Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemo

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše:Mám dojem, že patentoví poradci se najímají také proto, aby se patenty nenapsaly zbytečně konkrétně a zahrnuly se do nich všechny možné kombinace a varianty vynálezu, aby pak nějaký vykuk nepatentoval jednu variantu, která se pak shodou okolností ukáže jako nejpraktičtější, a bez vykukova souhlasu je vynálezci původní patent nanic, a přinejlepším přijde o spoustu peněz na licenčních poplatcích nebo penězích z prodeje patentu, které místo něj dostane vykuk...
Taky jsem ten dojem měl, než jsem si zkusil něco patentovat. Teď už vím, na co přesně jsou patentoví poradci. Patentový poradce ti řekne, která slova můžeš použít a která ne, jak má být velký obrázek a kolik obrázků může být na jedné stránce, jak mají vypadat odkazy v obrázku a spoustu dalších buzeračních hovadin. Oni to nemůžou sepsat a vydat manuál, jak má správně vypadat patentová přihláška, protože by rázem všichni patentoví poradci přišli o práci. Takže to funguje tak, že přineseš na patentový úřad svou přihlášku, kterou jsi udělal přesně podle několika podobných patentů, které jsi nastudoval. Na patentovém úřadu ti řeknou, že je to špatně, ať si najmeš patentového poradce. Tak nastuduješ několik dalších patentů a napíšeš to malinko jinak. A situace se opakuje. Takhle to otočíš asi pětkrát, až ti dojde trpělivost a najmeš si patentového poradce. Ten to s tebou dá dohromady, a ty zjistíš, že se to téměř neliší od tvé první, maximálně druhé verze. Ale už je tam podpis patentového poradce a najednou jde všechno, jako po másle. Takhle to funguje.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

SCI-FI řešení

Příspěvek od Nemo »

Mimo téma (offtopic)
V jedné sci-fi povídce si autor revoluční baterie pojistil nápad tak, že když chtěl tu baterii někdo kuchat, tak spustil samodestrukční mechanizmus a baterie se roztekla. Možná bude každý Váš dobrý nápad potřebovat nějakou samodestrukční pojistku. Taková H2SO4 umí své. :hip:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od NAVAR »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše: Mám dojem, že Westinghouse platil Teslovi hotel... Kdyby Tesla nebyl blbej, a patenty mu nedal zadarmo, ale jenom mu je poskytnul odklad v placení, dokud by Westinghousovy údajné finanční potíže neminuly, mohl se mít VELICE dobře.
No, Tesla je zrovna trochu jiný případ, pře svojí vysokou inteligenci mu ani tak o patenty nešlo, byl to spíše velký humanista. A to ještě ke všemu jeho vynálezy byly převratné a ne nějaký hrníček z uchem vevnitř.
K těm patentům... setkal jsem se s tím že se nechala patentovat např. nějaká nová chemická směs a postup ale aby to nikdo neobšlehnul byly tam jenom rozmezí koncentrací a občas taky nějaká věc která s tím neměla nic společného.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od StepanPepan »

Mimo téma (offtopic)
Zrovna Tesla peníze potřeboval dost nutně na placení výzkumu. Kdoví, na co by ještě přišel, kdyby měl dost peněz. Ale na druhou stranu - pokles kreativity a ostatních duševních schopností s věkem je něco, co se nevyhne i největšímu géniovi.

Stárnoucí bláznivý vynálezce (Tesla úplně normální nebyl) s neomezenými prostředky by naopak mohl začít být docela nebezpečný... :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

martin o sobě...

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...protože jsete na "mém " vláknu , tak si tady můžu dělat co chci....
...takž i plevelit....
takže...

...konečně stepanpepan řekl genialní věc....

Stárnoucí bláznivý vynálezce (Tesla úplně normální nebyl) s neomezenými prostředky by naopak mohl začít být docela nebezpečný... :D[/quote]

...to je můj případ....
....všeech co mě znají osobně zdraví martin11 :lol: a Karkulka :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

která karkulka ???

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
Z následujících :

http://www.google.cz/images?hl=cs&q=čer ... ved=0CCsQs
Anebo tzv červená karkulka úplně jiná :evil:


:dknow:
k.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: která karkulka ???

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...s mě dostal....to mě nenapadlo, že nás je tolik../ vygůglovat si karkulky.. :shock: ../...já jsem SAO-va Karkulka červená :lol: neopakovatelná...lehce monomagnetická......jo a jsem TEN KARKULKA...aby bylo jasno :piss: ... :idea: ....Karle ...jinak dobrý... :good: ...m11 :lol: & :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše:..Stárnoucí bláznivý vynálezce (Tesla úplně normální nebyl) s neomezenými prostředky by naopak mohl začít být docela nebezpečný... :D
Tak to je velice zajímavá myšlenka!

