Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Ring volný-boxovárna

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět

Jste pro?

Anketa končí za stř 01 lis 2006 18:33

Ano,
11
85%
Ne
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tepelný motor z Brna a patent

Příspěvek od Jim68 »

No, já jsem teda hodně pátral a mohlo by to být tohle:
http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/po ... 736&lan=cs
a ještě mraky jiných tepelných motorů, čerpadel.... ;) :roll:
To, co funguje v malém písťáku ale nelze takto zmastit ve velkém lamelovém stroji, takových ztrát... :oops:

Stojí prosím za povšimnutí, že jakýkoliv konkrétní patent na tepelný motor nebo stroj na plyn (s výkresy a parametry atd.) je neaktivní - neprošel schválením, nebyl nový, nešel patentovat. Ale jakýkoli blábol od Linde, Junghans, Vailant atd. o tom, že předmětem jejich patentu je přepokládaný vývoj něčeho, co by mohlo dělat támhleto - je okamžitě schválen(převzat).... :roll: .

Rozhodně nedoporučuji, aby si někdo podle těch propadlých patentových přihlášek dělal jakékoli zařízení :D . Z termodynamického nebo materiálového hlediska jsou to skoro všechno nesmysly..... které si ti autoři vypočítali - ale nikdy neotestovali....


Jim68
Be happy!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kolik

Příspěvek od 1220 »

Kolik je asi tepelný spád na chladicích věžích temelínské elektrárny ?
Oblak nad tím byl vysoký skoro 1 km, v sobotu jsem jezdil poblíž, bylo to správný počasí.
:ethink:
K.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: pro 1220...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: ...martin má dotaz...myslíš, že po zhlédnutí toho vynálezu jima, bez prozrazení...jak že to dělá...by bylo možno přístroj....zařízení zreplikovat...??....něco jsem o tom zaslechl...Akord tady tvrdí, že to není životaschopné.... :shock: ...napiš svuj názor....martin11 :lol:
Nazdar Martine,

Z toho co tak tuším, jde o jakousi tepelnou analogii vodního trkače. V podstatě jde o to, přeměnit velké množstvi přirozeného nízko-úrovnového tepla na menší množství vysoko-úrovnového tepla s využitím nějakého dostupného, byt' i malého tepelného rozdílu, at' už přirozeného, či který je rámci zařízení vytvořen. Jelikož jde o dost "nízkokalorický" projekt v rámci testovacích možností, moc toho nezbývá na zacyklování.

Samozřejmě je to opakovatelné, i když vývoj zajisté jesti cestou trnitou a dokopcovitou a pouze hovnivál zadníma nohama kouli svou valíce, zpět do země se dívajíce, to at' už chca, či nechca nezmerčí, neb trním či do kopce kouli hoven pozpátku valiti znamená těžko životem jíti.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik

Příspěvek od Jim68 »

1220 píše:Kolik je asi tepelný spád na chladicích věžích temelínské elektrárny ?
Oblak nad tím byl vysoký skoro 1 km, v sobotu jsem jezdil poblíž, bylo to správný počasí.
:ethink:
K.
Tak to Ti povím přesně, protože na tom dělám: je to 180°C a tepelný smog, který odvádí chlazením, dělá 500MW, takže za rok to je 4 380GWh energie, kterou platíme v ceně elektriky, ale nedostáváme ji.

Jsou to hovada!! Hlavně, že používají principy z roku 1850 - ty jsou totiž vědecky ověřené.... Myslím tím polévání teplé trubky studenou vodou, aby ji v tý věži ochladili... Ten mrak páry má běžně do 5ti km...


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro 1220...

