Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Co kde na netu

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Sofistik
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07 bře 2010 17:09
Bydliště: Kysuce, Slovenska republika

Re: Sofistik

Příspěvek od Sofistik »

lajos píše:
Sofistik píše: Cau. Mno ne ze zbudil. Mi akosi neprisel email s informaciou o tej tvojej prvej reakcii na moj prispevok. Tam tie svoje emaili pozeram dost casto, ale uz tak casto nechodim sem na forum. Teda akoze ze to tu fakt pekne ozilo. Plno prispevkov a informacii. Fakt, ze dost cool. Pochvala autorovy tohto fora. A co ty Lajos? Jako sa mas? Ako ide vyskum? Na com teraz pracujes a ake su vysledky?
Tys mi psal SZ? neuvědomuju si. Momentálně opravuji své auta aby alespoň jeden byl pojízdný. Dělal jsem na plazmovém zapalování, určitě nechceš abych dával do každého vlákna, každému zvlášť zprávu.
Teda ty blaho, vy ste ale d(v)olezity :o) Kazdemu nie, nemusis. Staci len tym ktory sa ta opytaju ;o) Ale ak chces kludne mi posli odpoved cez SZ, to je jedno, ako uznas za vhodne. Mohol by si mi to v kratkosti vysvetlit co to to plazmove zapalovanie je, alebo ma odkazat na nejaky clanok kde sa s tym aspon zbezne oboznamim? Inak som sa vas chcel opytat na Waldesa. Neviete co je s nim? Strasne dlho som tu od neho nevidel nic napisane. Nieco by som s nim potreboval prejednat. Posielal som mu email, SZ, aj odkaz tuna na fore (ten do ktoreho si sa tak "oprel"). Dikes, cau


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Sofistik

Příspěvek od poota »

Sofistik píše:... co to to plazmove zapalovanie je, ..
Zkus využít funkci "Hledání" :idea:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

V atomech je vnitřní "vesmír". Vědci jej mapují

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

AV

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne pát 26 srp 2011 18:27, celkem upraveno 1 x.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Pulsní napájení led

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ochranny_obvod_spinaciho_tranzistoru

Příspěvek od lajos »

Zajímavý to určitě je-huž vidím jak na trafo měniče přivýjím další dvě cívky a u push-pulu čtyři- no to je fakt na patent.
aNONym- nic osobního proti tobě


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: V atomech je vnitřní "vesmír". Vědci jej mapuj

Příspěvek od martin11 »


....článek je zajímavej...ale když napíšou....


"S tímto velkým urychlovačem (LHC) to je podobné jako při fotografování, kdy objektivu přidáváme stále více pixelů," uvedl expert na subatomické částice Richard Luddy.


...tak nevím co si mám myslet ...:shock: .... martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: V atomech je vnitřní "vesmír". Vědci jej mapuj

Příspěvek od poota »

martin11 píše: "S tímto velkým urychlovačem (LHC) to je podobné jako při fotografování, kdy objektivu přidáváme stále více pixelů," uvedl expert na subatomické částice Richard Luddy.


...tak nevím co si mám myslet ...:shock: .... martin11 :lol:
To je přece úplně jasný - rozumí fotografováníi podstatně míň, než tomu LHC :D
Apropó - kolika megapixelový objektiv používáš nejraději ?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: V atomech je vnitřní "vesmír". Vědci jej mapuj

Příspěvek od martin11 »

poota píše:
martin11 píše: "S tímto velkým urychlovačem (LHC) to je podobné jako při fotografování, kdy objektivu přidáváme stále více pixelů," uvedl expert na subatomické částice Richard Luddy.


...tak nevím co si mám myslet ...:shock: .... martin11 :lol:
To je přece úplně jasný - rozumí fotografováníi podstatně míň, než tomu LHC :D
Apropó - kolika megapixelový objektiv používáš nejraději ?