Především by mě zajímalo, čím by mohl být nebezpečný a hlavně nebezpečný komu?
Jeho snahou bylo přece získávat levně energii, kterou se snažil zpočátku distribuovat bez drátů. Když zjistil, že s něčím takovým asi neprorazí, snažil se o získávání energie malými zdroji přímo na místě spotřeby, tedy opět bez drátů a také bez možnosti kontroly jejího množství a tudíž i možnosti jejího zpoplatňování.

Přiznám se, že kdyby se mu tuto myšlenku podařilo uskutečnit, rozhodně bych se tím necítil nijak ohrožen a ani bych to osobně nebral jako nějaké nebezpečí. Ba naopak bych to velice uvítal, a na rovinu říkám, že každý, kdo by to bral jinak, je mým nepřítelem a vůbec všeobecným škůdcem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od StepanPepan »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Především by mě zajímalo, čím by mohl být nebezpečný a hlavně nebezpečný komu?
Teslu mám spojeného se stavbou různých vysokonapěťových generátorů, vysílačů, atd, neomezené bohatsví by mu mohlo umožnit stavět zařízení velice veliká a výkonná a s tím pak už podle mě není žádná sranda.
poota píše:Jeho snahou bylo přece získávat levně energii, kterou se snažil zpočátku distribuovat bez drátů. Když zjistil, že s něčím takovým asi neprorazí, snažil se o získávání energie malými zdroji přímo na místě spotřeby
Opravdu? Žádný Teslolog nejsem, takže se nechám poučit.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemo

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
poota píše: Přiznám se, že kdyby se mu tuto myšlenku podařilo uskutečnit, rozhodně bych se tím necítil nijak ohrožen a ani bych to osobně nebral jako nějaké nebezpečí. Ba naopak bych to velice uvítal, a na rovinu říkám, že každý, kdo by to bral jinak, je mým nepřítelem a vůbec všeobecným škůdcem.

Zdravím - poota
Péťo, mě by se to taky líbilo, ale nejsem si jist, jestli by se mi to ještě líbilo, kdyby to měli všichni. Podívej se, jak to teď vypadá na silnicích, když je benzín drahý. Jak by to asi vypadalo, kdyby všichni jezdili zadarmo :?: :?: :?:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:... Jak by to asi vypadalo, kdyby všichni jezdili zadarmo :?:
No, na silnicích by nebylo k hnutí, ale všude jinde by byl božský klid :D
A zdražení energií by se nekonalo, takže ani následně by nerostly ceny všeho ostatního - třeba.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše: Zrovna Tesla peníze potřeboval dost nutně na placení výzkumu. Kdoví, na co by ještě přišel, kdyby měl dost peněz. Ale na druhou stranu - pokles kreativity a ostatních duševních schopností s věkem je něco, co se nevyhne i největšímu géniovi.

Stárnoucí bláznivý vynálezce (Tesla úplně normální nebyl) s neomezenými prostředky by naopak mohl začít být docela
nebezpečný... :D

Blbosti,

Tesla se nechal ukecat od zkurvysyna Westinghouse, aby netrval na svém procentuálním podílu, pod záminlou, že firma Westinghouse je momentálně na okraji bankrotu s tím, že Westinghouse zařídí, aby Teslův výzkum financoval J.P. Morgan. Tesla, který byl poněkud velkorysý se tímto svých podílů dobrovolně vzdal ve prospěch firmy Westinghouse. Wandercliff spolu s relativně hobby projekty pak už financoval Morgan, který nakonec Teslu taky podškubnul i s Wandercliff laboratoří. Tesla dožil své dny z relativně malých příjmů za patenty, které nesouvisely s produkcí a distribucí střídavého proudu a nadále se zabýval "kapesními" vynálezy a podivnostmi. Po jeho smrti, o které se proslýchá, že nebyla až tak úplně přirozená, zabavila veškerý jeho majetek "Home Security", tedy "Ministerstvo Vnitra" a to hned ráno po oznámení Teslovy smrti a bez vyrozumnění příbuzných.

Tesla samozřejmě normální nebyl, ani mladý, ani starý. To by v životě nic nenamyslel a všem by jen vysvětloval, co tenkrát věděl kde kdo, že střídavý proud je vědecky prokázánou nepraktickou kuriositou.

Jinak patentovanými výmysly se hodně lidí poněkud uživí a žíví. To, že to nejde, je zase ptákovina, ale lehké to není a drahé to skutečně je.