Příspěvek od Jim68 »

Slavek Krepelka píše:
martin11 píše: ...martin má dotaz...myslíš, že po zhlédnutí toho vynálezu jima, bez prozrazení...jak že to dělá...by bylo možno přístroj....zařízení zreplikovat...??....něco jsem o tom zaslechl...Akord tady tvrdí, že to není životaschopné.... :shock: ...napiš svuj názor....martin11 :lol:
Nazdar Martine,

Z toho co tak tuším, jde o jakousi tepelnou analogii vodního trkače. V podstatě jde o to, přeměnit velké množstvi přirozeného nízko-úrovnového tepla na menší množství vysoko-úrovnového tepla s využitím nějakého dostupného, byt' i malého tepelného rozdílu, at' už přirozeného, či který je rámci zařízení vytvořen. Jelikož jde o dost "nízkokalorický" projekt v rámci testovacích možností, moc toho nezbývá na zacyklování.

Samozřejmě je to opakovatelné, i když vývoj zajisté jesti cestou trnitou a dokopcovitou a pouze hovnivál zadníma nohama kouli svou valíce, zpět do země se dívajíce, to at' už chca, či nechca nezmerčí, neb trním či do kopce kouli hoven pozpátku valiti znamená těžko životem jíti.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Slávku, u mě jsi zabodoval. Ale ne s tím hovniválem.... tím se necítím býti, i když cesta trnitá.... Slovo trkač jsem použil v pátek při prezentaci a zjistil jsem že v místnosti jsem jediný kdo ho zná..... Odstředivý odlučovač mi funguje, ale má děsnou hlučnost.

P.s.: vůbec se neboxujeme!!! Tady končím a vyrobím si (jestli na to moje chabé síly stačí) nějaké vlákno, které mi bude zaměřením blízké. . :roll: :shock:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: pro 1220...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jim68 píše: Slávku, u mě jsi zabodoval. Ale ne s tím hovniválem.... tím se necítím býti, i když cesta trnitá.... Slovo trkač jsem použil v pátek při prezentaci a zjistil jsem že v místnosti jsem jediný kdo ho zná..... Odstředivý odlučovač mi funguje, ale má děsnou hlučnost.

P.s.: vůbec se neboxujeme!!! Tady končím a vyrobím si (jestli na to moje chabé síly stačí) nějaké vlákno, které mi bude zaměřením blízké. . :roll: :shock:
Nazdar Jime,

Ten hovnivál nepatřil tobě, ty se koukáš a ty to vidíš. :lol:

S laskavým pozdrvem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kykyrida
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 30 kvě 2010 20:51

Jime

Příspěvek od kykyrida »

Jime68, máš recht. Někomu jsou holt bližší hovna.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

rufboj Hmmm

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Chybička se vloudila, už je to v tý boxovárně. Vlákno si žádá o zrušení.

Ahoj, Slávek.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne pát 09 črc 2010 14:59, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Hmm...
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: úte 18 kvě 2010 17:54

Re: rufboj Hmmm

Příspěvek od Hmm... »

,,Slavek Krepelka z Ontaria" vysvetli mi prosím ťa prečo robíš zo seba siloumocou ,,capa aj v tejto záhrade"? Hmm...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Rufboj ....Hmmm

Příspěvek od Slavek Krepelka »

roughboy píše: Slávku nikdy som si nemyslel že tvoje názory a pripomienky sú v poriadku....ale teraz čo si zo seba vypotil už hraničí......z niečím....po prve, ked si všimneš prejav majitela nicku Hmm....a moj tak sú absolutne odlišné.
Musím sa znova priklonit k Hmm......že na niektorých ludí ich názory a tažkého presadzovanie MMS...na tomto fore.....hraničí s tým čo tu uvádzaš.
Pokial sa ludia neponaučia na chybách bude stále treba nových a nových fór.....
MMS...a veci s tým spojené je ťažký podvod....chvilku to funguje na zdravých ludí pokial in neodpáli ten zbytok zdravých buniek, ktorý majú....možeme sa o tom pobavit za 5 rokov....aby všetci užívatelia MMS videli kde skončí ich zdravotný stav.
Možem povedat len jedno.....MMS je zdlhavejší proces...ked chcú uživatelia nájst skratku...kludne možu užívat H2SO4..........tá ich behom pár minut dostane na podobnú úroven.
Názory...........Hmm...........sú absolutne v poriadku a chce ludom pomáhat......aj ked sa s ním líšim v jednom...a to vo vegetariánstve a veganstve.....myslím že človek sa narodil alebo stvoril ako všežravec...ale v iných veciach s ním súhlasím.
podpíšem sa ROUGHBOY.
možeš si byt istý ze Hmm.......neviem ani ako vyzerá.....
Nemluvil jsem o jednom těle, ale o rozpůlené osobnosti, možná i rozčtvrcené. Tedy nikoliv mnohanásobná osobnost schizofrenie v jednom těle, ale obráceně, i když bych se nedivil. Přečti si něco o schizofrenii a postřelené huse. :lol:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: rufboj Hmmm