Zdravím - poota
...úúúúúplně nejlepší je" kamera občura"...../ dírková komora.../...kdo nezkusil tak neví....absolutní hloubka ostrosti.....jedinečná kresba neponičená jakýmkoli sklem....až někoho napadne, udělat digital s tím to 1 pixlovým objektivem...tak to nebude mít konkurenci....
...pokusníkům doporučuji vyzkoušet.. :idea: ..zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: V atomech je vnitřní "vesmír". Vědci jej mapuj

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...až někoho napadne, udělat digital s tím to 1 pixlovým objektivem...tak to nebude mít konkurenci...
Už napadlo - Tebe. +1 :good:
Technicky naprosto bez problémů, ale na čem by se u toho dala vyšroubovat cena? V tom je asi ten hlavní problém, kvůli kterému se to nedělá.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

1 pixel

Příspěvek od 1220 »

to je světlo / tma
a nic víc
:(
nekupuju :(
;)
K.
když diskutuju tak se podívám jestli nevypadám jako b .. jak se to říká slušně ???
Zde prosím definice pixelu :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pixel


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: 1 pixel

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše:to je světlo / tma
a nic víc
:(
nekupuju :(
;)
K.
když diskutuju tak se podívám jestli nevypadám jako b .. jak se to říká slušně ???
Zde prosím definice pixelu :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pixel
Jsem fotografickej neznalec, ale to, že se Martin tak trochu slovně přehmát, bych mu snad ani neměl za zlý. Ony ty pixly jsou snad docela dobře přirovnatelný k zrnitosti jednak filmu a jednak potom papíru. Takže, dirková elektronická kamera by se měla nechat celkem snadno překopat z digitálky výměnou optického objektivu za dirku, ne? Asi by taky musela mít manuální nastavování kterým se dá přehlasovat dost svéhlavá a podle mne pitomá automatika, která zprasí kdejaký obrázek v blbém osvětlení.

Křičet na mně můžete, ale prosím neplivat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

Regulácia otáčok GEET

Příspěvek od sanov »

Prepáčte, presunuté do " Pro neználky"


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: 1 pixel

Příspěvek od martin11 »

Slavek Krepelka píše:
1220 píše:to je světlo / tma
a nic víc
:(
nekupuju :(
;)
K.
když diskutuju tak se podívám jestli nevypadám jako b .. jak se to říká slušně ???
Zde prosím definice pixelu :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pixel
Jsem fotografickej neznalec, ale to, že se Martin tak trochu slovně přehmát, bych mu snad ani neměl za zlý. Ony ty pixly jsou snad docela dobře přirovnatelný k zrnitosti jednak filmu a jednak potom papíru. Takže, dirková elektronická kamera by se měla nechat celkem snadno překopat z digitálky výměnou optického objektivu za dirku, ne? Asi by taky musela mít manuální nastavování kterým se dá přehlasovat dost svéhlavá a podle mne pitomá automatika, která zprasí kdejaký obrázek v blbém osvětlení.

Křičet na mně můžete, ale prosím neplivat.

Ahoj, Slávek.
...sem se nepřehmát.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: ..to je legrace....nebo sranda.....upozornil jsem jen na to ...jak tisk blbne lidi...i ten vědec to tak určitě neřekl... 8)
...1 pixelový objektiv je skutečně technický nesmysl.....ale dírková komora už ne....a chystám se na to s digitálem....
....až to udělám , tak se rád pochlubím....jak slávek píše....překopu digitál.....problem je v té dírce....jak...a do čeho....bohužel nemám laser vypalovačku...!!...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: 1 pixel

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...překopu digitál.....problem je v té dírce....jak...a do čeho....bohužel nemám laser vypalovačku...!!...martin11 :lol:
Tak to Ti fandím.
Dírka není problém a materiál taky ne. Jestli se Ti nechce tu dírku vrtat, tak zkus použít trysku, třeba na plynové lampy a nebo vařiče. Dokonce je můžeš měnit, když už tam budeš mít ten závit. Posunem dírky dál nebo blíž nebudeš ostřit, ale měnit "ohniskovou vzdálenost".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“