Další cestou k ochraně nikoliv produktu, ale principu, je vědecká publikace. Jde o ochranu mezi laiky velice málo známou, nicméně velice populární mezi vědeckou smetánkou, protože je jednak daleko lacinější a může být i mírně zaplacená v podobě honoráře. Jenom se ten canc musí dostat do tisku v akreditované vědecké (cenzurované) publikaci. Tato ochrana je dost nedobytná ohledně nějakých povrchních změn díky ochraně principu, a ne provedení.

Jak patent, tak vědecká publikace, vůbec žádnou ochranu proti nikomu a ničemu neposkytují. Pouze poskytují oficiální záznam o prvenství vynálezu a tím důkaz vlastnictví "autorských" práv a tedy skálopevný důkaz tohoto. Tímto je dotyčnému umožněno se soudit s případnými podvodníky a jasně dokázat, kde je prvenství. To vyžaduje mít dost peněz na možné souzení a pokud není člověk finančně dost silný v kramflekách, je mu celé patentování, či publikování k hovnu.

Dalším problémem je, že i když náš vynálezce soud vyhraje, vůbec to neznamená, že něco vyhrál. Schopná legální manipulace může odkládat jakoukoliv platbu ušlých zisků a pokut soukromé osobě po desetiletí. To zaprvé. Zadruhé, pokud řekněme firma má soudně zakázáno nadále produkt vyrábět bez soudem rozhodnuté kompenzace vynálezci, nic vlastníkovi firmy nestojí v cestě aby firmu zbankrotoval, koupil její pozůstalost v aukci svého kámoše a to za hubičku, a otevřel provoz pod jiným jménem a celý kolotoč se rozjede nanovo.

Tohle je vše samozřejmě podmíněno hodnotou vynálezu a jeho koměrčního využití. Pokud jsou to malé věci, nikdo se do toho montovat nebude a vynálezce může vyrábět třeba nějaké vylepšené patentované špunty do necek naprosto bez hrozby, že ho někdo ojede, a to i bez patentování, a dokonce si na tom relativně slušně vydělat na živobytí.

Takže si to přeberte.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše:Teslu mám spojeného se stavbou různých vysokonapěťových generátorů, vysílačů, atd, neomezené bohatsví by mu mohlo umožnit stavět zařízení velice veliká a výkonná a s tím pak už podle mě není žádná sranda.
poota píše:Jeho snahou bylo přece získávat levně energii, kterou se snažil zpočátku distribuovat bez drátů. Když zjistil, že s něčím takovým asi neprorazí, snažil se o získávání energie malými zdroji přímo na místě spotřeby
Opravdu? Žádný Teslolog nejsem, takže se nechám poučit.
Tak si snad vygoogluj "Tesla Pierce Arrow"

Pak se do toho pusť. :bye:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nemo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:Péťo, mě by se to taky líbilo, ale nejsem si jist, jestli by se mi to ještě líbilo, kdyby to měli všichni. Podívej se, jak to teď vypadá na silnicích, když je benzín drahý. Jak by to asi vypadalo, kdyby všichni jezdili zadarmo :?: :?: :?:


A topili a vyráběli víc nesmyslných přepychů, roztavili Antarktidu a dálný sever, lítali atd. atd. Příliš vysoké procento lidí jsou nenasytný hloupý hovada menmtálně nahákovaných na materialstický blbinách.

Je to skutečně dilema.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Byla by to větší změna

Příspěvek od Nemo »

Mimo téma (offtopic)
Až bude energie skoro zadarmo, tak bude daleko více lidí létat různým způsobem vzduchem (nejdřív ti nejbohatší), místo aby se stresovali na dálnici ve frontě. Výroba mnohého spotřebního materiálu se přesune přímo do domácnosti včetně automatických skleníků. Ovlivni to masívní nástup různých robotů a samozřejmě expanzi do kosmu. Také pracovní doba bude zkrácena a lidé budou mít více času na myšlení. Mě stojí zatím energie pro rodinný dům 90 tisíc ročně. Až jednou ušetřím aspoň 60% díky levné energii, investuji do skleníku a zároveň zimní zahrady abych ušetřil na potravinách, které tahají z peněženky každého z nás asi nejvíce. Pak bude celá moje rodina "tak uvědomělá" (samostatně myslící) a stejně tak i další davy lidí, že začnou měnit politickou situaci směrem k opravdové demokracii. Tak to vidím v kostce já. Pokud se ovšem nenecháme očipovat :D Pak bude plná planeta robotů.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“