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Hmm... píše:,,Slavek Krepelka z Ontaria" vysvetli mi prosím ťa prečo robíš zo seba siloumocou ,,capa aj v tejto záhrade"? Hmm...
Pretože som zmačkol odpoved' a ono to urobilo nové vlakno.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: Rufboj ....Hmmm

Příspěvek od roughboy »

slávku...slávku............................spametaj sa. netušíš o čom hovoríš. čo slovo to blábol......ako s tým MMS.......
nempomože všetko len čítat.....človek sa učí aj praxou........neviem či to je vela alebo málo...ale ked si pozriem kartotéku len z diagnostík.....tak sa zastavujem na nejakom 5 cifernom čísle....... cez naše centrá zdravia prešlo tých ludí už hodne........a div sa svete stále sa vracajú.......takže nie som ako ty jedna baba povedala...ale človek z praxe....... ked o niečom píšem je to vyskúšané a overené na ludoch minimálne 10 rokov......niektoré veci aj 20 a viac......a za dalšie východná medicína je asi jedna z najstarších a myslím najkvalitnejších.
Za celú dobu som si nevšimol ani jednu pozitívnu vec čo prišla z Ameriky. aj to čo prebrali z europy vždy prerobili podla seba a absolutne zničené a nepoužitelné to poslali spet do europy......


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rufboj ....Hmmm

Příspěvek od Slavek Krepelka »

roughboy píše: a div sa svete stále sa vracajú.....
:shock: Není to náhodou rutina skoro všech poléčitelů? :roll: :bad:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: Rufboj ....Hmmm

Příspěvek od roughboy »

Slavek Krepelka píše:
roughboy píše: a div sa svete stále sa vracajú.....
:shock: Není to náhodou rutina skoro všech poléčitelů? :roll: :bad:

Ahoj, Slávek.
keby to bolo tak ako píšeš tak nás stále neoslovujú nový a nový ludia...a o prihlásených ludí na škole ani nehovorím........to je realita, ktorá nám dokazuje že to asi robíme dobre.
......už ti nemám čo povedat a na tvoju úroven určite klesnút nechcem.
bol by som rád keby si neotravoval....ale toho sa asi od ludí ako si ty a tebe podobný nedožijem. z tvojich reakcií možem jedine usúdit že si tažký podpantoflák a sem si chodíš liečit ego...ale toto forum je o niečom inom.
R.


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: rufboj Hmmm

Příspěvek od roughboy »

Hmm... píše:,,Slavek Krepelka z Ontaria" vysvetli mi prosím ťa prečo robíš zo seba siloumocou ,,capa aj v tejto záhrade"? Hmm...
Hmm.......vobec si to nevšímaj.....to sú tý Majstry z ameriky, ktorý o všetkom vedia prd a bez príručky ani nevedia spláchnut WC......akurát si niečo prečítajú ale o problematike zdravia nemajú ani šajn.
nech si radšej dajú hranolky sladkú žemlu a v nej hamburger z King's...zapijú ho light coca-colou, ktorá svojím aspartamom im zabije aj ten zbytok zdravých mozgových buniek...priemerný vek dožitia majú 56..... a to im ho zvýšili aziati.....a idú zo seba robit chytrých..............absolutný výsmech spoločnosti. :lol: :lol: :lol:


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“