroid conditions. When one sees such broadly encompassing uses, it is not surprising to find that there is as yet no real scientific research on its effectiveness for any of these conditions. Many naturopathic physicians also believe that betaine hydrochloride can heal conditions such as ulcers and esophageal reflux (heartburn). This sounds paradoxical, since conventional treatment for those conditions involves reducing stomach acid, while betaine hydrochloride increases it. However, according to one theory, lack of stomach acid leads to incomplete digestion of proteins, and these proteins cause allergic reactions and other responses that lead to an increase in ulcer pain. Again, scientific evidence is lacking.
CAS No.: 590-46-5
Chemical Formula: (CH3)3NCl-CH2COOH
Molecular Weight:153.62
Synonyms: 1-Carboxy-N,N,N-trimethylmethanaminium, chloride; Betaine Chloride; Betaine HCL
---------------
Takže. Jakmile se 5% vody nasycený B-HCL (pH 1) ocitne v alkalickém prostředí, uvolní se z něj Cl - zreaguje na HCl - a uvolní se betainová složka.
Chloritan sodný v používaném ředění má pH okolo 6, což je silně alkalické prostředí. Smísení se projeví prudkou reakcí, při níž vzniká ClO2 a HCl. Potud dobře. Otázka zní, co udělá ClO2 se samotným betainem, organickou složkou přípravku, která se uvolní současně, a co s přidaným pepsinem, nota bene při doslova explozi obou práškových složek v prostředí žaludečních šťáv, sestávajících se spousty enzymů atd?
Betain HCL je
obchodní název poukazující na podstatný účinek, jímž se tato sloučenina vyznačuje, proto jsou všechna tři písmena velká!
Mimochodem - Betain hydrochloride doporučuje ve svých receptech i Hulda Clark (proti schigellám a kokům).
The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------